Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ χθες δ ήμουν καλα κάθισα σπιτι  είχα τραβήγματα στις ωοθήκες  …. Ναι εκεί 4 εβδομάδων κ κάτι ήμαστε … σήμερα τα τραβήγματα έρχονται κ φεύγουν …παίρνω για θρομβοφιλια παίρνω προγεστερονη μόνο κολπικά φολικο οξυ βιταμίνη d και από μόνη μ παίρνω μαγνήσιο γενικά εγώ το έχω χαμηλό και παθαίνω Ονείρωξη όλη την ώρα σα να κάνει συσπάσεις η μητρα ρε γαμωτο και έτσι πήρα μαγνήσιο .. εαυ το δοσολογία μαγνήσιο παίρνεις ;;; 

      Εμένα στο ίντερνετ με βγάζει 4 εβδομάδων και 5 ημερών.

      Παίρνω cyclacur άσπρα, προγεστερονη και με utrogestan και με vasclor, filicine, salospir, βιταμίνη D, προβιοτικα, κορτιζόνη (την θέλει η αιματολογος). Και τώρα ξεκίνησα και μαγνήσιο solumag Forte 243,4 MG. Μου είπαν να προσέχω πολυ τις ιώσεις που ακομα υπαρχουν γιατί δε θέλουμε να ανεβάσει πυρετό ο οργανισμός. Άρα σε μέρη με πολυ κόσμο φοράω μάσκα και με κοίτανε κάπως...😄 λέω ότι είχα γρίπη...

      • Μου αρέσει 1

Σχιστια ανω χείλους


Recommended Posts

Καλημερα σας! 
Γράφω σε αυτή την ενότητα, γιατί κ εγώ σε αυτή την ενότητα έψαχνα 5 μήνες πριν και δεν μπορούσα ευκολα να βρω κάποια πληροφορία, τουλάχιστον πρόσφατη. Σας γράφω για να μπορεσω να βοηθήσω κάποια μανούλα που θα βρεθεί σε αντίστοιχη θέση με εμένα.

στη β επιπέδου το μωρό μου διαγνώστηκε με σχιστια ανω χείλους και υπερωας, μια πάθηση όχι και τόσο σπανια, την οποία εγώ προσωπικά δεν γνώριζα. Πολύ αγωνια, αμνιοπαρακέντηση, αναζήτησή, αποτελέσματα που τρομάζουν ακόμα περισσότερο. 

γεννησα πριν ένα μηνα ένα υπέροχο πλάσμα, όταν τον είδα είχε τόσο εκφράστηκε μάτια που έβλεπα το πιο όμορφο μωρό στον κόσμο!! Τη δεύτερη μέρα της ζωής του χειρουργήθηκε από έναν φανταστικό πλαστικό ειδικό στις σχιστιες και το αποτέλεσμα είναι πέρα από κάθε προσδοκία. Θα ακολουθήσουν κάποια ακόμα χειρουργεια. 
αυτο που θέλω να πω σε κάποια μανούλα που έλαβε αυτή τη διάγνωση είναι να μη φοβάται. Αν δεν συνυπάρχει κάποιο σύνδρομο τα παιδάκια μαα δεν υπολείπονται σε τίποτα από τα υπόλοιπα! Η ιατρική έχει κάνει άλματα στο συγκεκριμένο το μέρα και καλύτερα να μη διαβάζετε από το Ίντερνετ! Εάν κάποια μαμά με χρειαστεί είμαι εδώ γ αυτή! 

  • Μου αρέσει 7
  • Λουλούδια 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...