Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

7.93ng/ml αμη χωρίς σύνδρομο πολυκιστικων


Recommended Posts

Είμαι 32 ετών κ στη διαδικασία ορμονικών εξετασεων για τη διερεύνηση υπογονιμότητας .έχω σταθερό κύκλο καθαρη μήτρα ωοθήκες φυσιολογικές τιμές στις ορμονικές εξετάσεις ...αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι η τιμή της αμη μου .περίμενα στην ηλικία μου κάποια τιμή γύρω στο 2 απο αυτά που άκουγα από άλλες κοπέλες.εμενα το αποτέλεσμα ήταν 7.93ng/ml .στο μικροβιολογικό μου είπαν είναι καλές και στις τιμές αναφοράς είμαι στην υψηλή ωοθηκικη εφεδρεία κάτι που μου φαίνεται περίεργο σε τέτοια ηλικία δεδομένου ότι έχω περίοδο από Πέμπτη Δημοτικού ....ο μόνος άλλος λόγος να εξηγηθεί είναι το σύνδρομο πολυκιστικων που δεν έχω .υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος η μόναδα μέτρησης του εργαστηρίου;;η τυπογραφικό λάθος;; εννοείται θα κλείσω ραντεβού με ενδοκρινολόγο απλά περιμένω να πληρωθώ γιατί ο προηγούμενος μήνας είχε ένα σωρό πολυέξοδες εξετάσεις...είχε καμία άλλη κοπέλα παρόμοια τιμη???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Giannoula92 είπε:

Είμαι 32 ετών κ στη διαδικασία ορμονικών εξετασεων για τη διερεύνηση υπογονιμότητας .έχω σταθερό κύκλο καθαρη μήτρα ωοθήκες φυσιολογικές τιμές στις ορμονικές εξετάσεις ...αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι η τιμή της αμη μου .περίμενα στην ηλικία μου κάποια τιμή γύρω στο 2 απο αυτά που άκουγα από άλλες κοπέλες.εμενα το αποτέλεσμα ήταν 7.93ng/ml .στο μικροβιολογικό μου είπαν είναι καλές και στις τιμές αναφοράς είμαι στην υψηλή ωοθηκικη εφεδρεία κάτι που μου φαίνεται περίεργο σε τέτοια ηλικία δεδομένου ότι έχω περίοδο από Πέμπτη Δημοτικού ....ο μόνος άλλος λόγος να εξηγηθεί είναι το σύνδρομο πολυκιστικων που δεν έχω .υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος η μόναδα μέτρησης του εργαστηρίου;;η τυπογραφικό λάθος;; εννοείται θα κλείσω ραντεβού με ενδοκρινολόγο απλά περιμένω να πληρωθώ γιατί ο προηγούμενος μήνας είχε ένα σωρό πολυέξοδες εξετάσεις...είχε καμία άλλη κοπέλα παρόμοια τιμη???

Μην ανχωνεσε δεν είναι παράξενο μην συγκρίνεις με άλλες κοπέλες που δεν ξέρεις για πιο λόγο κάνουν αυτή την εξέταση. Το 2 που λες είναι μικρό για την ηλικία σου. 

Μπορεί απλά να υπάρχει μια εικόνα πολυκυστικων που καμία σχέση δεν έχει με το σύνδρομο. Δηλαδή στην ουσία δεν επιρεαζει . Σε ενδοκρινολόγο να πας αλλά για ένα γενικότερο τσεκαρισμα Κ όχι για την Αμη σου που είναι εντελώς φυσιολογική .

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...