Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Απόξεση και συμπτώματα εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Θέλω να ρωτήσω αν τα συμπτώματα εγκυμοσύνης σταματάνε αμέσως με την απόξεση .. καθώς σε άλλες αποτυχημένες εγκυμοσύνες δεν είχα συμπτώματα και τώρα ενώ έχει παλινδρομήσει έχω πάρα πολύ αναγουλα και γενικά είμαι χάλια θέλω να μάθω αν θα σταματήσει αυτό το μαρτύριο αμέσως με την απόξεση η θα πάρει μέρες .... ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα - μετά την απόξεση θα σταματήσουν όλα. Να ζητήσετε και ανάλυση καρυότυπου στο προϊόν της αποβολής. Θα σας δώσει απαντήσεις για το τι έφταιξε και δεν προχώρησε…

Εύχομαι η επόμενη εγκυμοσύνη σας να προχωρήσει πολύ όμορφα 🙏🏻

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sophaki21 είπε:

Καλησπέρα - μετά την απόξεση θα σταματήσουν όλα. Να ζητήσετε και ανάλυση καρυότυπου στο προϊόν της αποβολής. Θα σας δώσει απαντήσεις για το τι έφταιξε και δεν προχώρησε…

Εύχομαι η επόμενη εγκυμοσύνη σας να προχωρήσει πολύ όμορφα 🙏🏻

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση !! χαίρομαι που θα τελειώσει άμεσα !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Despoina1988 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση !! χαίρομαι που θα τελειώσει άμεσα !!

Για εμένα το δύσκολο κομμάτι ήταν η αναμονή μέχρι να γίνει η απόξεση. Μόλις ολοκληρωθεί και τελειώσουν όλα, θα ηρεμήσετε 🙏🏻 Απλώς να επιμένετε για την ανάλυση του καρυότυπου. Αυτά συνήθως είναι χρωμοσωμικές ανωμαλίες για τις οποίες η φύση προνοεί, αλλά καλό είναι να μάθετε και πιο συγκεκριμένα.

Μέσα από την καρδιά μου εύχομαι να έρθει σύντομα το ουράνιο τόξο σας 🙏🏻 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Sophaki21 είπε:

Για εμένα το δύσκολο κομμάτι ήταν η αναμονή μέχρι να γίνει η απόξεση. Μόλις ολοκληρωθεί και τελειώσουν όλα, θα ηρεμήσετε 🙏🏻 Απλώς να επιμένετε για την ανάλυση του καρυότυπου. Αυτά συνήθως είναι χρωμοσωμικές ανωμαλίες για τις οποίες η φύση προνοεί, αλλά καλό είναι να μάθετε και πιο συγκεκριμένα.

Μέσα από την καρδιά μου εύχομαι να έρθει σύντομα το ουράνιο τόξο σας 🙏🏻 

Ναι άσε αυτή η αναμονή !! μεθαύριο θα την κάνουμε ακόμα μια μέρα Παναγία μου...θα κάνουμε γιατί και στην τελευταία αποβολή κάναμε και τελικά ήταν άρρωστο το εμβρυακι ...σε ευχαριστώ πολύ !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Sophaki21 είπε:

Καλησπέρα - μετά την απόξεση θα σταματήσουν όλα. Να ζητήσετε και ανάλυση καρυότυπου στο προϊόν της αποβολής. Θα σας δώσει απαντήσεις για το τι έφταιξε και δεν προχώρησε…

Εύχομαι η επόμενη εγκυμοσύνη σας να προχωρήσει πολύ όμορφα 🙏🏻

Καλησπέρα.  Στις 30/3 έκανα αναρρόφηση. Τις πρώτες μέρες είχα ελάχιστα καφέ- ροζ στο σκουπισμα . Μετά από 5 μέρες έχω αιμα λίγο μέχρι και σήμερα. Το ενδομητριο λίγες ώρες μετά την επέμβαση ήταν 4. Σήμερα το μετρήσαμε και ήταν 3. Ο γιατρός είπε ότι μίκρυνε επειδή έχω αιμα . Αλλά δεν έχω και μεγάλη ποσότητα. Είναι νορμάλ αυτό? Φοβάμαι μην έγινε ζημιά 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fofi! είπε:

Καλησπερα κοριτσια...η πρωτη σας αποβολη?και αν οχι οι γιατροι σας τι σας προτειναν απο εξετασεις κλπ?

Εμένα είναι η 5η μου ...3 αυτόματες και δύο παλινδρομες εκ των οποίων την μια περνάω τώρα ...αύριο θα κάνω την απόξεση...πήγα σε αιματολογο πέρσι μου έγραψε πάρα πολλές εξετάσεις από τις οποίες βρέθηκε μια μορφή θρομβοφιλιας την οποία δεν είχα στον γιο μου ...και Ε ενδοκρινολόγο μπορείς να πας για ορμονικές ..και φυσικά ένα σπερμοδιαγραμα ..εμένα φταινε τα ωάρια μου ...δεν υπάρχει κάτι άλλο ...από τον καρυότυπο εμβρύου βγαίνουν άρρωστα ..η μόνη λύση είναι εξωσωματική με προεμφυτικο...κάτι που ειλικρινά δεν ξέρω αν θα κάνω ...

17 ώρες πρίν, maraki1992 είπε:

Καλησπέρα.  Στις 30/3 έκανα αναρρόφηση. Τις πρώτες μέρες είχα ελάχιστα καφέ- ροζ στο σκουπισμα . Μετά από 5 μέρες έχω αιμα λίγο μέχρι και σήμερα. Το ενδομητριο λίγες ώρες μετά την επέμβαση ήταν 4. Σήμερα το μετρήσαμε και ήταν 3. Ο γιατρός είπε ότι μίκρυνε επειδή έχω αιμα . Αλλά δεν έχω και μεγάλη ποσότητα. Είναι νορμάλ αυτό? Φοβάμαι μην έγινε ζημιά 

Όχι είναι φυσιολογικότατο  κορίτσι μου μην αγχώνεσαι ...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Despoina1988 είπε:

Εμένα είναι η 5η μου ...3 αυτόματες και δύο παλινδρομες εκ των οποίων την μια περνάω τώρα ...αύριο θα κάνω την απόξεση...πήγα σε αιματολογο πέρσι μου έγραψε πάρα πολλές εξετάσεις από τις οποίες βρέθηκε μια μορφή θρομβοφιλιας την οποία δεν είχα στον γιο μου ...και Ε ενδοκρινολόγο μπορείς να πας για ορμονικές ..και φυσικά ένα σπερμοδιαγραμα ..εμένα φταινε τα ωάρια μου ...δεν υπάρχει κάτι άλλο ...από τον καρυότυπο εμβρύου βγαίνουν άρρωστα ..η μόνη λύση είναι εξωσωματική με προεμφυτικο...κάτι που ειλικρινά δεν ξέρω αν θα κάνω ...

Όχι είναι φυσιολογικότατο  κορίτσι μου μην αγχώνεσαι ...

Εχεις ηδη εναν γιο ο οποιος ηρθε φυσιολογικα και τωρα σου εμφανιστηκαν αυτα τα οποια σου λενε μονο εξωσωματικη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Fofi! είπε:

Εχεις ηδη εναν γιο ο οποιος ηρθε φυσιολογικα και τωρα σου εμφανιστηκαν αυτα τα οποια σου λενε μονο εξωσωματικη?

Ναι τον γιο μου τον έπιασα φυσιολογικά και γρήγορα ..και πλέον επειδή το δικό μου πρόβλημα είναι τα μη υγιή έμβρυα και επειδή ο καρυότυπος ζεύγους βγήκε οκ φταίνε κατά βάση τα ωάρια μου οπότε στην τελευταία συζήτηση με τον γιατρό μου είπε ότι αν δεν θέλω να ρισκάρω και άλλες παλινδρομες θα πρέπει μάλλον να κινηθώ με εξωσωματική με προεμφυτικο έλεγχο...και δεν ασχολείται ο ίδιος θα πρέπει να αρχίσω αλλοοο ψάξιμο ....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Despoina1988 είπε:

Ναι τον γιο μου τον έπιασα φυσιολογικά και γρήγορα ..και πλέον επειδή το δικό μου πρόβλημα είναι τα μη υγιή έμβρυα και επειδή ο καρυότυπος ζεύγους βγήκε οκ φταίνε κατά βάση τα ωάρια μου οπότε στην τελευταία συζήτηση με τον γιατρό μου είπε ότι αν δεν θέλω να ρισκάρω και άλλες παλινδρομες θα πρέπει μάλλον να κινηθώ με εξωσωματική με προεμφυτικο έλεγχο...και δεν ασχολείται ο ίδιος θα πρέπει να αρχίσω αλλοοο ψάξιμο ....

Οπως νιωθεις εσυ...επειδη και εμενα νομιζω κατι τετοιο θα μου προτεινει ο γιατρος μου μετα τις εξετασεις που λογικα θα με βαλει να  κανω να σου πω την αληθεια δεν θα το κανω..προτιμω να ξανα προσπαθησω ετσι και αν μου κατσει παρανα μπω σε αυτην την διαδικασια...τι ηλικια εχειο γιος σου?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σας και συγγνώμη για την ενόχληση. .ήθελα να ρωτήσω για την παλινδρόμηση είχατε κάποια συμπτώματα??

εγώ είμαι την 13η εβδομάδα αλλά όλο αγχώνομαι, όταν δεν είναι πρησμένο το στήθος μου σοκάρομαι κ φοβάμαι και πάω στο μαιευτικό για ένα υπέρηχο για καλό κ για κακό..

επίσης πονάει η απόξεση/??παίρνει ώρες?

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...