Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Αποβολή δεύτερου τριμήνου


Recommended Posts

Καλησπέρα σας. 

Διανύω την 16 εβδομάδα και έχω ένα κακό προαίσθημα λόγω αιμορραγίας ότι θα αποβάλλω... Ήθελα να ρωτήσω στις αποβολές πρώτου και δευτέρου τριμήνου ποιοι παράγοντες μπορεί να φταίνε πλην του τυχαίου γεγονότος; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 34 λεπτά , lux29 είπε:

Καλησπέρα σας. 

Διανύω την 16 εβδομάδα και έχω ένα κακό προαίσθημα λόγω αιμορραγίας ότι θα αποβάλλω... Ήθελα να ρωτήσω στις αποβολές πρώτου και δευτέρου τριμήνου ποιοι παράγοντες μπορεί να φταίνε πλην του τυχαίου γεγονότος; 

Πήρες τηλέφωνο τον γιατρό σου?Πρέπει να τον ενημερώσεις άμεσα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , lux29 είπε:

Καλησπέρα σας. 

Διανύω την 16 εβδομάδα και έχω ένα κακό προαίσθημα λόγω αιμορραγίας ότι θα αποβάλλω... Ήθελα να ρωτήσω στις αποβολές πρώτου και δευτέρου τριμήνου ποιοι παράγοντες μπορεί να φταίνε πλην του τυχαίου γεγονότος; 

Καταρχάς πρέπει να πας για υπέρηχο. Αν έχεις κάνει υπέρηχο Κ έχετε δει αποκόλληση τότε το αίμα είναι από την αποκόλληση Κ εάν περνεις αγωγή είσαι καλημενη Κ θα σταματήσει. Επίσης εάν έχεις πολλές μέρες αιμορραγία πρέπει να ενημερώνεις το γιατρό για να σου δώσει Κ αντιβίωση για τυχόν μικρόβια λόγο αιμορραγίας. 

Οι αποβολές δεύτερου τριμήνου δεν είναι ποτέ τυχαίες .

Ή θα υπάρχει κάποιο σύνδρομο στο μωρό  ή θα φτάνει παράγοντες όπως ανεπάρκεια τραχήλου ή μικρόβια που έχουν εισχωρήσει στην μήτρα . Ή κάποιο αυτοάνοσο που δεν έχει ερευνηθεί ή θρομβοφιλια ή  ζάχαρο. Από μια αποκόλληση πάντως εάν πάρεις την κατάλληλη αγωγή δεν αποβάλλεις εύκολα . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Πήρες τηλέφωνο τον γιατρό σου?Πρέπει να τον ενημερώσεις άμεσα!

Ναι τον πήρα και μου έγραψε utrogestan αντιβίωση και μαγνήσιο. Βρήκε αποκόλληση σάκου στον υπέρηχο. Δηλαδή ο αμνιακος σάκος στηρίζεται στην άλλη μεριά που είναι και ο πλακούντας.... Έχω δύο μεγάλα αιματώματα. Προσεύχομαι μέρα νύχτα να μην το χάσω το καρδουλι μου. Σήμερα έχω ελάχιστο αίμα στην τουαλέτα και στο σκούπισμα. 7 μέρες είμαι με αίμα 

  • Ευχή 4
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...