Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 20 λεπτά , Linoula είπε:

      Μπήκα μετά από τόσο καιρό! Angot με το καλό ευχομαι!! Πάλεψα και γώ με πρόωρες συσπάσεις αλλά όλα πήγαν καλά τελικά. Ευχομαι ένα γερό και δυνατό μωρό!

      ευχαριστώ κορίτσι  μ! ελπιζω να είσαι καλα! κοντοζυγώνει η μέρα μ και μένα! 

      @linaa θα μπυ κάνουν πάλι ντοπλερ αύριο, γιατί;  ο όρος πέφτει συνεχώς στο maximum 120 σταγόνες! χθες μ το κόψανε για 10 λεπτα και άρχισε να πονάει πολύ η μέση! μου το έβαλαν στις 80 που το ειχα αλλά δεν με έπιασε και μ το αύξησαν ! ο γιατρός πάλι δεν μ λέει τι σκοπό έχει! 

Ίχνη σακχαρου στα ούρα


Recommended Posts

Καλησπέρα, βρέθηκαν ίχνη σακχάρου στα ούρα είμαι στην 17η εβδομάδα. Σημαίνει ότι έχω διαβήτη κύησης; Ο γιατρός μου είπε ότι είναι οκ οι εξετάσεις μου. Τότε πως βρέθηκαν ίχνη.

Δεν μπορώ άλλο όλο κάτι βγαίνει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , lux29 είπε:

Καλησπέρα, βρέθηκαν ίχνη σακχάρου στα ούρα είμαι στην 17η εβδομάδα. Σημαίνει ότι έχω διαβήτη κύησης; Ο γιατρός μου είπε ότι είναι οκ οι εξετάσεις μου. Τότε πως βρέθηκαν ίχνη.

Δεν μπορώ άλλο όλο κάτι βγαίνει...

Αν είναι εντάξει οι εξετάσεις αίματος σου και κυρίως η γλυκοζυλιωμενη μην ανησυχεις για τα ίχνη στα ουρά, είναι σύνηθες και φυσιολογικό. Και εγω είχα μήνα πάρα μήνα ίχνη στα ουρά και το σακχαρο μου ήταν μια χαρά μέχρι και τη γεννα, δεν ανησυχούσε ο γιατρός μου. Εννοείται όσο μπορείς να προσέχεις αλλά προς το παρόν είσαι οκ. Θα κάνεις και την καμπύλη γλυκόζης εξάλλου όπου να ναι. Με το καλό το μωράκι σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, lux29 είπε:

Δεν μου έγραψε τέτοιες εξετάσεις ούτε το ζάχαρο νηστείας δεν μου έγραψε καν... Άμα ήταν δεν θα μου έλεγε ότι πρέπει να το ψάξουμε; 

Να ζητήσεις να σου γράψει, ανεξάρτητα από τα ίχνη στα ουρά που πιθανόν δεν είναι τίποτα, πρέπει να κάνεις συχνά αιματολογικες για το σακχαρο. Καμπύλη σίγουρα θα σου γράψει, ρώτησε τον σε ποια βδομάδα, αλλά σακχαρο νηστείας και γλυκοζυλιωμενη συνήθως κάνουν πιο συχνά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...