Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Ακούσαμε καρδια!!!!!!! 143 παλμοί! Μου έγραψε εξετάσεις και ξανά εξεταση σε 15 μέρες!  Πιθανή ημερομηνία τοκετού Γενάρης 2025!

      Πόσο θυμώνω με το κράτος που δε βοηθάει πιο ουσιαστικά με τα φάρμακα. Εύχομαι να βρεις άμεσα. 🙏

      Η βλαστοκυστη  5ης ημέρας αξιολογείται απο το 1 εως το 6 και πίσω από το νούμερο παίρνει 2 γράμματα από Α-C. Σε βλαστοκυστη 5ης ημέρας το 6 μπροστά δείχνει ότι έχει εκκολαφθει πληρως, έχει εξέλθει από τη διαφανη ζώνη. Είναι καλό ότι προχωρησε.  Εκτός αν εννοούν βλαστοκυστη 6ης ημέρας  που δε γνωριζω για αυτό. 

      Ελαααααααααα ρεεεεεε μπράβο μπράβο οοοοοοο τα καλύτερα εύχομαι γρήγορα με τα παιδάκια μασ αγκαλιά και εμείς Πητ 6 με 8 Ιανουαρίου 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ιουνίος 2012


Recommended Posts

Και σε μενα ολοι κοιλια λένεοτι βλέπουν, αλλα εγω βλέπω κ το προγουλι κ τα μπούτια μου κ τα μπράτσα μου, για να μην αναφερω τον πλαδαρο μου κωλο...αλλά δεν θα γεννήσω...το καροτσι κ δροοοοοόμο...χαχα!

xaxaxa καλα κι εμενα το υψος με σωζει μη νομιζεις!!


ElOAp3.png

zJ3jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσακια μου τι κανετε????

για κιλα ακουω κ δεν μου αρεσει καθολου!!!!σας εχω φαει ολες λαχανο!!!!εχω βαλει 19κιλα κ ειμαι 95 ολοκληρα κιλα!!!!κ να σας πω κ κατι αλλο???

http://www.parentscafe.gr/images/editor/menupop.gif

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΜΑΙ Η ΒΕΡΑ Κ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ

εεεε δεν θα κατσω κ να σκασω κιολας.μια που θα τα βαλω κ μια που θα τα βγαλω.κ στην κορη μου 27 εβαλα κ πηγα 107 κιλα να γεννησω κ παλι τα εχασα.συνηθισμενα τα βουνα στα χιονια που λενε!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω ξεκινησα απο πολλα βεβαια, 70 αλλα δεν μου φαινοντε και τωρα οσοι μ βλεπουν μου λενε οτι ειναι σαν να μην εχω παρει καθολου.... ας ερθουν τα μωρακια μας με το καλο και μετα..... φουλ στις βολτες και στο περπατημα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΜΑΙ Η ΒΕΡΑ Κ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ

εεεε δεν θα κατσω κ να σκασω κιολας.μια που θα τα βαλω κ μια που θα τα βγαλω.κ στην κορη μου 27 εβαλα κ πηγα 107 κιλα να γεννησω κ παλι τα εχασα.συνηθισμενα τα βουνα στα χιονια που λενε!!!

Ετσι σε θελω Βερακι!!!!!!!

Ε...μαααα...Μοντελα θα γινουμε????Ολοκληρα κουκλακια θα βγαλουμε, στα κιλα μας θα κολλησουμε???????


cT2Cp3.png

kJlGp2.png

HmHip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέραααααααα!!!! Τι κάνετε κοριτσάκια;;;;;;;; ( Μάλλον έπρεπε να πω υπόλοιπες μαμάδες...!) Εμείς πήγαμε χθες στο γιατρό.. Και μας έβγαλε 2.377!!!! Μεγαλώνουμε και πάμε. Σε 10 μέρες ξεκινάμε και καρδιοτοκογράφο και εβδομαδιαία ραντεβού. Όσο για τα κιλά +15,5 είμαστε... Ξεκίνησα με 61 και τώρα είμαι 76.5. Ουκ ολίγα, θα έλεγα. Αλλά έχω φάει τα άπειρα γλυκά. Αφού τρέφομαι κυρίως με τέτοιες βλακείες! Η B12 έχει πέσει στα τάρταρα και μου έγραψε ενέσεις επείγουσες! Πώς τις κάνει κανείς αυτές όμως.... Επίσης μου μείωσε το μαγνήσιο σε 1/μέρα για να αρχίσω να κάνω συσπάσεις. Αυτά τα ολίγα.

Μπορεί να μην γράφω συχνά γιατί δεν προλαβαίνω αλλά σας διαβάζω! Μην αγχώνεστε, καλέ για τα κιλά! Τόσα θα φύγουν στη γέννα, και αν θηλάσετε θα καταναλώνετε 300 θερμίδες ημερησίως εκεί και θα φύγουν (λέω εγώ τώρα...). Σας φιλώ γλυκά!!!


ugW3p2.png

zPYnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!Εγω παλι που ζυγιστηκα το πρωι με εδειξε στα +16 και λιγο αγχωνομαι χαχαχχα αλλα οχι γιατι ειναι πολλα αλλα γιατι δεν εχουν αυξηθει!!!Τρελη ε?Ξεκινησα 63 εχω ομως και υψος οποτε τα κιλα μου ειναι μια χαρα δεν εχω προβλημα αλλα τωρα αγχωθηκα μηπως επρεπε να βαλω κι αλλο ισως φταιει που δεν πολυτρωω αυτες τι μερες εχω και τον περιορισμο ουτως η αλλως απο την αποχη που κανω απο τις αλλεργιογονες τροφες λογω του γιου μου οποτε δυσκολα τα πραγματα.Ελπιζω η μπουμπου μου να τρωει καλα,τη δευτερα θα παω να τη δω!!


ElOAp3.png

zJ3jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειμαι στα + 16-17

Στον γιο μου ημουν +18 εως να γεννησω και τωρα ευελπιστω τοσα να παρω...Καλα που δεν φαινονται μιλαμε:tongue::tongue:Ολοι κοιλια βλεπουν μονο!!!

Ξεκινησα ομως αδυνατη σχετικα ετσι?:tongue:

Εγω οταν τους ρωταω ποσο νομιζουν οτι εχω παρει οταν το φερνει η κουβεντα ολοι μου λενε 12-14;);)Και λεω καλα με κοροιδευετε?Εγω γιατι βλεπω και τα 22??????????Αλλα μου λενε οτι εχεις παρει μονο κοιλια και γι αυτο δεν φαινεται κι εγω ευτυχως ξεκινησα αδυνατη!!!!Θα πεσει πεινα μετα!!!!!!!!!!:shock::shock::shock:Ευτυχως που θα ειναι καλοκαιρι και οσο να ναι χανονται ποιο ευκολα ,τουλαχιστον για μενα, απ'οτι το χειμωνα που εισαι συνεχεια κλεισμενη μεσα σ'ενα σπιτι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πως πανε οι ετοιμασιες με τις βαλιτσες κοριτσια?Εγω χτες πηγα ψωνισα και τα τελευταια πραγματα(υποσεντονα,εσωρουχα μιας χρησης κτλ.)και σημερα μαλλον θα φτιαξω τη βαλιτσα να ειναι ετοιμη για να ειμαι κι εγω πιο ηρεμη.Ποιο πολυ με αγχωνει να ειναι ολα ετοιμα παρα το ποτε θα γεννησω!!!Δεν θελω να γινει τιποτα απροοπτο και να τρεχω εκεινη την ωρα!!!!!Για γαλα του μικρουλη μου πηρα το ΝΑΝ 1(αχρειαστο βεβαια να ειναι).Τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες σας!!!! Τι μου κανετε???

Μπαινουμε στην τελικη ευθεια ε???Αχ αντε ολα με το καλο!!!

Εμεις καλα ειμαστε...κλωτσαμε τρελα...ξενυχταμε την μαμα χαλαρα..κουραζομαστε πανευκολα αλλα και τι να κανουμε που πρεπει να ερχομαστε ακομα στο μαγαζι...

Αναμενουμε να παμε ξανα στον γιατρο την Τεταρτη να δουμε τι γινεται με τον πλακουντα...προσπαθω να μη το σκεφτομαι και να λεω πως ολα θα κυλησουν ομαλα...:)

Τι αλλα??Α απο κιλακια πηραμε μαζεμενα αυτο τον μηνα...εχουμε φτασει τα 13..αλλα οπως λετε και εσεις ειπα τωρα απο εδω και περα ας ερθουν...τι να κανουμε...το τελευταιο που με νοιαζει...

Να ρωτησω οσα κοριτσακια εχουν παραγγειλει αυτοκολητα απο το ε-μπαι (χαχαχα αλλα ελληνικος) τους εχουν ερθει?εμεις ακομα τα περιμενουμε...

Α και κατι ακομα...βρε κοριτσια οσες εχετε φειςμπουκ και αν θελετε βεβαια δεν ανταλασουμε να εχουμε επαφη κι απο εκει? Ειναι κριμα να χαθουμε μετα τον ερχομο των μικρων..εγω δε θα το ηθελα εστω..τι λετε? ή καμια αλλη ιδεα?? Σας φιλωωωωωω ...μακια μουκια!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!!

Τι κάνετε μανούλες???

Σιγά σιγά μπαίνουμε στην τελική ευθεία,ε? Κιλάκια ακούω... Εγώ είμαι πλέον στα +15. Κι εμένα λένε δε μου πολυφαίνονται, αλλά έχω κάνει απ'όλα: μπουτάκια, μπρατσάκια, κωλαράκι! Δεν έχω παράπονο... Αφού όταν βγάζαμε τα καλοκαιρινά, ούτε τα μισά δεν έβαλα στα συρτάρια μου, σιγά μη μου μπαίνουν,λέω...

Πήγαμε κι εμείς για τον έλεγχό μας στον παιδοουρολόγο χθες και ευτυχώς μας είπε ότι έχει βελτιωθεί η κατάσταση. Βέβαια την έχει την παλλινδρόμηση ο μπεμπάκος αλλά αφού έχει καλύτερη εικόνα, ελπίζουμε λίγο μετά τη γέννα να φτιάξει μόνο του...

33+4 και φτάσαμε τα 2.318! Πήρε 280γρ σε μια βδομάδα! Ανησυχώ...θα χωράει να βγει???:oops::oops::oops:

Κατά τ'άλλα, πήραμε και την αλλαξιέρα μας και έχουμε τελειώσει με τις αγορές πια...Μέσα στην άλλη εβδομάδα θα μας φέρουν και την κούνια. Γιούπι! Κοντεύει ο καιρός!


55G7p3.png1qpAp3.pngHrKep2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημεραααααα.... αχ κοριτσια μεσα στο αγχος ειμαι... λειπει και ολη μερα ο μικρος απο το σπιτι σημερα γιατι σε λιγο θα φυγω για τον γιατρο και μετα τον παιδικο πηγε στην πεθερα μου κια δεν εχω με τι να ασχολιθω και καθομαι και σκευτομαι........ μια μια τις μετραω τις μερες.... εχω και κατι πονακια σημερα..... ξεκινησα και εγω την βαλιτσα μου γιατι φοβαμαι με ολα αυτα, λειπουν καποια πραγματακια αλλα θα τα συμπληρωσω αυτες τις μερες. μπηκα στο σαιτ του ΡΕΑ και βρηκα ακριβως τι πρεπει να παρω μαζι και τι παρεχει το μαιευτηριο. ωρες ωρες με πιανουν τα κλαματα... δεν με βλεπω καλααααααα......τρεμω και ολη μερα απο τα γιουτοπαρ... τιποτα αλλο δεν θελω παρα μονο να παρω στην αγκαλια μου την μπεμπα μου... ουφφφφ. συγνωμη αν σας κουραζω αλλα στην κυριολεξια εχω χασει τον ευτο μου τον τελευταιο καιρο, θα σας πω νεα μας αργοτερα, φιλακιαααααα....

νατνατ πολυ καλη η ιδεα σου με το φεις...

Link to comment
Share on other sites

nelly28 βρε κοριτσακι ηρεμησε...δε κερδιζουμε κατι με το να φρικαρουμε...ολα θα πανε καλα θα το δεις..πιστεψε το ομως πρωτα εσυ η ιδια!!θα περιμενουμε νεα σου!!!

οσο για το φεις θα προσπαθησω να σου στειλω προσωπικο απο εδω για να κανονησουμε...για να δουμε θα τα καταφερω??χαχαχα


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κοριτσομανουλιτσες μου τι κανετε??

θα ηθελα να σας ενημερωσω για αυτο παρακατω.αν θελετε αφιερωστε λιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιγο απο τον χρονο σας.οσες διαθετετε φυσικα

http://ibfan.gr/εκστρατείες-δράσεις/υπογράψτε-για-να-γίνει-ο-διεθνής-κώδικ/#

nelly28 προσπαθησε να ηρεμισεις κ θετικη σκεψη!!!ευχομαι να πανε ολα καλα κ περιμενω τα ευχαριστα!!!απο εμενα εχεις πολυ πολυ θετικη ενεργεια κ σκεψη!!!!σου ευχομαι το καλυτερο!!!

εγω σημερα κοριτσακια το εριξα απο το πρωι στο shopping!!!πηγα κ ψωνισα φορμακια μικρουλακια για τον μπιμπικο μας,φορεματακια για την πατατουλα κ πυτζαμακια κ μια φορμουλα για την μαμα!!!αν κ μπορω να πω οτι ειχα απο την πρωτη γεννα σκεφτηκα οτι χαμενα δεν θα πανε!!!!η διαθεση μου στα ουρανια!!!ξετρελαθηκα με τα φορμακια γιατι μεχρι τωρα οτι ειχα δει δεν μου αρρεσαν.αυτα ομως κορυφη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...