Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

Cafe Ιουνίος 2012


Recommended Posts

Εντωμεταξύ μπήκα να σας γράψω χρόνια πολλά με υγεία και με το καλό να αγκαλιάσουμε τα θαυματάκια μας του χρόνου!!!!

Φάγαμε τον άμπακο και καθόμουν στον καναπέ σκεπτόμενη πως τα περσινά Χριστούγεννα είχα αδιαθετήσει έπειτα από 11 μήνες που γέννησα και φέτος έγκυος στους 9 μήνες όπως και 9 μήνες ήταν οι προσπάθειες για τον Γιάννο!!!!

Και εκεί που σκεφτόμουν τσούκ άρχισαν οι και καλά κλωτσίτσες....τρελάθηκα!!!!!


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ το ωραία νέα είναι αυτα!!!!!Εμενα είναι το πρώτο μου και ήδη νιώθω οτι ξεκινάνε τα καλύτερα Χριστουγεννα της ζωης μου!!!Να είμαστε όλες καλα και ελπίζω κι εγω σύντομα να ακούσω τα πρώτα σκιρτηματα!!!

Αν χρειαστεί βοήθεια με το τικερακι θα σου πω!!!

Α!!Τα κατάφερα!!!

Καλα Χριστουγεννα σε όλες μας!!!

:)

P4uvp2.png


cT2Cp3.png

kJlGp2.png

HmHip3.png

Link to comment
Share on other sites

Υπέροχο Μελιτάκι!!!!


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρονια πολλα.Κοριτσια θελω τη γνωμη σας ....σημερα το απογευμα που αναψαμε το τζακι καπνιζε και δεν το πηρα χαμπαρι μεχρι που ηρθε ο αντρας μου και το καταλαβε απο τη πορτα που μπηκε γιατι μυριζε.Προφανως εισεπνευσα αρκετο καπνο και ανησυχω.Ειμαι 16εβδ.+4ημερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Μαρία Ευγενία,αν εσύ αισθάνεσαι καλά μην αγχωθείς...Εξάλλου για το μωρό υπάρχει το μεγάλο φίλτρο που ονομάζεται πλακούντας....Απότι ξέρω σε νεογέννητο υπάρχει αυτή η ανησυχία,αν και να ομολογήσω πως στο πατρικό μου μεγάλωσαν 4 παιδιά δίπλα στο τζάκι και κανένα δεν έπαθε ούτε αναπνευστικό ούτε κάτι άλλο....


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα και Χρονια Πολλα σε ολες!!!! Με το καλο τα μωρακια μας. Ελπιζω να περασατε τελεια ολες, εμεις μια χαρα με πολυυυυυυ φαγητο. Απο εχθες ομως το βραδυ βλεπω κατι καφε κηλιδες στο εσωρουχο μου και ανησυχω , μπορει επειδη παραμονη εκανα τραπεζι και κουραστηκα λιγο παραπανω, πηρα τον γιατρο και δεν τον ακουσα πολυ ανησυχο θα με δει βεβαια το απογευμα , μεχρι τοτε εχω ξαπλωσει και δεν το κουναω απο τον καναπε. Πολλα φιλακια σε ολες!!!!!


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Κατερινάκι μου ξεκουράσου!!!!!!!!!Τώρα πως θα γίνει αυτό με 2 παιδιά δε ξέρω;););););)


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.Θελω τη γνωμη σας....Παιρνω ασβεστιο,μαγνησιο και σιδηρο χωρις να εχω κανει εξετασεις και σημερα που ρωτησα τη γραμματεα του γιατρου μου μου ειπε οτι δεν θα κανουμε!!!!!!!Σας φαινεται λογικο?Εμενα παντως οχι

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλες!!

Ελπίζω να περάσατε τέλεια τα Χριστούγεννα! Εμεις περάσαμε πολύ ωραία, το φχαριστηθληκαμε!

Μαρια-Ευγενία εγώ παίρνω σίδηρο γιατί άρχισε ο αιματοκρίτης μου να παίρνει την κατηφόρα. Σίγουρα θα έχεις κάνει κι εσύ εξέταση για αιματοκρίτη, πως ήταν? Ασβέστιο μου έδωσε τώρα τελευταία προληπτικά (ούτε εγώ πρόκειται να κάνω εξετάσεις) γιατί λέει λόγω χειμώνα και μικρής ηλιοφάνειας είναι μικρότερη η απορρόφησλη του. Μαγνήσιο δεν παίρνω, ούτε στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου είχε δώσει καθόλου.


tt17d185.aspx

tt17d186.aspx

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΥΑ 23 οχι δεν εχω κανει!!!!Γι αυτο μου φαινεται περιεργο.Θα το κουβεντιασω με το γιατρο μου την πεμπτη που θα παω.Και να μου πει οτι δεν χρειαζεται θα του πω να μου τις γραψει απλα για να δω εγω ποσο εχω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια Χρόνια πολλα!!!Ελπιζω να περασατε τέλεια κ να ξεκουραστηκατε!!!Αν κ ακολουθεί πρωτοχρονιά οπότε οι γιορτες συνεχίζονται!!!

Κι εγω ξεκίνησα σίδηρο κ φύλλικο οξύ πριν την εγκυμοσυνη λόγω χαμηλής φερριτινης κ όταν έμαθα για την εγκυμοσυνη μου έγραψε ο γιατρός ασβέστιο,μαγνήσιο και προγεστερονη χωρις εξετάσεις προληπτικά, αν και μετα απο λίγες μέρες έκανα αίματος για αιματοκριτη,ρεζους και αντισώματα,δηλαδή όλες τις προγεννητικες..Έτσι ονομάζονται.Οποτε μην ανησυχείς αλλα παρόλ αυτα ζητά τις εσύ απο το γιατρό σου αν δεις οτι δεν σου κάνει..

Ούτως η άλλως τα χάπια αυτα είναι συμπληρώματα κ μόνο καλο που σου κάνουν αλλα είναι κάποια στοιχεία στις τιμες του αίματος που πρέπει να τα ξέρεις!

Σήμερα ειμαι πολυ χαρούμενη γιατι πήγα για την προγραμματισμένη μου μηνιαία επίσκεψη στο γυναικολογο, του έδειξα κ τις καλες τιμες του Papp-A κ του είπα οτι μάλλον είναι κοριτσάκι γιατι η αυχενικη δεν έδειξε φύλο. Μου λέει κάτσε να δω κ εγω, και κοιμόταν το ζουζουνι μου, μόλις ξύπνησε ανοίγει τα πόδια κ είδαμε ολα τα προσόντα μας!!!Μου λέει δεν το βλέπω για κοριτσάκι!!!Αντρακλας με τα ολα του..Αλλα κρατά σαν ποσοστό ενα 95% για αγόρι μην ειμαι κ απόλυτος!!!

Είμαστε όλο γυναίκες στην οικογένεια κ ηθελα πολυ ενα αγοράκι αλλα το άγχος μου βέβαια ήταν πρώτα στις εξετάσεις κ μετα τα υπόλοιπα..

Οπότε ολα τέλεια μέχρι στιγμής!!

Εύχομαι σε όλες μια υπεροχή Πρωτοχρονιά!!!

Πολλα φιλακια φουσκωτες κοιλιτσες!!!

P4uvp2.png


cT2Cp3.png

kJlGp2.png

HmHip3.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΕΛΙΤΑΚΙ.ΕΠΑΙΡΝΑ ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΛΟΓΟ ΣΥΣΠΑΣΕΩΝ (ΑΠΟ ΤΗΝ 4η ΕΒΔΟΜΑΔΑ)ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΜΑΣ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΚΡΕΜΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΑΥΡΙΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ 17η ΕΒΔΟΜΑΔΑ !!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι να πανε ολα τέλεια!!Και οτι και να ειναι να βγει γερο!Κι εγω λόγω συσπασεων στην αρχή της εγκυμοσυνης ξεκίνησα την προγεστερονη..Επίσης το μπαλακι που αναφέρω πιο κάτω οτι νιώθω καμία φορά δεν είναι το μωρο.Ειναι συσπασεις κ πετρώματα της μητρας αλλα μου είπε ο γιατρός να μην ανησυχώ κ να ξεκουραζομαι αφου ούτως η άλλως παίρνω προληπτικά μαγνήσιο που χρειάζεται γι αυτο. Οπότε αν κάποια νιώσει πετρώματα χρειάζεται μαγνήσιο.Δεν χρειάζεται άγχος!!Ολα έχουν τη λύση τους!!!

Σας φιλω!!

P4uvp2.png


cT2Cp3.png

kJlGp2.png

HmHip3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας σήμερα πήγα και είδα το θαυματάκι και είχε μεγαλώσει....Μας μέτρησε 130 γρ!!!!!

Β έπιπέδου 1/2.


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...