Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Μανουλες 2025 💕❤️


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 164
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

18 minutes ago, Maria98 said:

Καλησπέρα, ονομάζομαι Μαρία και είμαι στην 6η εβδομάδα!!

 

Γεια σου Μαρία μου !!! Συγχαρητήρια με το καλό !!! Είμαι και εγώ σε αναμονή δεύτερου υπερήχου και εάν μας ξεγέλασε τη πρώτη και πάνε όλα καλα θα τα λέμε εδώ ! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lila ki είπε:

Γεια σου Μαρία μου !!! Συγχαρητήρια με το καλό !!! Είμαι και εγώ σε αναμονή δεύτερου υπερήχου και εάν μας ξεγέλασε τη πρώτη και πάνε όλα καλα θα τα λέμε εδώ ! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι ! 

Γεια σου κοπέλα μου, κ εγώ σε αναμονή δεύτερου υπερήχου είμαι μιας κ ημερολογιακά είμαι παραπάνω εβδομάδων.. αλλά υπερηχογράφηκα είμαι λιγότερο λόγω καθυστέρημενης σύλληψης.. σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις κ εσύ μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Maria98 said:

Γεια σου κοπέλα μου, κ εγώ σε αναμονή δεύτερου υπερήχου είμαι μιας κ ημερολογιακά είμαι παραπάνω εβδομάδων.. αλλά υπερηχογράφηκα είμαι λιγότερο λόγω καθυστέρημενης σύλληψης.. σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις κ εσύ μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! 

Είσαι με  φυσική σύλληψη η με εξωσωματική ;; Σε ευχαριστω πολύ για τις όμορφες ευχές σπυ ! 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Είσαι με  φυσική σύλληψη η με εξωσωματική ;; Σε ευχαριστω πολύ για τις όμορφες ευχές σπυ ! 

Είμαι με φυσική σύλληψη .. έχω είδη ένα παιδάκι.. αλλά μετά την πρώτη εγκυμοσύνη που πήγαν όλα καλά είχα μείνει άλλες 3 φορές έγκυος οι οποίες δεν εξελίχθηκαν.. δύο παλινδρομες κ μια αποβολή.... Εσύ;; Με φυσική σύλληψη ή εξωσωματική;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

32 minutes ago, Maria98 said:

Είμαι με φυσική σύλληψη .. έχω είδη ένα παιδάκι.. αλλά μετά την πρώτη εγκυμοσύνη που πήγαν όλα καλά είχα μείνει άλλες 3 φορές έγκυος οι οποίες δεν εξελίχθηκαν.. δύο παλινδρομες κ μια αποβολή.... Εσύ;; Με φυσική σύλληψη ή εξωσωματική;

Με εξωσωματική … είχα μια βιοχημικη τρία χρόνια πριν  και μια παλινδρόμηση τον Αύγουστο που μας πέρασε με φυσική σύλληψη  … 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Με εξωσωματική … είχα μια βιοχημικη τρία χρόνια πριν  και μια παλινδρόμηση τον Αύγουστο που μας πέρασε με φυσική σύλληψη  … 

Εύχομαι αυτή τη φορά να είναι το τυχερό σου και να πάνε όλα κάτ' ευχήν!!! Όλα καλά θα πάνε!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε ολες!!

Ειμαι στην πολύ αρχη εγκυμοσύνης, 6η εβδομάδα αλλα λογω αρκετά χαμηλης φερριτινης μου είπε ο γιατρός να σταματήσω το felicine και να ξεκινήσω ενα χάπι ferofolic (φυλλικό + σίδηρος)..

Το θέμα μου είναι  ποια ώρα ειναι η σωστή για να το παίρνω και να γίνεται σωστη απορρόφηση; Αν το πάρω το πρωί νηστική και φαω μετα απο 1 ώρα, τι ώρα μετα μπορω να πιω καφέ;δεν βοηθαει στην απορρόφηση από οτι διαβάζω και Δεν θελω να τον στερηθώ! Έναν ντικαφ πινω και αυτον μισό! 

Σκεφτηκα να το παιρνω πριν το κυριως γευμα μου, το οποιο ουτως η αλλως ειναι μετά τις 5 λογω δουλειάς, αλλα πειράζει να εχω φαει ας πουμε στις 3 κατι και μετα να παρω το χαπι στις 5; Δύο ωρες θεωρουμαι νηστική;; Παιρνω και το σαλοσπιρ, οποτε προσπαθώ καθε 2 -3 ωρες να τσιμπάω κατι..

Επισης οσες το εχετε παρει ενοχλει στο γαστρεντερικό το συγκεκριμενο;; Εχω ηδη ευερέθιστο έντερο και μαλλον δεν θα τη γλυτωσω τη δυσκοιλιότητα με το σιδηρο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια!!!

Εγω ειμαι στην πολυ αρχη.. 5η εβδομαδα 😁

@Nima21 εγω δυστυχως δεν γνωριζω για το ferofolic, ομως μου δημιουργηθηκε μια απορια, το felicine δεν πρεπει να το παιρνουμε μετα το φαγητο? Εγω αυτο ηξερα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , artemis88 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!!

Εγω ειμαι στην πολυ αρχη.. 5η εβδομαδα 😁

@Nima21 εγω δυστυχως δεν γνωριζω για το ferofolic, ομως μου δημιουργηθηκε μια απορια, το felicine δεν πρεπει να το παιρνουμε μετα το φαγητο? Εγω αυτο ηξερα..

Καλημέρα κορίτσια !!!!

και εγώ 5+3 !!!! Έχουμε πολύ πορεία μπροστά μας όλα κατευχην εύχομαι !!!!

Εμενα το Felicine μου είχαν πει ν το περνώ μόλις σηκωθώ για να μην το ξεχνάω !!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια..και εγω μανουλα 2025..με ΠΗΤ 07-01-2025..σημερα μπηκα στην 10η εβδομαδα..ειμουν σημερα στην γιατρο καναμε υπερηχο,εξετασεις αιματος και καναμε και το ΝΙΠΤ γιατι εδω που μενω το κανουνε απο την 10η εβδομαδα..χθες ανησυχησα λιγακι διοτι ειδα λιγο υγρα ροζ στο σκουπισμα αλλα εν τελει ολα καλα..εσας πως παει η εγκυμοσυνη εχετε εμετους;; Εγω μονο ανακατοσουρες εχω και υποφερω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, Bluee19 said:

Καλημέρα κορίτσια !!!!

και εγώ 5+3 !!!! Έχουμε πολύ πορεία μπροστά μας όλα κατευχην εύχομαι !!!!

Εμενα το Felicine μου είχαν πει ν το περνώ μόλις σηκωθώ για να μην το ξεχνάω !!!! 

Ειμαστε κοντα εμεις! ☺️

Ποτε θα πας για καρδουλα?

1 hour ago, elena93 said:

Καλημερα κοριτσια..και εγω μανουλα 2025..με ΠΗΤ 07-01-2025..σημερα μπηκα στην 10η εβδομαδα..ειμουν σημερα στην γιατρο καναμε υπερηχο,εξετασεις αιματος και καναμε και το ΝΙΠΤ γιατι εδω που μενω το κανουνε απο την 10η εβδομαδα..χθες ανησυχησα λιγακι διοτι ειδα λιγο υγρα ροζ στο σκουπισμα αλλα εν τελει ολα καλα..εσας πως παει η εγκυμοσυνη εχετε εμετους;; Εγω μονο ανακατοσουρες εχω και υποφερω

Για μενα νομιζω ειναι νωρις ακομα, μονο φουλ κουραση και κατι ζαλαδες αλλα πολλες απο αυτες ξερω οτι ειναι και απ'το utrogestan οταν το παιρνω απο το στομα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, artemis88 είπε:

 

Ειμαστε κοντα εμεις! ☺️

Ποτε θα πας για καρδουλα?

Για μενα νομιζω ειναι νωρις ακομα, μονο φουλ κουραση και κατι ζαλαδες αλλα πολλες απο αυτες ξερω οτι ειναι και απ'το utrogestan οταν το παιρνω απο το στομα.

Έχω ραντεβού την Δευτέρα με τον εξωσωματικό και την Πέμπτη με τον γυναικολόγο μου μια από αυτές της μέρες εύχομαι να την ακούσουμε !!! Ιδανικά θα ήθελα και τις δυο φορές έτσι για να ξεαγχωθω λιγάκι !!!!🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼 εσυ ποτέ με το καλοοο;;  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...