Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

στηθος - πιπιλα, υπνος για τρεις


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες και σε όλους!

Είμαι μια καινούρια σχετικά μανούλα κ έχω βοηθηθεί ΠΑΡΑ πολύ από το site αυτό κ ευχαριστώ πολύ!

Μια περίληψη της ζωής μας.. Όταν γεννήθηκε ο θησαυρός μας - με καισαρική - στο μαιευτηριο έδωσαν στο μωρό μου ξένο γάλα χωρίς να ρωτάνε. Βέβαια όταν την πήρα σπίτι τη μικρή τη θήλασα αποκλειστικά παρά τον "πόλεμο" της παιδιάτρου επειδη η μικρή μου είναι αδύνατη κ είχε ίκτερο - αλλά πολύ δυνατη!!! Μια φορά που δημιούργησε πολλές ενοχες κ της έδωσα ξένο γάλα με αποτέλεσμα να τρελαθεί στους εμετους κ να πάμε νοσοκομείο -ήταν μόνο 1 μήνα. Εκει το τρελάναν το παιδι στις εξετάσεις κ μέχρι κ ούρα με βελόνα της πήραν κ δεν μας αφηναν να ειμαστε μέσα με αποτέλεσμα το παιδί να αποκτήσει φοβίες κ να κοιμάται μόνο μαζί μου πιπιλώντας κ να μην αντέχει στιγμή μόνο του. Όλοι μου έλεγαν να την αφήσω να κλάιει κ "θα μάθει μόνη της" αλλα εγω κ ο άντρας μου δε θέλαμε. Μόνο μια φορά το έκανα κ δε σταματησε να κλαιει ΠΟΤΕ!

Πήγαμε να ξεκινήσουμε κρέμα προχθες-αν κ ελεγα στη γιατρο ότι θα ξανακανει εμετο αφου εχει ξενο γαλα- κ μου ειπε πως δεν ειναι απαραιτητο - εγω ηθελα κ κατι πιο υγιεινο απο κρεμα - με αποτελεσμα ξανα εμετους ολο το βραδυ.

Για να μην μακρυγορώ, από εσάς έμαθα οτι ο θηλασμος δεν εχει ωραριο κ πολλα άλλα ωραια πράγματα!

Απο σας λοιπον ζητω να μάθω 2 ακομα πραγματα...

1) πως θα σταματησει η μικρη μου να κοιμαται μονο με πιπιλα αφου πλεον κοιμαται τοσο ελαφρια κ οταν την μετακινω στο κρεβατι της ξυπνα κ κλαιει κ τωρα που την τρωνε τα ουλα της θελει μονο πιπιλα ολο το βραδυ απο το στηθος μου κ

2) με τη τροφη να ξεκινησω γιατι το γαλα μου καποια απογευματα δεν την φτανει - κ ας πινω μαγια μπυρας - που επισης ειδα εδω!

Η παιδιατρος μου συστησε ρυζακι με καροτακι κ λιγο φρεσκο ελαιολαδο.

Σας παρακαλω βοηθηστε με ειδικα με το θεμα του υπνου γιατι εχω κ τενοντιτιδα σε ολο το χερι κ ολο το βραδυ πιπιλα στηθους δεν το αντεχω πια!

Ευχαριστω για το χρονο σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καταρχάς έχεις πάρει γνώμη από άλλο παιδίατρο μήπως κ σε βοηθήσει;Για να κάνεις τέτοια αλλαγή στο μωρό σίγουρα θα έχεις πολύ κλάμα κ γκρίνια κ θα πρέπει να το κάνεις σταδιακά ένα βήμα τη φορά.Αν την βάλεις στο κρεβάτι της κ κάτσεις δίπλα της πάλι κλαίει;

Τώρα για το φαγητό συνήθως ξεκινάνε με φρούτο κ όχι καρότο κ ρύζι.Στον μικρό μου περίπου στον 9ο άρχισα να του βάζω ρύζι στο φαγητό του.Κ εννοείται ποτέ ωμό ελαιόλαδο είναι πάρα πολύ βαρύ για το στομαχάκι τους,το προσθέτω μισή ώρα πριν τελειώσει το βράσιμο.Ακόμα κ το λεμόνι κ αυτό δεν το δίνω ωμό


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...