Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

Πεθερές και όχι μόνο η συνεχεια....


selestina

Recommended Posts

Καλημέρες κι απο μένα!!

Είμαι πολύ προβληματισμένη σήμερα..

Απο τότε που ήρθαμε σε μια μικρή αντιπαράθεση με τη δική μου,προσπαθώ πάρα πολύ να έρθουμε ξανά κοντά και να αποκαταστασήσω τις σχέσεις μας. ('Οχι οτι έγινε κάτι τραγικό αλλά σίγουρα τπτ δεν είναι το ίδιο)

Εκείνη έχει μια στάση του τύπου "Η νύφη εφταιγεαλλά υποχώρησα απο την καλή μου καρδιά!!"

Εν πάση περιπτώση ξανάρχισαν πάλι τα γεύματα εκεί 2-3 την εβδομάδα (παρόλο που θέλω να τρώμε σπίτι μας,υποχωρώ ωστόσο ανα καιρούς) οι βόλτες για φαί-καφέ (με εκείνην) κλπ.

Σαν γυναίκα νιώθω οτι δεν με βλέπει όπως πριν κι οτι το προσπαθεί.

Χθες που βγήκαμε με φίλες της για φαί κ μιλούσαμε για το μωρό σε κάποια φάση,εκείνη έκλαψε απο συγκίνηση λέγοντας οτι ο Θεός εκπλήρωσε τις προσευχές της και της έστειλε την κόρη που τόσο ήθελε (!!)

Δεν έχει αναφερθεί ποτέ στον ρόλο τον δικό μου,στην εμπειρία μου στη μητρότητα,τι νιώθω εγώ..Νιώθω λες και είμαι η παρένθετη μητέρα που απλά θα γεννήσει την κόρη της!!Νιώθω σαν να μην παίζω κανένα ρόλο στην ιστορία!!

Δεν ξέρω τι να κάνω.Πιστευω οτι δεν ξέρω πώς να διεκδικήσω το παιδί μου χωρίς να τσακωθώ ή πληγώσω καέναν. Με έχει κάνει να πιστεύω οτι το αγαπάει περισσότερο απο ό,τι το αγαπώ εγώ! Αφου ποτέ δεν μιλάμε για το πόσο το περιμένω εγώ,αλλά το πόσο το περιμένει εκείνη. Νιώθω μια άχρηστη και σκέφτομαι τον ερχομό του μωρού με έναν φόβο αντί με χαρά...

Κοριτσακι μου...επειδη εζησα πααρομοια σκηνικα με τη δικια μου η οποια ε αντιμετωπιζε λες και ημουνα η μητρα και εκεινη η μαμα...λες και θα το επαιρνε εκεινη να το μεγαλωσει....πολλα σκηνικα...καποια χω πει και διπλα...θα σου πω κατι.Αυτηντη στιγμη γινεσαι χαλια και φταινε και οι ορμονες σε αυτο...οταν με το καλο γεννησεις και οι ορμονες ηρεμησουν και ερθεις και πατησεις στα ποδια σου γερα θα δειςποσο ευκολα θα γινουν τα πραγματα και ποσο ανετα θα της κοψις τον αερα...μην αγχωνεσαι.

Κακια θα γινεις σιγουρα...αλλα μη σκας...αρκει να εχεις την ψυχικα γαληνη και ηρεμια να μεγαλωσει το παιδακι σου.

Οσο για τα πολλα παρε δωσε και τα καφεδακια ετσι εκανα κι εγω...ετσι και χειροτερα..τωρα πλεον εχουν κοπει ολα αυτα κι εχω βρει την υγεια μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είχα δουλίτσα πριν,σόρυ!

Λοιπόν να σας πω.Οι φίλες της είναι πολύ καλές και μάλιστα τη συμβουλεύουν να μην υπερβάλλει μαζί μου κ να μου δίνει το χώρο μου. Μου τα έχουν πει οι ίδιες! Είναι καλή γυναίκα,όταν τα ακούσει με ηρεμία,καταλαβαίνει το λάθος της αλλά μετα πάλι τα ίδια γιατί απο τον πολύ ενθουσιασμό δεν καταλαβαίνει οτι ξεπερνάει τα όρια και παίρνει το ρόλο μου.

Εγώ παιδιά ζω σε τέρμα επαρχία,εδώ κάνεις παρέα με τα σόγια,οι οικογένειες περνούν πολλές ώρες μαζί,πας σε σπίτια και γειτονεύεις! Δεν γίνεται αλλιώς. Δεν είναι όπως την πόλη!

Προσπαθώ να βάλω μια ισορροπία γι'αυτό και πάω καφεδάκια κλπ. Να έχω καλές σχέσεις,αγαπημένη οικογένεια.Αλλά μετά πάντα ξεφεύγει η κατάσταση και αρχίζουν τα καθημερινά τρώμε μαζί-απόγευμα μαζί κλπ.Σε αυτό φταίει περισσότερο ο άντρας μου που είναι κολλημένος κ συνηθίζει εύκολα κ δεν βγαίνουμε να πάμε κάπου να βρούμε παρέες της ηλικίας μας κ πάμε πάντα για καφέ εκεί.Ούτε σπίτι καθόμαστε μόνοι μας πολύ (αν δεν το απαιτήσω). Κι έτσι φοβάμαι οτι θα καθιερωθεί αυτή η κατάσταση κι όταν θα γεννηθεί η κόρη μου θα μας έχει απο κοντά κ στο τέλος θα με αντικαταστήσει και δεν θα έχω λόγο στο ίδιο το παιδί μου.

Να τονίσω οτι πρόκειται για εξαιρετικούς ανθρώπους που με προσέχουν,με προστατεύουν,μπου παίρνουν πράγματα κ με αγαπούν.Απλά έχουν μια άλλη νοοτροπία και εδώ σαν χωριό τα κάνουν όλα όλοι μαζί.Δηλαδή είναι μαζί σχεδόν όλοι μέρα,κάθε μέρα πίνουν καφέ μαζί κλπ.Εμένα αυτό μου αρέσει αλλά όχι σε σημείο να χάνω τη σχέση μου με τον άντρα μου,την προσωπικότητά μου,την ατομικότητά μου,το μεγάλωμα του παιδιού μου.

Ούτε κακίες με πιάνουν ούτε θεωρώ οτι έχει βαλθεί η πεθερά να μου κάνει κακό.Απλά δυσκολεύομαι να βρω έναν τρόπο να καταλάβει τη θέση μου κ να ζω όπως θέλω,σεβόμενη τους άλλους αλλά χωρίς να χάσω τον εαυτό μου.Σας κούρασα,συγνώμη.Απλά είμαι τόσο λυπημένη που το θέμα τελικά είναι άσπρο-μαύρο..


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

xxaxaxaxax!!!εμενα ειναι και αντιεμπορικη στην εμφανιση και θελει να παει κ στα κεντρικα καφε με τα πιτσιρικια,που να την εμφανισω με τις μουσταρδι φουστες ως τον αστραγαλο??

Εμένα ντύνεται καλύτερα κι απο μένα,μέσα στη μόδα κ με τέλειο σώμα.Της λένε οτι στέκεται καλύτερα απο τη νύφη και αυτή χαίρεται!!χαχαχ!αλλά δεν ζηλεύω,σιγά! Χαίρομαι τους ωραίους ανθρώπους! Εκείνη μπορεί να νομίζει οτι τη ζηλεύω κι όλας!


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαινω εχω ζησει σε χωριο και ξερω..αλλα μεχρι ενα σημειο!

Εσυ εισαι η μαμα και η αλλη ειναι η γιαγια!

Και μενα με δινουν το ενοικιο του σπιτιου τωρα που ειμαστε ζορικα, και εμενα με παιρνουν καποιες φορες πραματα...τους ευχαριστω αλλα μεχρι εκει!!

Στο πως θα μεγαλωνω το μωρο μου, ειναι δικο μου θεμα!!

Δεν ανακατευεται κανεις περαν απο τον ανδρα μου!

Δεν εχω επιτρεψει σε κανενα!!

Μολις γεννησεις με το καλο...θα ειναι ολη μερα σπιτι σου!

Πιστεψε με, στη λοχεια σου το μονο που δε θα θελεις ειναι να εχεις κοσμο στο σπιτι!

Μεχρι να καταλαβεις τι σου γινεται, οτι εισαι μαμα πλεον , ναμπειτε σε ενα προγραμμα με το μωρο, να βρειτε τους ρυθμους σας...θελει χρονο και να εισαι μονη σου!

Η πεθερα ειναι πεθερα! Μανα δε γινεται!Εδω μαλωνουμε με τις μανες μας!

Ποσο μαλλον με την πεθερα, πουδεν μπορεις να πεις και μια κουβεντα παραπανω!

Link to comment
Share on other sites

myfavourite να μη στεναχωριεσαι, να μην αγχωνεσε και να ξεκαθαριζεις σιγα σιγα καποια πραγματα με την πεθερουλα σου.Κοιτα να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου και αργοτερα με το καλο το παιδακι σου και ολοι οι αλλοι οξω απο την πορτα.Το οτι εισαι στην επαρχια δεν σημαινει πια οτι θα εισαι και κ........ και βρακι με το σοι.Τα ορια εσυ πρεπει να τα βαλεις κοριτσαρα μου τωρα που ειναι καιρος ακομα και πριν γεννησεις γιατι αν γεννησεις και τους εχεις ολους εκει τρεις την ωρα.............θα τρελαθεις......!!!!!

marlia περαστικα σας βρε κοριτσι μου.

zoitsa ειπαμε , η δικια μου ειναι Θεααααα.Αν αρχισω να λεω , θα γραψω σηριαλ..!!!!!!

selestinaki φιλια πολλα


19Zup2.png

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ο πεθερος μου, ειναι αρρωστος,με ιωση και εκανα το σαβκο, χαλβα φαρσαλων, που ξερω οτι του αρεσει πολυ!

Το πηγε ο ανδρας μου!Και ειπε το εκανε η Ζωη για το μπαμπα!

Ε σημερα που μιλησαμε στο τηλεφωνο, με ειπε του πεθερου σου του αρεσε, αρεσε και στη συνυφαδα μου...

Με πεταει ομως...με βουτυρο το εκανες?Λεω ναι, φυτικο, ξερω ειναι της εκκλησιας..

Καπου κανουν συνταγη χωρις βουτυρο και λαδια..ξινισμενα!

ελεος γαμω το μπελα μου!Μα τι γυναικα!!

Η παρατηρηση , παρατηρηση, ακαιρη, ακυρη αλλα εκει!!

Την λεω, αφου αρεσε στον πεθερο..ωραια!Γιατι γι'αυτον το εκανα!!Που ηταν αρρωστος!

Ε μα...ααα! προχτες γιορταζε!Φυσικα δεν εκανα κανενα γλυκο να της το παω!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

myfavourite να μη στεναχωριεσαι, να μην αγχωνεσε και να ξεκαθαριζεις σιγα σιγα καποια πραγματα με την πεθερουλα σου.Κοιτα να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου και αργοτερα με το καλο το παιδακι σου και ολοι οι αλλοι οξω απο την πορτα.Το οτι εισαι στην επαρχια δεν σημαινει πια οτι θα εισαι και κ........ και βρακι με το σοι.Τα ορια εσυ πρεπει να τα βαλεις κοριτσαρα μου τωρα που ειναι καιρος ακομα και πριν γεννησεις γιατι αν γεννησεις και τους εχεις ολους εκει τρεις την ωρα.............θα τρελαθεις......!!!!!

marlia περαστικα σας βρε κοριτσι μου.

zoitsa ειπαμε , η δικια μου ειναι Θεααααα.Αν αρχισω να λεω , θα γραψω σηριαλ..!!!!!!

selestinaki φιλια πολλα

'Εχω σκοπό τα όρια να είναι ως εξής:

1.καφέ τα πρωινά όποτε θέλει

2.τα απογευματα αν είναι θα πηγαίνω εγώ να τους δω για καφέ 2 ωρίτσες με το μωρό (εκτός κι αν είμαι στη μάνα μου/καμμιά φίλη μου/κάθομαι με τον άντρα μου μόνη μου στο σπίτι.'Ολα αυτά δεν συμβαίνουν συχνά βέβαια :()

3.μία φορά την εβδομάδα να τρώμε μαζί

4.άλλαγμα,τάισμα,νανούρισμα,μπάνιο κλπ μόνο η μαμά σλλά

μπορεί να το κρατάει αγκαλιά όσο θέλει όταν έρχεται

5.και αν ποτέ χρειαστώ να το κρατήσει αυτό θα γίνεται μόνο στο σπίτι μου (όχι στο χώρο της)

Θα ήθέλα να μου πείτε πώς σας φαίνονται. Είμαι σίγουρη βέβαια οτι το 4 θα είναι μεγάλο πρόβλημα παρόλο που γενικά της δίνω αρκετά (εεε??)

Τι λέτε?


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Εισαι με τα καλα σου? Γιατι δεν την καλεις να μεινει και μαζι σας?

Και τι θα πει θα εχεται προβλημα με τα υπολοιπα? Το αλλαγμα και το ταισμα του παιδιου δεν ειναι παιχνιδι......εννοειται πως θα αφηνεις μονο οποιον εμπιστευεσαι.

Εγω μεχρι να σαραντησω ουτε αγκαλια δεν την αφησα να την παρει την κορη μου.Φυσικα μετα δεν ξαναπατησε κιολας οποτε .......ησυχασαμε.


19Zup2.png

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!συγνωμη βρε κοριτσι μου, τι ειναι αυτο??

Τι θα την πεις?? Ελα να κανουμε προγεννητικο συμβολαιο??

Τι παει να πει..εγω θα την αλλαζω και την ταιζω?

Γιατι ποιος αλλος θα το κανει?? Τετοια πες την, και οπως λεει και η Ρενα, στρωσε και ενα κρεββατι στο δωματιο της μπεμπας για την γιαγια-μαμα!

Δεν τα λες αυτα...ειναι αυτονοητα!!

Και οπως λεει...τις πρωτες 40 μερες...το μωρο μαμα και μπαμπα!

Τι ειναι κουκλα και το παιρνουν ολοι αγκαλια? Να σε πω ...οτι πολλες αγκαλιες δεν κανει στα λεχουδακια..μικροβια!!!Και το πιο σημαντικο, αμα στην παιρνει, να την δινεις μια πανα πανω στα ρουχα της!!!

Ευτυχως την ειχα κοψει τη δικια μου, και ερχοταν τον εβλεπε , και εφευγε...αντε καμμια φορα τον ταιζε γιατι το ηθελε, αλλα παντα με ρωτουσε και με ρωταει αν την αφηνω να τον ταισει!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ...my favourite κοριτσι μου εχεις αγχωθει πολυ και μου θυμιζεις εμενα που ηθελα να τα χω παση θυσια καλα μαζι της γιατι σιχαινομαι τις φιλονικιες...Ομως προσεχε ισως να μην ειναι κακια αυτο που λεμε και οπως λεμε οι υπολοιπες οτι εισπραττουμε απο τις δικες μας αλλα δεν ειναι δυνατον να φτιαξεις τετοιο προγραμμα βρε γλυκεια μου λες και ειστε μαζι γονεις του μωρου...Μην τρελαινεσαι ολα με το μαλακο και τα αυτονοητα τα ξερεις νομιζω.Εγω προσωπικα ειμαι πολυ κατα του πολυ κολλητου με πεθερες οσο καλες κι αν ειναι και σου μιλαω οτι ειμαι ανθρωπος που ανοιγομαι αμεσως και δεν υπολογιζω συνεπειες,εχε ομως υποψην σου η πεθερα δεν μπορει να ειναι σε καμια περιπτωση φιλη σου και κατα τη γνωμη μου ουτε πρεπει να ειναι,ειναι η πεθερα σου και αν ειναι καλη την αγαπας την τιμας κτλ αλλα εως εκει.Τα πολλα κολλητιλικια φερνουν προβληματα και παρεξηγησεις.Ουτε να ξερει τι ακριβως κα κανεις με τον γιο της ουτε τιποτα γιατι δεν θα ειναι ποτε αυτο που λεμε τελειως αντικειμενικη ,αυτο μου διδασκει η πειρα μου εως τωρα,εκτος πια εαν εσυ τη θες τοσο πολυ στη ζωη σου για φιλεναδα και νιωθεις καλα εκει παω πασο.Μην πεφτεις ομως στην παγιδα οτι πρεπει να της δωσεις το ενα το αλλο το μωρο το ετσι το αλλιως για να ειναι καλα ολα...


ElOAp3.png

zJ3jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω εχθες πηγα για β επιπεδου,ολα καλα δοξα το Θεο εχω ενα πολυ κινητικο μωρο το οποιο ομως στο τελος μας παιδεψε και δεν γυρναγε για καποιες τελευταιες μετρησεις με αποτελεσμα να ξαναπαω την Δευτερα !!!

Και φυσικα ειναι κορακλααααααα!!!!!!

Ντε φακτο!!!Και πεισματαρα η ατιμη!!Τρελαθηκα ολα ροζ θα τα παρω μιλαμε!!!χαχαχαχ

Η πεθερα εννοειται ακομη αφαντη τωρα που θα μαθει οτι τελικα ειναι κοριτσακι μπορει να πεσει στα πατωματα και να κλαιει η γρουσουζα χαχαχχχα καλα που δεν πιστευω σε τετοια....:cool:


ElOAp3.png

zJ3jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εισαι με τα καλα σου? Γιατι δεν την καλεις να μεινει και μαζι σας? Αν μπορούσε,θα το έκανε.'Εκανε μια νύξη!

Και τι θα πει θα εχεται προβλημα με τα υπολοιπα? Το αλλαγμα και το ταισμα του παιδιου δεν ειναι παιχνιδι......εννοειται πως θα αφηνεις μονο οποιον εμπιστευεσαι.

Εγω μεχρι να σαραντησω ουτε αγκαλια δεν την αφησα να την παρει την κορη μου.Φυσικα μετα δεν ξαναπατησε κιολας οποτε .......ησυχασαμε.

Δεν θα το καταλάβει.Αυτή θα θέλει να "βοηθάει" και θα έρχεται κάθε μέρα. Μία φορά είπα οτι μόνο εγώ θα το αλλάζω γελώντας,και κράτησε την αναπνοή της! Αν της πω να μην το αγγίζει μέχρι να σαραντίσει θα κλάίει κ θα κάνει σκηνές κ θα βγω η κακιά νύφη!
Καλημερα!!συγνωμη βρε κοριτσι μου, τι ειναι αυτο??

Τι θα την πεις?? Ελα να κανουμε προγεννητικο συμβολαιο?? Προγεννητικό!!!!!χαχαχαχαχαχαχα!!!Τι παει να πει..εγω θα την αλλαζω και την ταιζω?

Γιατι ποιος αλλος θα το κανει?? Τετοια πες την, και οπως λεει και η Ρενα, στρωσε και ενα κρεββατι στο δωματιο της μπεμπας για την γιαγια-μαμα!

Δεν τα λες αυτα...ειναι αυτονοητα!! Εδώ είναι χωριό,δεν είναι τίποτα αυτονόητο!

Και οπως λεει...τις πρωτες 40 μερες...το μωρο μαμα και μπαμπα!

Τι ειναι κουκλα και το παιρνουν ολοι αγκαλια? Να σε πω ...οτι πολλες αγκαλιες δεν κανει στα λεχουδακια..μικροβια!!!Και το πιο σημαντικο, αμα στην παιρνει, να την δινεις μια πανα πανω στα ρουχα της!!!

Ευτυχως την ειχα κοψει τη δικια μου, και ερχοταν τον εβλεπε , και εφευγε...αντε καμμια φορα τον ταιζε γιατι το ηθελε, αλλα παντα με ρωτουσε και με ρωταει αν την αφηνω να τον ταισει!!

Ούτε αυτό θα της αρέσει!

Οι συγγενείς μου μου λένε να την προσέχω γιατί είναι πολύ καλή γυναίκα,να μην τα χαλάσω μαζί της.Κι εγώ το θέλω,αλλά το μωρό της έχει γίνει ψύχωση!

Καλημερα ...my favourite κοριτσι μου εχεις αγχωθει πολυ και μου θυμιζεις εμενα που ηθελα να τα χω παση θυσια καλα μαζι της γιατι σιχαινομαι τις φιλονικιες...Ομως προσεχε ισως να μην ειναι κακια αυτο που λεμε και οπως λεμε οι υπολοιπες οτι εισπραττουμε απο τις δικες μας αλλα δεν ειναι δυνατον να φτιαξεις τετοιο προγραμμα βρε γλυκεια μου λες και ειστε μαζι γονεις του μωρου... Το πρόγραμμα που έβγαλα είναι γι'αυτήν ήδη αυστηρό!!!

Μην τρελαινεσαι ολα με το μαλακο και τα αυτονοητα τα ξερεις νομιζω.Εγω προσωπικα ειμαι πολυ κατα του πολυ κολλητου με πεθερες οσο καλες κι αν ειναι και σου μιλαω οτι ειμαι ανθρωπος που ανοιγομαι αμεσως και δεν υπολογιζω συνεπειες,εχε ομως υποψην σου η πεθερα δεν μπορει να ειναι σε καμια περιπτωση φιλη σου και κατα τη γνωμη μου ουτε πρεπει να ειναι,ειναι η πεθερα σου και αν ειναι καλη την αγαπας την τιμας κτλ αλλα εως εκει.Τα πολλα κολλητιλικια φερνουν προβληματα και παρεξηγησεις.Ουτε να ξερει τι ακριβως κα κανεις με τον γιο της ουτε τιποτα γιατι δεν θα ειναι ποτε αυτο που λεμε τελειως αντικειμενικη ,αυτο μου διδασκει η πειρα μου εως τωρα,εκτος πια εαν εσυ τη θες τοσο πολυ στη ζωη σου για φιλεναδα και νιωθεις καλα εκει παω πασο.Μην πεφτεις ομως στην παγιδα οτι πρεπει να της δωσεις το ενα το αλλο το μωρο το ετσι το αλλιως για να ειναι καλα ολα...

Ο καλός μου έχει τεράστια αδυναμία στην οικογένειά του κ θέλω να τον κάνω ευτυχισμένο.Επίσης επειδή η δική μου οικογένεια πάντα είχε τις..τρύπες της (άλλο κεφάλαιο αυτό,αλλά καταλαβαίνετε λίγο πολύ) η δική του έγινε και δική μου,τους αγάπησα πολύ!

Νόμιζα οτι κι εκείνοι με αγαπούσαν και ειδικά εκείνη,αλλά μόλις της έβαλα κάπου ένα όριο (με το γυναικολόγο τότε θυμάμαι) εκείνη με αντιπάθησε ξαφνικά! :-( Το μωρό μου της έχει γίνει ψύχωση κ αυτό μου προκαλεί το άγχος γιατί θα μπω στη διαδικασία να λέω μη και μη,θα το πιάνει χωρίς να με ρωτάει κ τέτοια κ είμαι σίγουρη οτι θα τσακωθούμε ή θα ψυχρανθούμε κ δεν θέλω! επίσης απο αυτά που λέει έχω καταλάβει οτι θέλει με κάθε τρόπο να κάνει το μωρό να την λατρέψει,να διεκδικήσει απόλυτα την αγάπη του,για να πάρει το ρόλο μου! Το μοναδικό άτομο που θα με αγαπήσει απο την πρώτη στιγμή που θα με δει,θέλει να μου το πάρει!

Σόρυ για το σεντόνι,αλλά νιώθω λίγο παγιδευμένη!

Εγω εχθες πηγα για β επιπεδου,ολα καλα δοξα το Θεο εχω ενα πολυ κινητικο μωρο το οποιο ομως στο τελος μας παιδεψε και δεν γυρναγε για καποιες τελευταιες μετρησεις με αποτελεσμα να ξαναπαω την Δευτερα !!!

Και φυσικα ειναι κορακλααααααα!!!!!!

Ντε φακτο!!!Και πεισματαρα η ατιμη!!Τρελαθηκα ολα ροζ θα τα παρω μιλαμε!!!χαχαχαχ

Η πεθερα εννοειται ακομη αφαντη τωρα που θα μαθει οτι τελικα ειναι κοριτσακι μπορει να πεσει στα πατωματα και να κλαιει η γρουσουζα χαχαχχχα καλα που δεν πιστευω σε τετοια....:cool:

Κοράκλα κι εσύ!!!Κι εγώ!!Μπράβο για τα αποτελέσματα!!


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

lullaby εγω τι να σου πω??στα ειπαν ολα τα κοριτσια,ασε που τη γνωμη τη δικη μου την ξερεις!βασικα αυτα που λες δεν γινονται αν το ξερεις!Τι θα πει ενα καφε μαζι το πρωι?η για το μωρο?θα σε κουρασει ολο αυτο κοριτσι μου και θα σε σπασουν τα νευρα στο λεω,θα εχεις και μωρο,προσεχε πολυ!ΕΛΙΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ κοριτσαρα ρε συ!αντε τελεια,εχεις κ αγορακι κ κοριτσακι,τυχερουλα,γερα να ειναι και τα δυο αγαπη μου!κ εγω ολα ροζ τα θελω!!η γρουσουζα κορη εχει???λυσε μου αυτη την απορεια!εμενα δεν εχει κ τα αγορια της την εκλασαν!εμας ενο τα κοριτσακια ειναι με τη μαμα μαζι!


rbOEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω κοριτσακια μου!!

Σελεστινακι οχι μονο 2 γιους εχει δεν εχει κορη και γενικα ειναι γαλουχημενοι εκει στο χωριο με το οτι τα κοριτσια δεν ειναι καλα μονο αγορια πρεπει!!Δηλαδη να τραβαω τις κοτσιδες μου με τα μυαλα που κουβαλανε!!


ElOAp3.png

zJ3jp3.png

Link to comment
Share on other sites

lullaby εγω τι να σου πω??στα ειπαν ολα τα κοριτσια,ασε που τη γνωμη τη δικη μου την ξερεις!βασικα αυτα που λες δεν γινονται αν το ξερεις!Τι θα πει ενα καφε μαζι το πρωι?η για το μωρο?θα σε κουρασει ολο αυτο κοριτσι μου και θα σε σπασουν τα νευρα στο λεω,θα εχεις και μωρο,προσεχε πολυ!ΕΛΙΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ κοριτσαρα ρε συ!αντε τελεια,εχεις κ αγορακι κ κοριτσακι,τυχερουλα,γερα να ειναι και τα δυο αγαπη μου!κ εγω ολα ροζ τα θελω!!η γρουσουζα κορη εχει???λυσε μου αυτη την απορεια!εμενα δεν εχει κ τα αγορια της την εκλασαν!εμας ενο τα κοριτσακια ειναι με τη μαμα μαζι!

Και τι να κάνω ρε συ??Πες μου εσύ δηλαδή!! Τι να κάνω!! Εδώ έγινε ολόκληρος χαμός επειδή πολύ ευγενικά της είπα στους 3 μήνες πια οτι θέλω να πηγαίνω μόνη με τον άντρα μου στο γιατρό!!Κι όχι μαζί της ή με όλο το σόι!! Κι αυτή παρεξηγήθηκε και μου έστησε καυγα 2 μέρες πριν το γάμο μου κ με έκανε να κλαίω και ο άντρας μου δίπλα κ να μην μιλά ο μακάκας! Φαντάζεσαι να της πω οτι δεν μπορεί να βλέπει το εγγόνι της κάθε μέρα???!!!


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...