Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σας και κάθε καλό σας εύχομαι. Να χαίρεστε το μωράκι σας. Θα μπορούσατε να μου στείλετε μήνυμα για τον ουρολόγο που σας χειρούργησε και σας κατεύθυνε ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλησπέρα σας. Έχω μη αποφρακτική αζωοσπερμια με υψηλή fsh. Μηδέν σπερματοζωαρια σε δύο ελέγχους που έγιναν.Κατά τα λοιπά όλα φυσιολογικα. Κατά πάσα πιθανότητα προκλήθηκε από χημειοθεραπεία που είχα λάβει σε παιδική ηλικία (πριν 20 χρόνια). Υπάρχει κάποιος που έκανε micro-tese και βρήκε καλής ποιότητας σπέρμα. Για τον Σοφικιτη έχω ακούσει αντικρουόμενα πράγματα αλλά χωρίς να ξέρω τον λόγο. Έχει πάει κάποιος στον Πρωτογερου για micro-tese και γενικότερα θα εκτιμούσα κάποιος να μου μεταφέρει οποιοδήποτε εμπειρία σχετική από κάποιον χειρουργό- ουρολογο και να μου προτείνει κάποιον ο οποίος να έχει αρκετή εμπειρία σε αυτή την τεχνική (κυρίως στην Αθήνα). Από όσο έχω ψάξει σε αυτές τις περιπτώσεις και εφόσον βρεθεί σπέρμα, σημαντικό ρόλο διαδραματίζει ο/η εμβρυολογος, πάρα ο/η γυναικολόγος του κέντρου εξωσωματικής.  Γνωρίζετε κάποια/ον εμβρυολόγο ο οποίος ειδικεύεται σε τέτοιου είδους περιπτώσεις; Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα εμείς έχουμε αζωοσπερμια έχει κάνει ο σύζυγος 4 φορές επέμβαση για δείγμα από τους όρχεις κάθε φορά μας λένε ότι δεν είναι πολύς καλής ποιότητας αλλά μπορούμε να κάνουμε δουλειά έχω κάνει λοιπόν 4 εξωσωματικές και το αποτέλεσμα είναι αρνητικό θέλω λοιπόν να ρωτήσω αν τελικά πάμε σε σπέρμα δότη είναι προτιμότερο με ξένο ή με κάποιο συγγενικό πρόσωπο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , agapigiapaidi είπε:

Καλησπέρα εμείς έχουμε αζωοσπερμια έχει κάνει ο σύζυγος 4 φορές επέμβαση για δείγμα από τους όρχεις κάθε φορά μας λένε ότι δεν είναι πολύς καλής ποιότητας αλλά μπορούμε να κάνουμε δουλειά έχω κάνει λοιπόν 4 εξωσωματικές και το αποτέλεσμα είναι αρνητικό θέλω λοιπόν να ρωτήσω αν τελικά πάμε σε σπέρμα δότη είναι προτιμότερο με ξένο ή με κάποιο συγγενικό πρόσωπο;

Καλησπέρα! Νομίζω πως δν υπάρχει σύγκριση σε αυτά τα δυο .. είναι καθαρά επιλογή δίκη σας! Ίσως είναι καλύτερα από δότη κατά τη γνώμη μου χωρίς να γνωρίζεις ούτε ποιος είναι ,ούτε τίποτα ώστε αργότερα να μη σε βασανίζουν άλλα εάν επιλέξεις από κάποιο συγγενικό πρόσωπο! Αυτή είναι η γνώμη μου! Ότι κ αν επιλέξεις εύχομαι καλή επιτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...
On 7/2/2023 at 2:29 ΜΜ, agapigiapaidi είπε:

Καλησπέρα εμείς έχουμε αζωοσπερμια έχει κάνει ο σύζυγος 4 φορές επέμβαση για δείγμα από τους όρχεις κάθε φορά μας λένε ότι δεν είναι πολύς καλής ποιότητας αλλά μπορούμε να κάνουμε δουλειά έχω κάνει λοιπόν 4 εξωσωματικές και το αποτέλεσμα είναι αρνητικό θέλω λοιπόν να ρωτήσω αν τελικά πάμε σε σπέρμα δότη είναι προτιμότερο με ξένο ή με κάποιο συγγενικό πρόσωπο;

Καλησπέρα. Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις που έκανε την επέμβαση κ τι είδους επέμβαση ήταν. Micro-tese? Αν το σπέρμα είναι δότη ή συγγενικού προσώπου είναι καθαρά προσωπική υπόθεση.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Γραφω και εγω για να δωσω κουραγιο στις κοπελες που οι αντρες τους αντιμετωπιζουν το ιδιο προβλημα μιλαω για την αζωοσπερμια και γιατι ηταν και για μενα απο τα πρωτα αρθρα που διαβασα οταν ανακαλυψαμε το προβλημα πριν 10 χρονια .Η ιστορια μου πολυ μεγαλή και μαλλον δεν ειμαι ετοιμη να την διηγηθω ακομα γιατι ηταν πολλες οι δυσκολες στιγμες ,ομως θα σας πω και ισως δωσω κουραγιο σε καποιες ,πως μετα απο 7 εμβρυομεταφορες ,αποβολες ,απειρα χαπια και ενεσεις ,πολλοι γιατροι ,πολυ απογοητευση και αλλα πολλα καταφερα να εχω στα χερια μου το γιο μου..  καλη δυναμη ευχομαι σε οσες προσπαθουν δεν ειναι ευκολος ο δρομος γι αυτο γραφω για να δωσω κουραγιο και φυσικα ευχομαι να τα καταφερουν οσο πιο γρηγορα γινεται.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...