Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Καλη επιτυχια ευχομαι σε ολες σας. Μπαινω στα κλεφτα. Μολις τον κοιμησα. Ευχαριστω για τις ευχες σας. Ειμαι πτωμα κ ξενυχτισμενη αλλα χαλαλι.. Σημερα στολισαμε στο σπιτι την πρωτη φωτο του μπεμπη μας μετα απο δεκα χρονια γαμου κ συγκινηθηκα που μας αξιωσε ο Θεος κ ζησαμε αυτη τη στιγμη.

Καλημέρα!!!!

Να τον χαίρεσαι ντόμινο μου και να τον καμαρώνεις!!! Να ειναι γερος και τυχερός σε ολη του την ζωη!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπράβο dominaki!!!! Να τον χαίρεστε τον μπεμπούλη σας και από δω και πέρα μόνο χαρές να σας δίνει ο Θεός!

Μάγισσα το ξέρω ότι είναι για καλό! Εννοείται και ότι χρειάζεται θα το πάρουμε, σε μερικά χαπάκια θα κολλήσουμε τώρα? χαχαχαχα μάκαρι να υπάρξει αίσιο τέλος και όλα τα άλλα ωχριούν...τώρα περιμένουμε την 11/11, 7 μέρες μείνανε μόνο ;)

Μόνο 7 μέρες ε;;;;

Ωωωωωωωχ παναγια μουουουου....... Δεν περνάνε με την καμια!!!!! Χαχαχχαχα...


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαγισσούλα μου καλημέρα!! Πέρασαν οι μέρες, είδες??? :) Εύχομαι σήμερα να χαρείς όσο αντέχει η καρδιά σου και να δώσεις χαρά κι ελπίδα και σε μας! Καλή επιτυχία!!!


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Mαγισσουλα!!!!Καλη σου μερα!!!ευχομαι η σημερινη μερα να ειναι η πιο ομορφη για το 2015!!!!!ο θεουλης να ειναι διπλα σου!!!και να σου δωσει το πιο ομορφο νεο!!!αγωνιο μαζι σου!!!!Θελω να εχεις πολλα +++++++++++!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ελενακη μου τι κανεις????;)πως εισαι???;);)με την θεραπεια πως τα πατε??ειδα σου ηρθε η κιουρια....εεε???τωρα πιστευω να καθαρισες και οπουνα'ναι να ξεκινησετε παλι τις προσπαθειες!!πιστευω οτι μας περνει να μεινουμε εγκυουλες μεσα στο 2015!!!!!!!!!!!!!!!!!!!σε φιλω!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελενακη μου τι κανεις????;)πως εισαι???;);)με την θεραπεια πως τα πατε??ειδα σου ηρθε η κιουρια....εεε???τωρα πιστευω να καθαρισες και οπουνα'ναι να ξεκινησετε παλι τις προσπαθειες!!πιστευω οτι μας περνει να μεινουμε εγκυουλες μεσα στο 2015!!!!!!!!!!!!!!!!!!!σε φιλω!!!!

Καλησπέρα Zamiaki μου γλυκό :tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Zamiaki μου γλυκό :tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Πουλακι μου Καλο μεσημερι γλυκο μου!!σας διαβαζω και ειδα πως πηγαινεις να δεις το ενδομητριο για να προχωρησετε στην ετ.με το καλο κοπελα μου!!!!ευχομαι να εχεις συντομα το σπορακι σου στην κοιλιτσα!!!!:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Να μαστε και εμείς! Αφού διάβασα όλο το φόρουμ ξεκινώντας από το 2009 αν θυμάμαι καλά και αφου πέρασα μια τρομάρα ότι χάθηκε το γκρουπ το 2011 σας ξαναβρήκε στο καφε:D. Λοιπόν η δική μας ιστορία μόλις ξεκίνησε. Έχουμε κλείσει αισίως 3 εβδομάδες μετά το πρώτο μηδενικό σπερμοδιαγραμμα του συζύγου ( αλήθεια έχετε σκεφτεί την ετυμολογία αυτής της υπεροχής λέξης, συν + ζυγός, μαζί κουβαλάμε τις δυσκολίες τις ζωής και κάνουμε το βάρος μισό.)

Να ευχαριστήσω εδώ όλες τις κοπέλες και τους άντρες της παρέας για τις πραγματικά πολύτιμες πληροφορίες που έχουν δώσει όλα αυτά τα χρόνια.

Πήγαμε λοιπον πρώτα σε ουρολόγο του ταμείου του συζύγου ( σας είπα πόσο αγαπώ αυτή τη λέξη?) και αφου μας ζήτησε να δει και δεύτερο σπερμοδιαγραμμα μας είπε πως η πρώτη κίνηση είναι να κάνει βιοψία, δύο μέρες νοσηλεία στο νοσοκομείο και ούτε λόγος για έλεγχο ορμονών! Έχω άδικο να μη μου κάθετε καλά η όλη φάση?

Τωρα είμαστε σε αναζήτηση δεύτερης γνώμης. Έχετε λοιπον να προτείνετε κάποιο καλό ουρολόγο-ανδρολογο? Σε πμ φυσικά. Επίσης σε ποιο κέντρο εχετε απευθυνθεί?

Να ευχηθώ Καλή Τύχη στις προσπάθειες ολων!

Baby dust to all!

Link to comment
Share on other sites

Να μαστε και εμείς! Αφού διάβασα όλο το φόρουμ ξεκινώντας από το 2009 αν θυμάμαι καλά και αφου πέρασα μια τρομάρα ότι χάθηκε το γκρουπ το 2011 σας ξαναβρήκε στο καφε:D. Λοιπόν η δική μας ιστορία μόλις ξεκίνησε. Έχουμε κλείσει αισίως 3 εβδομάδες μετά το πρώτο μηδενικό σπερμοδιαγραμμα του συζύγου ( αλήθεια έχετε σκεφτεί την ετυμολογία αυτής της υπεροχής λέξης, συν + ζυγός, μαζί κουβαλάμε τις δυσκολίες τις ζωής και κάνουμε το βάρος μισό.)

Να ευχαριστήσω εδώ όλες τις κοπέλες και τους άντρες της παρέας για τις πραγματικά πολύτιμες πληροφορίες που έχουν δώσει όλα αυτά τα χρόνια.

Πήγαμε λοιπον πρώτα σε ουρολόγο του ταμείου του συζύγου ( σας είπα πόσο αγαπώ αυτή τη λέξη?) και αφου μας ζήτησε να δει και δεύτερο σπερμοδιαγραμμα μας είπε πως η πρώτη κίνηση είναι να κάνει βιοψία, δύο μέρες νοσηλεία στο νοσοκομείο και ούτε λόγος για έλεγχο ορμονών! Έχω άδικο να μη μου κάθετε καλά η όλη φάση?

Τωρα είμαστε σε αναζήτηση δεύτερης γνώμης. Έχετε λοιπον να προτείνετε κάποιο καλό ουρολόγο-ανδρολογο? Σε πμ φυσικά. Επίσης σε ποιο κέντρο εχετε απευθυνθεί?

Να ευχηθώ Καλή Τύχη στις προσπάθειες ολων!

Baby dust to all!

Kαλως ηρθες!!!καλη σου μερα!!!

Αρχικα μου βγαζεις μια θετικη ενεργεια!δεν ξερω γιατι;)!!

Μου αρεσει που δεν εχεις ''πανικοβληθεί''!!ολα θα φτιαξουν..(συμφωνα με οσα εχω διαβασει εδω μεσα.....;)οντως μου φαινεται λιγο ''χυμα''ο γιατρος σας...!!2 σπερ/τα εχετε κανει?τι ηλικια εχετε?προσπαθειται καιρο??απο τι σας ειπε οτι ισως να προερχεται η αζωοσπερμια??

Οσο για τον ουρολογο...εγω ακομη δεν μπορω να προτεινω τον δικο μας γιατι και εμεις ακομη δεν ειμαστε σιγουροι...:rolleyes:αλλα πιστευω οτι καποια αλλη κοπελα μπορει να σε βοηθησει.....;)

Καλη επιτυχια!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλως ηρθες!!!καλη σου μερα!!!

Αρχικα μου βγαζεις μια θετικη ενεργεια!δεν ξερω γιατι;)!!

Μου αρεσει που δεν εχεις ''πανικοβληθεί''!!ολα θα φτιαξουν..(συμφωνα με οσα εχω διαβασει εδω μεσα.....;)οντως μου φαινεται λιγο ''χυμα''ο γιατρος σας...!!2 σπερ/τα εχετε κανει?τι ηλικια εχετε?προσπαθειται καιρο??απο τι σας ειπε οτι ισως να προερχεται η αζωοσπερμια??

Οσο για τον ουρολογο...εγω ακομη δεν μπορω να προτεινω τον δικο μας γιατι και εμεις ακομη δεν ειμαστε σιγουροι...:rolleyes:αλλα πιστευω οτι καποια αλλη κοπελα μπορει να σε βοηθησει.....;)

Καλη επιτυχια!!

Zambia μου καλώς σας βρήκα. Πως να μην εχω θετική ενέργεια όταν οι περισσότεροι εδώ κατάφεραν με τον ένα η τον άλλο τρόπο να κάνουν όχι μόνο ένα αλλά πολλαααα παιδάκια! Εγώ είμαι 33 και ο σύζυγος 34. Ενάμιση χρόνο προσπαθούσαμε και ο γιατρός δε μίλησε καθόλου για το λόγο της αζωοοσπερμιας μας. Εχουμε κάνει μόνο ένα σπερμοδιαγραμμα όποτε δεν είμαστε ακόμη επίσημα αζωοσπερμικοι . Τη Τετάρτη θα ξέρουμε που θα πάμε για το δευτερο.

Εγω λέω να πάμε και σε κανένα ενδοκρινολόγο και βέβαια σε κέντρο γονιμοποίησης. Η γυναικολόγος μου συνεργάζεται με το Ευγονια. Καλό κακό δεν ξέρω. Θα κλείσω ραντεβού να δω.

Καθώς εχω μπερδευτεί με όλα τα ονόματα και τις ιστορίες που διάβασα αυτές τις δυο εβδομαδες, εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Zambia μου καλώς σας βρήκα. Πως να μην εχω θετική ενέργεια όταν οι περισσότεροι εδώ κατάφεραν με τον ένα η τον άλλο τρόπο να κάνουν όχι μόνο ένα αλλά πολλαααα παιδάκια! Εγώ είμαι 33 και ο σύζυγος 34. Ενάμιση χρόνο προσπαθούσαμε και ο γιατρός δε μίλησε καθόλου για το λόγο της αζωοοσπερμιας μας. Εχουμε κάνει μόνο ένα σπερμοδιαγραμμα όποτε δεν είμαστε ακόμη επίσημα αζωοσπερμικοι . Τη Τετάρτη θα ξέρουμε που θα πάμε για το δευτερο.

Εγω λέω να πάμε και σε κανένα ενδοκρινολόγο και βέβαια σε κέντρο γονιμοποίησης. Η γυναικολόγος μου συνεργάζεται με το Ευγονια. Καλό κακό δεν ξέρω. Θα κλείσω ραντεβού να δω.

Καθώς εχω μπερδευτεί με όλα τα ονόματα και τις ιστορίες που διάβασα αυτές τις δυο εβδομαδες, εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι?

καλώς ήρθες κοπέλα μου! απ'ό,τι κατάλαβα είσαι αθήνα οπότε δεν μπορώ να σου προτείνω γιατρό μιας κ είμαι θεσ/νικη. θα πρότεινα πάντως να βρείτε κάποιον καλό ουρολόγο που θα σας κατευθύνει σωστά! τον λόγο της αζωοσπερμίας κάνενας δν μπορεί να σου τον πει με σιγουριά αν δν γίνουν εξετάσεις. Σαφώς κ θα πρέπει να κάνετε κ ορμονολογικές κ τρίπλεξ ορχεων. από εκεί μπορεί ο ντοκ να έχει καλύτερη εικόνα. κ φυσικά κανείς δν μπορεί να σου πει από πριν αν θα βρεις με βιοψία ή όχι. είναπ 50-50. έτσι μας είχε πει ο δικός μας για να είμαστε έτοιμοι για όλα τα ενδεχόμενα! άντε καλή αρχή κ καλή επιτυχία!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Zambia μου καλώς σας βρήκα. Πως να μην εχω θετική ενέργεια όταν οι περισσότεροι εδώ κατάφεραν με τον ένα η τον άλλο τρόπο να κάνουν όχι μόνο ένα αλλά πολλαααα παιδάκια! Εγώ είμαι 33 και ο σύζυγος 34. Ενάμιση χρόνο προσπαθούσαμε και ο γιατρός δε μίλησε καθόλου για το λόγο της αζωοοσπερμιας μας. Εχουμε κάνει μόνο ένα σπερμοδιαγραμμα όποτε δεν είμαστε ακόμη επίσημα αζωοσπερμικοι . Τη Τετάρτη θα ξέρουμε που θα πάμε για το δευτερο.

Εγω λέω να πάμε και σε κανένα ενδοκρινολόγο και βέβαια σε κέντρο γονιμοποίησης. Η γυναικολόγος μου συνεργάζεται με το Ευγονια. Καλό κακό δεν ξέρω. Θα κλείσω ραντεβού να δω.

Καθώς εχω μπερδευτεί με όλα τα ονόματα και τις ιστορίες που διάβασα αυτές τις δυο εβδομαδες, εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι?

Αρχικα συγνωμη που εθεσα τον ορο ''αζωοσπερμια''.

Εμεις εχουμε ολιγοσπερμια...και ειμαστε στο σταδιο που περνουμε βιταμινες εδω και 6μηνες.(προσπαθουμε 1.5 χρονο)τον επομενο μηνα πηγαινουμε για επαναληψη σπερ/τος.και τοτε θα δουμε τι αποφασεις θα παρουμε......

Σαν πρωτη επισκεψη στον ουρολογο ειχαμε μαζι μας τριπλεξ ορχεων και ''φρεσκο''σπερ/μα.(το τριπλεξ το κανουμε για να δουμε αν εχουμε κιρσοκηλη,καντε το αν θελετε για να μην πατε στον καινουριο ουρολογο ''με αδεια τα χερια'')τις ορμονολογικες εξετασεις μας τις εγραψε ο ουρολογος οταν πηγαμε εκει στην πρωτη επισκεψη.ενδοκρινολο πιστευω οτι μετα απο τον ουρολογο αν χρειαστει να πατε.εμεις δεν πηγαμε γιατι ηταν καλες οι ορμονολογικες εξετασεις.

Link to comment
Share on other sites

Να μαστε και εμείς! Αφού διάβασα όλο το φόρουμ ξεκινώντας από το 2009 αν θυμάμαι καλά και αφου πέρασα μια τρομάρα ότι χάθηκε το γκρουπ το 2011 σας ξαναβρήκε στο καφε:D. Λοιπόν η δική μας ιστορία μόλις ξεκίνησε. Έχουμε κλείσει αισίως 3 εβδομάδες μετά το πρώτο μηδενικό σπερμοδιαγραμμα του συζύγου ( αλήθεια έχετε σκεφτεί την ετυμολογία αυτής της υπεροχής λέξης, συν + ζυγός, μαζί κουβαλάμε τις δυσκολίες τις ζωής και κάνουμε το βάρος μισό.)

Να ευχαριστήσω εδώ όλες τις κοπέλες και τους άντρες της παρέας για τις πραγματικά πολύτιμες πληροφορίες που έχουν δώσει όλα αυτά τα χρόνια.

Πήγαμε λοιπον πρώτα σε ουρολόγο του ταμείου του συζύγου ( σας είπα πόσο αγαπώ αυτή τη λέξη?) και αφου μας ζήτησε να δει και δεύτερο σπερμοδιαγραμμα μας είπε πως η πρώτη κίνηση είναι να κάνει βιοψία, δύο μέρες νοσηλεία στο νοσοκομείο και ούτε λόγος για έλεγχο ορμονών! Έχω άδικο να μη μου κάθετε καλά η όλη φάση?

Τωρα είμαστε σε αναζήτηση δεύτερης γνώμης. Έχετε λοιπον να προτείνετε κάποιο καλό ουρολόγο-ανδρολογο? Σε πμ φυσικά. Επίσης σε ποιο κέντρο εχετε απευθυνθεί?

Να ευχηθώ Καλή Τύχη στις προσπάθειες ολων!

Baby dust to all!

Καλημέρα κοριτσι μου ,

Αν είσαι Αθηνα , εχω να σου προτείνω έναν αξιολογο ουρολογο και κυριως ανθρωπο ! Αν θες στειλε μου ινμποξ να σου πω περισσοτερα !

φιλακια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...