Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Just now, Troia είπε:

Καλημέρα. Δεν έχω εμπειρία από αζωοσπερμία, αλλά δεδομένου ότι ταλαιπωρηθήκατε με τους λάθος γιατρούς (όπως κι εμείς, για λιγότερο σημαντικό πρόβλημα, ευτυχώς), αν βρίσκεστε στην Αθήνα ή κάπου κοντά, συστήνω ανεπιφύλακτα τον ουρολόγο με ειδίκευση σε ανδρολογικά θέματα, κο. Ασβέστη Χαράλαμπο. Το αναφέρω σε περίπτωση που δε γνωρίζετε κάποιον αξιόλογο γιατρό. Επίσης, υπάρχει στο πανεπιστημιακό Ιωαννίνων ένας παγκοσμίως διάσημος ουρολόγος, ο κος. Σοφικίτης. Έχει κάνει θαύματα σε Σαουδάραβες (λόγω της υψηλής θερμοκρασίας είναι συχνά τα προβλήματα εκεί) και σε αυτόν οφείλει η Ιαπωνία το διάδοχο του θρόνου της. Έχω μόνο ακουστά γι' αυτόν, δεν έχω προσωπική εμπειρία.

καλημέρα και σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση !!! στα Ιωάννινα χειρουργιθηκε ο άντρας μου ,με τον Σοφικιτη!!! όλα καλά μας είπε ότι βρέθηκε μεσαίας κατηγορίας σπέρματος που κατά τη γνώμη του μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε μικρογονιμοποιηση ,αλλά δυστυχώς με το χαρτί της βιοψίας που έχουμε στα χέρια μας ,σε όποιο ινστιτούτο γονιμότητας έχουμε πάει μας λένε ότι δεν ξέρουμε τι υπάρχει μέσα στο δείγμα ,και ότι μόνο με α κατηγορία σπέρματος μπορεί να ολοκληρωθεί μια εξωσατικη .. γι'αυτό έχω απελπιστει ... στην ιδέα ότι μπήκε σε αυτή τη διαδικασία ο άντρας μου ,είχαμε την ελπίδα και τώρα μας λένε άλλα... δυσκολεύομαι πλέον να εμπιστευτώ τον οποιοδήποτε

Just now, πανδωρακι96 είπε:

καλημέρα και σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση !!! στα Ιωάννινα χειρουργιθηκε ο άντρας μου ,με τον Σοφικιτη!!! όλα καλά μας είπε ότι βρέθηκε μεσαίας κατηγορίας σπέρματος που κατά τη γνώμη του μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε μικρογονιμοποιηση ,αλλά δυστυχώς με το χαρτί της βιοψίας που έχουμε στα χέρια μας ,σε όποιο ινστιτούτο γονιμότητας έχουμε πάει μας λένε ότι δεν ξέρουμε τι υπάρχει μέσα στο δείγμα ,και ότι μόνο με α κατηγορία σπέρματος μπορεί να ολοκληρωθεί μια εξωσατικη .. γι'αυτό έχω απελπιστει ... στην ιδέα ότι μπήκε σε αυτή τη διαδικασία ο άντρας μου ,είχαμε την ελπίδα και τώρα μας λένε άλλα... δυσκολεύομαι πλέον να εμπιστευτώ τον οποιοδήποτε, πιστεύεις ότι αν ο κ ασβέστης δει τη βιοψία ,θα καταλάβει αν υπάρχει κάτι ;

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, πανδωρακι96 είπε:

καλημέρα και σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση !!! στα Ιωάννινα χειρουργιθηκε ο άντρας μου ,με τον Σοφικιτη!!! όλα καλά μας είπε ότι βρέθηκε μεσαίας κατηγορίας σπέρματος που κατά τη γνώμη του μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε μικρογονιμοποιηση ,αλλά δυστυχώς με το χαρτί της βιοψίας που έχουμε στα χέρια μας ,σε όποιο ινστιτούτο γονιμότητας έχουμε πάει μας λένε ότι δεν ξέρουμε τι υπάρχει μέσα στο δείγμα ,και ότι μόνο με α κατηγορία σπέρματος μπορεί να ολοκληρωθεί μια εξωσατικη .. γι'αυτό έχω απελπιστει ... στην ιδέα ότι μπήκε σε αυτή τη διαδικασία ο άντρας μου ,είχαμε την ελπίδα και τώρα μας λένε άλλα... δυσκολεύομαι πλέον να εμπιστευτώ τον οποιοδήποτε 

Αν είστε κοντά στην Αθήνα, πάρτε μία γνώμη από τον κο. Ασβέστη. Συνεργάζεται με πολλά κέντρα εξωσωματικής και κάνει τέτοιες επεμβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia είπε:

Αν είστε κοντά στην Αθήνα, πάρτε μία γνώμη από τον κο. Ασβέστη.

Εγώ είμαι Αθήνα αυτή τη περίοδο ,σε ευχαριστώ πολύ ,θα κλείσω ραντεβού μαζί του !!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, πανδωρακι96 είπε:

Εγώ είμαι Αθήνα αυτή τη περίοδο ,σε ευχαριστώ πολύ ,θα κλείσω ραντεβού μαζί του !!!!

Εννοείται να κλείσεις! Κάθε Δευτέρα εξετάζει στο Κολωνάκι και τις υπόλοιπες ημέρες στη Γλυφάδα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia είπε:

Εννοείται να κλείσεις! Κάθε Δευτέρα εξετάζει στο Κολωνάκι και τις υπόλοιπες ημέρες στη Γλυφάδα.

ελπίζω να βρούμε μια λύση ,έχει μη αποφρακτική αζωοσπερμια και δεν θέλουμε με τίποτα τον δότη ,ούτε εγώ ούτε εκείνος :( σε ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, πανδωρακι96 είπε:

ελπίζω να βρούμε μια λύση ,έχει μη αποφρακτική αζωοσπερμια και δεν θέλουμε με τίποτα τον δότη ,ούτε εγώ ούτε εκείνος :( σε ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες

Σας εύχομαι κι εγώ να βρείτε μία λύση. Και αν όχι, σκεφτείτε ότι ίσως άλλος είναι ο προορισμός σας.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia είπε:

Σας εύχομαι κι εγώ να βρείτε μία λύση. Και αν όχι, σκεφτείτε ότι ίσως άλλος είναι ο προορισμός σας.

μακάρι να το δω και γω έτσι κάποια στιγμή ,γιατί προς ώρας έχω πολύ θυμό και στεναχώρια ... Σίγουρα όμως δε τελειώνει η ζωή εδώ :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, πανδωρακι96 είπε:

μακάρι να το δω και γω έτσι κάποια στιγμή ,γιατί προς ώρας έχω πολύ θυμό και στεναχώρια ... Σίγουρα όμως δε τελειώνει η ζωή εδώ :)

Όχι, όχι, το χειρότερο συναίσθημα που μπορείς να έχεις είναι θυμός. Δηλαδή είναι σαν να αρνείσαι και να θυμώνεις με το θέλημα Θεού. Όταν όλα θα έχουν τελειώσει, πιο ψύχραιμα, θα μπορέσεις να καταλάβεις για ποιο λόγο έγιναν όλα έτσι όπως έγιναν. Η επιστήμη έχει προχωρήσει, αλλά ο Θεός είναι πάνω από τους ανθρώπους. Έχε πίστη ότι ο Θεός κάνει το καλύτερο για εσάς. Και κάτι τελευταίο: οι άνθρωποι στεναχωριόμαστε γι' αυτά που δεν έχουμε, αλλά δυσκολευόμαστε να εκτιμήσουμε αυτά που έχουμε. Το πιο σημαντικό αγαθό είναι η υγεία μας και δεν είναι καθόλου δεδομένη.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 10/12/2019 at 1:52 ΜΜ, πανδωρακι96 είπε:

μακάρι να το δω και γω έτσι κάποια στιγμή ,γιατί προς ώρας έχω πολύ θυμό και στεναχώρια ... Σίγουρα όμως δε τελειώνει η ζωή εδώ :)

Καλημέρα ! Θα ήθελα να σου πω πως είμαστε στην φάση που πάμε με δότη .Ο σύζυγος είχε σπερμοδιάγραμμα με λίγα αλλά λόγο μετάθεσης χρωμοσώματος και να μπορούσε να προκύψει κύηση θα έπρεπε να διακοπεί νωρίς . Ωστόσο κάναμε και βιοψία και εκεί δεν υπήρχε τπτ.Λίγο κουλό μας έκανε αυτό,ωστόσο μαζί από κοινού αποφασίσαμε να παμε με δότη . Θυμό είχαμε στην αρχή στο άκουσμα της εξωσωματικής και μόνο.Κατά τα άλλα , σκέψου πως υιοθετείς ένα μωρό . Εσείς θα το μεγαλώσετε και σε εσάς θα μοιάζει και πάλι γιατί εσείς θα του μάθετε πράγματα . ^_^ 


ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, ElektraGr είπε:

Καλημέρα ! Θα ήθελα να σου πω πως είμαστε στην φάση που πάμε με δότη .Ο σύζυγος είχε σπερμοδιάγραμμα με λίγα αλλά λόγο μετάθεσης χρωμοσώματος και να μπορούσε να προκύψει κύηση θα έπρεπε να διακοπεί νωρίς . Ωστόσο κάναμε και βιοψία και εκεί δεν υπήρχε τπτ.Λίγο κουλό μας έκανε αυτό,ωστόσο μαζί από κοινού αποφασίσαμε να παμε με δότη . Θυμό είχαμε στην αρχή στο άκουσμα της εξωσωματικής και μόνο.Κατά τα άλλα , σκέψου πως υιοθετείς ένα μωρό . Εσείς θα το μεγαλώσετε και σε εσάς θα μοιάζει και πάλι γιατί εσείς θα του μάθετε πράγματα . ^_^ 

καλησπέρα κορίτσι μου κ ευχαριστω για την απάντηση σου ... Κάναμε σπερμοδιαγραμμα πριν λίγες μέρες ,και βρέθηκαν σπερματοζωάρια από την εκσπερμάτωση,χαρήκαμε πολύ ,λες να υπάρχει κ σε εμάς θέμα με αυτό που βρήκαμε ,ο καρυότυπος και οι εκλείψεις στο y χρωμόσωμα βγήκαν αρνητικές ...

όταν λες μετάθεση στο χρωμόσωμα; τι ακριβώς εννοείς; δε μας είπαν εμάς κάτι :( πρωτη φορά το ακούω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, πανδωρακι96 είπε:

καλησπέρα κορίτσι μου κ ευχαριστω για την απάντηση σου ... Κάναμε σπερμοδιαγραμμα πριν λίγες μέρες ,και βρέθηκαν σπερματοζωάρια από την εκσπερμάτωση,χαρήκαμε πολύ ,λες να υπάρχει κ σε εμάς θέμα με αυτό που βρήκαμε ,ο καρυότυπος και οι εκλείψεις στο y χρωμόσωμα βγήκαν αρνητικές ...

όταν λες μετάθεση στο χρωμόσωμα; τι ακριβώς εννοείς; δε μας είπαν εμάς κάτι :( πρωτη φορά το ακούω 

Σε εμας στον καρυοτυπο του βρεθηκε μεταθεση χρωμοσωματος 13 στο 15 αν θυμαμαι καλα .Μικροελλειψεις που εκανε ολα καλα 


ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ElektraGr είπε:

Σε εμας στον καρυοτυπο του βρεθηκε μεταθεση χρωμοσωματος 13 στο 15 αν θυμαμαι καλα .Μικροελλειψεις που εκανε ολα καλα 

κορίτσι μου δε σας πρότειναν βιοψία εμβρύων ; μου κάνει εντύπωση! Πάντως σου εύχομαι ότι καλύτερο ... Θέλει πολύ δύναμη η επιλογή σας και θέληση .Μπράβο ... 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα! Αζωοσπερμια κι εμείς, από τον Ιούνιο,αριστερή κιρσοκιλη υψηλή fsh(η οποία ευτυχώς συνεχίζει να πέφτει, αργά και σταθερά, από 24 τον Ιούνιο, έχουμε φτάσει στο 17) 4 σπερμοδιαγραμματα, όλα 0. Θεραπεία με βιταμίνες και τη Δευτέρα ετοιμαζόμαστε για επέμβαση micro tese μαζί με κιρσοκιλη. Ο γιατρός μας, κανένας από τους 2 που προαναφερατε(δεν ξέρω αν μπορώ να αναφέρω δημόσια το όνομα σε αυτό το φόρουμ) έχω αγχωθεί πάρα πολύ. Καμια συμβουλή-παρηγοριά?? 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, Είχα ξαναγράψει πριν χρόνια στο άλλο φορουμ του parents...λοιπόν ήρθε η στιγμή που πλέον με τον τότε σύντροφο-νυν σύζυγο είμαστε έτοιμοι για παιδάκι. Για να σας θυμίσω, όταν είμασταν φοιτητές ύστερα από συστροφή όρχη ανακαλύψαμε το θέμα της αγωοσπερμίας, δεν γνωρίζουμε εάν υπήρχε από πριν η όχι...Από που πρέπει να ξεκινήσουμε να το ψάχνουμε? Αξίζει ο κόπος να το ψάξουμε ή να πάμε κατευθείαν με δότη?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, nina21 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, Είχα ξαναγράψει πριν χρόνια στο άλλο φορουμ του parents...λοιπόν ήρθε η στιγμή που πλέον με τον τότε σύντροφο-νυν σύζυγο είμαστε έτοιμοι για παιδάκι. Για να σας θυμίσω, όταν είμασταν φοιτητές ύστερα από συστροφή όρχη ανακαλύψαμε το θέμα της αγωοσπερμίας, δεν γνωρίζουμε εάν υπήρχε από πριν η όχι...Από που πρέπει να ξεκινήσουμε να το ψάχνουμε? Αξίζει ο κόπος να το ψάξουμε ή να πάμε κατευθείαν με δότη

καλησπέρα κορίτσι μου ,σου έχω στείλει πμ ..ελπίζω να το έλαβες,γιατί κολλάει πολύ ,μπαίνω από κινητό.   .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...