Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 17/5/2024 at 10:23 ΠΜ, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Κορίτσι μου, σήμερα ενημερώθηκα ότι κρατάει 20 μέρες αφού ανοιχτεί.

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Kαλημέρα ,καλό Σαββατοκύριακο να εχουμε.Εχθές μετά το καράτε συμμάζεψα στο σπίτι και επεσα για υπνο από τις 9.30,δεν εβλεπα μπροστά μου.

Σημερα δεν κανω κατι στο σπίτι περα από τα πλυντήρια,θα εχωτη φίλη μου οικογενειακώς για φαγητό το μεσημέρι.Θα ψήσουν οι αντρες οπότε δεν πολυαγχωνομαι για το φαγητό.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα!

η κορουλα μου με ξυπνησω πουρνο πουρνο, εφταξα καφεδακι κ βλέπουμε παιδικα στο σταρ! εχει πλακα!

κατα τα αλλα ψιλοπραγματα θα κανω κ σημερα, το σπιτι ειναι σε καλη κατασταση αν εξαιρεσεις το πατωμα που εχει μερικες τριχεσ απο τα μαλλια μου (κλασσσικα!) αλλα το αγνοω!!!

φιλια πολλα κ να εχουμε ενα καλο σκ!

ισως ξαναμπω!

υγ. ειρηνη μου τοσο αργα γυρισες? φανταζομαι κουραση!

ελπιζω να ξεκουραστουμε ολες το σκ!

Τι πρόβλημα και αυτο!Νομίζω δεν θα μου μείνει τριχα στο κεφάλι!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!Ειρηνακι,καλως μας ηρθες και παλι!Πολυ σε χρειαζομαστε....

Αλικη,που εισαι?

Γιωτα,εχω πεθανει στο γελιο με τα εκαστοτε σχολια σου!

Λοιπον,εγω εχω ξεκινησει φασινα απο χθες.Μπανιο απο πανω μεχρι κατω,μπαλκονια που ειχανε γινει χαλια μετα τη βροχη.Σημερα ξυπνησα 7 παρα κατι και αφου ηπια εναν καφε στα γρηγορα,εκανα τα εξης....

Ξεσκονισμα σε ολο το σαλονι

Σκουπισμα ολο το σπιτι με την ηλεκτρικη

Σφουγγαρισμα παντου

Εβαλα ενα πλυντηριο λευκα

Αλλαξα σεντονια στα κρεβατια

Καθαρισα το νεροχυτη με απορρυπαντικο και ξιδι

Και τωρα θα καθαρισω τα ψαρακια μας για το μεσημερι και θα φυγω να παω λαικη

Σας φιλω ολες!

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα και αυτο!Νομίζω δεν θα μου μείνει τριχα στο κεφάλι!

καλημέρα...

και εμένα τριγυρνάνε τρίχες στο πάτωμα....μαζί με χνούδια και σκόνες.....ΓΙατί τόσο χάλια, αφού σκούπισα πριν απο 2 μέρες γκρρρρρρρρρρρρ!!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνάκι καλως ήρθες!!!! Μας έλειψες πολύ (αλήθεια) σε όλες μας!!!!!

Είδες όμως, όπως λένε και οι παλιοί, πρέπει να χάσεις κάτι για να καταλάβεις την αξία του.

Καλημέρα κοριτσόπουλα!!

Τώρα αξιώθηκα να μπω γιατί με τυρανάει τρίτη μέρα σήμερα μία παλιο ίωση (μάλλον) και έχω αφόρητους πόνους στο στομάχι, και ανακατωσούρες και τάση για λιποθυμία και όλα αυτά τα καλά. Με το ζόρι σέρνω το κορμί μου και πηγαίνω στο μαγαζί (ευτυχώς για μένα τώρα που είμαι χάλια, αλλά δυστυχώς γενικά, δεν έχει καθόλου δουλειά) και τη βγάζω σε ένα καναπέ. Με το που γυρνάω στο σπίτι αναλαμβάνει ο αντρούλης μου χρέη νοσοκόμου (καλό και αυτό βέβαια ;) ) με προσέχει, με κανακεύει.... αλλά δεν μπορώ άλλο. Προχθές ήμουν έτοιμη να με πάει στο νοσοκομείο από τους πόνους.

Τέλως πάντων, αναφέρω ότι αυτές τις ημέρες το σπίτι είναι "μαύρο χάλι". Δεν μπορώ να κάνω τίποτα απολύτως. Θα φτιάξει όμως, πού θα πάει;;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα καλο σαβ/κο να εχουμε και να ξεκουραστουμε!το πρωι ξυπνησα πολυ γλυκα.το κοριτσακι μου ηρθε με φιλησε και μου λεει καλημερα μαμα σ'αγαπω..πω πω τι ωραιο πραγμα!

εγω καθε μερα βαζω σκουπα,η κορη μου ολο και καποιο μπισκοτακι θα εχει στο χερι και θα τρεχει σ'ολο το σπιτι,και καθε πρωι τριχες και σκουπιδακια υπαρχουν παντου..που εκνευριστικο.

Αλλαξα την μπουμπουκα την ταιζω εφτιαξα το γαλα της μεγαλης εστρωσα κρεβατια και τωρα πινω τον καφε μου ηρεμα..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

απο χτες το μικρουλακι μου τον εχουν πιασει κολικοι ποναει κλαιει συνεχεια θελει ολο αγκαλιτσες και τα χερακια μου κοντευουν να παθουν αφου υπαρχουν στιγμες που νιωθω οτι θα μου πεσει το μωρο ηρθε και ο γιατρος σημερα και τον ειδε μου ειπε υπομονη μεχρι να παει τριων μηνων οποτε εναμιση μηνα υπομονη ακομα δε ξερω αν θα αντεχω

κοριτσακι μου καλο... ποσο σε καταλαβαινω.. ο γιος μου ηταν ετσι και απ'το πολυ το κουνημα μας εμεινε συνηθεια ως 18 μηνων! παντως τωρα στη μικρη δεν τα περασα αυτα, αλλα τουλαχιστον ημουν εξοπλισμενη.. ειχα το sling χεχε! αν σε ενδιαφερει δες ιδεες για να "φτιαξεις" ενα, εστω για προσωρινα οταν θα κουραζεσαι:

http://www.babywearing.gr/Babywearing/instructions_improvise.htm

εδω εξηγει και γιατι μπορει να βοηθησει στους κολικους:

http://blog.babywearing.gr/2010/05/blog-post_28.html

συγγνωμη αν σε καποιες φαινεται off topic αλλα δεν ειναι! το babywearing εχει γινει για μενα η επιτομη του easy living!

Τώρα ξεκουραζόμασστε, το φιογκάκι βλέπει Μπομπ και μείς βλέπουμε vampire diaries... ηρεμία... :D

χαχα κι εμεις εδω παλευουμε καθε φορα τι να πρωτοδουμε απ'τα δυο!


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα και αυτο!Νομίζω δεν θα μου μείνει τριχα στο κεφάλι!

το χειροτερο μου ειναι να δω την μικρη με καμια τριχαρα στο στομα!!!:evil:

Γιωτα,εχω πεθανει στο γελιο με τα εκαστοτε σχολια σου!

Λοιπον,εγω εχω ξεκινησει φασινα απο χθες.Μπανιο απο πανω μεχρι κατω,μπαλκονια που ειχανε γινει χαλια μετα τη βροχη.Σημερα ξυπνησα 7 παρα κατι και αφου ηπια εναν καφε στα γρηγορα,εκανα τα εξης....

Ξεσκονισμα σε ολο το σαλονι

Σκουπισμα ολο το σπιτι με την ηλεκτρικη

Σφουγγαρισμα παντου

Εβαλα ενα πλυντηριο λευκα

Αλλαξα σεντονια στα κρεβατια

Καθαρισα το νεροχυτη με απορρυπαντικο και ξιδι

Και τωρα θα καθαρισω τα ψαρακια μας για το μεσημερι και θα φυγω να παω λαικη

Σας φιλω ολες!

χαχα! μου βγαινουν αυθορμητα!!!

καλε εσυ εκανες ολο το σπιτι!!!

θελω κ εγω λαικη, μαλλον θα στειλω τον αντρουλη!

καλημέρα...

και εμένα τριγυρνάνε τρίχες στο πάτωμα....μαζί με χνούδια και σκόνες.....ΓΙατί τόσο χάλια, αφού σκούπισα πριν απο 2 μέρες γκρρρρρρρρρρρρ!!! :mad:

αρνουμαθ να σκουπισω τοσο συχνα, σκουπιζω καθε τριτη κ μετα οτι βλεπω τα παιρνω με το σκουπακι

Τώρα αξιώθηκα να μπω γιατί με τυρανάει τρίτη μέρα σήμερα μία παλιο ίωση (μάλλον) και έχω αφόρητους πόνους στο στομάχι, και ανακατωσούρες και τάση για λιποθυμία και όλα αυτά τα καλά. Με το ζόρι σέρνω το κορμί μου και πηγαίνω στο μαγαζί (ευτυχώς για μένα τώρα που είμαι χάλια, αλλά δυστυχώς γενικά, δεν έχει καθόλου δουλειά) και τη βγάζω σε ένα καναπέ. Με το που γυρνάω στο σπίτι αναλαμβάνει ο αντρούλης μου χρέη νοσοκόμου (καλό και αυτό βέβαια ;) ) με προσέχει, με κανακεύει.... αλλά δεν μπορώ άλλο. Προχθές ήμουν έτοιμη να με πάει στο νοσοκομείο από τους πόνους.

Τέλως πάντων, αναφέρω ότι αυτές τις ημέρες το σπίτι είναι "μαύρο χάλι". Δεν μπορώ να κάνω τίποτα απολύτως. Θα φτιάξει όμως, πού θα πάει;;;;;

περαστηκουλια!!! κ συντομα. το σπιτι δεν παει πουθενα, εκει ειναι κ σε περιμενει υπομονετικα!!!

Καλημερα καλο σαβ/κο να εχουμε και να ξεκουραστουμε!το πρωι ξυπνησα πολυ γλυκα.το κοριτσακι μου ηρθε με φιλησε και μου λεει καλημερα μαμα σ'αγαπω..πω πω τι ωραιο πραγμα!

εγω καθε μερα βαζω σκουπα,η κορη μου ολο και καποιο μπισκοτακι θα εχει στο χερι και θα τρεχει σ'ολο το σπιτι,και καθε πρωι τριχες και σκουπιδακια υπαρχουν παντου..που εκνευριστικο.

Αλλαξα την μπουμπουκα την ταιζω εφτιαξα το γαλα της μεγαλης εστρωσα κρεβατια και τωρα πινω τον καφε μου ηρεμα..

οπως ειπα αρνουμε να σκουπιζω καθε μερα! μου την δινει!

τι γλυκο το κοριτσακι σου! ανυπομονω να το ακουσω κ εγω απο τα χειλακια της!!!

εγω αφου ταισα την μικρη πηγα πανω στην συνηφαδα για καφε κ παιξανε λιγο τα παιδια, οταν γυρισαμε την εβαλα για υπνο, αλλαξα σεντονια, περασα μια το μπανιο, εβαλα κατι λιγα στο πλυντηριο πιατων, εστρωσα τα ριχταρια, εφτιαξα κριθαρακι με κοτοπουλο κρασατο που ειχα απο προχτες κ θα τα δεσω με μπροκολο που διαβασα μια συνταγη. δεν μου αρεσει το μπροκολο αλλα θα το δοκιμασω.

τωρα θελω να παω κρεοπωλειο κ φουρνο (ποτε θα μου φτιαξουν τον αρτοπαρασκευαστη αραγε???) κ θα φωναξω την πεθερα να κατσει λιγο να προσεχει την μπουμπου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εδω δουλιτσες υπαρχουν αρκετες αλλα ειπα να μπω πρωτα να δω τα νεα σας για να μου φτιαξετε το κεφι και να παρω δυναμη και κουραγιο, αλλιως ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΑΩ!

εχω να μαζεψω τα απλωμενα, να απλωσω ενα ετοιμο πλυντηριο και δεν ειμαι σιγουρη αν θα βαλω αλλο ενα γιατι ο καιρος ειναι περιεργος..

παντως ευτυχως χθες το βραδυ σιδεεεερωσαααα!! τωρα μπορω να φερω αφοβα τα υπολοιπα για σιδερωμα αποψε :rolleyes:

ενα σκουπισματακι επισης το χρειαζομαστε, το πλυντηριο πιατων μας μολις τελειωσε οποτε παω να το αδειασω κι αυτο... θα δουμε τι αλλο.

τα βασικα οπως καταλαβαινετε!


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

Εδω ειμαι παλι!Τι κανετε?

Γιωτα,δεν ειχα αμφιβολια οτι σου βγαινουν αυθορμητα τα σχολια,αλλιως αποκλειεται να ηταν τοσο πετυχημενα!:D

Κατα τα αλλα,μολις γυρισα απο τη λαικη φορτωμενη σα γαιδουρι,τα τακτοποιησα και τωρα θα φτιαξω μια ωραια σαλατουλα για το μεσημερι και σε κανενα μισαωρο θα βαλω τα ψαρακια μας να ψηνονται.

Παω να κανω ενα ωραιο μπανιο για να μοσχοβολησω!

Link to comment
Share on other sites

Κορούλες μου γλυκές και αγαπημένες καλημέρα!

Ξυπνήσαμε χαλαρά, ετοιμαστήκαμε και αφού ψευτο-μαζέψαμε το σπίτι μας φύγαμε για tae. Μετά πήγα το φιογκάκι στη γιαγιά του {το ζήταγε όλη την εβδομάδα!!} οπου θα μείνει μέχρι το βραδάκι! Εγώ έχω δουλίτσα το μεσημερο-απόγευμα και μετά έχουμε κανονίσει με φίλους να δούμε Μποντ. Τζέιμς Μποντ!!! :tongue::tongue: Οπότε ήταν ευκαιρία και το κανονίσαμε αφού το μικρό μας θα είναι στη γιαγιά του. Θα τον πάρουμε το βράδυ...

Οπότε καταλαβαίνετε... μέχρι τότε θα το παίζουμε εργένιδες σε συνδιασμό με dolce vita! xaxaxaxaxa :tongue::tongue:

Πάω να βάλω κυμά να γίνεται γιατί αύριο θέλω να τους κάνω κανελόνια και να κάνω κάποιες δουλίτσες στο σπίτι {σκούπα, σφουγγάρισμα κτλ}, οι οποίες θα συνδιαστούν με μουσικούλα... ;)

Θα μπαίνω σε διαλείμματα να σας μιλάω, ξέρω πως δεν έχω απαντήσει σε κανα 2 ερωτήματα από χθες αλλά δεν έχω προλάβει! :P

Σας φιλώ πολύ! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειμαι παλι!Τι κανετε?

Γιωτα,δεν ειχα αμφιβολια οτι σου βγαινουν αυθορμητα τα σχολια,αλλιως αποκλειεται να ηταν τοσο πετυχημενα!:D

Κατα τα αλλα,μολις γυρισα απο τη λαικη φορτωμενη σα γαιδουρι,τα τακτοποιησα και τωρα θα φτιαξω μια ωραια σαλατουλα για το μεσημερι και σε κανενα μισαωρο θα βαλω τα ψαρακια μας να ψηνονται.

Παω να κανω ενα ωραιο μπανιο για να μοσχοβολησω!

:P

Κορούλες μου γλυκές και αγαπημένες καλημέρα!

Ξυπνήσαμε χαλαρά, ετοιμαστήκαμε και αφού ψευτο-μαζέψαμε το σπίτι μας φύγαμε για tae. Μετά πήγα το φιογκάκι στη γιαγιά του {το ζήταγε όλη την εβδομάδα!!} οπου θα μείνει μέχρι το βραδάκι! Εγώ έχω δουλίτσα το μεσημερο-απόγευμα και μετά έχουμε κανονίσει με φίλους να δούμε Μποντ. Τζέιμς Μποντ!!! :tongue::tongue: Οπότε ήταν ευκαιρία και το κανονίσαμε αφού το μικρό μας θα είναι στη γιαγιά του. Θα τον πάρουμε το βράδυ...

Οπότε καταλαβαίνετε... μέχρι τότε θα το παίζουμε εργένιδες σε συνδιασμό με dolce vita! xaxaxaxaxa :tongue::tongue:

Πάω να βάλω κυμά να γίνεται γιατί αύριο θέλω να τους κάνω κανελόνια και να κάνω κάποιες δουλίτσες στο σπίτι {σκούπα, σφουγγάρισμα κτλ}, οι οποίες θα συνδιαστούν με μουσικούλα... ;)

Θα μπαίνω σε διαλείμματα να σας μιλάω, ξέρω πως δεν έχω απαντήσει σε κανα 2 ερωτήματα από χθες αλλά δεν έχω προλάβει! :P

Σας φιλώ πολύ! :P

α τελεια ειρηνακι μου! καλα να περασετε!!!

εγω πηγα κρεωπολειο κ φουρνο, τακτοποιησα σε μεριδες τα κρεατα, εκανα μπανιο, λουστηκα κ εβαλα τις κρεμες μου.

τωρα θα ταισω την μικρη κ βλεπουμε τι αλλο θα κανω!

Link to comment
Share on other sites

αφου τις καθημερινες δεν σας προλαβαινω, δραττομαι της ευκαιριας να σας δωσω αναφορα! οσο κοιμοταν η μικρη προλαβα να:

αδειασω ενα πλυντηριο πιατων

το ξαναγεμισω με κατσαρολικα

πλυνω στο χερι πιατικα που δεν μπαινουν σε πλυντηριο(καπου εδω να ομολογησω πως ναι, ειχα πολλα απλυτα :oops: αλλα εχω και μικρο πλυντηριο γι'αυτο εβαλα 2)

μαζεψω τα στεγνα ρουχα

απλωσω τα πλυμενα ρουχα

βαλω 2ο πλυντηριο ρουχων με ασπρα

αδειασω 2ο πλυντηριο πιατων

καθαρισω ΟΛΟ το μπανιο

ριξω ξυδι σε βραστηρα

ριξω χλωρινη με καυτο νερο σε σφουγγαριστρα να μουλιασει

ριξω χλωρινη με βραστο νερο στις χτενες-βουρτσες μας να μουλιασουν

ετοιμασω το πιλαφι για τα σουτζουκακια μας

αυτα τα ολιγα...ελπιζω να μη ξεχασα κατι :? ειδατε κι εγω ποσα μπορω να κανω αμα θελω? ( τα λεω για να τ'ακουω καθως δεν με πιανει συχνα τετοια προκοπη .. :rolleyes: )τωρα που ξυπνησε πρεπει να παω βολιδα να παρω κιμα για να ετοιμασω το φαι (μη σας κανει εντυπωση, παντα αργουμε τοσο να φαμε-αλλες εχετε φαει ηδη!)


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...