Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

      Και εγώ την Πέμπτη η πρώτη μου προσπαθεια! Εχεις τπτ συμπτωματα; Εγω σχεδον τπτ.. και παει να με παρει απο κατω , αλλα προσπαθώ να το μην το σκέφτομαι...κατι ψιλοπονακια περιοδου και λιγο πρησμενο στηθος..

      Καλή μας επιτυχία!! 😍

      Καλησπέρα κορίτσι μου.Μην ψάχνεις για σύμπτωματα.Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης.Ειναι τόσα πολλά τα φάρμακα που τα περισσότερα είναι από εκεί.Σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏❤️🙏

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

:P

α τελεια ειρηνακι μου! καλα να περασετε!!!

Ευχαριστώ Γιωτάκι μου! Αλλος κούκλος αυτός ο Ντάνιελ Κρεγκ... στο προηγουμενο δε, που τον ειχαν ολογυμνο και τον βασανιζαν στην καρέκλα, ο άντρας μου, μου έκλεισε τα μάτια! :lol::lol::lol: χαχαχαχαχα!!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αφου τις καθημερινες δεν σας προλαβαινω, δραττομαι της ευκαιριας να σας δωσω αναφορα! οσο κοιμοταν η μικρη προλαβα να:

αδειασω ενα πλυντηριο πιατων

το ξαναγεμισω με κατσαρολικα

πλυνω στο χερι πιατικα που δεν μπαινουν σε πλυντηριο(καπου εδω να ομολογησω πως ναι, ειχα πολλα απλυτα :oops: αλλα εχω και μικρο πλυντηριο γι'αυτο εβαλα 2)

μαζεψω τα στεγνα ρουχα

απλωσω τα πλυμενα ρουχα

βαλω 2ο πλυντηριο ρουχων με ασπρα

αδειασω 2ο πλυντηριο πιατων

καθαρισω ΟΛΟ το μπανιο

ριξω ξυδι σε βραστηρα

ριξω χλωρινη με καυτο νερο σε σφουγγαριστρα να μουλιασει

ριξω χλωρινη με βραστο νερο στις χτενες-βουρτσες μας να μουλιασουν

ετοιμασω το πιλαφι για τα σουτζουκακια μας

αυτα τα ολιγα...ελπιζω να μη ξεχασα κατι :? ειδατε κι εγω ποσα μπορω να κανω αμα θελω? ( τα λεω για να τ'ακουω καθως δεν με πιανει συχνα τετοια προκοπη .. :rolleyes: )τωρα που ξυπνησε πρεπει να παω βολιδα να παρω κιμα για να ετοιμασω το φαι (μη σας κανει εντυπωση, παντα αργουμε τοσο να φαμε-αλλες εχετε φαει ηδη!)

Ελιωσες στις δουλειές!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Ναντιάννα μου! Μου λείψατε! :P

Πολλά έκανες βρε παιδί μου!!!! :? Θα ξεκουραστείς τουλάχιστον αργότερα?[/Q

UOT

Εμας να δεις ποσο μας ελειψες Ρηνουλα μου!Απιστευτα αισθητη η απουσια σου.....

Ευτυχως ηδη ξεκουραζομαι.Απλα επειδη εγω δουλευω παντα πρωι και το απογευμα βγαζω συνηθως τη μικρη μου βολτα και δεν κανω και παρα πολλα,τα Σαββατοκυριακα τρεχω μονιμως σαν το Βεγγο!:D

Link to comment
Share on other sites

Αν και σίγουρα είναι αργά που απαντώ και είδα πως σου απάντησα, η δική μου γνώμη είναι ναι! Τίποτα δεν παθαίνει. ;)

Καλησπερα!περιεργη μερα σημερα,το πρωι ειχε συννεφια,τωρα εχει ηλιο!απο δουλιτσες λιγα πραγματα σημερα,πηγαμε σουπερ μαρκετ και υστερα ασχοληθηκαμε με τον μικρουλη μας!

Ειρηνακη μου σ'ευχαριστω!τελικα ετσι το εκανα,το φοβαμαι λιγο το ψαρι:rolleyes:

Φιλια σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

Εεεπς!Εδώ είμαι πάλι.

Εβαλα,εβγαλα πλυντήρια,εφτιαξα μια σπανακόπιττα, πατάτες τηγανιτές και σαλάτα για να συνοδευσουμε τα ψητα μας,απολάυσαμε την παρεούλα,ξαναμάζεψα και σκούπισα και τωρα εφτιαξα καφεδάκι και πάλι ξεκουράζομαι.

Το Σαββατοκύριακο ,όταν εχω αυτη τη δυνατότητα, κανω αποχή από τις δουλειες.Είναι ημέρες φροντίδας και ξεκούρασης για την οικογενεια.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και μένα τα ίδια....

Είδα καλυτέρευση από τότε που :

1) Κάνω θεραπεία με το λάδι κάθε μήνα και δεν το αμελώ

2) Σταμάτησα το μαλακτικό και τώρα ΣΕ ΚΑΘΕ λούσιμο βάζω κρέμα αναδόμησης

3) Αγόρασα αυτό το φτηνό "νερό-μαλλακτικό" της pantene από το σούπερ μάρκετ και τα ξεψάζω μετά από κάθε λούσιμο.

Υ.Γ. Απλωσα το πλυντήριο, έβαλα ένα μπουφάν {καινούργιο, θα σας πω γι αυτο} του φιογκακίου για όταν ξεκινήσει το μειωμένο, ολοκλήρωσα το σπίτι, σκούπα και σφουγγάρισμα, τράβηξα καναπέδες στο σαλόνι... όλα έτοιμα... Πάω για πλύσιμο πιάτων.. :D

Επίσης εχω ακούσει πως είνια πολύ καλό το δαφνέλαιο αλλα δεν το εχω δοκιμάσει.

Υ.Γ Μεγεια το μπουφάν!:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

... ναι αλλά εμένα δεν με κάλεσες... αυτά κάνεις και έχω αρχίσει και ΥΠΟΨΙΟΎΜΑΙ {χαχαχα} πως δεν με θέλεις!!! :tongue::tongue:

Η προσκληση είναι ανοιχτη αδερφούλα!!!!:):):)

Καλά να περασετε απόψε.:)Του τη σκάσατε του φιόγκου!:tongue:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

τωρα που ξυπνησε πρεπει να παω βολιδα να παρω κιμα για να ετοιμασω το φαι (μη σας κανει εντυπωση, παντα αργουμε τοσο να φαμε-αλλες εχετε φαει ηδη!)

κ εμεις παντα αργουμε κ ετσι εχω μαθει κ την μικρη, τωρα θα την ταισω κ μετα νανι (ελπιζω!!!)

Καλημέρα κοριτσι μου! ;)

Αληθεια? Και σεις? Στο Village Ρεντη? {μην ανησυχεις δεν θα σου ζητησω να συναντηθούμε δεν είμαι "διώκτης-κολλητσίδα"! :tongue::tongue: }

εχω λιωσει λεμεεεεεεεεεεεεε!!!

Ευχαριστώ Γιωτάκι μου! Αλλος κούκλος αυτός ο Ντάνιελ Κρεγκ... στο προηγουμενο δε, που τον ειχαν ολογυμνο και τον βασανιζαν στην καρέκλα, ο άντρας μου, μου έκλεισε τα μάτια! :lol::lol::lol: χαχαχαχαχα!!!!

δεν εχουν πλακα οταν κανουν σαν μικρα παιδια????? εμενα το κανει με τον ρουβα!!! χαχαχαχαχα!

θεος ο ντανιελ!!!!

να σας δωσω κ την σχετικη αναφορα!

ταισα -αλλαξα την μικρη

εφτιαξα τα μαλλια μου

τελειωσα το φαγητο (το κριθαρακι με κοτοπουλο κ μπροκολο ειναι θεικο, να σημειωθει οτι ΔΕΝ τρωω μπροκολο!)

πηγαμε λάικη μαζι με τον αντρα μου (πηρα αλλα 10 κιλα ντοματες για να τα τριψω!)

φαγαμε, μαζεψα τραπεζι, νεροχυτη οχι! θα ταισω την μικρη κ αν κοιμηθει θα την πεσω κ εγω. θα μαζεψω αργοτερα νεροχυτη!

το απογευμα λεμε να παμε σε ενα απο τα μεγαλα εμπορικα, για μαγαζοτσαρκα κ καφεδακι (τωρα τον χειμωνα ολο σε τετοια παμε μια που εχουμε παντα την μικρη μαζι)

να περασετε ενα υπεροχο σκ!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Το Σαββατοκύριακο ,όταν εχω αυτη τη δυνατότητα, κανω αποχή από τις δουλειες.Είναι ημέρες φροντίδας και ξεκούρασης για την οικογενεια.

ετσι πρεπει κανονικα, αλλα μερικες φορες δεν μας βγαινει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


[quote name=YOTOU;181834

φτιαχνεις λογαριασμο στο φωτομπουκετ' date=' τις ανεβαζεις απο το pc κ κανεις copy paste το λινγκ

αν ειναι ασχετη φωτο κανεις αναζητηση στο google, αναζητηση σε εικονες και copy paste.

αχ το μωρουλακι μας!!!!:( βρωμοκολλικοι!:evil:[/quote]

ευχαριστω πολυ κοριτσακι θα κανω δοκιμαστικο σε λιγο

Αχ Χαρά μου, αστέρι μου... πόσο σ΄ ευχαριστώ για όλα!!!!!!!! :D Το ξέρεις νομίζω ε? ;)

Πω-πω... :shock::cry: καρδουλα μου.. τόσο μπεμπάκι και πονάει... :? . Να του δώσεις ένα φιλάκι και να του πεις αυτό είναι από το Ειρηνάκι.

Οι προσευχές μου θα είναι μαζί σας, Χαρά μου και θα σας σκέφτομαι...Ελπίζω να κρατήσει πολύ λίγο αυτή η φάση!

Υ.Γ. Οτι χρειάζεσαι για τις φωτο θα σε βοηθήσω εγώ ;)

ασε ειρηνη μου ενα δραμα περναει απο το αστερακι μου σπαραζει το καημενο μεχρι να βγαλει τα αερια ελπιζω να τελειωσει συντομα το μαρτηριο

κοριτσακι μου καλο... ποσο σε καταλαβαινω.. ο γιος μου ηταν ετσι και απ'το πολυ το κουνημα μας εμεινε συνηθεια ως 18 μηνων! παντως τωρα στη μικρη δεν τα περασα αυτα, αλλα τουλαχιστον ημουν εξοπλισμενη.. ειχα το sling χεχε! αν σε ενδιαφερει δες ιδεες για να "φτιαξεις" ενα, εστω για προσωρινα οταν θα κουραζεσαι:

http://www.babywearing.gr/Babywearing/instructions_improvise.htm

εδω εξηγει και γιατι μπορει να βοηθησει στους κολικους:

http://blog.babywearing.gr/2010/05/blog-post_28.html

συγγνωμη αν σε καποιες φαινεται off topic αλλα δεν ειναι! το babywearing εχει γινει για μενα η επιτομη του easy living!

εχω σλινγκ αλλα δε βοηθαει και πολυ μαλλον δε το εχω συνηθισει κα δε μπορω να το φοραω πολυ ωρα

λοιπον εγω σημερα εκανα τα απολυτως απαραιτητα ενα μαζεματακι-κρεβαττακια και το βραδυ θα τηγανισω παιδακια

αχχχχχχ ειρηνη μου θελουμε και εμεις να παμε να δουμε το μποντ μεχρι ποτε θα ειναι στους κινηματογραφους ξερετε??


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

να μαι και εγώ.....το απόγευμα θα πάμε σε φίλους να παίξουν και τα παιδάκια μας....ψήνω μια ωραία τυρόπιτα με σουσαμάκι απο πάνω....όνειρο σας λέω!!!

καλά να περάσετε το σκ σας!!!

φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

Εεεπς!Εδώ είμαι πάλι.

Εβαλα,εβγαλα πλυντήρια,εφτιαξα μια σπανακόπιττα, πατάτες τηγανιτές και σαλάτα για να συνοδευσουμε τα ψητα μας,απολάυσαμε την παρεούλα,ξαναμάζεψα και σκούπισα και τωρα εφτιαξα καφεδάκι και πάλι ξεκουράζομαι.

Το Σαββατοκύριακο ,όταν εχω αυτη τη δυνατότητα, κανω αποχή από τις δουλειες.Είναι ημέρες φροντίδας και ξεκούρασης για την οικογενεια.

Καλα κανεις Χρυσα μου!Ετσι πρεπει!Να ξεκουραζομαστε και εμεις!;)

Link to comment
Share on other sites

να μαι και εγώ.....το απόγευμα θα πάμε σε φίλους να παίξουν και τα παιδάκια μας....ψήνω μια ωραία τυρόπιτα με σουσαμάκι απο πάνω....όνειρο σας λέω!!!

καλά να περάσετε το σκ σας!!!

φιλάκια

Καλά να περασετε,καλοφάγωτη η τυρόπιττα!Στείλε και από δω τίποτα γιατι δεν εχω ετοιμάσει τίποτα για απόψε.:rolleyes::P:p


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...