Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

      Και εγώ την Πέμπτη η πρώτη μου προσπαθεια! Εχεις τπτ συμπτωματα; Εγω σχεδον τπτ.. και παει να με παρει απο κατω , αλλα προσπαθώ να το μην το σκέφτομαι...κατι ψιλοπονακια περιοδου και λιγο πρησμενο στηθος..

      Καλή μας επιτυχία!! 😍

      Καλησπέρα κορίτσι μου.Μην ψάχνεις για σύμπτωματα.Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης.Ειναι τόσα πολλά τα φάρμακα που τα περισσότερα είναι από εκεί.Σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏❤️🙏

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μια χαρα τα καταφερες και φαίνεται πολύ καλό!

Εγω σήμερα είπα να τις φτιάξω ετσι αλλα βρε κορίτσια δεν χωρανε στο υψος του συρταριού.Τελικά τις ξαναεβαλα όπως ηταν.Εχω μια στοίβα με πετσετες για τα χερια,μια για τα πιάτα -ποτήρια και αλλη μια με ποδιες και στο τερμα τους εχω βαλεις τις σακουλίτσες του ψυγείου.Τουλάχιστον είναι τακτοποιημενο και καθαρό.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

και συνεχιζω στο τραπεζι της κουζινας ειχα το γυαλινο απο λουλουδιι που μου ειχαν φερει το ειχα παρατημενω πηρα ποτ πουρι απο το τζαμπο και το βαζω που εχω μεσα και επειδη μ αρεσουν πολυ τα αληθινα λουλουδια και περνω συνεχεια εβαλα χρυσανθεμα που κρατανε κιολας ααααααααααααα πηρα και αυτα τα καταπληκτικα κηροπηγια απο το τζαμπο

http://s1305.beta.photobucket.com/user/xara251/media/IMG_3346.jpg.html

και αγαπημενη κουρτιναστη κουζινα

http://s1305.beta.photobucket.com/user/xara251/media/IMG_3347.jpg.html

ελπιζω να σας αρεσουν


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Σήμερα έκανα αρκετές δουλειές και έπεται και συνέχεια, γιατί αύριο θα πάω πάλι εκδρομή, γιούπι!

Ευχαριστώ πολύ πολύ την κοπέλα που μας είπε για τη χρήση του ζεστού ξιδιού, ζεστό δεν το έχω δοκιμάσει και φαίνεται να έχει θεαματικά αποτελέσματα!

Στις αρρωστούλες πολλά περαστικά! Συνιστώ ελαφρά διατροφή, ζεστό μπάνιο, κάποιο αφέψημα και ξάπλα στα ζεστά.

Κορίτσια για όσες πέφτουν οι τρίχες από τα μαλλιά σας μη στενοχωριέστε, συνήθως είναι παροδικό. Δοκιμάστε πάντως να τα σηκώνετε ψηλά με κοκκαλάκι, χαλαρά και όχι με λάστιχο, ώστε να μην πέφτουν στο πάτωμα. Εγώ έτσι κάνω και πιάνει. Βέβαια τα τελευταία δύο χρόνια δε μου πέφτουν και καθόλου. Παλιά πάντως φθινόπωρο και άνοιξη μου έπεφταν.

Μία ερώτηση και για την κοπέλα που μίλησε για το family binder: Δε θα σε βόλευε καλύτερα αυτο το φάκελο να τον τηρείς ηλεκτρονικά; Νομίζω ότι πολλοί από τους υποφακέλους που περιγράφεις, θα μπορούσαν να είναι και ηλεκτρονικοί. Το λέω για εξοικονόμηση χώρου και ευκολότερη ενημέρωσή τους.

Ωραία μέρα μας έκανε σήμερα, όταν έχει έτσι καλό καιρό, γουστάρω με τρέλα να πλατσουρίζω στο μπαλκόνι. Έτσι και σήμερα, το καθάρισα καλά καλά, το ευχαριστήθηκα πολύ.

Τώρα κάνω ανάπαυλα, ίσως να τον πάρω και λιγάκι, μετά σκέφτομαι να κάνω μπανάκι, τις υπόλοιπες δουλίτσες που έμειναν και είναι λίγες και να βγω και βολτούλα.

Καλά να περάσετε όλες σας, σας φιλώ πολύ!

:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!

καλη κυριακη να εχουμε!

πως περασατε εχτες? εμεις τελεια, πηγαμε στο male για βολτα κ μπυριτσα, η μπουμπου ηταν κυρια, γυρισαμε κατα τις 11 παρα, ξενυχτι για τα δεδομενα μας. ταισα την μπουμπου κ ξεραθηκε στον υπνο. εφτιαξε ο αντρας μου τοστακια κ αραξαμε στους καναπεδες.

εχτες κοριτσια ειδα μια παλια μου συμμαθητρια στο male εχω να την δω γυρω στα 15 χρονια. παντρεμενη κ αυτη με 2 παιδια 7 κ 3! πολυ συγκινηθηκα! γιατι χανομαστε αραγε???

εχτες περασαμε σουπερ αλλα σημερα εχω ενα σπιτι ψιλομπαχαλο, δεν εκανα τιποτε εχτες το απογευμα γιατι φυγαμε μολις ξυνησαμε. θελω να κανω:

  • νεροχυτη-κατσαρολες (ειναι φυσκα!!!)
  • πλυσιμο πραγματα λαικης κ τακτοποιηση του ψυγειου
  • να ξυδιασω μπιμπερο, βραστηρα κ θερμος
  • περασω το μπανιο
  • συμμαζεμα
  • πλυντηρια+απλωμα κ να αλλαξω πετσετες
  • μαγειρεμα εμας κ του παιδιου σημερα +αυριο (δουλευω αυριο το πρωι)
  • να φτιαξω νυχια κ φρυδια

αυτα ειναι τα βασικα, τωρα θα δω αν κατσει τιποτα αλλο, αν κ δεν θελω, θελω να ξεκουραστω!

ισως παμε για καφεδακι οι δυο μας με τον αντρα μου σημερα, να αφησουμε την μικρη στην πεθερα μου. θα δειξει. εχουμε τοσο καιρο να παμε καπου οι δυο μας, δεν λεω χαιρομαι που περνω την μικρη μαζι κ περναμε ωραια γιατι ειναι ησυχη, αλλα ηθελα κ μια φορα να πιαστουμε χερι χερι χωρις να εχουμε το καροτσι!

σας φιλω!

χαρα πολυ ωραιες οι φωτο! μπραβο!

λιτη το εκανα αυτο με τα μαλλια οταν τα ειχα μακρια κ παντα τα χτενιζα εξω, αλλα τωρα δεν πιανονται, ειναι πολυ κοντα! καλα να περασετε στην εκδρομη!!! θελω κ εγω!

χρυσα σημασια εχει να ειναι τακτποιημενα κ καθαρα οπως λες!

παλι καταφερα κ εγραψα σεντονι:D!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα νοικοκυροκόριτσα :D:D

να μαι και εγώ.....το απόγευμα θα πάμε σε φίλους να παίξουν και τα παιδάκια μας....ψήνω μια ωραία τυρόπιτα με σουσαμάκι απο πάνω....όνειρο σας λέω!!!

καλά να περάσετε το σκ σας!!!

φιλάκια

ααααααααααα να περάσετε από δίπλα κα.Μαμαβάσια μας να μας τιμήσετε με μια φώτο σας!

ευχαριστω πολυ χρυσα μου και εγω το ιδιο ελπιζω

λοιπον για να δω τα καταφερα

συρταρι με πετσετουλες

http://s1305.beta.photobucket.com/user/xara251/media/IMG_3349.jpg.html

Χαρά για να φαίνονται άμεσα οι ωραίες σου φώτο να αντιγράφεις τον κωδικό δεξιά της φώτο σου που λεει img code ;)

και συνεχιζω στο τραπεζι της κουζινας ειχα το γυαλινο απο λουλουδιι που μου ειχαν φερει το ειχα παρατημενω πηρα ποτ πουρι απο το τζαμπο και το βαζω που εχω μεσα και επειδη μ αρεσουν πολυ τα αληθινα λουλουδια και περνω συνεχεια εβαλα χρυσανθεμα που κρατανε κιολας ααααααααααααα πηρα και αυτα τα καταπληκτικα κηροπηγια απο το τζαμπο

http://s1305.beta.photobucket.com/user/xara251/media/IMG_3346.jpg.html

και αγαπημενη κουρτιναστη κουζινα

http://s1305.beta.photobucket.com/user/xara251/media/IMG_3347.jpg.html

ελπιζω να σας αρεσουν

Πάρα πολύ όμορφα κ γουστόζικα!! Αν κρύψεις εντελώς το άσπρο βαζο/ποτηρι που έχει τα χρυσάνθεμα μέσα στο ποτ πουρί θα είναι τέλεια!;)

καλημερα κοριτσια!

καλη κυριακη να εχουμε!

πως περασατε εχτες? εμεις τελεια, πηγαμε στο male για βολτα κ μπυριτσα, η μπουμπου ηταν κυρια, γυρισαμε κατα τις 11 παρα, ξενυχτι για τα δεδομενα μας. ταισα την μπουμπου κ ξεραθηκε στον υπνο. εφτιαξε ο αντρας μου τοστακια κ αραξαμε στους καναπεδες.

εχτες κοριτσια ειδα μια παλια μου συμμαθητρια στο male εχω να την δω γυρω στα 15 χρονια. παντρεμενη κ αυτη με 2 παιδια 7 κ 3! πολυ συγκινηθηκα! γιατι χανομαστε αραγε???

εχτες περασαμε σουπερ αλλα σημερα εχω ενα σπιτι ψιλομπαχαλο, δεν εκανα τιποτε εχτες το απογευμα γιατι φυγαμε μολις ξυνησαμε. θελω να κανω:

  • νεροχυτη-κατσαρολες (ειναι φυσκα!!!)
  • πλυσιμο πραγματα λαικης κ τακτοποιηση του ψυγειου
  • να ξυδιασω μπιμπερο, βραστηρα κ θερμος
  • περασω το μπανιο
  • συμμαζεμα
  • πλυντηρια+απλωμα κ να αλλαξω πετσετες
  • μαγειρεμα εμας κ του παιδιου σημερα +αυριο (δουλευω αυριο το πρωι)
  • να φτιαξω νυχια κ φρυδια

αυτα ειναι τα βασικα, τωρα θα δω αν κατσει τιποτα αλλο, αν κ δεν θελω, θελω να ξεκουραστω!

ισως παμε για καφεδακι οι δυο μας με τον αντρα μου σημερα, να αφησουμε την μικρη στην πεθερα μου. θα δειξει. εχουμε τοσο καιρο να παμε καπου οι δυο μας, δεν λεω χαιρομαι που περνω την μικρη μαζι κ περναμε ωραια γιατι ειναι ησυχη, αλλα ηθελα κ μια φορα να πιαστουμε χερι χερι χωρις να εχουμε το καροτσι!

σας φιλω!

χαρα πολυ ωραιες οι φωτο! μπραβο!

λιτη το εκανα αυτο με τα μαλλια οταν τα ειχα μακρια κ παντα τα χτενιζα εξω, αλλα τωρα δεν πιανονται, ειναι πολυ κοντα! καλα να περασετε στην εκδρομη!!! θελω κ εγω!

χρυσα σημασια εχει να ειναι τακτποιημενα κ καθαρα οπως λες!

παλι καταφερα κ εγραψα σεντονι:D!

Αχχχχ σε νιώθω!

Και εγώ σήμερα έχω να κάνω μίνι γενική....αφού τις καθημερινές δεν προλαβαίνω έχω κουράγιο κ ψευτοκαθαρίζω :rolleyes:

*Σκούπισμα

*Ξεσκονισμα

*Σφουγγάρισμα

*Μπάνιο

*Αλλαγή σεντονιών/πετσετών

*Πλυντήριο κ στεγνωτήριο το μεσημέρι με το οικονομικό

*Μπαλκονι ξεσκόνισμα τακτοποίηση

*Μαγείρεμα

*Και φυσικά σιδέρωμα......2 πλυντηριάκια γκρρρρρρρρρρ:evil:

Το μόνο καλό η κουζίνα μου είναι σε αρίστη κατάσταση αφού την έφτιαξα χτες που πήγα λαική χε χε ;):D

Την καλημέρα μου κ πάλι να περάσετε όμορφα σήμερα Κυριακή χαρά θεού! :D

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!Σήμερα ηθελα να πάω εκκλησία αλλα τελικά νικησε η τεμπελιά μου.Εφτιαξα ζεστό καφεδάκι και καθησα να χαζεψω.Νιώθω πως ξεκουραστηκα αυτο το Σκ!

Χαρα συνθεση στο τραπέζι είναι πολύ ομορφη,θα ηταν οντως καλύτερη αν δεν φαινόταν το ποτηρι.Η αλήθεια είναι πως για τα γούστα μου μου φαίνεται κάπως η μαυρη κουρτίνα αλλα περι ορέξεως...Να τα χαιρεσαι!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφες κορούλες μου!

Χθες περάσαμε πολύ όμορφα. Είχαμε καλή παρέα από κάτι φίλους, είδαμε και το Bond.... super όμορφα... ;)

Σημερα σηκωθήκαμε {δεν ήθελα να σηκωθω, νιώθω κουρασμένη.. :rolleyes: } και μόλις έφυγε ο άντρας μου, πετάχτηκε για 10 λεπτά στην αδερφή του που κάτι ήθελε να την βοηθήσει. Το φιογκάκι βλέπει τηλεόραση τα παιδικά και σε 10 λεπτά θα ξεκινήσουμε το διάβασμα {το έχουμε προχωρήσει αρκετά του σχολείου αλλά έχει και διαγώνισμα αύριο στα αγγλικά... :? } ώστε να ξεμπερδεύουμε. Εγώ βρήκα την ευκαιρία και μάζεψα το σπίτι. Εστρωσα κρεβάτια, τακτοποίησα ότι βρισκόταν εκτός θέσεις, μάζεψα κάτι ρουχαλάκια απ' έξω... όλα ήρεμα.

Ευτυχώς έχω και κυμά έτοιμο ώστε αργότερα να βάλω τα κανελόνια που έχουν ζητήσει τ αγόρια μου. Το απόγευμα δουλεύω και έχω ένα σίδερο.... ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! :shock: Αλλά δουλεύω και αύριο το πρωί οπότε θα δούμε...

Σας φιλώ γλυκά και θα επανέλθω...

Να εχουμε όλοι μία υπέροχη Κυριακή!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσαρες!!

τρωμε κριτσινια με τη μικρη μου κ μπηκα να δω τι κανετε!

Το σπιτι ειναι σε πολυ καλη κατασταση, θα ηθελε βεβαια ενα σφουγγαρισμα αλλα με τις βροχες που ριχνει, κ να το κανω, αδικος κοπος με τοσους να μπαινοβγαινουν εδω μεσα! :tongue:

Χαρα ωραιο το συρταρι!Η κουρτινα μου αρεσει πολυ επισης,και το βαζο μια χαρα αν κ εγω θα το προτιμουσα οπως σου ειπαν κ τα αλλα κοριτσια!

Σημερα το μενου εχει χταποδι κρασατο με μακαρονακι κοφτο.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχουν πλακα οταν κανουν σαν μικρα παιδια????? εμενα το κανει με τον ρουβα!!! χαχαχαχαχα!

θεος ο ντανιελ!!!!

Σάκηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ χρυσα μου και εγω το ιδιο ελπιζω

λοιπον για να δω τα καταφερα

συρταρι με πετσετουλες

http://s1305.beta.photobucket.com/user/xara251/media/IMG_3349.jpg.html

Ωραιότατα το τακτοποίησες! Ειδες... σιγά-σιγά προχωράς με την οργάνωση.. ;) Μπράβο!!

αχχχχχχ ειρηνη μου θελουμε και εμεις να παμε να δουμε το μποντ μεχρι ποτε θα ειναι στους κινηματογραφους ξερετε??

Δεν ξέρω ακριβώς αλλά κανα 3άρι εβδομάδες σίγουρα.. ;)

Αν δεν προλάβεις το νοικιάζετε. Ειμαι σίγουρη πως θα βγει σύντομα.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση και για την κοπέλα που μίλησε για το family binder: Δε θα σε βόλευε καλύτερα αυτο το φάκελο να τον τηρείς ηλεκτρονικά; Νομίζω ότι πολλοί από τους υποφακέλους που περιγράφεις, θα μπορούσαν να είναι και ηλεκτρονικοί. Το λέω για εξοικονόμηση χώρου και ευκολότερη ενημέρωσή τους.

Συμφωνώ μαζί σου! Καλημέρα Λιτή!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...