Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 2

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλωσήρθες Ειρήνη! Να σε ρωτήσω κι γω κάτι, μιαπου κατάλαβα ότι είναι η δουλειά σου ή τελοσπάντων κάπως σχετικό?

Κάνω κάποιες μέρες χειρονακτική εργασία, επίσης στο σπίτι πλένω διαρκώς με το χέρι (μπιμπερό κτλ μέχρι κατσαρόλες...). -έχω πλυντήριο πιάτων αλλά δεν το προτιμώ, έχω να το λειτουργήδω 1 χρόνο-.

Ηθελα να σε ρωτήσω ποιά κρέμα ή και θεραπεία χεριών προτείνεις για ταλαιπωρημένα χέρια.

Τώρα που άρχισαν τα κρύα σκάνε και με ενοχλούν πολύ, είναι και αντιαισθητικά ακόμα και καλοφτιαγμένα νυ΄χια να έχουν (κάνω το ημιμόνιμο και με έχει σώσει).

Επίσης να σου πω ότι δεν μπορώ να βάζω κρέμες, με ενοχλούν. Αν υπάρχει κάποια θεραπεία πχ να τη κάνω μια στο τόσο ή να βάζω κρέμα μόνο το βράδυ. Σε ευχαριστώ πολύ!:D

Κορίτσι μου, στη θέση σου θα έκανα το εξής:

1) Κάθε, μα κάθε βράδυ θα έβαζα κρέμα, τη στιγμή που θα έπεφτα στο κρεβάτι {ώστε να μην σε ενοχλεί ιδιαίτερα, μια που θα είναι η ώρα του ύπνου}. Για τον λόγο αυτό θα είχα στάνταρ στο κομοδίνο μου την κρέμα της επιλογής μου ώστε να το θυμάμαι. Απ αυτό και μόνο θα δεις μεγάλη αλλαγή και στα χέρια και στα νύχια και στα πετσάκια σου.

2) Ιδανική θεραπεία είναι η παραφίνη. Μία φορά τον μήνα {αν είναι δυνατόν, ιδιαίτερα τους πολύ κρύους μήνες}, πας στην κοπέλα που σου κάνει τα νύχια ή στο νυχάδικο της επιλογής σου και τους ζητάς θεραπεία παραφίνης. Ειναι μία θεραπεία {ψάξε στο ίντερνετ να πάρεις και από αλλού πληροφορίες} εκπληκτική γιατί ενυδατώνει, προστατεύει το δέρμα από την γήρανση {και τις φακίδες} και σου αφήνει ένα μεταξένιο αποτέλεσμα. Ακόμα βοηθάει στην ευελιξία του δέρματος και στην ανθεκτικότητα του. Συνηθισμένο κόστος θεραπείεας στην αγορά, 10?.

Αν θέλεις κάτι αλλο και ξέρω χαρά μου να σε βοηθήσω. ;)

Υ.Γ. Μπήκε ένα σύντομο πλυντήριο, ρούχα που πρέπει να απλωθούν άμεσα και να μην μείνουν στο πλυντήριο {γι αυτό δεν τα έβαλα σε νυχτερινό} και ο κυμάς γίνεται... Προχωρώ ! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εβαλα σκουπα

Ξεσκονισα

Καθαρισα το μπανιο

Μαζεψα ενα πλυντηριο που στεγνωσε,τρια για σιδερο επομενως

Μαγειρεψα

Ταισα και ξανααλλαξα την μπεμπα

Αδειασα το πλυντηριο πιατων

Παω να στρωσω τραπεζι..Καλη ορεξη σε ολους

Ειρηνη να περασετε ομορφα!


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου ηθελα να σας ρωτησω το εξης:αυριο θα φτιαξω ψαροσουπα στο μικρο μου,εχω ενα ψαρι στην καταψυξη που ειναι μεγαλο αν το κοψω και βρασω το μισο και την αλλη μερα(Κυριακη)βρασω το δευτερο κομματι θα παθει κατι?να το κανω?

Αν και σίγουρα είναι αργά που απαντώ και είδα πως σου απάντησα, η δική μου γνώμη είναι ναι! Τίποτα δεν παθαίνει. ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Δε γράφω συχνά αλλά σας διαβάζω κάθε μέρα!!!

Σήμερα, έβαλα κι εγώ έτσι τις πετσέτες της κουζίνας στο συρτάρι! Πολύ καλύτερα και τις βλέπω όλες τώρα!;)

Τι σύμπτωση Ειρήνη, θα πάμε κι εμείς σήμερα να φούμε το Skyfall!!!

Mήπως μπορείτε να μου πείτε σε ποιο ποστ λέει η Ειρήνη πώς πλένουμε την ηλεκτρική σκούπα?

Link to comment
Share on other sites

Α!!Σε ρώτησα αν είσαι αισθητικός γιατί το σκεφτόμουν να παώ σε μια σχολή.Δουλεύει ακόμη το μανικιούρ κλπ?Δεν πολυκυκλοφορώ κ δεν ξέρω :oops:

Θέλω να βγάλω χαρτζηλίκι,να συνεισφέρω,χωρίς να λείπω ώρες και να αφήνω το παιδί στην πεθερά ή στη μάνα.Νομίζω είναι καλή ιδέα.Εσύ που κάνεις το επάγγελμα τι λες?

Μου βάλατε ιδέες πάλι με το μαλλί κ μόλις μάκρυνε!

Κοριτσι μου σε καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ!

Να σε ρωτήσω πρώτα το εξής: έχεις το απαιτούμενο χρηματικό ποσό που απαιτείται για να ξεκινήσεις? Σε ρωτώ αυτό γιατί από εκεί πρέπει να το "πιάσεις". Να κοιτάξεις να βρεις μία καλή σχολή και όταν λέω καλή εννοώ όχι αυτές τις σχολές-ξεπέτα που με 300?, υποτίθεται, σε μαθαίνουν τη δουλειά γιατί έχουν ακούσει και δει πολλά τα μάτια μου. Πρέπει να τη μάθεις ΚΑΛΑ τη δουλειά και να διαβάσεις αρκετά. Δεν αρκεί μόνο η σχολή. {να σου γραψω λεπτομέρειες γι αυτο αν θες). Επίσης θα χρειαστεί ένα μεγάλο ποσό για να ξεκινήσεις γιατί σκέψου πως χρειάζεσαι ΑΥΣΤΗΡΑ κλίβανο, εργαλεία (τουλάχιστον 2-3 σετ από όλα για αρχή ώστε να είναι αποστειρωμένα τα πάντα), βερνίκια {τουλάχιστον 40 για αρχή) και διάφορα άλλα υλικά. Σκέψου, πως εμένα όλα αυτά μου πήγαν περί τα 3.000?. Δεν στα λέω για να σε απογοητεύσω αλλά επειδή μου είπες πως το σκέφτεσαι σοβαρά. Αν τα έχεις αυτά τα χρήματα τότε ευχαριστως να σου γράψω τη γνώμη μου. ;)

Υ.Γ. Σκούπα στο υπνοδωμάτιο και στο παιδικό και σφουγγάρισμα. Ετοιμα αυτά.. συνεχίζω...


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Δε γράφω συχνά αλλά σας διαβάζω κάθε μέρα!!!

Σήμερα, έβαλα κι εγώ έτσι τις πετσέτες της κουζίνας στο συρτάρι! Πολύ καλύτερα και τις βλέπω όλες τώρα!;)

Τι σύμπτωση Ειρήνη, θα πάμε κι εμείς σήμερα να φούμε το Skyfall!!!

Mήπως μπορείτε να μου πείτε σε ποιο ποστ λέει η Ειρήνη πώς πλένουμε την ηλεκτρική σκούπα?

Καλημέρα κοριτσι μου! ;)

Αληθεια? Και σεις? Στο Village Ρεντη? {μην ανησυχεις δεν θα σου ζητησω να συναντηθούμε δεν είμαι "διώκτης-κολλητσίδα"! :tongue::tongue: }

Δες εδώ, για ευκολία, στο blog μας:

http://easylivingbyirene.blogspot.gr/2012/03/blog-post_25.html


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι πετσετες μου κουζινας ειναι διπλωμενες κατα easy living και οφειλω να ομολογησω μου αρεσουν περισσοτερο και μου αφησε και χωρο στο συρταρι.μεχρι και ο αντρας μου μου ειπε α τι ωραια που τις εκανες,μπραβο ..χιχι

... και γω πρέπει να το κάνω έτσι! ΜΟυ άρεσε πολύ ή ιδέα, κόρες μου!

Μπράβο Αρετούλα μου που το έκανες και το πρόσεξε μέχρι και ο αντρούλης σου! :P

Υ.Γ. Τέλος και η κουζίνα... σκούπα, σφουγγάρισμα. Πάω για άπλωμα. Ετοιμος και ο κυμάς!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

σορυ και για το οφ τοπικ αλλα να ρωτησω την ειδικο

Ειρηνη εχω ονυχομηκυτιαση στους αντιχειρες και τωρα μου κανει κ στο μεσο,τι να βαλω;;

Λαμαζίλ (προτιμώ την αλοιφή, όχι το spray, ούτε το "στυλό") ή dactarin και θα βοηθήσει πολυ να τα βουτάς σε μπεταντίν {για πλύσεις}, 2-3 φορές την εβδομάδα από 5 λεπτά. Αν συνεχίσει, ρώτα τον φαρμακοποιό σου και μετά απευθείας σε δερματολόγο γιατί εκτός από το θέμα της εμφάνισης μπορεί να ξεκινήσει και πόνος ανάλογα με το τι είναι... :?

....τωρα παω να αδειασω την πανω ντουλαπα των αγοριων,θυμηθηκα οτι εχω κι εκει κατι ρουχα που εχω να χρησιμοποιησω 10ετια και βαλε...εν τω μεταξυ με βλεπει ο αντρας μου ποτε τακτοποιω το ενα ποτε το αλλο,φαν της οργανωσης κι αυτος,τι επαθες μου λεει;; ακολουθω συμβουλες λεω!!!;););)

Είσαι σούπερ! Στο είπα? Μπράβο που οργανώνεσαι σιγά-σιγά!

Είδες που το πρόσεξε μέχρι και το αγόρι σου??? :P ΕΥΓΕ!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

2 σουβλάκια καλαμάκια τα τσάκισα κι εγώ...

Αχ πουλί μου... αχ... για να χορτάσω εγώ με καλαμάκια θέλω τουλάχιστον 4 και σίγουρα πιτούλες μαζί... :?:-?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνακι μου πολυαγαπημενο καλως μας ηρθες και παλι.Εχθες δεν προλαβα καθολου να μπω μιας και μου ετυχε κατι απροοπτο.Στις 10 το βραδυ μας τηλεφωνησαν καποοια συγγενικα προσωπα του ανδρα μου τα οποια ειχαν ερθει απο το χωριο.Για καποιο λογο εκει που ηταν να φιλοξενηθουν δε μπορουσαν πλεον να πανε οποτε επρεπε να τους φιλοξενησουμε εμεις.Και κατεβαζα μες στη νυχτα στρωσιδια τα οποια τωρα εμειναν μες στη μεση ασε τα πλυντηρια.Δεν πειραζει βεβαια να ναι καλα οι ανθρωποι αλλα το σπιτι για ακομη μια φορα μπαχαλο.ΦΙΛΙΑ

... πω πω... σίγουρα καλά να είναι οι άνθρωποι αλλά όταν μου συμβαίνει αυτό βγαίνω εντελώς εκτός προγράμματος! :?:-?

Υ.Γ. Σου είπα πόσο το χάρηκα το τηλεφώνημά μας???? ;);)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημέρα ,καλό Σαββατοκύριακο να εχουμε.Εχθές μετά το καράτε συμμάζεψα στο σπίτι και επεσα για υπνο από τις 9.30,δεν εβλεπα μπροστά μου.

Σημερα δεν κανω κατι στο σπίτι περα από τα πλυντήρια,θα εχωτη φίλη μου οικογενειακώς για φαγητό το μεσημέρι.Θα ψήσουν οι αντρες οπότε δεν πολυαγχωνομαι για το φαγητό.

... ναι αλλά εμένα δεν με κάλεσες... αυτά κάνεις και έχω αρχίσει και ΥΠΟΨΙΟΎΜΑΙ {χαχαχα} πως δεν με θέλεις!!! :tongue::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλα και χρυσα τα ψαρια βρε κοριτσια,και εγω τα τσακιζω,αλλα αυτο το πραγμα μετα με το αισχος της κουζινας μετα απο ψαροφαγια,καλυτερα να ελειπε!

Ευτυχως η μικρη μου τα τσακιζει,αλλα μεχρι να της τα καθαρισω γινομαι...γουρουνακι!

Τελοσπαντων,τα φαγαμε τα ψαρακια,πεντανοστιμα ηταν,επλυνα τα πιατα που δεν μπαινουν στο πλυντηριο,σκουπισα την κουζινα απο τα ψιχουλακια και τη σφουγγαρισα.Και τωρα εχει ξεκουραση.Σας φιλω ολες!

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα και αυτο!Νομίζω δεν θα μου μείνει τριχα στο κεφάλι!

Και μένα τα ίδια....

Είδα καλυτέρευση από τότε που :

1) Κάνω θεραπεία με το λάδι κάθε μήνα και δεν το αμελώ

2) Σταμάτησα το μαλακτικό και τώρα ΣΕ ΚΑΘΕ λούσιμο βάζω κρέμα αναδόμησης

3) Αγόρασα αυτό το φτηνό "νερό-μαλλακτικό" της pantene από το σούπερ μάρκετ και τα ξεψάζω μετά από κάθε λούσιμο.

Υ.Γ. Απλωσα το πλυντήριο, έβαλα ένα μπουφάν {καινούργιο, θα σας πω γι αυτο} του φιογκακίου για όταν ξεκινήσει το μειωμένο, ολοκλήρωσα το σπίτι, σκούπα και σφουγγάρισμα, τράβηξα καναπέδες στο σαλόνι... όλα έτοιμα... Πάω για πλύσιμο πιάτων.. :D


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!Ειρηνακι,καλως μας ηρθες και παλι!Πολυ σε χρειαζομαστε....

Αλικη,που εισαι?

Γιωτα,εχω πεθανει στο γελιο με τα εκαστοτε σχολια σου!

Λοιπον,εγω εχω ξεκινησει φασινα απο χθες.Μπανιο απο πανω μεχρι κατω,μπαλκονια που ειχανε γινει χαλια μετα τη βροχη.Σημερα ξυπνησα 7 παρα κατι και αφου ηπια εναν καφε στα γρηγορα,εκανα τα εξης....

Ξεσκονισμα σε ολο το σαλονι

Σκουπισμα ολο το σπιτι με την ηλεκτρικη

Σφουγγαρισμα παντου

Εβαλα ενα πλυντηριο λευκα

Αλλαξα σεντονια στα κρεβατια

Καθαρισα το νεροχυτη με απορρυπαντικο και ξιδι

Και τωρα θα καθαρισω τα ψαρακια μας για το μεσημερι και θα φυγω να παω λαικη

Σας φιλω ολες!

Ευχαριστώ Ναντιάννα μου! Μου λείψατε! :P

Πολλά έκανες βρε παιδί μου!!!! :? Θα ξεκουραστείς τουλάχιστον αργότερα?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνάκι καλως ήρθες!!!! Μας έλειψες πολύ (αλήθεια) σε όλες μας!!!!!

Είδες όμως, όπως λένε και οι παλιοί, πρέπει να χάσεις κάτι για να καταλάβεις την αξία του.

Τι όμορφο αυτό που μου έγραψες....τι όμορφο!!!!!! :P Σ' ευχαριστώ πολυ!

Να σου πω, σχετικά με τους πόνους... μήπως πρέπει να πας σ ένα γιατρό? Γιατί ΚΑΙ τάση για λιποθυμία ΚΑΙ ανακατωσούρες ΚΑΙ αφόρητους πόνους? Με ανησυχούν όλα αυτα... :?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...