Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Αχ κόρες... άρχισε να κρυώνει ο καιρός και {δεν μου πολυ-αρέσει... λόγω πετρελαίου.. :? } και πρέπει να οργανωθώ.

Ήδη ο άντρας μου, μου κατέβασε το βαρύ μας πάπλωμα, το έβαλε σε μεγάλη τσάντα και αύριο, ελπίζω, κάποια στιγμή να το πάω στο καθαριστήριο. Θα πρέπει να πλύνω και την παπλωματοθήκη. Ευτυχώς το βαρύ παπλωμα του φιογκακίου, χωράει στο πλυντήριο μου (μόνο το ένα όμως... :? } οπότε πρέπει να πλυθεί κι αυτό.... Αύριο επίσης θα πρέπει να πάρω τηλέφωνο τον "χαλά" μου, να κανονίσω ραντεβού για να μου φέρει τα 2 χαλιά. Το 3ο θα το πλύνουμε με τον Νικο, οπως κάθε χρόνο την Παρασκευή στο ρεπό του... οργάνωση γιατί αρχισε η ψύχρα...:?

Υ.Γ. Τι θα κάνουν ρε παιδιά φέτος τόσοι άστεγοι... τι θα κάνουμε...? Και πέρσι το σκεφτόμουν, ειδικά τις πολύ κρύες νύχτες και με έπιανε η ψυχή μου... :cry:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Υ.Γ. Τι θα κάνουν ρε παιδιά φέτος τόσοι άστεγοι... τι θα κάνουμε...? Και πέρσι το σκεφτόμουν, ειδικά τις πολύ κρύες νύχτες και με έπιανε η ψυχή μου... :cry:

Την καλησπέρα μου. Ζω σε ένα πανικό που αρχίζει να μπαίνει σε τάξη γιαυτό και χάθηκα. Σας διαβάζω όσο μπορώ, αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω.

αυτό που έγραψες όμως Ειρήνη, πραγματικά είναι λες και είσαι μέσα στο μυαλό μου. Χθες το συζητούσα με τον μικρό μου που είδαμε έναν άστεγο στην κεντρική πλατεία της περιοχής μας. Και σκεφτόμουν κι εγώ πώς μπορούμε να βοηθήσουμε. Κουβέρτες κλπ ό,τι είχα τα έδωσα. Ρούχα μόνο μου μένουν που κι αυτά δεν ξέρω αν βοηθάνε και δεν είναι και πολλά. Θυμηθείτε την οργάνωση ΚΛΙΜΑΚΑ που βοηθάει πολύ με κέντρα ημέρας (μπορούν να φάνε, να βρουν καθαρά ρούχα, να κάνουν ένα μπάνιο και κάποιες φορές και να κοιμηθούν). Πέρσι τους είχα δώσει και κουπόνια για σούπερ μάρκετ, όσο να ναι όλο και κάτι θα χρειάζονται από αυτά κι αφού δε μπορούσα να δώσω τα ίδια τα προϊόντα, τουλάχιστον να τους κόστιζαν λιγότερα.

Κατά τα λοιπά το σπίτι αρχίζει να μπαίνει σε ένα ψιλορυθμό. Τα χειμωνιάτικα- καλοκαιρινά μου έτσι όπως τα είχα μαζέψει μου πήραν συνολικά μισή ώρα για να αλλάξουν θέσεις. Σούουουουπερ! Δε μου το χα.....

Κάθε 15 που έρχεται το αυτόματο σύστημα πάντως της έχω έτοιμη σακουλίτσα με πράγματα που δε θέλω. Το σπίτι αρχίζει να αδειάζει....... ΝΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙ!


sbxre6a2f.png
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου. Ζω σε ένα πανικό που αρχίζει να μπαίνει σε τάξη γιαυτό και χάθηκα. Σας διαβάζω όσο μπορώ, αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω.

Που είσαι εσύ καλέ......εξαφανίστηκες!!! ελπίζω να είναι όλα καλά και να κυλάνε ρολόι!

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους λιγη χαλαρωση και για την ερημη μανα..Γεματη μερα και η σημερινη..Το απογευμα πηγαμε για καφεδακι ξεκουραστηκα και αλλαξα παραστασεις,γυρισαμε καναμε τα μπανακια μας ολη η οικογενεια και τωρα ηρεμια..Σημερα αφου σκουπισα ξεσκονισα και σφουγγαρισα εστρωσα και τα χαλακια μου..Ζεστανε ο χωρος πολυ μ'αρεσει..

Ειρηνη τα κανελλονια ειναι απο τα αγαπημενα μου φαγητα και μεσα στην εβδομαδα θα τα κανω αφου μου το θυμισες..

Καληνυχτα κοριτσια τα λεμε αυριο..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια! τι κανετε?

εμεις τελικα πηγαμε για καφε το πρωι που κοιμοταν η μικρη, τι ωραια που περασαμε! σαν οταν ειχαμε δεσμο!

τελικα απο αυτα που ειχα εκανα μονο τα εξης:

συμμαζεμα γυρω γυρω

μαζεμα νεροχυτη κ πλυσημο κατσαρολες'

πλυσιμο τα της λαικης κ τακτοποιηση ψυγειο

ξυδιασα τον βραστηρα'

ετριψα τα 5 απο τα 10 κιλα ντοματες κ τις εβαλα καταψυξη, τα αλλα αυριο

μαγειρεψα μπριζολες με πατατες τηγανιτες κ της μικρης

ξαναμαζεψα νεροχυτη αφου φαγαμε κ ταισα κ την μικρη

εβαλα ενα πλυντηριο κ το απλωσα, ετοιμασα κ ενα με μαυρα ρουχα

εβαλα ηλεκρικη στην σαλονοκουζινα εκτος προγραμματος γιατι η μικρη μου εριξε κατω την πιατελα γυαλινη με το κεικ:evil:

ευτυχως κοιμηθηκαμε λιγακι το μεσημερι!

δεν μαγειραψα για αυριο, θα κανω φασολακια οταν γυρισω!

αυτα προς το παρον, θα μπω να σχολιασω σε λιγακι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Georgina καλή δυναμη!Πραγματικά πρέπει να σε τσακισε η περασμένη εβδομάδα!Το μπανιο το πλένω ,κανονικά,2-3 φορες την εβδομάδα και στο ενδιαμεσο το περνάω με πανακια η αν δω πως χρειαζεται,σαπουνίζω ελαφρα το νιπτήρα και τη λεκάνη.Καθε βραδυ,όμως βαζω χλωρίνη στη λεκάνη.Νομίζω ,οπως το κανεις είναι μια χαρα.

Eυχαριστώ Χρύσα... βλέπεις έφαγα "κράξιμο" από τη μαμά μου ότι θέλει κάθε μέρα και φρίκαρα... πως θα προλάβω... τώρα τουλάχιστον νιώθω πιο χαλαρή...

κορίτσια εγω δεν κάνω τόσο συχνά τα μπάνια...μια φορά την εβδομάδα μόνο....είμαι πολύ τεμπέλα??:rolleyes:εχω και 3....πόσα να αντέξω η δόλια??

Μirtoula... όσα είπα αφορούν το δικό μας μπάνιο... των ξένων το κάνω μία φορά τη βδομάδα κανονικά... τώρα αν είχα 3 το 1 θα το είχα κλειδώσει!!!

Λατρεμένη μου τι ταψί μου λες? Ελάτε να φάμε! :P Οποτε μου πεις, θα σας το χω και θα σας περιμένω με χαρά!

Εξαρτάται. Την λεκάνη την σαπουνίζω κάθε δεύτερη μέρα και στο ενδιάμεσο την περνάω με πανάκια κλινέξ {σαν και σένα}. Μπανιέρα, νεροχύτη κτλ., κάθε βδομάδα... :P

Σημείωση. Αν έχουμε φιλοξενούμενο, κάθε μέρα. Αν έχουμε επισκέπτες αμέσως μόλις φύγουν {το μικρό μου, σαν αγοράκι, πιάνει με τα χεράκια του για να σηκώσει και να κατεβάσει το κάλυμα οπότε προσέχω πολύ}.

Υ.Γ. ΜΑΝΙΚΙ εβδομάδα... :? Τουλάχιστον την ερχόμενη θα ξεκουραστείς??

Θα σε ενημερώσω καταλλήλως... τέτοιες ευκαιρίες... και τέτοια φαγητά δεν χάνονται λέμε... Η επόμενη εβδομάδα είναι λίγο πιο χαλαρή από εξωτερικές εργασίες... αλλά πρέπει να ξεκινήσω γενική το σαλόνι και να ετοιμάσω κάποια πράγματα για τα γενέθλια του μεγάλου. Το σίγουρο είναι ότι πλέον θα αφήσω τα χαλιά για μετά το πάρτυ... οπότε μαζί με τα Χριστουγεννιάτικα θα στρώσω κιόλας...

καλό βράδυ κορίτσια και να έχετε μία καλή εβδομάδα...


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ κόρες... άρχισε να κρυώνει ο καιρός και {δεν μου πολυ-αρέσει... λόγω πετρελαίου.. :? }

Υ.Γ. Τι θα κάνουν ρε παιδιά φέτος τόσοι άστεγοι... τι θα κάνουμε...? Και πέρσι το σκεφτόμουν, ειδικά τις πολύ κρύες νύχτες και με έπιανε η ψυχή μου... :cry:

αχ αστα να πανε με το πετρελαιο! θα κρυωσουμε φετος μου φανεται!

οσο για τους αστεγους δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι...

καλησπερα κι απο μενα!

χαιρομαι που κι αλλες απο μας το 'ριξαν εξω χτες! εγω ανταμειφθηκα πλουσιοπαροχα για τις δουλιτσες που εκανα! το βραδυ αφου κοιμηθηκαν τα μικρα αφησαμε την αδερφη μου να τα προσεχει και βγηκαμε με το συζηγο για ποτακι! (καναμε βεβαια 2 χρονακια για να τα καταφερουμε χαχα!)

:D

αχ τι καλα!

Εχω ξαναρωτησει μα ρωταω και +παλι,πως να χρησιμοποιησω τον αποθηκευτικο χωρο των παταριων;;; εβαλα τις βαλιτσες.Κατι αλλο που προτεινετε;;

στο παταρι εχω:

χριστουγεννιατικα κ πασχαλινα στολιδα

ειδη θάλασσας κ γενικα εποχιακα ειδη

βαλιτσες

διαφορα ειδη που δεν χρησιμοποιουμε αλλα δεν πεταμε (μια σομπα, εναν ανεμιστηρα)

παιχνιδια της μικης που δεν χρησιμοποιει πια, πορτ μπεμπε, κ διαφορα βρεφικα ειδη

Και εγω τις πεθαινω τις μελιτζανες,ειναι θεικο λαχανικο!Καλο υπολοιπο και σε σας!

Ειρηνουλα,οταν επιστρεψεις απαντησε μου σε παρακαλω...τα κανελονια τα βαζεις αβραστα η τα βραζεις πρωτα?Ειναι ενα φαγητο που δεν το εχω φτιαξει ποτε και βλεποντας τη φωτογραφια σου,θελω να το φτιαξω....

μια φορα τα εχω φτιαξει, αβραστα τα εβαλα

κορίτσια εγω δεν κάνω τόσο συχνά τα μπάνια...μια φορά την εβδομάδα μόνο....είμαι πολύ τεμπέλα??:rolleyes:εχω και 3....πόσα να αντέξω η δόλια??

ποσα????????????

Δεν την παλεύω λέμε...

Απορία ποιητή... τα μπάνια κάθε πότε τα κάνετε;

Εγώ σαπουνίζω κάθε δεύτερη μέρα και στο ενδιάμεσο περνάω πανάκια KLINEX...

είναι normal ή έχω ξεφύγει;

Πάω να φτιάξω ένα καφέ ακόμα να συνέλθω...

φιλάκια

καθε μερα χλωρινη στην λεκανη κ μια περασμα τον νιπτηρα, μια φορα την εβδομαδα καλο καθαρισμα

Να και τα κανελόνια μας: ;)

DSC00643.jpg

Υ.Γ. Τελικά μου βγήκε ακόμα περισσότερη δουλειά και έτσι θα φύγω στις 3 παρά.... ας έχουμε δουλίτσα τουλάχιστον... :rolleyes:

αμαν!!!!:shock:

Καλημερα σας κοριτσια!

Γιωτα και Ειρηνη,περασατε τελεια βλεπω χτες,μπραβο σας,τα χρειαζομαστε κατι τετοια!

Σας φιλω!

\

αχ ναι!!!

Kαλημερα και καλη Κυριακη σε ολους!

Γιωτα μπραβο που περασατε ομορφα..και εμεις λεμε να παμε για καφεδακι το απογευμα αλλα μαζι με τις μικρες..

κ εμεις μαζι με την μικρη πηγαμε εχτες! σημερα την καναμε μονοι μας!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Το ξέρω... χάθηκα...

Ήθελα να στρώσω το επόμενο Σ/Κ, αλλά βλέποντας το μικρό όλη μέρα κάτω, άλλαξα γνώμη. Πήρα τηλέφωνο το χαλά την Παρασκευή και εχθές το μεσημέρι μου έφερε τα χαλιά μας. Από το πρωί εχθές (μαζί με τον άντρα μου - να'ναι καλά) κάναμε γενική σε σαλόνι/τραπεζαρία και στρώσαμε. Πέσαμε κομμάτια για ύπνο το βράδυ, αλλά άξιζε τον κόπο. Με την ευκαιρία έκανα και τζάμι-παντζούρι στην κρεβατοκάμαρα, οπότε έχει μείνει μόνο το παράθυρο της κουζίνας. Το άλλο Σ/Κ έχει μπει στο πρόγραμμα γενική και στρώσιμο στην κρεββατοκάμαρα.

Σήμερα ο μικρός ξύπνησε στις 5:30 (είχε λερωθεί), τον άλλαξα και ξανακοιμήθηκε μέχρι τις 8:00. Τον άλλαξα, έπλυνα, τάισα και μέχρι τις 11:00 που έφαγε και ξανακοιμήθηκε παίζαμε. Έβαλα το φαγητό αμς, αλλά και το δικό του να γίνονται, έστρωσα το κρεβάτι μας, τακτοποίησα την κρεβατοκάμαρα και έκανα τα πάνω πάνω στο μπάνιο. Ξύπνησε, έφαγε μεσημεριανό, φάγαμε κι εμείς, μάζεψα το νεροχύτη και στις 16:00 κοιμήθηκε για μεσημέρι. Έπεσα κι εγώ και υπολόγιζα ότι κατά τις 17:30 (όπως συνήθως) θα ξυπνήσει. Αλλά, δεν... ξύπνησε στις 19:00. Εννοείται ότι το εκμεταλλεύτηκα και κοιμήθηκα κι εγώ. Το χρειαζόμουν. Όταν συνειδητοποίησα τι έχει γίνει, είπα: "ωραίο ήταν... τώρα πάλι ύπνος στη 1:00". Κι όμως... 22:40 είχε κοιμηθεί για βράδυ. Υπέροχα!!! Έχω λίγο σίδερο, αλλά δεν έχω όρεξη. Οπότε αύριο.

Αυτά από εμένα.

Πάω για ύπνο...

Καληνύχτα!!! Φιλιά σε όλες!!!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια. Σας διαβάζω ανελλιπώς αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω. Εντωμεταξύ έχετε ξεσαλώσει, πότε να προλάβω λέμε να τα διαβάσω;;; Δεν θυμάμαι και τί είχα να σχολιάσω...:?

Περνάμε μεγάλη αλλαγή με τη μεγάλη μου και λείπουμε όλη μέρα. Αλλάξαμε παιδικό σταθμό, (ναι, τώρα μας πήραν τηλ ότι μπήκαμε στην 1η προτίμησή μας :shock::shock:) και το κοριτσάκι μου ξαναπερνάει φάση προσαρμογής σε καινούργιο χώρο, με ήδη "προσαρμοσμένα" παιδάκια. Ευτυχώς είναι όλα ευγενικά μαζί της, ίσα-ίσα μερικά κοριτσάκια την έχουν συνέχεια χέρι-χέρι κι εκείνη είναι ακόμα μαζεμένη :?. Προς το παρόν την πάω για μία ωρα κάθε μέρα και βλέπουμε...Δεν έχει πει τπτ για τις παλιές φιλες της ακόμα, αλλά περιμένω ωσονούπω... Εντωμεταξύ κουβαλάω και τη μπουμπού μαζί όλη μέρα και ταλαιπωρείται κι αυτό γιατί βγαίνει από το πρόγραμμά της.

Το πακέτο είναι ότι ο σταθμός είναι σε άλλη περιοχή και έτσι διημερεύω στης μαμάς μου :tongue:, τουλάχιστον έχω περιποίηση, δε λέω :rolleyes: Ελπίζω μέχρι τέλος του μήνα, να μπει σε σειρά και να την πηγαίνει ο μπαμπάς μας και να την παίρνει η γιαγιά μετά. Έτσι θα έχω χρόνο και για τη μπουμπού να την παώ καμιά βολτίτσα χαλαρά...

Τεσπα, σας ζάλισα, θυμήθηκα το θέμα "μαλλί" και τσαντίζομαι πάλι, γιατί έχω σπαστικό σγουρό, φιλαριστό και δεν το αλλάζω εύκολα, αλλά τα βαριέμαι κιόλας και μου τη δίνουν :evil: Το μαλλί "κατηφόρα" μου αρέσει κι εμένα πολύ, αλλά δεν....:tongue:

Από δουλειές, χτες με βοήθησε ο αντρούλης μου να ψιλομαζέψουμε/καθαρίσουμε γιατί σήμερα γιόρταζα και είχα ετοιμασίες. Από άπλυτα πάμε καλά, ελπίζω από αύριο να βάλω μπρος, ανάλογα την ώρα που θα επιστρέφουμε σπίτι ομαδικώς :P. Θέλω να κάνω και μια μίνι γενική για να στρώσω κι εγώ και έχω κάτι τελευταία χειμωνιάτικα να κατεβάσω... Καλά κουράγια σε όλες μας! Καλή εβδομάδα να έχουμε!


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια κ καλη μας εβδομαδα!

βικ μου πολυχρονη κ ευτυχισμενη. αντε να προσαρμοστει η μεγαλη να ηρεμισετε κ εσεις!

εγω για δουλεια ειμαι, δεν εχω να παω λαικη σημερα γιατι πηγα το σαββατο, αλλα δεν εχω μαγειρεψει οποτε μολις παω ταιζω την μικρη κ βαζω το φαγητο (φασολακια, τα εχω καθαρισμενα στην καταψυξη, οποτε ευκολο)

σας φιλω να εχετε μια υπεροχη εβδομαδα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα....

Σήμερα είμαι χαλαρά....έφυγαν για σχολείο και δουλειά οι υπόλοιποι και ψιλομαζεύω.....απο φαί θα φτιάξω πατάτες τηγανιτές καθώς έχω κοτόπουλο κοκκινιστό που έχει περισσέψει...

έπιασε κρυουλάκι και την Τρίτη λέω να στρώσω....

το σκ περάσαμε χαλαρά

θα σας διαβάσω μετά

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα

κι εγω λεω να στρωσω σημερα ,περπαταει η μικρη κ δεν καθεται μεσα στο παρκο μην παταει τα πλακακια κ παγωνει ,γιατι μεχρι να αναψουμε....

φαγακι εχω απο χθες μουσακα,σπανακοπιτα οποτε οκ.

κατα τα αλλα θελω να ερθουν Χριστουγεννα,εγω και ο μικρος απο τον Αυγουστο τα ζηταμε..


ded07debfa.png

το 4 αστερακι μου!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα να εχουμε!Φάινεται πως όλες σιγά σιγά οργανωνόμαστε για το Χειμώνα...Εγω λέω να στρωσω στο τελος της εβδομάδας εφόσον εξακολουθει ο ιδιος καιρός.

Εχθες κατάφερα και σιδερωσα ολα τα ρούχα που είχα και μάλιστα τα τακτοποίησα κιόλας.Εχω βάβαια ενα πλυντηριο απλωμάνο ,ανα που πλένεται και αλλο ενα στο καλάθι ,που θα μπει αργότερα.Σήμερα η ημέρα μου είναι σχετικά χαλαρη. Πολλές δουλίτσες δεν εχω,ετσι ηρθαμε από το σχολείο με μία φίλη για καφέ και εβαλα τους γιγαντες να βράζουν ,Θα τους βαλω αργότερα στο φούρνο με λουκάνικα.Αγαπημένο φαγητό,μου το θυμισε η Ειρηνη τις προαλλες.

Το πρόγραμμα του φαγητού για αυτη την εβδομάδα εχει ως εξής:

Δευτερα - γιγαντες στο φούρνο

Τρίτη - μπριζόλες λεμονάτες στην κατσαρόλα και πατάτες τηγανιτες

Τετάρτη - σπανακόρυζο

Πεμπτη - ψαρια τηγανιτά και χόρτα η πατζαρια

Παρασκευη - φακές η χταπόδι πιλάφι


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια. Σας διαβάζω ανελλιπώς αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω. Εντωμεταξύ έχετε ξεσαλώσει, πότε να προλάβω λέμε να τα διαβάσω;;; Δεν θυμάμαι και τί είχα να σχολιάσω...:?

Περνάμε μεγάλη αλλαγή με τη μεγάλη μου και λείπουμε όλη μέρα. Αλλάξαμε παιδικό σταθμό, (ναι, τώρα μας πήραν τηλ ότι μπήκαμε στην 1η προτίμησή μας :shock::shock:) και το κοριτσάκι μου ξαναπερνάει φάση προσαρμογής σε καινούργιο χώρο, με ήδη "προσαρμοσμένα" παιδάκια. Ευτυχώς είναι όλα ευγενικά μαζί της, ίσα-ίσα μερικά κοριτσάκια την έχουν συνέχεια χέρι-χέρι κι εκείνη είναι ακόμα μαζεμένη :?. Προς το παρόν την πάω για μία ωρα κάθε μέρα και βλέπουμε...Δεν έχει πει τπτ για τις παλιές φιλες της ακόμα, αλλά περιμένω ωσονούπω... Εντωμεταξύ κουβαλάω και τη μπουμπού μαζί όλη μέρα και ταλαιπωρείται κι αυτό γιατί βγαίνει από το πρόγραμμά της.

Το πακέτο είναι ότι ο σταθμός είναι σε άλλη περιοχή και έτσι διημερεύω στης μαμάς μου :tongue:, τουλάχιστον έχω περιποίηση, δε λέω :rolleyes: Ελπίζω μέχρι τέλος του μήνα, να μπει σε σειρά και να την πηγαίνει ο μπαμπάς μας και να την παίρνει η γιαγιά μετά. Έτσι θα έχω χρόνο και για τη μπουμπού να την παώ καμιά βολτίτσα χαλαρά...

Τεσπα, σας ζάλισα, θυμήθηκα το θέμα "μαλλί" και τσαντίζομαι πάλι, γιατί έχω σπαστικό σγουρό, φιλαριστό και δεν το αλλάζω εύκολα, αλλά τα βαριέμαι κιόλας και μου τη δίνουν :evil: Το μαλλί "κατηφόρα" μου αρέσει κι εμένα πολύ, αλλά δεν....:tongue:

Από δουλειές, χτες με βοήθησε ο αντρούλης μου να ψιλομαζέψουμε/καθαρίσουμε γιατί σήμερα γιόρταζα και είχα ετοιμασίες. Από άπλυτα πάμε καλά, ελπίζω από αύριο να βάλω μπρος, ανάλογα την ώρα που θα επιστρέφουμε σπίτι ομαδικώς :P. Θέλω να κάνω και μια μίνι γενική για να στρώσω κι εγώ και έχω κάτι τελευταία χειμωνιάτικα να κατεβάσω... Καλά κουράγια σε όλες μας! Καλή εβδομάδα να έχουμε!

Πολύχρονη να είσαι και ευτυχισμένη!

Ευχομαι να πάνε όλα καλά με τη μικρή σου και να μην εχετε δυσκολίες στο καινούριο περιβάλλον...:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Στα πατάρια και εγω βάζω ό,τι δεν χρησιμοποιούμε συχνά,

τα χριστουγεννιάτικα,

τα πράγματα της θάλασσας,

βαλίτσες,

την κούνια του μικρού,καρότσι ,πάρκο και λοιπά.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...