Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

19) Μόλις λούστηκα (για να δουμε.. τι χρώμα έκανα πάλι! :rolleyes: }

20) Επλυνα κάποια λίγα πιατικά που είχαν μείνει

21) Επλυνα τα σύνεργα της βαφής

Υ.Γ. Αύριο δεν εχουμε σχολείοοοοοοοοοοοοοο γιουπιιιιιιιιιιιιι

γιατι δεν εχετε σχολειο?

αντε να μας πεις τι χρωμα βγηκε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το mail το διάβαζα ξανά πριν λίγο -είναι σε μορφή pdf- και μου φαίνεται κάπως να το βάλω εδώ.

Εχει αναλυτικά πολλά προϊόντα...

Ειρήνη μου μήπως να μου στείλεις εσύ το mail σου και να το προωθήσεις όπου μπορείς;

Να το κάνουμε έτσι;

Προς το παρόν μπορώ να το στείλω μόνο στη Σοφία, το έχω το mail της...

Ή πείτε καμιά άλλη ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

κ εγω!

τωρα για τους κομπογιανιτες εχω να πω ενα πραγμα. ενας μεγαλογιατρος στο ελενας (που δουλευει η αδελφη μου κ τον εχει κ σαν θεο, απορω!!!) ειπε στην εγκυο γειτονισα μου οτι εχει καρκινο στην μητρα:evil:, επισης ο ιδιος γιατρος προσπαθησε να με χειρουργησει οτι εχω δηθεν κυστες στην μητρα:evil: (δεν ειχα τιποτα) κ επισης φερθηκε απανθρωπα σε μια κοπελα απο στο parentscafe οταν εχασε τα διδυμακια της απο την αδιαφορεια του κ ειχε ανοιξει θεμα εδω.

Η αδερφή μου έχει ζήσει μια απίστευτη ιστορία, μόνο που δεν τη χάσαμε , από γυναικολόγο που εδώ μέσα έχει και fun club:evil::evil::evil:

O καλός γιατρός είναι μεγάλο λαχείο.

Επίσης ο καλύτερος γιατρός για μένα μπορεί να είναι ότι χειρότερο για κάποια άλλη...

Link to comment
Share on other sites

Η αδερφή μου έχει ζήσει μια απίστευτη ιστορία, μόνο που δεν τη χάσαμε , από γυναικολόγο που εδώ μέσα έχει και fun club:evil::evil::evil:

O καλός γιατρός είναι μεγάλο λαχείο.

Επίσης ο καλύτερος γιατρός για μένα μπορεί να είναι ότι χειρότερο για κάποια άλλη...

αυτο ειναι μεγαλη κουβεντα, γιαυτο δεν συστηνω ποτε γιατρο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το mail το διάβαζα ξανά πριν λίγο -είναι σε μορφή pdf- και μου φαίνεται κάπως να το βάλω εδώ.

Εχει αναλυτικά πολλά προϊόντα...

Ειρήνη μου μήπως να μου στείλεις εσύ το mail σου και να το προωθήσεις όπου μπορείς;

Να το κάνουμε έτσι;

Προς το παρόν μπορώ να το στείλω μόνο στη Σοφία, το έχω το mail της...

Ή πείτε καμιά άλλη ιδέα...

δεν γινεται copy paste?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ τωρα το ειδα:(γραφει τελικα:(

και πως το ζητας στο φαρμακειο?ξερεις καποια συγκεκριμενη μαρκα?

δες ενδεικτικά αυτά http://www.pharmacy-raptis.gr/index.php?cPath=41_74_416&&view=list

εμείς χρησιμοποιούμαι με φυσικό κρύσταλλο, αν και τώρα που ζεσταίνει ο καιρός δεν το βλέπω να με καλύπτει και θα αναζητησω νέο! Ρώτα το φαρμακοποιό σου και δες τα συστατικά!

Επίσης μία ουσία που δίνει υποψίες για αλλεργίες και εμφάνιση καρκίνου είναι η methylisothiazolinone.

Mην το ψάξετε, βρίσκεται παντού στα προϊόντα του μπάνιου σας και στα βρεφικά.

Και επίσης υπάρχουν πιο επίσημες έρευνες για το μόλυβδο (ότι ευθύνεται για καρκίνο)

Ολες οι γνωστές-ακριβές μάρκες καλλυντικών χρησιμοποιούν μόλυβδο...:evil:

Εχω ένα mail σε σχέση με αυτά που γράφω, το είδα τώρα, αν θέλει κάποια της το στέλνω...

Ρενάτα, και πόσα άλλα δυστυχώς και σίγουρα δεν τα ξέρουμε όλα. Είναι κάτι που λιγο πολυ ολοι γνωρίζουμε απλά αναφέρθηκα στα αποσμητικά επειδή η περιοχή που χρησιμοποιούνται έχει πολλους αδένες και πρέπει να προσέχουμε λίγο περισσότερο.

Εχεις απολυτο δικιο!ετσι προσπαθω και εγω να ζω,δεν τα καταφερνω παντα,αλλα προσπαθω!

Εννοείται οτι ουτε εγώ τα καταφέρνω πάντα, δυστυχώς μας έχουν μάθει να ζούμε μόνο με θέλω και πρέπει σε μια ακρως καταναλωτική κοινωνία... ξέρουν τι κάνουν :rolleyes:

Δεν εννοώ αυτό μάτια μου. Εννοώ πως τηρώ ακριβώς το χρονοδιάγραμμα που μου δίνουν για τις προληπτικές εξετάσεις. Τα τηρώ ευλαβικά γιατί πάντα πιστεύω πως η πληροφορία για την υγεία μας είναι δύναμη. Δύναμη να γνωρίζεις και να παλέψεις για κάτι.

Τώρα από κομπογιανίτες τι να πω...και γω τους "σφάζω" στο γόνατο, που λένε.. :|

έτσι κοριτσάκι μου ;)

Βρε κορίτσια ,τι θεμα πιασατε!Δεν υπάρχει οικογενεια τελικά χωρίς ιστορικο!Εμεις μεχρι προτινως δεν ειχαμε κανένα και μεσα σε ενα χρονο εφυγε και ο μπαμπάς μου και μια ανηψια του.Με τα καλλυντικα προσπαθω και εγω να ειμαι προσεκτικη αλλανομιζω ξερουμε πολύ λίγα...τι να πρωτοαποφυγεις!Γιατρο δεν θελω να βλεπω κανεναν!Φοβαμαι τοσο ππολύ τις εξετασεις!

Ρενατα δεν μας βαζεις το μαιλ εδω?

Οι φωτογραφίες σου ειναι ΥΠΕΡΟΧΕΣ και αυτη η πετρα στο μπακόνι όλα τα λεφτα!

Αυριο θα σας βαλω και εγω....

και τα φαγητά και η συζήτηση δεν θα έχει τέλος:rolleyes:

κ εγω!

τωρα για τους κομπογιανιτες εχω να πω ενα πραγμα. ενας μεγαλογιατρος στο ελενας (που δουλευει η αδελφη μου κ τον εχει κ σαν θεο, απορω!!!) ειπε στην εγκυο γειτονισα μου οτι εχει καρκινο στην μητρα:evil:, επισης ο ιδιος γιατρος προσπαθησε να με χειρουργησει οτι εχω δηθεν κυστες στην μητρα:evil: (δεν ειχα τιποτα) κ επισης φερθηκε απανθρωπα σε μια κοπελα απο στο parentscafe οταν εχασε τα διδυμακια της απο την αδιαφορεια του κ ειχε ανοιξει θεμα εδω.

δεν μου κανει εντυπωση... όλα για το χρήμα

Πόσο δίκιο έχεις!!! Εγώ φοβάμαι τους γιατρούς, δεν θέλω να πηγαίνω....ξέρω βλακεία μου, αλλά μόνο αν χρειαστεί θέλω να πάω.....επίσης βλακεία το ξέρω!!!

Επίσης έχω να δηλώσω ότι συνέχεια για καρκίνους ακούω και πλέον διαπιστώνω ότι σε σχέση με πριν απο 10 χρόνια χτυπάει σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό...δεν θέλω να φανταστώ μετά απο 10 χρόνια τι θα γίνεται :(

και εγώ επίσης και λυπάμαι παρα πολυ και φοβάμαι άλλο τόσο...

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειμαι και εγω..

Ρενατα τι ομορφες φωτογραφιες πολυ ομορφα τα λουλουδακια σου..

Υπεροχες και οι φωτο που εβαλες Βασια..αχ ποσο μ'αρεσει η ανοιξη δεν λεγεται..το Σ/κ ειπαν οτι θα εχει τελειο καιρο για να δουμε..

4U μεγαλη ταλαιπωρια περασες αλλα αφησε την πισω σου..και εγω αυτο λεω να ειμαστε καλα να μεγαλωσουμε τα παιδακια μας..

Το οικονομικο το αφηνω ασχολιαστο γιατι με ριχνει ψυχολιγικα οταν το σκεφτομαι..

Γιωτα τωρα το δαβασα για την μικρη..αχ ψυχουλα μου..

Πηγα με τα παιδια παδικη χαρα 2 ωρες ημασταν εκει δεν ηθελε να φυγει με τιποτα..ηρθαμε την εκανα μπανακι και λουσαμε και τα μαλλακια εφτιαξα το απογευματινο και για τις δυο απλωσα ενα πλυντηριο επλυνα λιγα πιατακια αδειασα το πλυντηριο πιατων και ασχοληθηκα με τον εαυτο μου..εκανα πηλινγκ και μασκα στην μουριτσα μου και παω να λουστω και να κανω μπανακι..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορούλες μου, σιδέρωνα μέχρι τώρα... ευτυχώς έφυγαν τα πολλά αν και μου έμειναν μερικά ακόμα, έξω έχω απλωμένο φυσικά πλυντήριο και την νύχτα θα πλυθεί ακόμα ένα... :rolleyes: Τουλάχιστον σιδέρωσα πολλά!

Καναμε τα μπανάκια μας και τώρα θα αράξουμε όλοι, να διαβάσουμε παραμύθια, να κάνουμε αγκαλίτσες και να ξεκουραστούμε.

Θα τα πούμε το πρωί, σας εύχομαι καλό βράδυ και όνειρα γλυκά!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις επιστρέψαμε απο τη βόλτα μας!

Σε λίγο θα κανουμε μπανιο και μετα υπνο ο μικρός της παρεας και οι άλλοι 2 ταινία ;)

Αγορομανουλες τι τρελα είναι αυτή που έχουν με τα monsuno? μας έχει τρελάνει :)

βρε Ειρήνη δεν ξεκουραστηκες καθόλου σήμερα μου φαίνεται!

Καλό βράδυ σε όλες ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εμείς χρησιμοποιούμαι με φυσικό κρύσταλλο, αν και τώρα που ζεσταίνει ο καιρός δεν το βλέπω να με καλύπτει και θα αναζητησω νέο!

4_U, το είδες αυτό:

4_U, παλιότερα έπαιρνα από το φαρμακείο ένα, γι' αυτό το λόγο, Sanoflore ή κάπως έτσι ήταν η μάρκα αλλά δεν ήμουν ευχαριστημένη. Τώρα πάιρνω απ' το σμ το Sanex 0%. Γράφει πάνω 0% alcohol, 0% aluminium, 0% parabens και μου αρέσει. Θα κοιτάξω και τα συστατικά και θα σας πω.

Κι εγώ με τους γιατρούς συνεπής γιατί τρέμω τη στιγμή που το ραντεβού δεν θα 'ναι για τακτικό έλεγχο-προληπτικούς λόγους.

Και μάλλον γιατί η αγωγή υγείας στην οικογένεια μου ήταν άστα να παν στο δι@ολο. Και οι δύο γονείς μου ήταν και είναι τρομερά αμελείς σε ό,τι έχει να κάνει με την υγεία τους, με αποτέλεσμα κι εγώ και η αδερφή μου να πρέπει να τσακωνόμαστε μαζί τους για να ξεκουνήσουν, όχι πάντα με επιτυχία.

Θέλω η κόρη μου να μάθει να φροντίζει τον εαυτό της και να μην βρεθεί μια μέρα στη θέση που βρίσκομαι εγώ σήμερα με τους δικούς μου.

Ειρήνη, με γεια τα μαλλάκια!

Καληνύχτα!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

τι συζήτηση πιάσατε βρε κορίτσια.Πολύ στεναχωριέμαι με τέτοια θέματα.

Γι'αυτό κι εγώ πάντα λέω σαν την υγεία τίποτα.Όλα τ'άλλα κουτσά στραβά κάπως θα τα βολέψουμε...

Κοίμισα τη μικρή και τώρα διορθώνω,γιατί θα φύγουμε το Σάββατο για Αθήνα και θα γυρίσουμε Δευτέρα και δεν θέλω να μείνω πολύ πίσω.Πάω να συνεχίσω

Καληνύχτα


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια, τι κανετε?

εγω εχω ξυπνησει πολυ νωρις στις 6 κ πριν το μαγαζι πηγα στην εκκλησια που παω μια φορα τον μηνα. εχτες κοιμηθηκα αργα ειδα το "η ζωη μετα" πολυ κλαμα ρε παιδακι μου.... να δω πως θα βγαλω την μερα!!!

απο φαγητο θα φτιαξω μια μακαροναδα. το σπιτι μαζεμενο κ καθαρο, εκτος απο τις κρεβατοκαμαρες που θα τις κανω μαλλον σημερα. θελω να κανω κ μια καλη το μπανιο, θα δω τι θα προλαβω.

εδω γυρω θα ειμαι, σας φιλω!

ειρηνη μου πως βγηκε το μαλλι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Εχθές δεν μπήκα σχεδόν καθόλου, οπότε σας διάβασα τώρα στα πεταχτά, παρέα με το καφεδάκι μου.

Ειρήνη μου, πολύ χαίρομαι που είσαι καλύτερα. Ήθελα να σε πάρω και τηλέφωνο εχθές, αλλά πρώτον έτρεχα όλη μέρα και δεύτερον φοβόμουν μην ενοχλήσω.

4U, για ποιας περιοχής το πολιτιστικό κέντρο μιλάς. Δε θυμάμαι να μας είχες γράψει που μένεις... Αν δε θες να το γράψεις δημόσια, μήπως μπορείς να μου στείλεις πμ? Μου ακούγεται ενδιαφέρουσα προσφορά, αν με βολεύει φυσικά...

Γιώτα, πώς είναι σήμερα το χειλάκι της μικρής σου? Δως της ένα φιλάκι κι από εμένα!

Σήμερα, πάλι, έδωσα στο μικρό το γάλα του πριν ξυπνήσει για τα καλά, τον άλλαξα και τον έβαλα πάλι για ύπνο και έκανα τα εξής:

1. Άνοιξα το σπίτι να αεριστεί

2. Έκανα ένα γρήγορο πέρασμα στο μπάνιο

3. Έστρωσα το κρεβάτι μας

4. Τακτοποίησα το σαλόνι

5. Μάζεψα τα ρούχα που είχα απλώσει εχθές (δηλαδή, τώρα έχω πάλι ασιδερωτα...)

Δε θα κάνω τίποτε άλλο μέχρι να ξυπνήσει ο μικρός μου. Η μέση μου είναι ακόμα χάλια και λέω να χαλαρώσω λίγο. Καλή καθαριότητα (άλλαγμα σεντόνια, γενική στο μπάνιο, σκούπισμα, ξεσκόνισμα παντού και σφουγγάρισμα σε όσα σημεία δεν είναι στρωμένα) θα κάνω αύριο, που θα είναι και ο άντρας μου εδώ, να ασχολείται με το παιδί.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!Τι κανετε?

Εφτασε η λατρεμένη Παρασκευη,ερχεται σκ!

Εγω δυστυχως ειμαι ακομη συναχωμενη και με εχει διαλύσει(μαλλον την ίδια ιωση περναμε Ειρηνη μου!),αλλά τουλάχιστον ο μικρος ειναι πολύ καλύτερα.

Σημερα ειναι κανονικα ημερα καθαριότητας αλλα δεν ειμαι σιγουρη ,τι θα μπορεσω να κανω.Θα ξεκινησω και όπου φτασω...

Να εχετε μια όμορφη ημερα!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...