Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα Χαρα!!!!

καλα ο μικρος σου πρεπει να ειναι πολυ ησυχος ε;;

κανεις πολλα πραγματα μπραβο σου!!!

κοριτσακι μου ευτυχως ειναι πολυ ησυχη και οι δυο και δε με κουραζουν ιδιαιτερα ετσι εχω χρονο γα πολλα

ειρηνη μου θελω κανελονια λεμεεεε να περιμενω ταπερ??????

μπραβο που εισαι καλυτερα

λοιπον το ψωμακι μου ειναι στο τελευταιο φυσκωμα και σε λιγο θα ψηθει, η ζυμη για κολοκυθοκεφτεδες ειναι ετοιμη και περιμενει και τα φασολακια μου μολις τα εσβησα

λεω να παω να κανω τη μπροστινη βεραντα μια που δεν εχω τι αλλο να κανω ή θα φτιαξω τσουρεκια το σκεφτομαι ακομα


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακι μου ευτυχως ειναι πολυ ησυχη και οι δυο και δε με κουραζουν ιδιαιτερα ετσι εχω χρονο γα πολλα

ειρηνη μου θελω κανελονια λεμεεεε να περιμενω ταπερ??????

μπραβο που εισαι καλυτερα

Αμέ αμέ.. στέλνω ένα μεγάλο τάπερ, φίσκα στο κανελλόνι! ;);)

Κρίμα να μένουμε τόσο μακριά... :?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, μόλις ξύπνησε ο μικρός (στις 9:30), παίξαμε για λίγο, τον άλλαξα, τον τάισα και φύγαμε για την καθημερινή μας βόλτα. Πήγαμε ένα μικρό σμ. Ήθελα υλικά για να κάνω ένα κέικ. Μετά πήγαμε σε μία αποθήκη με χαρτικά που είναι κοντά μας, να πάρω ένα αφροντούζ και να δω λίγο τι παίζει από τιμές. Στο γυρισμό σταματήσαμε στο φούρνο και πήραμε και ψωμάκι. Μόλις ήρθα σπίτι άρχισα να προετοιμάζω τα υλικά για το κέικ και αφού είδα ότι ο μικρός μου είναι ήρεμος, ξεκίνησα να το φτιάχνω. Έβαλα το παιδί στο καρεκλάκι του, να με κοιτάει, του μιλούσα και έφτιαξα το κέικ. Την ώρα που έβαζα το μείγμα στη φόρμα, τον έπιασε μια τρελή γκρίνια. Μόλις το έβαλα στο φούρνο, τον σήκωσα από το καρεκλάκι και τον πήγα για ύπνο. Νύσταζε το πουλάκι μου...

Μόλις κοιμήθηκε, μάζεψα το νεροχύτη και τώρα είναι πάλι καθαρός!!!

Πριν λίγο έβγαλα και το κέικ από το φούρνο. Κάτι έχω πάθει τώρα τελευταία με τα γλυκά... Δοκιμασμένη συνταγή (άπειρες φορές) και δε μου φούσκωσε καλά :rolleyes:... γιατί :confused::confused::confused:

Ειρήνη μου, σκεφτόμουν ότι ίσως να είσαι ξαπλωμένη. Αυτό εννοούσα όταν έλεγα ότι μπορεί να ενοχλήσω


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλο μεσημερι κοριτσακια.

Σας διαβασα απο το γραφειο τωρα που κανω διαλειμμα.

Ειδα πιασατε δυσαρεστο θεμα....Margio μου και λοιπα κοριτσακια εγω πασχω απο μια χρονια νοσο (με εχει ταλαιπωρησει αφανταστα) που η πρωτη πληροφορια που σου δινει καθε λινκ στο νετ ειναι οτι μελλοντικα οδηγει σε καρκινο...Αρρωστησα πολυ μικρη και αυτην την πληροφορια την εχω στο πισω μερος του μυαλου μου παντα. Φοβομουν οτι δεν θα προλαβω να κανω ενα παιδακι αλλα να που εχω τη μικρη μου και χαιρομαι την καθε μας μερα. Χρειαζεται αισιοδοξια σε αυτες τις κατστασεις που εγω σαν χαρακτηρας δεν διεθετα ποτε, αλλα εμαθα τελικα να απολαμβανω την καθε μερα.

Κατα τα αλλα εδω ειναι καλοκαιρι και ανυπομονω να παω σπιτι να βγαλω τη μικρη καροτσαδα το απογευμα.

Επισης το γυμναστηριο ηταν πολυ τονωτικο, η δασκαλα γιογκα κ πιλατες πολυ καλη και πιστευω το χω παρει ζεστα το θεμα. Θα σας ενημερωσω για τα αποτελεσματα.

Ερωτηση να παρω καμια κρεμα για την κυταριτιδα τωρα που χουν 25% η ειναι τζαμπα λεφτα??????

Σεντονι ε????Σορρυυυυυυ:)


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Eδω ειμαι και εγω καθυστερημενη σημερα..

Μαrgio τι περασες..αλλα το σημαντικο ειναι οτι εισαι καλα..και επειδη η ζωη ειναι μικρη ας χαιρομαστε την καθε μερα..

Χρυσα πηρες φορα,σιγα σιγα τις δουλιτσες..

Ειρηνη μπραβο που εισαι καλυτερα..

Εγω μολις ξυπνησα και ειδα τον ηλιο σκεφτηκα να κανω τις δουλιτσες μου γρηγορα για να παρω την μικρουλα και να παμε καροτσαδα..ετσι επλυνα το μπανιο,καθαρισα κουζινα μαγειρεψα ρεβυθια για μας και το φαγητο της μικρης,εκανα τα τζαμια στα υπνοδωματια,τιναξα τα ριχταρια και τα ξαναεστρωσα,εστρωσα κρεβατια,εβαλα σκουπα και ενα ελαφρυ ξεσκονισμα,αλλαξα και ταισα την μικρη και βουρ για βολτιτσα..ωραια ηταν..γυρισαμε πηραμε ψωμακι και τωρα περιμενω την κορη μου να φαμε..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!! τι κάνετε;;

εγω τώρα σηκώθηκα...ντροπή μου :oops: και ο μικρος κοιμαται ακομα γιατι πηγαμε σε εναν παιδότοπο χθες στο Αιγαλεω και έπαιζε απο της 6 εως τις 9 και γυρισε κομματια :)

Σοφία τελειες οι λαμπαδες σου που μπορω να δω δουλεια σου;

Ρενατα με ενδιαφερει και εμενα το mail πως μπορεις να μου το στειλεις;;επισης σουπερ τα φυτα σου :)

Γιωτα καλυτερα τα χειλακια της μικρης;;;και μη στενοχωριεσαι με το τεβε σου, καπως ετσι ημαστε ολοι :(

Ειρηνη, εισαι καλυτερα ε;;;

χμμ..δε θυμαμαι κατι αλλο...μεγαλωνω χαχαχα

αααααΧρυσα περαστικα και σε σενα!!!

΄

Έχεις fb?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορούλες μου, εδώ είμαι και πάλι.

Έτοιμα και τα 2 φαγάκια {τα γεμιστά δεν μου πέτυχαν ακριβώς... :rolleyes: } και το φιογκάκι έφαγε 8 κανελλόνια....! Θεέ μου... μεγαλώνω τον γαργαντούα!!! :mrgreen::lol::lol:

Ξεκουραζόμαστε γιατί θα φύγω νωρίς το απόγευμα, άπλωσα το σύντομο πλυντήριο με κάτι μπλουζάκια, ζακετούλες κτλ., και ξανα-ματα-έπλυνα κάποια λίγα πιατικά... :rolleyes:.

Το καλό, που ξέχασα να σας πω, είναι πως το πρωί ζυγίστηκα... θρασύτατη όπως πάντα! :tongue:

Ειμαι και πιο κάτω από ότι ήμουν όταν προσπάθησα εκείνη την εβδομάδα... 51.300 κόρες!!!

Φυσικά ειναι λόγω της αρρώστιας που πέρασα αλλά θα κάνω μία προσπάθεια μήπως το κρατήσω το ρημάδι, εκεί χαμηλά... ίδωμεν! :tongue:

Μαρί μου και ξαπλωμένη να ήμουν θα σου έλεγα πως θα σε πάρω όταν ξυπνήσω... και τι έγινε? Είμαι σιγουρη πως θα καταλαβαινεις. Οποτε θέλεις να παίρνεις, στο λέω!

Σοφακι μου, τι έχεις?

Ευάκι μου νομιζω πως δεν έχει αποδειχτεί πως αυτού του είδους οι κρέμες βοηθούν... δεν ξέρω, αν το κάνεις κέφι να πάρεις.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Μερικα από τα λουλούδια μου,

Τα κυκλαμινα που τωρα ανθισαν

dsc04745dy.jpg

Οι φρεζιες στο πρεβαζι του παραθυρου,τωρα ανθισαν και αυτες

dsc04746g.jpg

dsc04747f.jpg

μικροί ναρκισσοι

dsc04749x.jpg

νεραγκούλες κοκκινες

dsc04751x.jpg

και βιολετες

dsc04755d.jpg


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορούλες μου, εδώ είμαι και πάλι.

Έτοιμα και τα 2 φαγάκια {τα γεμιστά δεν μου πέτυχαν ακριβώς... :rolleyes: } και το φιογκάκι έφαγε 8 κανελλόνια....! Θεέ μου... μεγαλώνω τον γαργαντούα!!! :mrgreen::lol::lol:

Ξεκουραζόμαστε γιατί θα φύγω νωρίς το απόγευμα, άπλωσα το σύντομο πλυντήριο με κάτι μπλουζάκια, ζακετούλες κτλ., και ξανα-ματα-έπλυνα κάποια λίγα πιατικά... :rolleyes:.

Το καλό, που ξέχασα να σας πω, είναι πως το πρωί ζυγίστηκα... θρασύτατη όπως πάντα! :tongue:

Ειμαι και πιο κάτω από ότι ήμουν όταν προσπάθησα εκείνη την εβδομάδα... 51.300 κόρες!!!

Φυσικά ειναι λόγω της αρρώστιας που πέρασα αλλά θα κάνω μία προσπάθεια μήπως το κρατήσω το ρημάδι, εκεί χαμηλά... ίδωμεν! :tongue:

Μαρί μου και ξαπλωμένη να ήμουν θα σου έλεγα πως θα σε πάρω όταν ξυπνήσω... και τι έγινε? Είμαι σιγουρη πως θα καταλαβαινεις. Οποτε θέλεις να παίρνεις, στο λέω!

Σοφακι μου, τι έχεις?

Ευάκι μου νομιζω πως δεν έχει αποδειχτεί πως αυτού του είδους οι κρέμες βοηθούν... δεν ξέρω, αν το κάνεις κέφι να πάρεις.

Πολύ μαγείρεμα σημερα!Και εχω αποθυμήσει τα γεμιστα!

:):)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους εδω και δυο ωρες εχει καπως σταματησει το συναχι και νιωθω καλύτερα.

Σας βαζω και το απλό ταπεινο αλλα νοστιμότατο μεσημεριανό μαςdsc04759y.jpg

Λαχανόρυζο και λαχανοτηγανίτες.

Ειναι χορτα που βαζουμε στην πίττα ,με τυρι ,αυγο ,πατατα τριμμενη,αλευρι και νερο(ωστε να χυλωσουν καπως.Και φτιαχνονται και νηστίσιμοι με φρεσκο κρεμμυδακι ,λίγο φρυγανια και λίγο ταραμα διαλυμμενο σε νερακι.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...