Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 32 minutes ago, Eflenew said:

      Ακούσαμε καρδια!!!!!!! 143 παλμοί! Μου έγραψε εξετάσεις και ξανά εξεταση σε 15 μέρες!  Πιθανή ημερομηνία τοκετού Γενάρης 2025!

      Πόσο θυμώνω με το κράτος που δε βοηθάει πιο ουσιαστικά με τα φάρμακα. Εύχομαι να βρεις άμεσα. 🙏

      Η βλαστοκυστη  5ης ημέρας αξιολογείται απο το 1 εως το 6 και πίσω από το νούμερο παίρνει 2 γράμματα από Α-C. Σε βλαστοκυστη 5ης ημέρας το 6 μπροστά δείχνει ότι έχει εκκολαφθει πληρως, έχει εξέλθει από τη διαφανη ζώνη. Είναι καλό ότι προχωρησε.  Εκτός αν εννοούν βλαστοκυστη 6ης ημέρας  που δε γνωριζω για αυτό. 

      Συγκινήθηκα πολύ ! Συγχαρητήρια ! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ! Όλα να πάνε δεξιά ! 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Ας γράψω και εγώ τι έκανα από το πρωί.

1.Άλλαξα τα μικρά

2.Έδωσα γάλατα

3.Ετοίμασα την τσάντα για τον παιδικό

4.Μάζεψα 2 απλώστρες από χθες

5.Μάζεψα πλυντήριο πιάτων.

6.Πέταξα την σακούλα της ανακύκλωσης.

7.Έστρωσα κρεβάτια

8.Άλλαξα πετσέτες χεριών σε κουζίνα-μπάνια

9.Ετοίμασα το σάντουίτς μου και ήρθα στην δουλειά.

για να δούμε θα κάνω τίποτα μόλις γυρίσω γιατί ονειρεύομαι βόλτες.


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα κοριτσάκια!

Έλειπα απο το πρωί έξω για δουλειές....πήγα σούπερ για κάτι λίγα, πήγα λαική για λίγα και βασικά και γύρισα....

Σήμερα τρώμε κοτόπουλο κοκκινιστό με μακαρονάκι κοφτό!

Το σπίτι είναι καθαρό, μόνο μερικά παιχνίδια περιφέρονται αλλά τα προσπερνάω!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα τα κουραγια μου και ξεκίνησα δουλειες:

Αλλαξα τα σεντόνια στα κρεβάτια μας,

τα εβαλα να πλένονται,

ξεσκόνισα καλά τα υπνοδωμάτια ,

περασα καποιες επιφανεις με ντετόλ,το ίδιο και όλα τα πόμολα και τους διακόπτες του σπιτιού,

εβαλα σκούπα σε όλο το σπίτι(τα χαλια ειναι τόσο λερωμενα πουδεν φαινεται αν ειναι σκουπισμενα η οχι.Ανυπομονω να ξεστρωσω!),

εβγαλα εξω τα πατακια του σαλονιου και της κουζίνας,

επλυνα καλά τα μπάνια,

αλλαξα τις πετσετες του μπάνιου και τα χαλάκια

και εβαλα σε βραστο νερό τις οδοντοβουρτσες.Μόλις εφτιαξα και πορτοκαλάδες να πιουμε να πάρουμε τα πάνω μας.

Εχω ακόμη δουλίτσες να κανω αλλα πρωτα θα βαλω το φαγητο ,γρηγορο λαχανόρυζο για σημερα.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

τσαααα...

λοιπόν σχεδόν τελείωσα κάνω ένα σφουγγάρισμα και φύγαμε βόλτα!

το απόγευμα θα σιδερώσω και θα είναι όλα στην εντέλεια για να τα βρωμίσουμε με άνεση το ΣΚ ;)

Καλά να περασετε!Όλα τα καταφερες σημερα,μπραβο!:):)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ας γράψω και εγώ τι έκανα από το πρωί.

1.Άλλαξα τα μικρά

2.Έδωσα γάλατα

3.Ετοίμασα την τσάντα για τον παιδικό

4.Μάζεψα 2 απλώστρες από χθες

5.Μάζεψα πλυντήριο πιάτων.

6.Πέταξα την σακούλα της ανακύκλωσης.

7.Έστρωσα κρεβάτια

8.Άλλαξα πετσέτες χεριών σε κουζίνα-μπάνια

9.Ετοίμασα το σάντουίτς μου και ήρθα στην δουλειά.

για να δούμε θα κάνω τίποτα μόλις γυρίσω γιατί ονειρεύομαι βόλτες.

10.έβγαλα πρόγραμμα φαγητού για την άλλη εβδομάδα

Κυρ-Δευ λαζάνια

Τρ κοτόπουλο με κριθαράκι κόκκινο

Τετ φακές

Πεμ μπιφτέκια με πατάτες

Παρ αρακάς


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

kκαλημερααααα

τι κανετε κουκλες?? βρε κοριτσια οντως πολυ στεναχωρη συζητηση ειχατε

εγω δεν εχω να κανω τιποτα ιδιαιτερο σημερα απο δουλιτσες για φαγητο θα κανω φασολακια με κολοκυθοκεφτεδες και λεω να κανω κ ψωμακι

καλημερα Χαρα!!!!

καλα ο μικρος σου πρεπει να ειναι πολυ ησυχος ε;;

κανεις πολλα πραγματα μπραβο σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορούλες μου καλημέρα!

Σήμερα εδώ έχουμε όμορφη μέρα και ευτυχώς νιώθω ακόμα λίγο καλύτερα.

Επειδή δεν έχουμε σχολείο {οι εκπαιδευτικοί του σχολείου θα παρακολουθήσουν σεμινάριο} και το βράδυ δουλευω από νωρίς, είπα να βγάλω το φιογκάκι τη βολτούλα του. Περπατήσαμε και πήγαμε παιδική χαρά....:D Πολύ το χάρηκε και κείνος και γω.

Πήγαμε σούπερ, επιστρέψαμε και κάναμε μαζί γεμιστά για το μεσημέρι. Θα του κάνω και κανελλόνια που τα έχει παραγγείλει, για εκείνον και μόνο! :tongue:

Αλλαξα τα σεντόνια του μικρού, άπλωσα ένα πλυντήριο που είχα από την νύχτα, μάζεψα το σπίτι και δυστυχώς χάλασε η μπαλκονόπορτα του υπνοδωματίου μας και είμαστε σκοτάδια εκεί..:? ελπίζω να μπορεί να την φτιάξει ο άντρας μου...:rolleyes:

Μάζεψα λίγο το σπίτι, έβαλα στις θέσεις τους τα ρούχα που είχα σιδερώσει χθες, μάζεψα το απλωμένο πλυντήριο που είχα από χθες στην απλώστρα... αρκετές δουλίτσες αλλα πολύ χαλαρά, δεν πιέζομαι.

Πάω να κάνω το μπάνιο ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΒΡΩΜΙΚΟ και θα τα πούμε πάλι μετά.

Σας φιλώ γλυκά!

Πολύ καλά κανατε Ειρηνη μου!Ειναι και Παρασκευη ,μια χαρα ηρθε στο φιογκάκι το σεμινάριο!

Καλή συνεχεια!:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σινέ Παράδεισος

30/3

12:00 - Ο ΜΙΚΡΟΣ ΓΚΑΤΟΥΡΟ

13:45 - ΜΙΚΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΣ

15:30 -ΑΖΟΥΡ ΚΑΙ ΑΣΜΑΡ

17:00 - Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ Ο ΑΡΚΟΥΔΟΣ

18:45 - Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ Ο ΑΡΚΟΥΔΟΣ

31/3

12:00 - ΤΟ ΑΣΧΗΜΟΠΑΠΟ ΚΑΙ ΕΓΏ

13:45 - ΜΑΔΑΓΑΣΚΑΡΗ 3

15:30 - ΜΑΔΑΓΑΣΚΑΡΗ 3

17:00 - ΑΠΙΘΑΝΟΙ

18:45 - ΑΠΙΘΑΝΟΙ

εμεις μάλλον θα δούμε Σάββατο τελευταια παρασταση Ο ΑΔΕΦΟΣ ΜΟΥ Ο ΑΡΚΟΥΔΟΣ & μπορεί και Κυριακή παλι τελευταία παρασταση ΑΠΙΘΑΝΟΙ.... Ευχομαι να περασετε όλοι ΑΠΙΘΑΝΟ ΣΚ :)

Αχ σε ευχαριστουμε!!αντε να μεγαλωσει και ο δικος μου να πηγαινουμε!ημαστε κοντα στο σινεπαραδεισο αλλα δεν καταλαβαινει ακομα για να παμε! μονο κανενα παιδοτοπο και αυτο ειμαι σε ψαξιμο τωρα για να δω ποιος ειναι πιο καλος!!βεβαια οσο ανοιγει ο καιρος εννοειται πως κανουμε εξορμησεις στη φυση!!!

Link to comment
Share on other sites

τσαααα...

λοιπόν σχεδόν τελείωσα κάνω ένα σφουγγάρισμα και φύγαμε βόλτα!

το απόγευμα θα σιδερώσω και θα είναι όλα στην εντέλεια για να τα βρωμίσουμε με άνεση το ΣΚ ;)

Καλά να περάσετε στην βόλτα σας, εδώ ακόμα χάλια ο καιρός, δεν είναι για έξω.


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσακια!!!Τι κανετε???

εγω σημερα ξυπνησα με εναν πονοκεφαλο....

Χρυσα μου περαστικα!

Βρε κοριτσια οντως πολυ δυσκολη η χθεσινη κουβεντα,δυστυχως αυτη η ασθενεια απλ5ωνεται παντου...ελπιζω να σταματησει καποια στιγμη... εχω χασει δικος μου ανθρωπους απο αυτην,που αν τους ειχα ισως καποια πραγματα να ηταν διαφορετικα:(

Στα δικα μας τωρα,το σπιτι ειναι μια χαρα εκτος απο την κρεβατοκαμαρα μου,που εχω τις βαλιτσες μες τη μεση,αλλα αρνουμαι να τις αδειασω:tongue:

Για φαγακι θα φτιαξω πατατουλες στο φουρνο σκετες γιατι Παρασκευη σημερα και νηστευουμε.

φιλακια:P

Καλημερα!!!!ωραιο φαγακι με μπολικο λεμονακι !!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Χαρα!!!!

καλα ο μικρος σου πρεπει να ειναι πολυ ησυχος ε;;

κανεις πολλα πραγματα μπραβο σου!!!

Ναι ειναι ησυχος.Τα περισσότερα τα κανουμε μαζι,μαζεψε και το δωμάτιο του,εφτιαξε ενα παζλ,ζωγραφισε ,με ακολουθούσε και κουβεντιαζαμε....:)

υ.γ.Χαρα εγραφες ,χρυσα διαβαζα.....Το μυαλο αλλού!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα τα κουραγια μου και ξεκίνησα δουλειες:

Αλλαξα τα σεντόνια στα κρεβάτια μας,

τα εβαλα να πλένονται,

ξεσκόνισα καλά τα υπνοδωμάτια ,

περασα καποιες επιφανεις με ντετόλ,το ίδιο και όλα τα πόμολα και τους διακόπτες του σπιτιού,

εβαλα σκούπα σε όλο το σπίτι(τα χαλια ειναι τόσο λερωμενα πουδεν φαινεται αν ειναι σκουπισμενα η οχι.Ανυπομονω να ξεστρωσω!),

εβγαλα εξω τα πατακια του σαλονιου και της κουζίνας,

επλυνα καλά τα μπάνια,

αλλαξα τις πετσετες του μπάνιου και τα χαλάκια

και εβαλα σε βραστο νερό τις οδοντοβουρτσες.Μόλις εφτιαξα και πορτοκαλάδες να πιουμε να πάρουμε τα πάνω μας.

Εχω ακόμη δουλίτσες να κανω αλλα πρωτα θα βαλω το φαγητο ,γρηγορο λαχανόρυζο για σημερα.

Πολλές δουλειές έκανες και εσύ Χρύσα. Το λαχανόρυζο φτιάνεται με την ίδια λογική με το πρασόρυζο, με σάλτσα ή χωρίς?


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πολλές δουλειές έκανες και εσύ Χρύσα. Το λαχανόρυζο φτιάνεται με την ίδια λογική με το πρασόρυζο, με σάλτσα ή χωρίς?

Ναι ετσι ακριβως και με σαλτσα κοκκινη.Ετσι κανω και το σπανακόρυζο.:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας έχω διαβάσει κορούλες μου αλλά σήμερα δεν θα γράψω πολλά γιατί είχα αρκετά να κάνω και να παίξω με το φιογκάκι.

Ετοιμάσαμε και τα κανελλόνια του και είναι στον φούρνο τώρα {ήδη πεινάει!}, έβαλα ακόμα ένα σύντομο πλυντήριο με ευαίσθητα σκούρα, έπλυνα άλλη μία "γύρα" από πιατικά που βγήκαν πάλι, έφτιαξα πρωϊνά και φάγαμε, μάζεψα κάποια από τα ρουχαλάκια που είχαν στεγνώσει και τώρα κάνουμε μερικά από τα γραψίματα του φιογκακίου για το σχολείο τη Δευτέρα.

Χρυσάκι μου αφού δεν είσαι καλά, μην κουράζεσαι τόσο κοριτσάκι μου...

Οπλαρχηγέ μου, δεν ήξερα και με συγκλόνισες.....:?

Μαρί μου δεν ενοχλείς ποτέ! Μην το ξαναπείς, αυτό!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...