Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Μερικα από τα λουλούδια μου,

νεραγκούλες κοκκινες

dsc04751x.jpg

Ολα ειναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ και τόσο ξεχωριστά... πω-πω Χρύσα μου, σας φτύνω!

Οι νεραγκούλες όμως..... τι να πω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλο μεσημερι κοριτσακια.

Σας διαβασα απο το γραφειο τωρα που κανω διαλειμμα.

Ειδα πιασατε δυσαρεστο θεμα....Margio μου και λοιπα κοριτσακια εγω πασχω απο μια χρονια νοσο (με εχει ταλαιπωρησει αφανταστα) που η πρωτη πληροφορια που σου δινει καθε λινκ στο νετ ειναι οτι μελλοντικα οδηγει σε καρκινο...Αρρωστησα πολυ μικρη και αυτην την πληροφορια την εχω στο πισω μερος του μυαλου μου παντα. Φοβομουν οτι δεν θα προλαβω να κανω ενα παιδακι αλλα να που εχω τη μικρη μου και χαιρομαι την καθε μας μερα. Χρειαζεται αισιοδοξια σε αυτες τις κατστασεις που εγω σαν χαρακτηρας δεν διεθετα ποτε, αλλα εμαθα τελικα να απολαμβανω την καθε μερα.

Κατα τα αλλα εδω ειναι καλοκαιρι και ανυπομονω να παω σπιτι να βγαλω τη μικρη καροτσαδα το απογευμα.

Επισης το γυμναστηριο ηταν πολυ τονωτικο, η δασκαλα γιογκα κ πιλατες πολυ καλη και πιστευω το χω παρει ζεστα το θεμα. Θα σας ενημερωσω για τα αποτελεσματα.

Ερωτηση να παρω καμια κρεμα για την κυταριτιδα τωρα που χουν 25% η ειναι τζαμπα λεφτα??????

Σεντονι ε????Σορρυυυυυυ:)

Μαθαινεις ,οπως εχω ξαναπει να ζεις με τα προβλήματά σου!

Μπραβο για το γυμναστηριο ,να το κρατήσεις!

Κρεμα ειχα δοκιμασει την elancil,λεγεται πως ειναι από τις καλύτερς .Κατι κανεικαι τωρα με την εκπτωση ακόμη περισσότερο.Μην περιμενεις τρελα αποτελέσματα αλλα βοηθαει:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας έχω διαβάσει κορούλες μου αλλά σήμερα δεν θα γράψω πολλά γιατί είχα αρκετά να κάνω και να παίξω με το φιογκάκι.

Ετοιμάσαμε και τα κανελλόνια του και είναι στον φούρνο τώρα {ήδη πεινάει!}, έβαλα ακόμα ένα σύντομο πλυντήριο με ευαίσθητα σκούρα, έπλυνα άλλη μία "γύρα" από πιατικά που βγήκαν πάλι, έφτιαξα πρωϊνά και φάγαμε, μάζεψα κάποια από τα ρουχαλάκια που είχαν στεγνώσει και τώρα κάνουμε μερικά από τα γραψίματα του φιογκακίου για το σχολείο τη Δευτέρα.

Χρυσάκι μου αφού δεν είσαι καλά, μην κουράζεσαι τόσο κοριτσάκι μου...

Οπλαρχηγέ μου, δεν ήξερα και με συγκλόνισες.....:?

Μαρί μου δεν ενοχλείς ποτέ! Μην το ξαναπείς, αυτό!

Σε ευχαριστω Ειρηνη μου!Με εχει κουρασει πολύ η καταροη...εχεις προσφατη εμπειρία!Κανω όσα μπορω μόνο...:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους εδω και δυο ωρες εχει καπως σταματησει το συναχι και νιωθω καλύτερα.

Σας βαζω και το απλό ταπεινο αλλα νοστιμότατο μεσημεριανό μαςdsc04759y.jpg

Λαχανόρυζο και λαχανοτηγανίτες.

Ειναι χορτα που βαζουμε στην πίττα ,με τυρι ,αυγο ,πατατα τριμμενη,αλευρι και νερο(ωστε να χυλωσουν καπως.Και φτιαχνονται και νηστίσιμοι με φρεσκο κρεμμυδακι ,λίγο φρυγανια και λίγο ταραμα διαλυμμενο σε νερακι.

Ατιμη αδερφή, μου πέταξες τα μάτια έξω!

Λαχανοτηγανίτες, δεν έχω ξανακούσει! ;) Ωραία αλλαγή!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Eδω ειμαι και εγω καθυστερημενη σημερα..

Μαrgio τι περασες..αλλα το σημαντικο ειναι οτι εισαι καλα..και επειδη η ζωη ειναι μικρη ας χαιρομαστε την καθε μερα..

Χρυσα πηρες φορα,σιγα σιγα τις δουλιτσες..

Ειρηνη μπραβο που εισαι καλυτερα..

Εγω μολις ξυπνησα και ειδα τον ηλιο σκεφτηκα να κανω τις δουλιτσες μου γρηγορα για να παρω την μικρουλα και να παμε καροτσαδα..ετσι επλυνα το μπανιο,καθαρισα κουζινα μαγειρεψα ρεβυθια για μας και το φαγητο της μικρης,εκανα τα τζαμια στα υπνοδωματια,τιναξα τα ριχταρια και τα ξαναεστρωσα,εστρωσα κρεβατια,εβαλα σκουπα και ενα ελαφρυ ξεσκονισμα,αλλαξα και ταισα την μικρη και βουρ για βολτιτσα..ωραια ηταν..γυρισαμε πηραμε ψωμακι και τωρα περιμενω την κορη μου να φαμε..

Παντα τα προλαβαινεις όλα εσυ!Μπραβο Αρετη!:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ατιμη αδερφή, μου πέταξες τα μάτια έξω!

Λαχανοτηγανίτες, δεν έχω ξανακούσει! ;) Ωραία αλλαγή!

Για αυτο την εβαλα περισσότερο.Και για τον αντρα σου που νηστευει ειανι ωραια ιδεα ,για για τα πθιτσιρικια που δυσκολα τρωνε λαχανικα.;)Τις φτιαχνουν εδω και μας τις εκανε πολύ η γιαγιά μου.:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χρύσα μου, εγώ έχω 3 νυχτολούλουδα και είναι και τα 3 με κίτρινα φύλλα -και τα καινούρια τους:(

Τι χρειάζονται ξέρεις;

Χαλκό ή σίδηρο;:?

Sailor moon, σου έχω στείλει πμ

Για χαλκό δεν ξερω.Λενε πως όταν τα νευρα στα φυλλα ειναι πρασινα αλλα το υπόλοιπο μερος κιτρινο ,τότε χρειαζεται σίδηρος.Για εμενα βαλέ ενα πολλαπλό λίπασμα και μην τα ποτίζεις πολύ.Οταν ειναι όλο κιτρινο το φυλλο ειναι από το πολύ νερο.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να δηλώσω κι εγώ φαν της παρέας σας και να σας ευχαριστήσω που με μυήσατε στον κόσμο της οργάνωσης και της καθαριότητας:)!!!

Δεν μπορώ να πιστέψω την αλλαγή στο σπίτι μου και κυρίως στην διάθεση μου! Το σπίτι μου είναι σε καλή κατάσταση σχεδόν συνέχεια κι εγώ έχω χρόνο να διαθέσω στον σύζυγό μου και στην 14 μηνών κόρη μου χωρίς νεύρα και άγχος!!!

Θα σας πω και μια συνταγή για τέλεια τύπου τηγανιτά ψαράκια (γαύρο πχ): Καθαρίζουμε και αλευρώνουμε τα ψαράκια, στρώνουμε λαδόκολλα στο ταψί μας, στρώνουμε μέσα τα ψάρια και τα ψεκάζουμε (ή με το πινέλο της κουζίνας;)) λίγο λαδάκι, αλατίζουμε και βάζουμε φούρνο στους 180 αέρα μέχρι να πάρουν χρώμα!!! Ίσως χρειαστεί να τα γυρίσουμε ή/και να ανάψουμε λίγο το γκριλ, αναλόγως τον φούρνο μας! Γίνονται σαν τηγανιτά αλλά είναι υγειινά και γλιτώνουμε και χρόνο;)! (Η μαμά μου μας δούλευε για χρόνια!!!:tongue:)

Ευχαριστώωωω όλες σας και κυρίως την Ειρήνη!

Αυτό θα το δοκιμάσω οπωσδήποτε!

Καλώς ήρθες:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...