Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Βάσια τέτοια λέγαμε και εμείς στην αρχή απλά το τραπέζι δεν είναι κοντα στο σημείο που είναι η πρίζα και θα ήθελα εξτρα τραπεζάκι να την ακουμπάω και επειδή δεν μπορώ τα πολλά πολλά είπαμε να παρουμε μια με πόδια ..... τόσο σχετικοί είμαστε και οι 2 την διαλέξαμε απο εμφάνιση :)

τώρα με εβαλες σε σκέψεις.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μπράβο σας! ευχαριστηθήκατε παιχνίδι και εσεις!

τώρα που είπες για την εκκλησία σας έχω πει ότι όποτε περνάμε απο εκκλησία ζητάει να μπει μέσα ?

αναβει κερί και φιλάει εικόνα και κάνει το σταυρό του:shock:

Το πασχα που μας πέρασε ήταν 2,5 ετών και μόλις μπήκε μέσα στο ναό είδε τους άλλους πιστούς και πέρασε και εκείνος μόνος του κάτω απο τον επιτάφιο 3 φορες σταυρωτά!!!

αχ μωρε το καλο μου!!!!μπραβο του και μπραβο και σε εσενα που τον πηγαινεις!!ποιος ξερει πως το βλεπει και ζηταει να πηγαινει...του εχεις εξηγησει για την εκκλησια και για το Θεο;;;

Link to comment
Share on other sites

αχ μωρε το καλο μου!!!!μπραβο του και μπραβο και σε εσενα που τον πηγαινεις!!ποιος ξερει πως το βλεπει και ζηταει να πηγαινει...του εχεις εξηγησει για την εκκλησια και για το Θεο;;;

ναι απο την 1η φορά που πήγε και ας ήταν 20 ημερών;)

πάντα συζητάμε για τα πάντα ... αλλά το βλέπω οτι τον "τραβάει" πολύ.

Του έκανα ήδη συζήτηση να κοινωνήσουμε την ανασταση μετα τη λειτουργία και θέλει ... για να δούμε θα αντέξει?

Link to comment
Share on other sites

Σοφία, περαστικά στον μικρό! Και για σένα...

Αχ!! Κοριτσάκια σήμερα γιατι νοιωθω τόσο αγχος νομιζω ότι ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ ( απλά ήθελα να σας το πω)!!!

...αυτό:

Καλημέρα κοριτσια!!!

Σήμερα αν και λιγο με ενοχλει ο λαιμος ειπα να ΓΙΝΩ Η ΣΟΦΙΑ.. μάλλον θα προσπαθησω...να γινω αυτη που πραγματικα ΕΙΜΑΙ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΩ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΩ...

:-) Σας φιλω...δεν υπαρχει λόγος αλλα δεν μπορουν καθε μερα να με νταουνιαζουν!!!

:D


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαχαχαχα!!!δεν πειραζει!!!οπως και να εχει χαιρομαι που εχεις ενα τοσο καλο και συνεργασιμο παιδακι :)

Λιγο γλωσσας ειναι,κατα τ'άλλα μια χαρα ειναι το αγόρι μου!

Σε ευχαριστω!:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να μαι και εγώ!!!

Κοίμισα τα κορίτσια και μπήκα να σας δω και να συνεχίσω ένα ρομαντικό εργάκι που έβλεπα εχτές και δεν πρόλαβα!

Λοιπόν εχτές ξέχασα να σας πω έφτιαξα μαρμελάδα μπανάνα....είχα 10 μπανάνες που δεν θα άντεχαν και έγινε πεντανόστιμη.....αφού να φανταστείτε τα κορίτσια που δεν αντέχουν άλλο μπανάνες τις έχουν μπουχτίσει....την μαρμελάδα την έφαγαν ευχάριστα :)

Χρύσα τέλεια τα λουλουδάκια σου....τι ωραία που ζείς στην εξοχή! Το φαγάκι σου επίσης ωραίο αλλά δεν μου το τρώνε εμένα!

Ευα σκεφτόμαστε θετικά :) .....Μπράβο σου!

4U Εμείς έχουμε την ψηστιέρα που είναι με νερό χωρίς πόδια.....ωραία είναι να ψήνεις στην βεράντα :)

Ειρήνη πες του φιόγκου.....αύριο θα σε σκάσω στα φιλιά.....!

Και ο δικός μου δεν το τρωει πολύ αλλα το βαζω γιατι δεν θελω να χασει τις βιταμινες και βεβαια για να μάθει να τρωει σωστα...Τωρα τελευταια δεν βαζει στο στομα του τις φακές:confused:!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαζεψα την κουζινα,αδειασα το πλυντηρια από τα πρωινα και εβαλα τα μεσημεριανα,επλυνα νεροχυτη,πάγκους και συσκευες καθως και το καλάθι των σκουπιδιων.Για σημερα τελος,εχω πολύ σιδερο και θελει ξεσκόνισμα και το σαλόνι αλλατο απόγευμα ειναι για ξεκούραση,αυριο πάλι!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έχω ξεκινήσει δυναμικά! Νομίζω ότι βελτιώθηκε κάπως και η διάθεσή μου με τις δουλειές :shock:. Και συνεχίζω...

καλημερα κοριτσια, τι κανετε?

εγω εχω ξυπνησει πολυ νωρις στις 6 κ πριν το μαγαζι πηγα στην εκκλησια που παω μια φορα τον μηνα. εχτες κοιμηθηκα αργα ειδα το "η ζωη μετα" πολυ κλαμα ρε παιδακι μου.... να δω πως θα βγαλω την μερα!!!

απο φαγητο θα φτιαξω μια μακαροναδα. το σπιτι μαζεμενο κ καθαρο, εκτος απο τις κρεβατοκαμαρες που θα τις κανω μαλλον σημερα. θελω να κανω κ μια καλη το μπανιο, θα δω τι θα προλαβω.

εδω γυρω θα ειμαι, σας φιλω!

ειρηνη μου πως βγηκε το μαλλι?

Γιωτούλιιιι, θα μπεις το βράδυ και θ' αραδιάσεις πάλι καμιά λίστα νααααα :D;


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο ενα δυωρακι σιδερο επιτελους τελειωσα..ομως απλωσα ενα πλυντηριο δυστηχως..

4U καλα κανετε και βγαινετε και το παιδι βοηθαει αλλα και εμας,δεν παλευεται η κλεισουρα..

Ειρηνη ειπες γεμιστα και τα πεθυμησα..μα τι γλυκας ειναι ο γιος σου..αυριο να τον κατσιασεις στα φιλια..

Χρυσα δεν εχω λογια για τα λουλουδακια σου ειναι ολα υπεροχα..ποσο μ'αρεσουν οταν ειναι ανθισμενα..μια χαρα το φαγακι σου..τις λαχανοτηγανιτες εμεις τους λεμε λαχανοκεφτεδες και ειναι πολυ νοστιμοι..μιαμ μιαμ..

Σοφακι περστικα στον μικρο σου..μηπως επειδη εισαι κουρασμενη εισαι καπως?τουλαχιστον ειναι Παρασκευη..

Βασια μαρμελαδα μπανανα..μμμμ..εγω ειχα φτιαξει πορτοκαλι αλλα η κορη μου ουτε να την φτυσει..

Παω να δωσω την κρεμα στην μπουμπουκα..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χρυσακι μου εφτιαξες την διαθεση με τα λουλουδια σου!

κικη μου δεν εκανα τιποτα απολυτως σημερα, ουτε νεροχυτη...

δεν ειμαι στα καλα μου κοριτσακια, θα μπω αυριο με αισιοδοξια, μαλλον μεθαυριο γιατι αυριο εχω να παω σε μια "εξω κ μακρια" που λεμε, εφυγε η μαμα μιας παιδικης μου φιλης. δεν ειναι ο μονος λογος που ειμαι ετσι, αλλα μολις το εμαθα ειπα οτι τιποτα δεν αξιζει εκτος του οτι να ειμαστε καλα. παρολαυτα περασα πολυ μεγαλο λουκι σημερα.

κοιταω το παιδακι μου κ τον αντρα μου κ χαμογελαω... τελικα χρειαζεται να υπενθυμιζουμε στον εαυτο μας να χαιρομαστε που ειμαστε καλα!

παω να κανω νεροχυτη κ οτι αλλο μπορεσω!

σας φιλω κ σας σκεφτομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

μπανανα;;;;συνταγη τωρα παρακαλω!!!! καλα μας εχεις σωσει με τις συνταγες σου!!

Αυτήν έκανα http://www.sintagespareas.gr/sintages/teleia-marmelada-mpanana.html

Στα 20 λεπτά θα πρέπει να σου έχει πήξει! έβαλα 100 γρ νερό, 500 γρ ζάχαρη...όχι 800 που λέει. μόλις πήρε βράση έριξα τα κομματάκια της μπανάνας (7-8 γινομένες). Πρίν ρίξω τις μπανάνες έστιψα πάνω τους με 1 λεμόνι.

Μετά ανακάτευα συνέχεια και έριξα και λίγο κανέλλα σκόνη την ώρα του βρασίματος (1 πρέζα)....ανακάτεμα και στο 20 λεπτο πήζει :)

Μόλις κρυώσει (την άφησα όλη νύχτα στα 3 βάζα) μετά την βάζεις στο ψυγείο....δεν σου θυμίζει μπανάνα....

Link to comment
Share on other sites

Και ο δικός μου δεν το τρωει πολύ αλλα το βαζω γιατι δεν θελω να χασει τις βιταμινες και βεβαια για να μάθει να τρωει σωστα...Τωρα τελευταια δεν βαζει στο στομα του τις φακές:confused:!

Εμένα Χρύσα τώρα πια τρώνε σαλάτα λάχανο (άσπρο κόκκινο) με καρότο....χαχαχαχα παλιά έστριβαν μόλις το έβλεπαν ;)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ευχαριστω για τις ευχες σας,δεν ξερω αν τα καταφερα γιατι και ο γραπτος λογος ειναι καπως αλλα μονο αισιοδοξια ηθελα να βγαλω με το μηνυμα μου.Αυτα και το κλεινω εδω.(εκτος αν καποια θελει να ρωτησει κατι για εξετασεις κλπ με μεγαλη μου χαρα να βοηθησω,το εχω ψαξει πολυ το θεμα που μονο το μαστερ μου λειπει:P)

Το σπιτι μου επιτελους ηρθε στα ισια του,βοηθησε και ο αντρουλης μου ευτυχως και τωρα μου μενει μονο το βουνο με τα ασιδερωτα,εχω δυο πλυντηρια + αυτο που πλενει+ενα γεματο καλαθι:shock::shock: Παναγια μου τωρα που τα εγραψα μου φαινονται ακομα πιο πολλα.

Για κυτταριτιδα και ψησταριες δεν ξερω αλλα ειδα που λεγατε για το μεταξι στα μαλλια εχω δει μεγαλη διαφορα στα μαλλακια μου απο τοτε που το χρησιμοποιω εγω πηρα ενα πιο οικονομικο 150ml 14 ? της Una.Ποτε τα μαλλια μου δεν ηταν τοσο απαλα γιατι τα ταλαιπωρω και με πιστολακι και με ανταυγειες.

Χρυσα ποσο ζηλεψα τα λουλουδακια σου,πανεμορφα.

Βασια εχεις βαλθει να μας κανεις 200 κιλα:tongue::tongue::tongue: δεν ξανακανω συνταγη σου:P

Ζεσταθηκε το σιδερο σας αφηνω,φιλια σε ολες


Mx8hp2.png

dv8Yp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατί;

Μήπως που ταλαιπωρήθηκε ο μικρός;:(

Πως είναι τώρα;

Περαστικά να είναι:)

Μπορει γιατι έχω κοιμήθει 3- 4 ώρες μόνο ...

Γινονται διαφορα στην δουλεια ...και προβληματιζομαι...τελοσπαντων...

Προσπαθώ πάντως και σας φιλώ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...