Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

  1. αδειασα το πλυντηριο πιατων
  2. εβαλα τα μεσημεριανα στο πλυντηριο
  3. καθαρισα παγκους-εστιες
  4. συμμαζεψα
  5. εστρωσα κρεβατια
  6. ξεσκονισα κ σκουπισα την κρεβατοκαμαρα μας
  7. εβαλα ολα τα σιδερωμενα στην θεση τους (κ αυτα της προηγουμενης φορας)
  8. εβαλα τα ριχταρια μου να πλενονται
  9. μαζεψα απλωμενα απο την απλωστρα, τα διπλωσα κ μπηκαν στην θεση τους
  10. εφαγα 2 φετες με μερεντα κ πολυ το χαρηκα, να με συγχωρεσουν οι διαιτουσες!

σοφακι κ ετσι να προσπαθεις, το ιδιο κανω κ εγω!

σας φιλω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αυτό θα το δοκιμάσω οπωσδήποτε!

Καλώς ήρθες:)

Καλώς σας βρήκα!

Το κάνω με όλα τα ψάρια που θέλουν τηγάνι και απλά έχω σωθεί! Προσπάθησε με το πινέλο να πάει το λάδι σε όλο το ψάρι για να μην έχεις σημεία με ψημένο αλεύρι (λίγο λάδι και κάν'το ταμποναριστά αν έχεις μπουκάλι βαποριζατέρ/σπρέι με λάδι γίνεται πανεύκολα!) Εγώ ''τηγανίζω έτσι και τις πατάτες;) τις καθαρίζω, τις κόβω για τηγάνισμα, τις απλώνω σε λαδόκολλα (δεν τις στρώνω τις πετάω γιατί βάζω μπόλικες...είμαστε πατατοφάγοι), ψεκάζω, αλατίζω και βάζω μυρωδικά (αν θέλω) και βουρ φούρνο! Σε 20 λεπτά έχω πατάτες τηγανιτές χωρίς κόπο, λαδίλα, θερμίδες και κυρίως υγιεινές και σε ποσότητα!!!

Καλή επιτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας διάβασα στα πεταχτά,δεν συγκράτησα και πολλά.Το συμπέρασμα είναι πάντως να έχουμε την υγεία μας...!

4U είσαι με τα καλά σου που είμαστε πολυλογούδες???όποιος το πει να πέσει φωτιά να τον κάψει...Απαπα:tongue:

Βάσια θες να μου πεις ότι φτιάχνεις όλα αυτά και δεν τρως τίποτα???:shock:

Βρε κορίτσια τι πιο ωραίο από το να κοιμίζεις το μωρό σου κι αυτό να σε κοιτάει να σου γελάει:D Γενικά κάθε βράδυ που κοιμίζω τη Δανάη μου κάνει γλύκες και γελάει κτλ,αλλά κάποιες φορές που την παρατηρώ με κοιτάει μέσα στα μάτια και βλέπω μια αγνή αγάπη,δεν μπορώ να την περιγράψω...Και ο άντρας μου κάθεται απέναντι και μου λέει ο κακομοίρης,εμένα γιατί δεν με κοιτάει έτσι;)Βέβαια κι σε αυτόν κάνει νάζια και αγκαλιές και παίζουν αλλά είναι διαφορετικά μαζί μου νομίζω.Τι ωραίο συναίσθημα...με ταξιδεύει,μου παίρνει όλη την κούραση όλες τις στεναχώριες,με γεμίζει...

...Άντε συγκινήθηκα βραδιάτικα,πάω να κοιμηθώ κι εγώ...(πρώτα πάω να της σκάσω ένα φιλάκι:tongue:)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βάσια θες να μου πεις ότι φτιάχνεις όλα αυτά και δεν τρως τίποτα???:shock:

Τον χειμώνα που κάνει πολύ κρύο τα τσακίζω όλα....φέτος ξέσκισα το μωσαικό και την μερέντα.....όταν αρχίζουν οι ζέστες όμως δεν έχω όρεξη για πολύ φαί και χάνω τα περιττά κιλά.... π.χ. πέρσυ ήμουν τον χειμώνα 65 κιλά και το καλοκαίρι στο χωριό είχα πάει στα 61...με ύψος 1.60 ....κανονική είμαι στα κιλά!

Η ζυγαριά με έδειξε 66 κιλά προχτές και εδώ και δύο μέρες το έραψα...και είμαι ήδη 64,5 .... περιμένω λοιπόν πώς και πώς να σταματήσουν τα κρύα και οι μάσες :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοιταω το παιδακι μου κ τον αντρα μου κ χαμογελαω... τελικα χρειαζεται να υπενθυμιζουμε στον εαυτο μας να χαιρομαστε που ειμαστε καλα!

έτσι ακριβώς!

Αυτήν έκανα http://www.sintagespareas.gr/sintages/teleia-marmelada-mpanana.html

Στα 20 λεπτά θα πρέπει να σου έχει πήξει! έβαλα 100 γρ νερό, 500 γρ ζάχαρη...όχι 800 που λέει. μόλις πήρε βράση έριξα τα κομματάκια της μπανάνας (7-8 γινομένες). Πρίν ρίξω τις μπανάνες έστιψα πάνω τους με 1 λεμόνι.

Μετά ανακάτευα συνέχεια και έριξα και λίγο κανέλλα σκόνη την ώρα του βρασίματος (1 πρέζα)....ανακάτεμα και στο 20 λεπτο πήζει :)

Μόλις κρυώσει (την άφησα όλη νύχτα στα 3 βάζα) μετά την βάζεις στο ψυγείο....δεν σου θυμίζει μπανάνα....

Εγώ ένα έχω να πώ για το παραπάνω ποστ .....

φτου σου κακούργα!:tongue:

Βασια εχεις βαλθει να μας κανεις 200 κιλα:tongue::tongue::tongue: δεν ξανακανω συνταγη σου:P

ούτε εγώ (θα προσπαθήσω δλδ:rolleyes:)

Μπορει γιατι έχω κοιμήθει 3- 4 ώρες μόνο ...

Γινονται διαφορα στην δουλεια ...και προβληματιζομαι...τελοσπαντων...

Προσπαθώ πάντως και σας φιλώ...

Ευχομαι να αλλάξει το σκηνικό και να πανε όλα καλά!

Βρε Μαρτζι να τις κάνεις αλλά να μην τις τρώς...εκεί είναι το μυστικό :tongue: :tongue: :tongue:

εισαι άκαρδη Βάσια!:tongue:

μα είναι δυνατόν? να μην δοκιμάσουμε αν πετυχε?

Καλώς σας βρήκα!

Το κάνω με όλα τα ψάρια που θέλουν τηγάνι και απλά έχω σωθεί! Προσπάθησε με το πινέλο να πάει το λάδι σε όλο το ψάρι για να μην έχεις σημεία με ψημένο αλεύρι (λίγο λάδι και κάν'το ταμποναριστά αν έχεις μπουκάλι βαποριζατέρ/σπρέι με λάδι γίνεται πανεύκολα!) Εγώ ''τηγανίζω έτσι και τις πατάτες;) τις καθαρίζω, τις κόβω για τηγάνισμα, τις απλώνω σε λαδόκολλα (δεν τις στρώνω τις πετάω γιατί βάζω μπόλικες...είμαστε πατατοφάγοι), ψεκάζω, αλατίζω και βάζω μυρωδικά (αν θέλω) και βουρ φούρνο! Σε 20 λεπτά έχω πατάτες τηγανιτές χωρίς κόπο, λαδίλα, θερμίδες και κυρίως υγιεινές και σε ποσότητα!!!

Καλή επιτυχία!!!

και εγώ έτσι κάνω τις ""τηγανιτές" πατάτες στο ΦΟΥΡΝΟ:D

Βρε κορίτσια τι πιο ωραίο από το να κοιμίζεις το μωρό σου κι αυτό να σε κοιτάει να σου γελάει:D Γενικά κάθε βράδυ που κοιμίζω τη Δανάη μου κάνει γλύκες και γελάει κτλ,αλλά κάποιες φορές που την παρατηρώ με κοιτάει μέσα στα μάτια και βλέπω μια αγνή αγάπη,δεν μπορώ να την περιγράψω...Και ο άντρας μου κάθεται απέναντι και μου λέει ο κακομοίρης,εμένα γιατί δεν με κοιτάει έτσι;)Βέβαια κι σε αυτόν κάνει νάζια και αγκαλιές και παίζουν αλλά είναι διαφορετικά μαζί μου νομίζω.Τι ωραίο συναίσθημα...με ταξιδεύει,μου παίρνει όλη την κούραση όλες τις στεναχώριες,με γεμίζει...

...Άντε συγκινήθηκα βραδιάτικα,πάω να κοιμηθώ κι εγώ...(πρώτα πάω να της σκάσω ένα φιλάκι:tongue:)

Τα παιδιά μας : Η χαρά και το νόημα της ζωής μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πτώμα!

Σιδέρωσα τα πάντα το απόγευμα ( δεν πρόλαβα να ξαπλώσω καθόλου) και στις 18:30 φύγαμε για παιδότοπο. Επιστρέψαμε λίγο μετά τις 22:30 κάναμε μπάνιο, το παιδί κοιμηθηκε και εγώ με το σύζυγο κάτσαμε λίγο στο σαλόνι. Πριν απο λιγο πήγε και εκείνος για ύπνο και εγώ εδώ επειδή εχω το laptop σαλόνι και δεν έχω κουράγιο να πάω μέχρι την κρεβατοκάμαρα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα:)

Εχω ξυπνήσει από τις έξι και μισή, άπλωσα το νυχτερινό πλυντήριο, κατέβασα τις ταξιδιωτικές τσάντες στο υπόγειο (τις είχα πλύνει αλλά δεν τις είχα βάλει στη θέση τους) σκούπισα-σφουγγάρισα την εξωτερική σκάλα (καθάρισα και την εξωτερική πόρτα) ήπια ένα χυμό και τώρα έφτιαξα ένα καφεδάκι για να συνεχίσω..

Για φαγητό σήμερα θα φτιάξω μοσχαράκι κοκκινιστό κατσαρόλας με μακαρούνες, θα έρθει και ένας φίλος να φάει μαζί μας.

Το βράδυ ίσως πάμε κάνα θέατρο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! τι κανετε?

εγω πριν απο λιγο ξυπνησα, αλλαξα κ εντυσα το παιδι κ πινω το καφεδακι μου.

εχτες τσακισαμε απο 2 σουβλακια ο καθενας κ απο 1 μπυρα, ισα που μπορεσα να παω μεχρι το κρεβατι!

σημερα θα κανω το μπανιο κ το δωματιο της μικρης κ θα μαγειρεψω μακαροναδα για εμας κ χορτοσουπα για την μικρη. θα κανω με λιγο μποτε γιατι σημερα θα παω το μεσημερακι-απογευμα στην φιλη μου να της κανω λιγο παρεα, δεν θα γινει σημερα η τελετη μαλλον τριτη.

ρενατα μου πρωινη πρωινη ε? εχεις αρκετες δουλιτσες?

4u εισαι ντουρασελ ρε παιδακι μου, πρωι-απογευμα εξω πως τα καταφερνεις? κ εγω του εξω ειμαι αλλα οχι ετσι!!! μπραβο κοριτσακι!

irene ετσι τα παιδακια μας, μας προσφερουν αγνη αγαπη ανευ ορων....

παω τα ταισω το πιτσικοκι μου, μπορει να ξαναμπω!!!

να εχουμε ενα υπεροχο σκ!!!

Link to comment
Share on other sites

περασα καποιες επιφανεις με ντετόλ,το ίδιο και όλα τα πόμολα και τους διακόπτες του σπιτιού,

εγω το κάνω αυτό συχνά με οινόπνευμα...πες μου Χρύσα μου ποιο ντετολ χρησιμοποιείς για τέτοια?

Ερωτηση να παρω καμια κρεμα για την κυταριτιδα τωρα που χουν 25% η ειναι τζαμπα λεφτα??????

Σεντονι ε????Σορρυυυυυυ:)

να πάρεις να πάρεις, κάτι κάνουν...

δεν την παλεύω ούτε εγώ αλλά ούτε ο γιος μέσα όλη μέρα με τπτ... βγαίνουμε καθε μέρα βρέξει χιονίσει:cool:

και γω το ίδιο...δεν μπορώ το μέσα, ποτέ δεν το μπορούσα...


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!! ΤΙ ΟΜΟΡΦΗ ΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ!:D

Για φαγητό σήμερα θα φτιάξω μοσχαράκι κοκκινιστό κατσαρόλας με μακαρούνες, θα έρθει και ένας φίλος να φάει μαζί μας.

Το βράδυ ίσως πάμε κάνα θέατρο.

τέλειο φαγητό!

αχ μου λείπει απίστευτα το θέατρο! :( Καλά να περάσετε Ρενάτα!;)

καλημερα! τι κανετε?

εγω πριν απο λιγο ξυπνησα, αλλαξα κ εντυσα το παιδι κ πινω το καφεδακι μου.

να εχουμε ενα υπεροχο σκ!!!

ο σύζυγος είναι μπαλκόνι και πίνει καφέ, ο γιος φτιάχνει παζλ στο σαλόνι και εγώ δίπλα του σας γράφω...

Η μπαλκονόπορτα είανι επιτέλους ανοιχτή και μυρίζει άνοιξη!!! Σίγουρα θα περάσουμε όλοι ενα υπέροχο και γεμάτο ΣΚ ;) να βάλετε όλες σας τα δυνατά σας!

και γω το ίδιο...δεν μπορώ το μέσα, ποτέ δεν το μπορούσα...

δική μου είσαι εσυ;)

για την ψησταριά εμεις έχουμε μία-την είχαμε πάρει κ ακριβούτσικη- αλλά δεν βόλεψε καθόλου.... τζάμπα κάθεται στην αυλή:rolleyes:

χι χι χι σε εμας θα ασχοληθεί ο σύζυγος με το σπορ ;) εγώ θα φτιάχνω τις σαλάτες - δίκαια πράγματα:D

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα ενα πλυντήριο, θα απλώσω και θα ετοιμαστούμε σιγα σιγά!

Θα παμε παραλία, θα παρουμε τα κουβαδάκια μας και την μπάλα μας....

Μετά σπίτι για φαγητό. Γαρίδες ψητές, ρυζάκι και σαλάτα μαρούλι ;)

Ξεκούραση κανα 2ωρο και για το απόγευμα ο γιος ανάμεσα σε σινεμά, λουνα παρκ και παιδότοπο κλείνει προς λουνά παρκ και παιδότοπο... επειδή σινεμά θα παμε αυριο σίγουρα στους ΑΠΙΘΑΝΟΥΣ.... ε, μαμα όχι καθε μέρα σινεμά να κανουμε κατι άλλο σήμερα :)

φιλιά πολλά σφυριχτά σε όλες ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα όμορφες!

Και εμεις πρωι πρωι σηκωθήκαμε σημερα,επιασε τον μικρο βηχας στις 6.30 και δεν μπορεσαμε να ξανακοιμηθούμε.Εστρωσα τα κρεβάτια,μαζεψα όσα γύριζαν ,ξεσκόνισα το σαλόνι και ετοίμασα καφεδες,γαλα και τηγανίτες για πρωινό.

Ο μικρος βλεπει τα παιδικα του ,ο αντρας μου πήγε για δουλεια και εγω κατεβηκα στον κήπο.Εβγαλα καρότα(τα τελευταια μας),πατζαρια και εκοψα λαχανό και τις πρωτες αγκιναρες.

dsc04766e.jpg[/uR

Ο μικρος ζητησε να τις βαλω στο φούρνο να τις φαμε ψητες το βραδυ.

Για το μεσημερι θα βαλω πατζαρια και πατατες και θα ψησω μπριζολες στο φούρνο.Κορίτσια εσεις πως τις ψηνετε?Γιατι εμεις πάντα τις φτιαχνουμε η στην ψηστιερα η στα καρβουνα και δεν το εχω στο φούρνο.

4U πολλές βολτιτσες!Μπραβο σας!Εδω ο καιρός ειναι μεν ζεστός αλλα εχει αερα και συννεφια....Ελπίζω να φτιαξει αργότερα.Αν ειμαστε καλά ισως βγούμε βολτιτσα πριν το μεσημερι.:)

Να εχουμε ενα πολύ ομορφο Σαββατοκύριακο!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα!!

Σήμερα βολτάρουμε...θα γίνει ένα φιλανθρωπικό μπαζάρ στην περιοχή και θα έχει κλόουν για 3 ώρες....φεύγουμε σε λίγο να πάμε εκεί να ξεσαλώσουν :)

Φαγάκι έχουμε, σπίτι καθαρό έχουμε και όρεξη έχουμε επίσης!

Θα σας διαβάσω μετά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...