Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες όσες περιμένουμε τις χοριακες μας❤️ Πέρασες πολλά,ομως  αυτή τη φορά εύχομαι να δεις μια μεγάλη χοριακη 🥰 Οι γιατροί τι λένε σχετικά με τις προηγούμενες εμβρυομεταφορες σου?

      Εγώ αύριο θα πάω για την επαναληπτική και ελπίζω να μην φάω χαστούκι..εμενα η πρώτη μου εμβρυομεταφορά ήταν μηδενική,τυχαίο γεγονός όπως είπε ο γιατρός η επόμενη που είχα βάλει δυο είχε παλινδρομήσει το ένα,όμως το άλλο είναι η κορούλα μου και τώρα είναι η τρίτη μου εμβρυομεταφορά.

       

      Μιλήσατε με τον γιατρό ? Τι σας είπε?

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Εννοείται πως προτιμάμε να ασχολούμαστε με τα παιδιά και να βολτάρουμε Ειρήνη μου από το να καθόμαστε μπρόστα στην οθόνη του υπολογιστή!!Εγω μπαίνω μονο όταν κοιμούνται τα παιδιά, με χαλαρώνει λίγο...και πάλι αναρωτιέμαι αν χαλάω πολύ ωρα χαζεύοντας στο ιντερνετ...είναι σχεδόν "άδειος" χρόνος, δεν μας "μένει" τίποτα από αυτόν, αλλιώς σχηματίζονται οι αναμνήσεις....

οπότε μαζί σου με τα χίλια:P:p:p

Ευχαριστώ που με καταλαβαίνεις.

Δεν "κλέβω" χρόνο από το φιογκάκι για τα διάφορα ενδιαφέροντά μου στο ίντερνετ. Απλώς χρειάζομαι κι άλλο χρόνο για το φιογκάκι τώρα {ειδικά που ανοίγει ξανά ο καιρός} και θα τον "παρω" από την ώρα που περνάω γενικά στο ίντερνετ.;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

στα δικα μου τωρα

ξεκινησα γενικη σιγα σιγα γιατι την αλλα βδομαδα πρωτα ο θεος θα φυγω οποτε να μη γυρισω και τρεχω πανικοβλητη

  1. αερισα ολο το σπιτι
  2. εστρωσα κρεβατια
  3. ξεκινησα γενικη απο το παιδικο εβγαλα το χαλι κ το πατακι εξω
  4. τα τιναξα
  5. εκανα μπαλκονοπορτα κ τζαμια
  6. καθαρισα τα κρεβατια με βετεξ
  7. εκανα με ενα βετεξ που εχω γι αυτητη δουλεια ολες τις γωνιες του δωματιου στο πατωμα
  8. καθαρισα φωτιστικο

και συνεχιζω

φαγακι σημερα μακαρονια με κιμα


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα! :D

Ελπίζω να είστε καλά, έχω να σας διαβάσω πολύυυ καιρό, τουλάχιστον 20 μέρες, φαντάζομαι τί θα έχετε γράψει πάλι! :shock::shock::shock::shock:

Εγώ τρεξίματα με τα ιατρικά ακόμα, κοντεύω όμως... μάλλον Δευτέρα θα μπω για την επέμβαση.:?

Οι μικρές μου καλά σχεδόν, "καθάρισε" η μεγάλη με βήχα-ακροαστικά κι άρχισε η μικρή σημερα με μύξες... Πάαααλι ξενύχτια... :cry:

Αν μπορέσω θα ξαναμπω... Φιλιά σε όλες

Φωτεινή να χαίρεσαι το ανθρωπάκι σου!

:P:p


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

ειρηνη μου σ ευχαριστω πολυ ελπιζω να συνελθω αβν κ νιωθω λιγο καλυτερα σκεφτηκα μηπως ειναι επειδη περιμενω περιοδο

Μεγάλη πιθανότητα, κορούλα... το παθαίνω και γω... :?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα! :D

Ελπίζω να είστε καλά, έχω να σας διαβάσω πολύυυ καιρό, τουλάχιστον 20 μέρες, φαντάζομαι τί θα έχετε γράψει πάλι! :shock::shock::shock::shock:

Εγώ τρεξίματα με τα ιατρικά ακόμα, κοντεύω όμως... μάλλον Δευτέρα θα μπω για την επέμβαση.:?

Οι μικρές μου καλά σχεδόν, "καθάρισε" η μεγάλη με βήχα-ακροαστικά κι άρχισε η μικρή σημερα με μύξες... Πάαααλι ξενύχτια... :cry:

Αν μπορέσω θα ξαναμπω... Φιλιά σε όλες

Φωτεινή να χαίρεσαι το ανθρωπάκι σου!

:P:p

Με το καλό! Με το καλό και να πάνε όλα καλά Βικ μου!

Να μας ενημερώσεις μόλις μπορέσεις... :|


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και μέσα σ' όλα, παίρνω κι εγώ κορτιζονούχα εισπνεόμενα και σπρέυ μύτης, λόγω βήχα και πίεσης στα αυτιά μου, κατάλοιπο ίωσης από τις μικρές προφανώς... Λόγω της επέμβασης με πλάκωσε στα φάρμακα ο ΩΡΛ, γιατί με το βήχα που είχα θα μου την αναβάλαν...


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου!καλο μηνα αντε ανοιξη τι ωραια που ειναι..

Ειρηνη πηρες φορα..να περνας καλα με το φιογκακι σου και οποτε μπορεις εδω ..

Χαρα μακαρι να ειναι τυχαιο και οχι καμια ωτιτιδα..

Βικτωρια περαστικα στην μικρουλα και να πανε ολα καλα με την επεμβαση..

Εμεις και χθες δεν ειχαμε πολυ καλο βραδυ η μικρη ηταν ανησυχη και το πρωι ξυπνησα με πονοκεφαλο..ετοιμασα την κορη μου για τον σταθμο και αφου εφυγε εκατσα λιγο να ηρεμησω(ετυχως που η μπουμπου κοιμοταν)..δεν εβλεπα ομως προκοπη και σηκωθηκα..

Ανοιξα το σπιτι

Εβαλα ενα πλυντηριο με μπουφαν(το εχει η μερα βλεπω)

Τιναξα τα ριχταρια

Καθαρισα τους παγκους της κουζινας και εριξα πορρυπαντικο για τα αλατα στον νεροχυτη(Ειρηνη την ιδια δουλεια καναμε)

Εκανα ενα περασμα στο μπανιο

Εστρωσα κρεβατια

Εβαλα αλλη παπλωματοθηκη στο παπλωμα

Απλωσα το πλυντηριο

Σκουπισα το μπαλκονι

Εβαλα σκουπα

Περασα με το σουιφερ τα επιπλα

Πηγα στο σουπερ για δυο πραγματακια

Τωρα εβαλα τα μακαρονια να βρασουν θα κανω καρμποναρα..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φιλενάδες ,τι κανετε?

Βικ ,με το καλό η επέμβαση ,εχεις μια εβδομάδα μπροστά σου ,ελπίζω να συνελθεις και εσυ και οι κόρούλες σου.

Ειρηνη ,μας πορωνεις κανονικα!Το μπαλκόνι δειχνει πολύ ομορφο!

Χαρα,καλό ξεκίνημα!Ελπίζω να περασει ευκολα ο πονοκεφαλος...

Θελω και εγω σιγα σιγα αλλα πρωτα πρεπει να τακτοποιησω τα εξω ,περιμενω βερνίκια και λαδια να περασω τα καγκελά μας και την τραπεζαρια και μετα να ξεκινησω μεσα.Εχω να ασχοληθω και με τον κήπο να βαλω τα καλοκαιρινα,και τρεχατε ποδαρακια μου!Ανυπομονω να ξεστρωσω!

Βγηκα εξω για δουλίτσες,πήγα χασαπικο,σούπερ ,και αλλα γραφιοκρατικα πηρα το πιτσιρικι απο το σχολειο και επιστρεψαμε.

Εβαλα στο φούρνο πέννες ογκρατεν ,

μαζεψα το νεροχυτη ,

εκανα ενα πέρασμα στο μπάνιο ,

εβαλα σκούπα και τωρα πάω να ετοιμασω να φαμε.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω κοριτσια μου

  1. αερισα ολο το σπιτι
  2. εστρωσα κρεβατια
  3. ξεκινησα γενικη απο το παιδικο εβγαλα το χαλι κ το πατακι εξω
  4. τα τιναξα
  5. εκανα μπαλκονοπορτα κ τζαμια
  6. καθαρισα τα κρεβατια με βετεξ
  7. εκανα με ενα βετεξ που εχω γι αυτητη δουλεια ολες τις γωνιες του δωματιου στο πατωμα
  8. καθαρισα φωτιστικο
  9. ταισα κοιμησα το μικρο
  10. εβαλα το φαγακι να γινετε
  11. εβγαλα τις κουρτινες απο παιδικο και πλειρουμ και πλενονται
  12. εκανα ταβανι και τουβαρια

καθομαι τρωω ενα πορτοκαλακι και συνεχισω


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσακια μου!καλο μηνα αντε ανοιξη τι ωραια που ειναι..

Ειρηνη πηρες φορα..να περνας καλα με το φιογκακι σου και οποτε μπορεις εδω ..

Χαρα μακαρι να ειναι τυχαιο και οχι καμια ωτιτιδα..

Βικτωρια περαστικα στην μικρουλα και να πανε ολα καλα με την επεμβαση..

Εμεις και χθες δεν ειχαμε πολυ καλο βραδυ η μικρη ηταν ανησυχη και το πρωι ξυπνησα με πονοκεφαλο..ετοιμασα την κορη μου για τον σταθμο και αφου εφυγε εκατσα λιγο να ηρεμησω(ετυχως που η μπουμπου κοιμοταν)..δεν εβλεπα ομως προκοπη και σηκωθηκα..

Ανοιξα το σπιτι

Εβαλα ενα πλυντηριο με μπουφαν(το εχει η μερα βλεπω)

Τιναξα τα ριχταρια

Καθαρισα τους παγκους της κουζινας και εριξα πορρυπαντικο για τα αλατα στον νεροχυτη(Ειρηνη την ιδια δουλεια καναμε)

Εκανα ενα περασμα στο μπανιο

Εστρωσα κρεβατια

Εβαλα αλλη παπλωματοθηκη στο παπλωμα

Απλωσα το πλυντηριο

Σκουπισα το μπαλκονι

Εβαλα σκουπα

Περασα με το σουιφερ τα επιπλα

Πηγα στο σουπερ για δυο πραγματακια

Τωρα εβαλα τα μακαρονια να βρασουν θα κανω καρμποναρα..

Έκανες αρκετές δουλίτσες Αρετουλα μου.

Καλή ξεκούραση... μ' αρέσει πολύ το φαγάκι σου!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Φιλενάδες ,τι κανετε?

Ειρηνη ,μας πορωνεις κανονικα!Το μπαλκόνι δειχνει πολύ ομορφο!

Θελω και εγω σιγα σιγα αλλα πρωτα πρεπει να τακτοποιησω τα εξω ,περιμενω βερνίκια και λαδια να περασω τα καγκελά μας και την τραπεζαρια και μετα να ξεκινησω μεσα.Εχω να ασχοληθω και με τον κήπο να βαλω τα καλοκαιρινα,και τρεχατε ποδαρακια μου!Ανυπομονω να ξεστρωσω!

Βγηκα εξω για δουλίτσες,πήγα χασαπικο,σούπερ ,και αλλα γραφιοκρατικα πηρα το πιτσιρικι απο το σχολειο και επιστρεψαμε.

Εβαλα στο φούρνο πέννες ογκρατεν ,

μαζεψα το νεροχυτη ,

εκανα ενα πέρασμα στο μπάνιο ,

εβαλα σκούπα και τωρα πάω να ετοιμασω να φαμε.

Πολύ χαίρομαι που σας πορώνουν οι φωτογραφίες Χρυσάκι μου. Γι αυτό σας τις βάζω! :P

Και γω θέλω να κάνω κάποια πράγματα στο μπαλκόνι μου {κυρίως να βάψουμε τα κάγκελα του πίσω μπαλκονιού} αλλά όχι ακόμα. Θέλω πολύ να βάψω πρώτα, τον τοίχο της κρεβατοκάμαρας μας {τον έναν μόνο}, που όλο το αναβάλω... Ιδωμεν... :rolleyes: Και γω ανυπομονώ πια να ξεστρώσω αλλά δεν το τολμώ ακόμα.

Ωραίο φαγάκι! :P:p


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου γεια σας! μετα απο πολυ σκεψη κ ενα γεγονος που εγινε την παρασκευη, εχω να σας κανω μια ανακοινωση, τελικα το κλεινουμε το μαγαζι, δεν παει αλλο, θα μου παρει κανα μηνα γιατι ειναι πολλα τα διαδικαστηκα κ ελπιζω να πανε καλα κ να ξεμπερδεψω. αναμικτα συναισθηματα, απο την μια στεναχωριεμαι κ απο την αλλη νιωθω ανακουφιση.

μετα απο καποιες κουβεντες κ αποφασεις που πηραμε με τον αντρα μου ενα θα πω, τι θα εκανα αν δεν τον ειχα!!!! με εχει στηριξει παρα πολυ, μα παρα πολυ ομως... δεν μπορω να πω λεπτομερειες, αλλα ειναι ενας υπεροχος ανθρωπος....

σας διαβασα στα πεταχτα γιατι εχω διαφορα στο μυαλο μου

ειρηνη μου ζηλευω το μπαλκονι σου, εμας ειναι χαλια... (βαφουμε καγκελα κ επικρατει πανικος!)

χαρα μου περαστηκα, εισαι καλυτερα?

βικ καλη επιτυχια με την επεμβαση, να πανε ολα καλα!

μολις ταισα κ αλλαξα την μικρη, παω να κανω καμια δουλιτσα κ επανερχομαι!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου γεια σας! μετα απο πολυ σκεψη κ ενα γεγονος που εγινε την παρασκευη, εχω να σας κανω μια ανακοινωση, τελικα το κλεινουμε το μαγαζι, δεν παει αλλο, θα μου παρει κανα μηνα γιατι ειναι πολλα τα διαδικαστηκα κ ελπιζω να πανε καλα κ να ξεμπερδεψω. αναμικτα συναισθηματα, απο την μια στεναχωριεμαι κ απο την αλλη νιωθω ανακουφιση.

μετα απο καποιες κουβεντες κ αποφασεις που πηραμε με τον αντρα μου ενα θα πω, τι θα εκανα αν δεν τον ειχα!!!! με εχει στηριξει παρα πολυ, μα παρα πολυ ομως... δεν μπορω να πω λεπτομερειες, αλλα ειναι ενας υπεροχος ανθρωπος....

σας διαβασα στα πεταχτα γιατι εχω διαφορα στο μυαλο μου

ειρηνη μου ζηλευω το μπαλκονι σου, εμας ειναι χαλια... (βαφουμε καγκελα κ επικρατει πανικος!)

χαρα μου περαστηκα, εισαι καλυτερα?

βικ καλη επιτυχια με την επεμβαση, να πανε ολα καλα!

μολις ταισα κ αλλαξα την μικρη, παω να κανω καμια δουλιτσα κ επανερχομαι!

Αχ Γιωτούλα μου.. σε είχα πολύ στο μυαλό μου.. ΠΟΛΥ αλλά δεν ήθελα να σου γράψω και να σε "πιέσω"... ήξερα πως θα μιλήσεις εσύ όταν είσαι έτοιμη.

Τώρα τι να πω..? Τι να ευχηθώ? Ελπίζω και εύχομαι ΟΛΑ να σου πάνε καλύτερα από ότι περιμένεις...

Υ.Γ. Μη ζηλευεις καθόλου για το μπαλκόνι. Οταν θα βάφω εγώ εσένα θα είναι άψογο! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...