Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μην σκέφτεσαι έτσι …. Δεν κάνει καλό σε σενα και το μωράκι !!!! Εγώ δεν ξέρω εάν θα κάνω πριν τη Παρασκευή…φλερτάρω με τη σκέψη να κάνω αύριο … αλλά φοβαμαι …

      Αυριο σε ποια μέρα θα είσαι? Καλύτερα να μην κάνεις  πριν την έβδομη πάντως

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κοριτσια...

Ο μικρος εξακολουθει να έχει δέκατα...και ειναι και στεναχωρημενος..

Ηθελε να παει στο παρτυ της καλυτερης του φιλης αλλα δεν γίνεται...

Ετσι το πρωι παρολο τα δέκατα τον πηγα λίγο στην μαμα μου που το ήθελε πολύ..

Τωρα αφου τελειωσα 2-3 παραγγελειες,σιδέρωσα και μαζεψα...ειπα να χαλαρώσω διαβάζοντας τις φιλενάδες μου!!! Σας φιλω γλυκά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγαπημένες μου :D .

Πως είναι τα κεφια σας? Σας διάβασα όλες και σας στέλνω την αγάπη μου.

Σήμερα είχαμε μία όμορφη, ήρεμη μέρα και ευτυχώς αισθανόμουν καλύτερα αν και από καταρροή... τα ίδια! Πότε θα σταματήσει άραγε? :confused:

Σηκωθήκαμε αργά, στις 10 παρά {!!!} και έκανα ψιλοδουλίτσες. Οχι πολλά πραγματα και καμιά ωρίτσα σιδέρωμα. Ετοιμαστήκαμε και πήγαμε στον μπαμπά μου. Το φιογκάκι το κατα-ευχαριστήθηκε.. έπαιξε στην αυλή που είναι στρωμένη με πλακάκι, έπαιξε με τον αδερφό μου video games, φάγαμε, τα είπαμε... ήταν πολύ καλά. Επιστρέψαμε και τελειώσαμε τα διαβάσματα για το σχολείο μας και μετά είδε λιγάκι harry potter. Εγώ έκανα λίγες δουλίτσες ώστε το σπίτι μας να είναι απόλυτα μαζεμένο και μετά κάναμε κατασκευες μαζι. Έκανα τα μπάνια μου, μάσκα στα μαλλάκια και τώρα θα κάνουν τα μπάνια τους και τα αγόρια.

Σας φιλώ γλυκά και σας σκέφτομαι! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια...

Ο μικρος εξακολουθει να έχει δέκατα...και ειναι και στεναχωρημενος..

Ηθελε να παει στο παρτυ της καλυτερης του φιλης αλλα δεν γίνεται...

Ετσι το πρωι παρολο τα δέκατα τον πηγα λίγο στην μαμα μου που το ήθελε πολύ..

Τωρα αφου τελειωσα 2-3 παραγγελειες,σιδέρωσα και μαζεψα...ειπα να χαλαρώσω διαβάζοντας τις φιλενάδες μου!!! Σας φιλω γλυκά

Να μου τον γλυκοφιλήσεις και περαστικά του Σοφούλα μου! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Να μην ξαναγυρίσει ... όλοι περνάμε τέτοιες δύσκολες μέρες, μη στενοχωριέσαι! (εμοτικον που δίνει φιλί)

μπράβο για το σινεμά που πήγατε αλλά το bbq θα είναι καλύτερο!

είμαι σίγουρη οτι θα λείπεις σε όλες... αλλά όλες μας θα είμαστε χαρούμενες που θα είσαι με το φιογκάκι και θα κάνετε "πολλά πράγματα" (έτσι λέει ο γιος μου:D)

Και σεις μου λείπετε και ήδη μάλιστα.. :?

Απλώς ξέρεις... όταν μαλώνω με κάποιον {με το παιδί, τον άντρα μου, τους δικούς μου, τις φίλες μου κτλ} ποτέ δεν το "ξεπετάω"... το σκέφτομαι, αναρωτιεμαι γιατί και βλέπω τι λάθος έγινε.. που έφταιγα εγώ και πως θα το διορθώσω ώστε να μην ξαναγίνει.

Και είδα πως χρειάζομαι λίγο περισσότερο χρόνο τώρα με το φιογκάκι. Κάθε άνοιξη μέχρι και Οκτώβρη, που έχει καλό καιρό, ξεσαλώνουμε.. το βγάζω βόλτες και προσπαθώ να είμαστε αρκετά "έξω" ώστε να έχει πολλά ερεθίσματα. Ετσι θα γίνει και τωρα, σιγά-σιγά... :D απλώς λόγω του χειμώνα και της πίεσης που είχαμε με τα διαβάσματα, "πιεστήκαμε" περισσότερο... :|


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Ειρηνάκι και Γιωτούλι, εύχομαι η εξέλιξη της ημέρας να σας αποζημιώσει και να σας δώσει λόγους πολλούς να χαμογελάτε! Και σε όλες μας δηλαδή!

Η μικρή μου κοιμήθηκε τελικά από τις 7:30 χθες το απόγευμα μέχρι τις 8:20 και ξύπνησε με σούπερ διάθεση :P!

Μαγείρεψα κανελόνια (μου έδωσες ιδέα, Ειρήνη) κι ετοιμαζόμαστε να φύγουμε για Τατόι. Βασιλική η βόλτα σήμερα :tongue:!

Είδα χθες ένα πολύ ενδιαφέρον ντοκιμαντέρ. Είναι κάπως πυκνό αλλά άξιζε. "La education prohibida" ο τίτλος, με κύριο θέμα το σχολείο, το εκπαιδευτικό σύστημα και τον τρόπο που αντιμετωπίζουμε τα παιδιά μας ως εκπαιδευτικοί αλλά και ως γονείς... Έχει τροφή για σκέψη :rolleyes:, αν κάποια ενδιαφέρεται.

Ευχαριστώ πολύ αγαπημένη μου!!!! Ευχαριστώ για τα λόγια στήριξης σου!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!!

Άλλαξε η ώρα και επισήμως πλέον η άνοιξη έρχεται για τα καλά!!! Νιώθω ότι αρχίζω να πεταλουδίζω :)

Ειρηνάκι μου, δυστυχώς είναι κάποιες μέρες που πάνε όλα στραβά και ανάποδα! Χαμογελάκι :) μια νέα μέρα ξεκίνησε!

Και γω το ίδιο Βάσια μου το ίδιο νιώθω παρά που ακόμα δεν έχω συνέλθει...

Σου βάζω και τα αγαπημένα μου λουλουδάκια, τα νερατζάκια, που σαν ανθίζουν παρόμοιο άρωμα με ΤΡΕΛΑΙΝΕΙ....

Ο άντρας μου δεν μ αφήνει ποτέ "παραπονεμένη" και πάντα έχουμε την μυρωδιά τους στο σπίτι μας.. εδώ, στην κουζίνα μου:

DSC01754_zpsfcd35d88.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

ειρηνη μου υπαρχουν κ αυτες οι μερες... τουλαχιστον περασατε ωραια στον σινεμα! κ σημερα μπαρμπεκιου! τελεια!!!!

φιλακια πολλα σε ολες!!!

Ευχαριστώ Γιωτάκι μου.

Οντως το εργάκι ήταν σούπερ καταπληκτικό. Τρελή "αμερικανιά", απ αυτές που μ αρέσουν να βλέπω στο σινεμά λόγω τον εφέ... το κερασάκι μου δε, ο λατρεμένος μου {ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ!! :twisted::lol::lol: } Γκέραλτ Μπάτλερ, που κυριολεκτικά μου έτρεχαν τα σάλια!!! :tongue::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Για το αμόρε έχω καιρό να σας πω....ανταλλάξαν τηλέφωνα και παίρνει συνέχεια ο κύριος για να μας καλέσει σπίτι του χαχαχα έχει απίστευτο γέλιο! Παίρνει τηλ και το σηκώνω και λέει "Γειά σας, είστε η μαμά της .......... , μπορώ να της μιλήσω????" αααχχχχ τι με περιμένει την μάνα!!!

............ :shock::shock::shock: α πα πα.. προχωράει η κατάσταση!!!!!!!!!!!!!!!! :tongue:

Κουράγιο ΜΑΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσακια μου,

αφου χαλαρωσα αρκετα, σηκωθηκα, ετοιμασα φρουτοκρεμα για την μπουμπου μου, την ταισα, την εκανα μπανιο, λουσαμε τα μαλλακια της επιασα κ ενα συντριβανακι στα μαλλια κ την πηγα στην πεθερα μου που ηταν κ οι ξαδελφες εκει.

εγω εκανα μερικες δουλιτσες:

  1. απλωσα ενα πλυντηριο
  2. εβαλα ενα δευτερο με ανοιχτοχρωμα
  3. εβαλα ψωμι να γινεται
  4. επλυνα ενα ταψι
  5. επλυνα κ ψιλοκοψα σπανακι
  6. εφτιαξα σπανακοπιτα
  7. εστρωσα τα ριχταρια στο σαλονι
  8. απλωσα το 2ο πλυντηριο

να σας πω οτι ο αντρας μου βαφει τα καγκελα του μπαλκονιου, οποτε καταλαβαινεται τι επικρατει εξω...... οταν τελειωσει θα κανω ενα ντου!

παω να μαζεψω το παιδι απο διπλα κ να ετοιμαστουμε για το βραδυ

σας φιλω!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσούδια....σήμερα ήμουν ολομόναχη με τα κορίτσια...περάσαμε μια φούλ μέρα γεμάτη βόλτες...!!1 Πήγαμε το πρωί στον καραγκιόζη και ρίξαμε πολύ γέλιο....γυρίσαμε φάγαμε και δεν τις έβαλα για ύπνο....έπαιξαν πάλι και 6 πήγαμε στο σπίτι του αμόρε να παίξουν....γυρίσαμε στις 8 έφαγαν και πήγαν για ύπνο!!!

Ωραία περάσαμε, έπαιξαν, ξεσάλωσαν χαχχαχ και εγώ τα έλεγα με την μαμά του..... :P :p :P έριξα πολύ γέλιο...

πάω να δω ταινία....καλό βράδυ!

Link to comment
Share on other sites

και εγω με τον μικρο αρρωστουλη ..που συνεχιζει τα δέκατα...αλλα ευτυχως απο διαθεση ειμαστε οκ...

μια και παιξαμε τραγουδήσαμε κτλ κτλ

Τώρα τον έβαλα να ξαπλωσει ...παω να βαλω ένα κρασάκι και να χαζεψω τηλεοραση

Καληνυχτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου!

Ειρηνη μου περασατε ομορφα σημερα ε?μπραβο σας..οντως τα παιδια χρειαζονται περισσοτερο χρονο μαζι μας..

Σοφια περαστικα στον μικρουλη σου,αυριο να ειναι περδικι..

Εμεις σηκωθηκαμε πιο αργα σημερα και εκινησα τις δουκιτσες μου ωστε το μεσημερακι να παμε βολτιτσα με τις μικρες..

Αλαξα σεντονια σε ολα τα δωματια

Αερισα παπλωματα

Καθαρισα την κουζινα και τις μικροσυσκευες

Επλυνα καλα το μπανιο και αλλαξα πετσετες

Εβαλα σκουπα

Ξεσκονισα πολυ καλα

Σφουγγαρισα

Μαγειρεψα μοσχαρακι γιουβετσι και το φαγητο της μικρης

Φαγαμε και μαζεψα την κουζινα

Εφτιαξα ζυμαρι για σπανακοπιτα

Ετοιμαστηκαμε και πηγαμε στο αλσος πηραμε καφεδακι η μεγαλη επαιξε στην παιδικη χαρα και με την αμμο(διασκεδασε πολυ μας ειπε),γυρισαμε στις 6 εκανα μπανιο την κορη μου μαλλακια κοψαμε νυχακια, εφτιαξα την πιτουλα, ξαναμαζεψα την κουζινακαναμε και την μικρη μπανιο και εμεις και τωρα επιτελους χαλαρωση..να εχουμε καλο βραδυ κοριτσακια!!


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια, τι γρήγορα που περνάει το σ/κ :?!

κοιμηθηκα αργουτσικα εχτες κ ειχα το κλασσικο πρωινο εγερτηριο κοιμηθηκα 5 ωρες περιπου.

τελικα αφου ταισα την μικρη κ ηρθε η ωρα να κοιμηθει, κοιμηθηκα κ εγω μια ωριτσα. οχι οτι χορτασα υπνο, αλλα απο το τιποτα καλο ειναι, τωρα πινω το καφεδακι μου κ χαλαρωνω

στα δικα μας τωρα, σημερα εκανα τα εξης:

  1. ταισα κ αλλαξα την μικρη
  2. εβαλα ενα πλυντηριο χρωματιστα
  3. μαζεψα τα ριχταρια που ειχα απλωσει
  4. εβγαλα τις φλοκατες απο το παιδικο εξω κ τις τιναξα
  5. σκουπισα κ ξεσκονισα το παιδικο
  6. εστρωσα κρεβατια
  7. συμμαζεψα
  8. αδειασα ολα τα καλαθακια των σκουπιδιων
  9. καθαρισα το μπανιο, τα επανω επανω κ αλλαξα πετσετες
  10. μαζεψα νεροχυτη
  11. κατεβασα τα σκουπιδια
  12. πηγα κ πηρα ψωμι, δεν προλαβα να φτιαξω, θα φτιαξω σε λιγο
  13. εβαλα τις μπριζολες στον φουρνο
  14. εβρασα το ψαρι της μικρης
  15. ταιασα κ αλλαξα το παιδι
  16. καθαρισα κ τηγανισα πατατες
  17. εφτιαξα τζατζικι
  18. εστρωσα τραπεζι κ φαγαμε (ηπια κ μια μπυρα κ το ευχαριστηθηκα!)
  19. μαζεψα το τραπεζι κ εβαλα τα πιατα στο πλυντηριο

τωρα θα χαλαρωσω λιγο, στις θα ταισω το παιδι φρουτοκρεμα. εχω να απλωσω κ να βαλω ενα ο πλυντηριο κ μαλλον θα παω την μικρη επανω στις ξαδελφες της να παιξει.

Μαρή, ήταν που σου φαίνονταν πολλά τα 5 πραγματάκια που 'χες στο πρόγραμμα το πρωί :tongue:! Και δεν σταμάτησες καν στο 19, έγραψες κι άλλα μετά :lol:

Καλησπέρα αγαπημένες μου :D .

Πως είναι τα κεφια σας? Σας διάβασα όλες και σας στέλνω την αγάπη μου.

Σήμερα είχαμε μία όμορφη, ήρεμη μέρα και ευτυχώς αισθανόμουν καλύτερα αν και από καταρροή... τα ίδια! Πότε θα σταματήσει άραγε? :confused:

Σηκωθήκαμε αργά, στις 10 παρά {!!!} και έκανα ψιλοδουλίτσες. Οχι πολλά πραγματα και καμιά ωρίτσα σιδέρωμα. Ετοιμαστήκαμε και πήγαμε στον μπαμπά μου. Το φιογκάκι το κατα-ευχαριστήθηκε.. έπαιξε στην αυλή που είναι στρωμένη με πλακάκι, έπαιξε με τον αδερφό μου video games, φάγαμε, τα είπαμε... ήταν πολύ καλά. Επιστρέψαμε και τελειώσαμε τα διαβάσματα για το σχολείο μας και μετά είδε λιγάκι harry potter. Εγώ έκανα λίγες δουλίτσες ώστε το σπίτι μας να είναι απόλυτα μαζεμένο και μετά κάναμε κατασκευες μαζι. Έκανα τα μπάνια μου, μάσκα στα μαλλάκια και τώρα θα κάνουν τα μπάνια τους και τα αγόρια.

Σας φιλώ γλυκά και σας σκέφτομαι! :P

:D:D Χαίρομαι για σένα, ειλικρινά! Έτσι κι αλλιώς την έχεις βρει ήδη την άκρη ;)!

Ωραία περάσαμε, έπαιξαν, ξεσάλωσαν χαχχαχ και εγώ τα έλεγα με την μαμά του..... :P :p :P έριξα πολύ γέλιο...

Γέλα, μάνα, γέλα... όσο είσαι ακόμα στο διπλανό δωμάτιο :tongue:

και εγω με τον μικρο αρρωστουλη ..που συνεχιζει τα δέκατα...αλλα ευτυχως απο διαθεση ειμαστε οκ...

μια και παιξαμε τραγουδήσαμε κτλ κτλ

Τώρα τον έβαλα να ξαπλωσει ...παω να βαλω ένα κρασάκι και να χαζεψω τηλεοραση

Καληνυχτα

Περαστικά του, Σοφία! Αφού βρήκε το χαμόγελό του, όλα καλά!

Πάω μπας και δω κι εγώ κανένα ταινιάκι :rolleyes:

Καλή βδομάδα!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...