Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

http://www.tovima.gr/society/article/?aid=505176

όπως καταλάβατε ψάχνω να δω τι θα κανουμε άυριο που ακυρώθηκε το σινεμά ;)

μπαμπας και γιος παίζουν με τα μπαλάκια και κάνουν οτι μαζεύουν τα μήλα !!! μπουχαχαχαχαχα περαστικά του :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ρε συ Χρύσα, πραγματικά, σου βγάζω το καπέλο! Όλα αυτά στη φωτό είναι απ' τον κήπο σου; Είμαι τόσο ανάξια να φροντίσω έστω ένα πράσινο φύλλο που ειλικρινά σε θαυμάζω!

ακριβώς τα ίδια και εγώ!!! να κανουμε παρεα!

Link to comment
Share on other sites

aloha!

τι μου κάνετε? γυρίζετε όλες γυριστρούλες? :)

λοιπόν πήγαμε φάληρο το πρωί σε παραλία και δίπλα με παιδική χαρα.

Στην αρχή πηγαμε στην παιδική χαρά μετα στην παραλία ακριβώς απο κάτω βγαλαμε όλα τα κουβαδάκια κλπ παιχνίδια και κατσαμε καμια ώρα μετά ξανά παιδική χαρά.

Στη συνέχεια πήγαμε στο σπίτι του νονού μας που μένει κοντα για καφέ, μετά πήγαμε σπίτι μας μαζί με το νονό μας μαγειρέψαμε και φαγαμε όλοι μαζί.

Φαγαμε και δεν πέρασε ούτε μια ώρα και ζητούσε επιμονα ποδήλατο!! στο μεταξύ καλεσε ο μπαμπας του στο σινεμα να κρατησουμε θεση για αυριο για τους απίθανους αλλά σας είπα και παραπάνω οτι το πρόγραμμά τους άλλαξε, οπότε έσπευσα να σας ενημερώσω απο κινητό μη με βρίζεται μετά ;)

τώρα εδώ και κανα μισάωρο έχουμε έρθει παιδότοπο με φίλους και πήραμε και laptop!

τι βόλτα ξεγυρισμένη ήταν αυτή χαχαχααχ δεν βάλατε ποπό κάτω! :P :p :P Μπράβο, πολύ σας χαίρομαι! Εμείς είχαμε διαβάσματα και δεν βγήκαμε! Μόλις τσακίσαμε και κάτι σουβλάκια!

Αύριο το πρωί θα πάμε Καραγκιόζη και το απόγευμα θα πάμε βόλτα στο σπίτι του αμόρε για να παίξουν τα παιδιά!

Για το αμόρε έχω καιρό να σας πω....ανταλλάξαν τηλέφωνα και παίρνει συνέχεια ο κύριος για να μας καλέσει σπίτι του χαχαχα έχει απίστευτο γέλιο! Παίρνει τηλ και το σηκώνω και λέει "Γειά σας, είστε η μαμά της .......... , μπορώ να της μιλήσω????" αααχχχχ τι με περιμένει την μάνα!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια, σε λιγο παω την μικρη για υπνο!

τις μπριζολες τις βαζω στον φουρνο με αλατι-πιπερι-ριγανη-λαδι κ λιγο νερακι γινονται λουκουμι!

βασια το αμορε ολα τα λεφτα!

4u κ εγω αχρηστη με τα λουλουδια απιστευτη βολτα, χαρας το κουραγιο σας

χρυσα υπεροχα τα πραγματα απο τον κηπο!!! εισαι αστερι!

σοφακι περαστηκα στο παιδι!

αρετουλα καλυτερα ειμαι, σε ευχαριστω!

ειρηνη μου που εισαι σημερα? ελπιζω ολα καλα κ να πηγες κ γυμναστηριο.

καλο σαββατοβραδο κοριτσακια μου!

σας φιλω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορούλες μου.

Ισως είναι και η πρώτη φορά που γράφω τόσο αργά.

Σας διάβασα, ελπίζω να είστε όλες καλά.

Εγώ είχα μια περίεργη μέρα σήμερα. Δεν ένιωθα και πολύ καλά, ούτε για γυμναστική δεν είχα κουράγια, που τόσο μου έχει λείψει και από την άλλη μάλωνα τη μισή μέρα με το φιογκάκι και την άλλη μισή τα χωνα στον άντρα μου... :? . Να μην ξαναγυρίσει....

Είχαμε κανονίσει με ένα φιλικό ζευγάρι και πήγαμε να δούμε εργάκι στο village, με τον λατρεμένο μου... gerard butler και παρά που δεν είχα καθόλου κέφια, αφήσαμε το φιογκάκι στην πεθερά μου και πήγαμε. Τελικά ήταν σούπερ "αμερικανιά" το έργο, οπως το περίμενα και 100% στα γούστα μου και μας άρεσε. Πήραμε το φιογκάκι και επιστρέψαμε.. σιδέρωσα και λιγάκι.

Αύριο θα πάμε στον μπαμπά μου, μας περιμένουν για bbq και το φιογκάκι ειδικά το περιμένει πως και τι.

Θα σας γράψω μάλλον το βραδάκι, αφού έχω κοιμήσει το μικρό μου. Θα προσπαθήσω να μπαίνω κυρίως τα πρωινά, ειδικά όταν το φιογκάκι είναι στο σχολείο ή όταν λείπει σε εξωσχολικά και δεν τον πηγαίνω εγώ γιατί νιώθω πως χρειάζομαι κι άλλο χρόνο μαζί του...

Σας καληνυχτίζω και σας φιλώ γλυκά.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια, καλη κυριακη να εχουμε!

τι κανετε? εγω νυσταζω παρα πολυ, αλλαξε η ωρα κ σηκωθηκα 1 ωρα νωριτερα... πινω καφεδακι

θελω να κανω κατι ψιλοπραγματα σημερα, αλλα ουτε για αυτα δεν εχω κουραγιο, μαλλον οταν κοιμησω την μικρη θα την πεσω κ εγω.

θελω να κανω τα εξης:

  1. να καθαρισω το δωματιο της μικρης
  2. να βαλω 1-2 πλυντηρια
  3. να καθαρισω το μπανιο
  4. να μαγειρεψω (μπριζολες με πατατες στον φουρνο)
  5. να πλυνω τα της λαικης κ να τακτοποιησω το ψυγειο
  6. να βρασω το ψαρι της μικρης

πολλα μου φαινονται...:?

ειρηνη μου υπαρχουν κ αυτες οι μερες... τουλαχιστον περασατε ωραια στον σινεμα! κ σημερα μπαρμπεκιου! τελεια!!!!

φιλακια πολλα σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα όμορφες!Τι κάνετε?

Εχθες ειχαμε μία όμορφη ημερα.Μετα το μεσημεριανό φαγητό κατεβηκαμε στον κήπο ,ό μικρος πήρε και το ποδήλατο και γυριζε στην αυλη και στη γειτονια ,εγω συνεχισα τις δουλειες στο σπίτι,και όταν ανεβηκε πάνω ηταν κατενθουσιασμένος:πέρασα πολύ ωραια μαμα ,ηταν καταπληκτική ημερα!

Μετα πήγαμε στη μαμά μου και να αναψουμε το καντηλακι του μπαμπά μου και επιστρεψαμε σπίτι με μια φίλη για καφε.Σημερα ειχαμε προγραμματισει να πάμε εκκλησια αλλα μας πήρε λιγακι ο υπνος και αργησαμε.Ηπιαμε τα κεφαδακια μας και ελπίζω να βγούμε καμια βολτίτσα.

Μιρτούλα εγω χρησιμοποιω αυτό το ντετολ

http://www.dettol.gr/products-for-your-family-protection-against-common-illness-sanitising-spray

.

Ειρηνη καλά να περασετε σημερα .Ελπίζω να ειναι ομορφη η ημερα σας και μην στενοχωριεσαι για τα υπόλοιπα .Ολοι εχουμε τις κακές μας καποιες φορες.

Βασια εξελίσσονται τα πραγματα,ε????

Α!και οι μπριζόλες εγιναν πολύ καλές.Τις μαρινάρισα με αλατι ,πιπέρι ,μουσταρδα,ελαχιστο μπαλσαμικο και ενα πορτοκάλι και τις εβαλα πάνω σε μια σχαρα σε ενα ταψακι ,όπου ειχα βαλει λίγο νερο ,λαδι και την αλάχιστη μαριναδα.Ευχαριστω για τις συμβουλές αλλα και για τα καλά σας λόγια για τον κήπο μου!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια, καλη κυριακη να εχουμε!

τι κανετε? εγω νυσταζω παρα πολυ, αλλαξε η ωρα κ σηκωθηκα 1 ωρα νωριτερα... πινω καφεδακι

θελω να κανω κατι ψιλοπραγματα σημερα, αλλα ουτε για αυτα δεν εχω κουραγιο, μαλλον οταν κοιμησω την μικρη θα την πεσω κ εγω.

θελω να κανω τα εξης:

  1. να καθαρισω το δωματιο της μικρης
  2. να βαλω 1-2 πλυντηρια
  3. να καθαρισω το μπανιο
  4. να μαγειρεψω (μπριζολες με πατατες στον φουρνο)
  5. να πλυνω τα της λαικης κ να τακτοποιησω το ψυγειο
  6. να βρασω το ψαρι της μικρης

πολλα μου φαινονται...:?

ειρηνη μου υπαρχουν κ αυτες οι μερες... τουλαχιστον περασατε ωραια στον σινεμα! κ σημερα μπαρμπεκιου! τελεια!!!!

φιλακια πολλα σε ολες!!!

Γιατί ετσι Γιωτα?Μήπως να την πάρεις ρεπό την ημερα?;)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!!

Άλλαξε η ώρα και επισήμως πλέον η άνοιξη έρχεται για τα καλά!!! Νιώθω ότι αρχίζω να πεταλουδίζω :)

Ειρηνάκι μου, δυστυχώς είναι κάποιες μέρες που πάνε όλα στραβά και ανάποδα! Χαμογελάκι :) μια νέα μέρα ξεκίνησε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Ειρηνάκι και Γιωτούλι, εύχομαι η εξέλιξη της ημέρας να σας αποζημιώσει και να σας δώσει λόγους πολλούς να χαμογελάτε! Και σε όλες μας δηλαδή!

Η μικρή μου κοιμήθηκε τελικά από τις 7:30 χθες το απόγευμα μέχρι τις 8:20 και ξύπνησε με σούπερ διάθεση :P!

Μαγείρεψα κανελόνια (μου έδωσες ιδέα, Ειρήνη) κι ετοιμαζόμαστε να φύγουμε για Τατόι. Βασιλική η βόλτα σήμερα :tongue:!

Είδα χθες ένα πολύ ενδιαφέρον ντοκιμαντέρ. Είναι κάπως πυκνό αλλά άξιζε. "La education prohibida" ο τίτλος, με κύριο θέμα το σχολείο, το εκπαιδευτικό σύστημα και τον τρόπο που αντιμετωπίζουμε τα παιδιά μας ως εκπαιδευτικοί αλλά και ως γονείς... Έχει τροφή για σκέψη :rolleyes:, αν κάποια ενδιαφέρεται.


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ετσι Γιωτα?Μήπως να την πάρεις ρεπό την ημερα?;)

κοιμηθηκα αργουτσικα εχτες κ ειχα το κλασσικο πρωινο εγερτηριο κοιμηθηκα 5 ωρες περιπου.

τελικα αφου ταισα την μικρη κ ηρθε η ωρα να κοιμηθει, κοιμηθηκα κ εγω μια ωριτσα. οχι οτι χορτασα υπνο, αλλα απο το τιποτα καλο ειναι, τωρα πινω το καφεδακι μου κ χαλαρωνω

στα δικα μας τωρα, σημερα εκανα τα εξης:

  1. ταισα κ αλλαξα την μικρη
  2. εβαλα ενα πλυντηριο χρωματιστα
  3. μαζεψα τα ριχταρια που ειχα απλωσει
  4. εβγαλα τις φλοκατες απο το παιδικο εξω κ τις τιναξα
  5. σκουπισα κ ξεσκονισα το παιδικο
  6. εστρωσα κρεβατια
  7. συμμαζεψα
  8. αδειασα ολα τα καλαθακια των σκουπιδιων
  9. καθαρισα το μπανιο, τα επανω επανω κ αλλαξα πετσετες
  10. μαζεψα νεροχυτη
  11. κατεβασα τα σκουπιδια
  12. πηγα κ πηρα ψωμι, δεν προλαβα να φτιαξω, θα φτιαξω σε λιγο
  13. εβαλα τις μπριζολες στον φουρνο
  14. εβρασα το ψαρι της μικρης
  15. ταιασα κ αλλαξα το παιδι
  16. καθαρισα κ τηγανισα πατατες
  17. εφτιαξα τζατζικι
  18. εστρωσα τραπεζι κ φαγαμε (ηπια κ μια μπυρα κ το ευχαριστηθηκα!)
  19. μαζεψα το τραπεζι κ εβαλα τα πιατα στο πλυντηριο

τωρα θα χαλαρωσω λιγο, στις θα ταισω το παιδι φρουτοκρεμα. εχω να απλωσω κ να βαλω ενα ο πλυντηριο κ μαλλον θα παω την μικρη επανω στις ξαδελφες της να παιξει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...κοριτσάκια!!!

Το πρωι ηταν απυρετος ο μικρος ...τώρα πάλι έχει 37,8

Αν και ωραια μέρα...ο μικρος δεν έχει όρεξη!

Ελπιζω αυριο όλα καλύτερα!!! :)

Σας φιλώ !!!!

Σίγουρα αύριο θα είναι μια καλύετρη μέρα για εσας! :)

τι βόλτα ξεγυρισμένη ήταν αυτή χαχαχααχ δεν βάλατε ποπό κάτω! :P :p :P Μπράβο, πολύ σας χαίρομαι! Εμείς είχαμε διαβάσματα και δεν βγήκαμε! Μόλις τσακίσαμε και κάτι σουβλάκια!

Αύριο το πρωί θα πάμε Καραγκιόζη και το απόγευμα θα πάμε βόλτα στο σπίτι του αμόρε για να παίξουν τα παιδιά!

Για το αμόρε έχω καιρό να σας πω....ανταλλάξαν τηλέφωνα και παίρνει συνέχεια ο κύριος για να μας καλέσει σπίτι του χαχαχα έχει απίστευτο γέλιο! Παίρνει τηλ και το σηκώνω και λέει "Γειά σας, είστε η μαμά της .......... , μπορώ να της μιλήσω????" αααχχχχ τι με περιμένει την μάνα!!!

είδες γι' αυτό ξεσαλώνουμε τώρα γιατι σε μερικά χρόνια ούτε εμείς θα μπορούμε .... θα διαβάζουμε :rolleyes:

φτου σου :tongue: και ξανά φτού σου :tongue: για τα σουβλάκια!

πεθαίνω.....!!! ωρε τι έχει να γίνει και τι μας περιμένει:rolleyes:

γεια σας κοριτσακια, σε λιγο παω την μικρη για υπνο!

τις μπριζολες τις βαζω στον φουρνο με αλατι-πιπερι-ριγανη-λαδι κ λιγο νερακι γινονται λουκουμι!

βασια το αμορε ολα τα λεφτα!

4u κ εγω αχρηστη με τα λουλουδια απιστευτη βολτα, χαρας το κουραγιο σας

χρυσα υπεροχα τα πραγματα απο τον κηπο!!! εισαι αστερι!

σοφακι περαστηκα στο παιδι!

αρετουλα καλυτερα ειμαι, σε ευχαριστω!

ειρηνη μου που εισαι σημερα? ελπιζω ολα καλα κ να πηγες κ γυμναστηριο.

καλο σαββατοβραδο κοριτσακια μου!

σας φιλω!

χι χι χι γίναμε 3! Θα βάλουμε τη Χρύσα να μας κάνει ιδιαίτερα;)

Καλησπέρα κορούλες μου.

Ισως είναι και η πρώτη φορά που γράφω τόσο αργά.

Σας διάβασα, ελπίζω να είστε όλες καλά.

Εγώ είχα μια περίεργη μέρα σήμερα. Δεν ένιωθα και πολύ καλά, ούτε για γυμναστική δεν είχα κουράγια, που τόσο μου έχει λείψει και από την άλλη μάλωνα τη μισή μέρα με το φιογκάκι και την άλλη μισή τα χωνα στον άντρα μου... :? . Να μην ξαναγυρίσει....

Είχαμε κανονίσει με ένα φιλικό ζευγάρι και πήγαμε να δούμε εργάκι στο village, με τον λατρεμένο μου... gerard butler και παρά που δεν είχα καθόλου κέφια, αφήσαμε το φιογκάκι στην πεθερά μου και πήγαμε. Τελικά ήταν σούπερ "αμερικανιά" το έργο, οπως το περίμενα και 100% στα γούστα μου και μας άρεσε. Πήραμε το φιογκάκι και επιστρέψαμε.. σιδέρωσα και λιγάκι.

Αύριο θα πάμε στον μπαμπά μου, μας περιμένουν για bbq και το φιογκάκι ειδικά το περιμένει πως και τι.

Θα σας γράψω μάλλον το βραδάκι, αφού έχω κοιμήσει το μικρό μου. Θα προσπαθήσω να μπαίνω κυρίως τα πρωινά, ειδικά όταν το φιογκάκι είναι στο σχολείο ή όταν λείπει σε εξωσχολικά και δεν τον πηγαίνω εγώ γιατί νιώθω πως χρειάζομαι κι άλλο χρόνο μαζί του...

Σας καληνυχτίζω και σας φιλώ γλυκά.

Να μην ξαναγυρίσει ... όλοι περνάμε τέτοιες δύσκολες μέρες, μη στενοχωριέσαι! (εμοτικον που δίνει φιλί)

μπράβο για το σινεμά που πήγατε αλλά το bbq θα είναι καλύτερο!

είμαι σίγουρη οτι θα λείπεις σε όλες... αλλά όλες μας θα είμαστε χαρούμενες που θα είσαι με το φιογκάκι και θα κάνετε "πολλά πράγματα" (έτσι λέει ο γιος μου:D)

καλημερα κοριτσακια, καλη κυριακη να εχουμε!

τι κανετε? εγω νυσταζω παρα πολυ, αλλαξε η ωρα κ σηκωθηκα 1 ωρα νωριτερα... πινω καφεδακι

θελω να κανω κατι ψιλοπραγματα σημερα, αλλα ουτε για αυτα δεν εχω κουραγιο, μαλλον οταν κοιμησω την μικρη θα την πεσω κ εγω.

θελω να κανω τα εξης:

  1. να καθαρισω το δωματιο της μικρης
  2. να βαλω 1-2 πλυντηρια
  3. να καθαρισω το μπανιο
  4. να μαγειρεψω (μπριζολες με πατατες στον φουρνο)
  5. να πλυνω τα της λαικης κ να τακτοποιησω το ψυγειο
  6. να βρασω το ψαρι της μικρης

πολλα μου φαινονται...:?

ειρηνη μου υπαρχουν κ αυτες οι μερες... τουλαχιστον περασατε ωραια στον σινεμα! κ σημερα μπαρμπεκιου! τελεια!!!!

φιλακια πολλα σε ολες!!!

καλά κανεις και σου φαίνονται πολλά ειδικά για Κυριακή... αστα απο Δευτέρα βρε;)

Καλημερα όμορφες!Τι κάνετε?

Εχθες ειχαμε μία όμορφη ημερα.Μετα το μεσημεριανό φαγητό κατεβηκαμε στον κήπο ,ό μικρος πήρε και το ποδήλατο και γυριζε στην αυλη και στη γειτονια ,εγω συνεχισα τις δουλειες στο σπίτι,και όταν ανεβηκε πάνω ηταν κατενθουσιασμένος:πέρασα πολύ ωραια μαμα ,ηταν καταπληκτική ημερα!

QUOTE]

τι ωραία που είανι οτι υπάρχει δυνατότητα το παιδί να είανι τόσο ελεύθερο!!! Μπράβο Χρύσα μου! Προσωπικά στενοχωριέμαι γι' αυτό διότι το δικό μας παιδί που μένουμε Αθήνα δεν θα μπορέσει ποτέ να απολαυσει έτσι τη μέρα του τόσο ξεγνοιαστα και ελευθερα, περα απο μερικές μέρες το καλοκαίρι:rolleyes:

καλημέρα!!!

Άλλαξε η ώρα και επισήμως πλέον η άνοιξη έρχεται για τα καλά!!! Νιώθω ότι αρχίζω να πεταλουδίζω :)

Ειρηνάκι μου, δυστυχώς είναι κάποιες μέρες που πάνε όλα στραβά και ανάποδα! Χαμογελάκι :) μια νέα μέρα ξεκίνησε!

Ακριβώς έτσι αισθάνομαι και εγώ:D

Είδα χθες ένα πολύ ενδιαφέρον ντοκιμαντέρ. Είναι κάπως πυκνό αλλά άξιζε. "La education prohibida" ο τίτλος, με κύριο θέμα το σχολείο, το εκπαιδευτικό σύστημα και τον τρόπο που αντιμετωπίζουμε τα παιδιά μας ως εκπαιδευτικοί αλλά και ως γονείς... Έχει τροφή για σκέψη :rolleyes:, αν κάποια ενδιαφέρεται.

το βρήκα ήδη youtube και μόλις βρώ χρόνο θα το παρακολουθήσω ;)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν έκανα και πολλά...

Το πρωί ξυπνήσαμε στις 10!

Ηπιαμε καφέ και φαγαμε πρωινό.

Μαγείρεψα σάλτσα κιμά για μακαρόνια και μαζεψα τα ρούχα που είχαν στεγνώσει!

Στη συνέχεια κατα τις 12 φυγαμε για ποδήλατο και παιδική χαρά με 2 φιλαράκια και τους γονείς τους! Επιστρέψαμε σπίτι 3 παρα, όπου έφτιαξα σαλάτα και έβρασα μακαρόνια!

Φάγαμε και εδώ ώρα γιος και μπαμπας διαλύουν το κρεβάτι μας παιζουν και χοροπηδάνε!!! φοβάμαι να μπω μέσα να δω και μόνο που τους ακούω μου φτάνει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...