Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

      • Ευχή 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημερα, εμεις εχτες ετοιμαστηκαμε να παμε ωδειο και τελευταια στιγμη μας παιρνουν τηλ και μας λενε οτι λογω του οτι ειναι των Τριων Ιεραρχων δεν θα γινει μαθημα, ξενερωσα τελειως. Τελικα ηρθες στο σπιτι η μαμα με ενα παιδακι που κανει παρεα ο μικρος μου και κατσαμε οποτε απο δουλιτσες δεν καναμε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα στα κορίτσια με τα κέφια! Εγώ δε μπορώ να με πω κεφάτη αλλά δε βαριέσαι, θα μου περάσει...

Σήμερα έχω λίγα πράγματα να κάνω, νομίζω πως χρειάζομαι ξεκούραση. Έχω ήδη βάλει ένα πλυντήριο σκούρα που τελειώνει και πρέπει να τα βάλω στεγνωτήριο και έπονται 2 πλυντήρια με τα ριχτάρια και ακόμα ένα με τα χαλάκια-πατάκια. Και όπως πάντα, μετά τα πατάκια μια πλύση καυτό να καθαρίσει ο κάδος.

Φαγάκι για τη μικρή θα ψήσω ψαράκια και πατατούλες σαν τηγανιτές, εμείς θα βολευτούμε με πρόχειρα γεύματα.

4U μου θύμισες τη φωτογραφία που είχε συνάδελφος στον χώρο εργασίας του καρφιτσωμένη για χρόνια.

grapsarxidine_zps0e8e586e.png

Άσχετο και σχετικό μαζί. Πρόσφατα κάπου άκουσα πως δεν πρέπει να στρώνουμε τα κρεβάτια αμέσως μόλις ξυπνάμε γιατί εγκλωβίζεται η θερμοκρασία του σώματός μας και είναι μια ακόμα αιτία για τα ακάρεα. Ποτέ δεν τα έστρωνα αμέσως, έτσι κι αλλιώς, χωρίς να έχω αυτό υπόψιν μου. Θεωρούσα πως έπρεπε να αναπνεύσουν. Πρώτα αερίζω τα δωμάτια και μετά στρώνω τα κρεβάτια. Είπα να το μοιραστώ μαζί σας λοιπόν!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Παρασκευή σήμερα και είναι η ημέρα που κάνω κι εγώ τις περισσότερες δουλίτσες στο σπιτάκι μου αφού δεν δουλεύω. Είπα να ξεκινήσω τη μέρα μου μαζί σας για να πάρω δυνάμεις! Έχετε γράψει τόσα πολλά τις τελευταίες μέρες και δεν σας προλαβαίνω!

Ειρηνάκι βρήκα γιατί δεν μου ανοίγει το blog σου και κανένα άλλο. Έχω κάποιες ρυθμίσεις στα cookies που πρέπει να διορθώσω και μάλλον μετά θα είμαι οκ. Θα ασχοληθώ το βράδυ και ελπίζω μετά να μπορέσω να σε διαβάσω!

Διάβασα προχθές ότι καταγράφεις όλες τις ''ελλείψεις'' του σπιτιού σου που λόγω κρίσης δυστυχώς αυξάνονται. Με αφορμή αυτό αγόρασα ένα τετραδιάκι και έκανα το ίδιο. Επιπλέον κατέγραψα όλες μου τις δουλίτσες που εκκρεμούν εδώ και καιρό για τη δουλειά, για το σπίτι, για το παιδί κτλ. Με βοήθησε πάρα πολύ και ήδη άρχισα να προγραμματίζω πράγματα και να σβήνω από τις λίστες μου. Ευχαριστώ έμπνευσή μου.

Να ευχηθώ σε όλα τα αρρωστούλικα να γίνουν γρήγορα καλά. Υπομονή και κουράγιο στις μανούλες. alexenia εύχομαι και στο δικό σου μωράκι να μην είναι τίποτα σοβαρό.

Πάω να ξεκινήσω καθαριότητα.


h6cQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μα τι ερωτήσεις είναι αυτές? Που ζεις εσυ?

Πας FuckIKA, 3η πόρτα δεξια στο γιατρό Fuckistan :tongue:

;)

4U μου θύμισες τη φωτογραφία που είχε συνάδελφος στον χώρο εργασίας του καρφιτσωμένη για χρόνια.

grapsarxidine_zps0e8e586e.png

Άσχετο και σχετικό μαζί. Πρόσφατα κάπου άκουσα πως δεν πρέπει να στρώνουμε τα κρεβάτια αμέσως μόλις ξυπνάμε γιατί εγκλωβίζεται η θερμοκρασία του σώματός μας και είναι μια ακόμα αιτία για τα ακάρεα. Ποτέ δεν τα έστρωνα αμέσως, έτσι κι αλλιώς, χωρίς να έχω αυτό υπόψιν μου. Θεωρούσα πως έπρεπε να αναπνεύσουν. Πρώτα αερίζω τα δωμάτια και μετά στρώνω τα κρεβάτια. Είπα να το μοιραστώ μαζί σας λοιπόν!

Γέλασα πολύ!

Εγώ πάλι τα στρώνω μόνο Σ/Κ και ίσως 4 καθημερινές κάθε μήνα....άρα λιγότερα ακάρεα! ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

αντε επιτέλους Παρασκευή μετά από μια εβδομάδας αυπνίας, ίωσης, ταλαιπωρίας...ας ξεκουραστούμε λίγο τουλάχιστον και πιστεύω να καταφέρουμε και καμιά βόλτα...σίγουρα δηλαδή γιατί δεν την παλεύει κανείς μας άλλο μες στο σπίτι....

ευχαριστώ πολύ για τα περαστικά σας κορίτσια!

Μπράβο!!! Shellac?

ετσι έπρεπε να γράφει πάνω στην όζα Ειρήνη μου?οχι νομίζω δεν έγραφε ετσι....


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια μου!

Τι κανετε?

Παρασκευηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!!!!!

Επιτελους εφτασε!!!!!Εχθες κλεισαμε μια εβδομαδα που λειπει ο αντρουλης μου,αντε φαγαμε το 1/4!!!!

Σημερα θελω να κατεβασω κουρτινες στην κουζινα και στο σαλονι,να τις πλυνω,στεγνωσω,σιδερωσω,και ξανακρεμασω....

Επισης πριν λιγο μου ηρθε μια ιδεα....θυμασται τα κουτια με τα παιχνιδια του μικρου που σας ειχα βαλει????Λεω να τα βαλω στο πλυντηριο:confused:θα τα βαλω μεσα σε μια μαξιλαροθηκη και ελπιζω να ζησουν.....

Link to comment
Share on other sites

greeting_card.jpg?height=460&width=460&padToSquare=true
χαχαχαχα καλημερα κοριτσαρες μου εχω λιωσει στα γελια......λετε να κανει δουλεια το fukitol?αν ειναο τρεχω να παρω παρω μερικα κουτια.....χρειαζονται επειγοντως:):):):):):)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Σήμερα έχουμε κοπή τη πίτα...... Πρέπει να σχολάσω, να πάω σπίτι και το βράδυ να ξαναφύγω πάλι. Το βλέπω σαν βραδινή έξοδο (με τους λίγους καλούς συναδέλφους που έχω) και ευκαιρία να πιούμε ποτό και να ξεχάσουμε τα της ωραίας δουλειάς μας...

Εχθές λοιπόν είχα beaute.... Έβαψα τα μαλλιά μου, έβγαλα φρύδια, αποτριχώθηκα, απολεπίστηκα, μπανιαρίστηκα.... μόνο τα νύχια μου δεν πρόλαβα να βάψω έκανα μόνο το σχήμα τους.

Μετά ξεκίνησα να μαγειρεύω γίγαντες και έφτιαξα και 2 σαλάτες (μαρούλι,ρόκα,τόνος,κρεμμύδι) για εμένα και τον αγαπημένο για αυριανό κολατσιό.

Ο αγαπημένος μου ανακοίνωσε πως το Σ/Κ θα φτιάξουμε το Panic room και έχω πάθει πραγματικό πανικό... Ειρήνη μήπως εσύ τον πρίζωσες;;;;;;;

Επίσης το βουνό των καθαρών-διπλωμένων και μη ρούχων-ανεβαίνει ανησυχητικά......

Λοιπόν αποφάσισα να σας βάλω φώτος ΠΡΙΝ & ΜΕΤΑ για να δείτε τι θα καταφέρουμε να κάνουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και συνεχίζω....

''Το σπίτι μας είναι αστείο να καθαριστεί, μόνο 120 τετρ. και άλλα 80 τα μπαλκόνια... Αααα έχουμε και το δώμα στην ταράτσα, δεν είναι μεγάλο περίπου 40 τετρ...''

''Στις ελληνικές αργίες δηλ.25/03, 01/05, Καθαρή Δευτέρα δεν δίνουμε άδεια....ακόμη και αν φύγουμε, πρέπει να διατηρείται καθαρό το σπίτι.....''

Θεούλη μου τι ακούω η γυναίκα σήμερα;;;;;

τι δουλεια κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Και συνεχίζω....

''Το σπίτι μας είναι αστείο να καθαριστεί, μόνο 120 τετρ. και άλλα 80 τα μπαλκόνια... Αααα έχουμε και το δώμα στην ταράτσα, δεν είναι μεγάλο περίπου 40 τετρ...''

''Στις ελληνικές αργίες δηλ.25/03, 01/05, Καθαρή Δευτέρα δεν δίνουμε άδεια....ακόμη και αν φύγουμε, πρέπει να διατηρείται καθαρό το σπίτι.....''

Θεούλη μου τι ακούω η γυναίκα σήμερα;;;;;

αν καταλαβα καλα αυτα τα λενε οι υποψηφιες εργοδοτριες?που ζουμε?ή μαλλον αυτες σε ποια χωρα ειναι?εχουν καθαρισει ποτε το σπιτι τους μονες?αφροδιτακι μου δεν εχεις καραφλιασει με αυτα που ακους?μπραβο για τις αντοχες σου....ηρωας εισαι!!!
Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβα καλα αυτα τα λενε οι υποψηφιες εργοδοτριες?που ζουμε?ή μαλλον αυτες σε ποια χωρα ειναι?εχουν καθαρισει ποτε το σπιτι τους μονες?αφροδιτακι μου δεν εχεις καραφλιασει με αυτα που ακους?μπραβο για τις αντοχες σου....ηρωας εισαι!!!

Ναι καλά κατάλαβες.... Σε λίγο θα έρθει η δεύτερη υποψήφια.... Και σε πληροφορώ πως έχω στην πραγματικότητα καραφλιάσει όντως...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...