Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • καλημερα κορίτσια! χρόνια πολλά στις Μανούλες! εγώ ξύπνησα με αίμα σήμερα στις 5 το χάραμα και ειμαι στο νοσοκομείο! μου βάζουν όρους αλλά δεν σταματάει η μήτρα τις συσπάσεις , το ράμμα και ο τράχηλος οκ ! ο γιατρός είπε ότι δε καμια ώρα θα μ πει αν θα πάμε για τοκετό η οχι επειδή αν δεν σταματήσουν δεν μπορεί να διακινδυνεύσει ! αυτά τα νέα μ! 

      • Ευχή 2

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Kοριτσακια μου καλησπερα!!!τι κανετε?

Καταρχας να σας ευχαριστησω ολες πολυ πολυ για τις ευχες σας..

Ευα μου χαρηκα που ολα ειναι καλα με το κοριτσακι σου..οσο για το σπιτι σιγα σιγα θα τα κανεις..

Ειρηνη μου μεγεια το κουρεμα..μα τι ωραια χρωματα ειναι αυτα..

Αφροδιτακι εμεινα μ'αυτα που διαβασα..ελεος..καλα να περασεις αποψε..

Μαρια καλη ξεκουραση μετα την καθαριοτητα..καλα θα κανεις να περιποιηθεις τον εαυτο σου..

Δομνινα καθε φορα που παθαινει κατι το αυτοκινητο τρεμει η ψυχη μου για το τι θα πληρωσουμε..

Χρυσα τι κανει ο μικρουλης?περαστικα του..

Μιρτουλα να ξεκουραστειτε το Σ/κ..σου χρειαζεται μετα την δυσκολη βδομαδα..

Αnnie μπραβο για τα καλα αποτελεσματα..

Εγω σημερα ειχα πολυ δουλιτσα το πρωι,ουτε καφε δεν προλαβα να πιω..το μεσημερι γυρισα κομματια..φαγαμε ζεστη ψαροσουπιτσα ,αδειασα το πλυντηριο πιατων,μαζεψα την κουζινα,σαπουνισα παγκους,κοιμισα την μικρη και παρολο που εχω πολλα ασιδερωτα δεν αντεχα να το κανω και ξαπλωσα με το μεγαλο μου το κοριτσακι και κοιμηθηκα μια ωριτσα.σηκωθηκα εβαλα τα ριχταρια να πλυθουν,εδωσα τα φρουτακια στην μικρη και ετοιμαστηκαμε να παρουμε το δωρο για την βαφτιστηρα μου που σμερα το κοριτσακι μου εχει γενεθλια και αυριο ειναι το παρτυ της..πηγαμε και σουπερ για δυο πραγματακια και επιστροφη σπιτακι μας..μπανακια ολοι,γαλατακια,δοντακια και υπνο για τις μικρες..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!

Θέλετε παρέα? :)

Άρχισα να διαβάζω το θέμα σας πριν καιρό (όταν η μαμά Ειρήνη όπως γλυκά την αποκαλείτε ) έβαλε τον κατάλογο του ΙΚΕΑ! Έψαχνα τον νέο κατάλογο και βρήκα εσας! Εύχομαι να είστε όλες καλά πάντα και περαστικά σε όλα τα παιδάκια και τις μανούλες και σε όσους έχουν θέματα υγείας στα σπίτια τους.

Δεν υπόσχομαι ότι θα γράφω συχνά λόγω περιορισμένου χρόνου καθότι έχω τη δουλειά, το σπίτι, το παιδί και το σύζυγο χαχα αλλά θα σας διαβάζω πάντα γιατι είστε υπέροχο παρεακι! Με υπέροχες συμβουλές και ιδέες!! Και ελπίζω σιγά σιγά να σας θυμάμαι όλες γιατι απο μνήμη δεν φημίζομαι κιόλας.. όση ώρα διαβάζω τόσο θυμάμαι! Μου αρέσει που είστε νοικοκυρές, που συμπαραστέκεστε η μια στην αλλη και ζηλεύω με την καλή έννοια πάντα όσες είστε στο σπίτι! Κάτι που για μένα το επιθυμώ πολύ αλλά ποτέ δεν θα συμβεί λόγω οικονομικών! Και στερούμαι πολλές ώρες το παιδακι μου και το σπιτακι μου.

Οπότε ένα γλυκο φιλάκι σε όλες και θα τα λέμε!

Μαμά Ειρήνη έχω να σου πω οτι οταν σε διαβάζω και η οργάνωση σου είναι σαν να βλέπω εμένα!!! Χάρηκα πολυ που βρήκα το θέμα σου!!!

Υ.Γ. τελευταία έχω χάσει τους ρυθμούς μου η αλήθεια και είμαι ένα στάδιο πριν την υπερκόπωση και κατάθλιψη αλλά το παλεύω! Επίσης αναρωτιέμαι όταν μιλάτε για τα διαβάσματα πως θα το βολέψω και αυτό όταν έρθει η ώρα..

Τα λέμε!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσαρες! τελικα με επιασε η προκοπη μου, παρτε λιστα να ευχαριστηθητε!!!:D

  1. βουρτσισα ολα τα χαλια ( 4 μεγαλα κ 2 διαδρομους)
  2. σηκωσα τους διαδρομους κ το ενα το χαλι που μπορουσα
  3. συμμαζεψα διαφορα γυρω-γυρω κ απο κατω
  4. περασα παγκους κ εστιες
  5. σκουπισα σαλονι-κουζινα
  6. ξεσκονισα σαλονι κουζινα
  7. σφουγγαρισα κουζινα
  8. ξαναεστρωσα τους διαδρομους κ το χαλι
  9. περασα γυαλινες επιφανειες με αζαχ
  10. τιναξα κ εστρωσα τα ριχταρια
  11. καθαρισα εξωτερικα το ενυδριο
  12. ξεσκονισα κρεβατοκαμαρα
  13. σκουπισα κρεβατοκαμαρα
  14. συμμαζεψα κατι ρουχα
  15. συμμαζεψα το παιδικο
  16. το σκουπισα κ το ξεσκονισα
  17. ταισα την μικρη
  18. εφτιαξα πιτσες να φαμε
  19. επλυνα κατι λιγα πιατικα
  20. ετοιμασα κ εβαλα την μικρη για υπνο

για αυριο μου εμεινε το μπανιο, σκαλες κ μπαλκονι, φαγητο εχω μακαρονια με κιμα!

ειδα κ το εργο μου, μαρι την δευτερα παιζει κανονικα??? ωραιο επεισοδιο, ειναι το τελευταιο του κυκλου. ποτε βγαινει η χαρα μας? το μωρο μπηκε θερμοκοιτιδα? ποσο θα κατσει ξερουμε? να της δωσετε (κ εσυ κ η ειρηνη) τα φιλια μου!

ειρηνη μου με γεια το μαλλακι!

λιλομαμα ειχα παει στην εφορια εχτες κ ειδα μια κοπελα σε ενα ποστο που τα χερια της ηταν σαν τα δικα σου, κ σε σκεφτηκα... μπραβο που εχουν ηρεμισει, παντως πρεπει να ειναι μεγαλη ταλαπωρια!

αρετη καλη ξεκουραση, αν κ αυριο προβλεπεται να γυρισεις το σπιτι τουμπα!

μανουλιτσα καλως ηρθες

μαρια κ σε μενα εκτος απο αδιαφορο μου ειναι κ εντελως αγνωστο, απο εδω το ακουσα πρωτη φορα (καλα τοσο ασχετη ειμαι???)

σας φιλω παω να πεσω ειμαι πολυ κουρασμενη! καλο βραδυ κοριτσακια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Νυστάζω λέμε εφτιαξα καφεδάκι σας διάβασα λιγο και τώρα ξεκινάω δουλίτσες σήμερα φακουλες θα κάνω μια και είμαι σπιτι , ο μικρος είναι καλύτερα σήμερα !!!

:) Αυτό το χρώμα εχω στα χεράκια μου!! Ωραια ωραια

και για να μην το ξεχάσω ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΜΗΝΑ

Αυτός ο μηνας εχει τα περισσοτερα ΣΚ

Ωραια ιδεα με το τετραδιο θα την εφαρμωσω και εγω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα ομορφες!Τι κάνετε???

Εδω ο μικρος ειναι καλά ευτυχως αλλα βεβαια εχθες δεν τον εστειλα σχολειο.Ηρθε η μαμσ μου και βγηκα για εξωτερικες δουλειες και γυμναστηριο.Δυστυχως καθυστερησα πολύ και γυρισα σπίτι κατακοπη και με πονοκεφαλο ,οπότε περα από το φαγητο δεν ασχοληθηκα με δουλειες του σπιτιου.Εφτιαξα ομως ενα τυρόψωμο,αυτο εδω και βγηκε πολύ νοστιμο.

http://mikroimegaloi.gr/content/%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CF%8C-%CF%84%CF%85%CF%81%CF%8C%CF%88%CF%89%CE%BC%CE%BF-%CF%80%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%AC%CF%82

Καθησα παρεα με τον μικρο ,διαβασε για το σχολειο και παιξαμε με επιτραπέζια.Του πήρα και ενα καινουριο βιβλιο και ασχληθηκαμε και με αυτο.

Το βραδυ κοιμηθηκαμε ολοι μαζι και σημερα ξυπνησαμε με αγκαλιες!Εφτιαξα καφεδακια ,γαλατα και καθησα λιγακι να σας διαβασω.

Ειρηνη ,με γεια το μαλλι!Και μπραβο για τον καφε με τη φίλη σου .

Αφροδιτακι ,διαβασα τρελά πραγματα,απορω πως κρατας την ψυχραιμία σου .Τι αλλο να κανεις βεβαια...Καλύτερα να μην τα διαβαζω ,συγχιζομαι.

Ευα ,χαιρομαι με τα καλά νεα σας ,πολύ καλά εκανες και το εψαξες,τελικα τις περισσότερες φορες ειναι αναγκαιο.

Μιρτουλα ,απλά οταν δεν εχεις δεν πληρωνεις ,εγω σταματησα να στενοχωριεμαι.Ουκ αν λάβεις παρα του μη εχοντος!Ειναι απλά τα πραγματα.!

Δεν θυμαμαι πολλα ,δυστυχως...Καλό Σαββατοκυριακο να εχουμε ολοι!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!! αργοπορημενοι κ εμεις ξυπνησαμε, η μικρη κοιμαται ακομα (5-7 ξυπνια, γκρινιαξε κανα μισαωρο κ μετα σταματησε, κ εγω κοιμηθηκα, ο αντρας μου, μου ειπε οτι κοιμηθηκε κατα τις 7!)

πινω καφεδακι κ σε λιγο παω να την ξυπνησω. (η μηπως να την αφηνα?)

σημερα ελαχιστα πραγματα, το μπανιο θελω να καθαρισω κ αναλογως τα κεφια σκαλες κ μπαλκονι. α κ τα αλουμινια με χλωρινη, μου μαζευουν υγρασια κ μαυριλα, εσας?

βασια μου πολυ κρυο οντως!!! ουτε την μυτη μου δεν θελω να βγαλω εξω!!!

ισως ομως παμε για κανα καφεδακι το μεσημερι.

απο φαγητο εχω μακαρονια με κιμα.

σας φιλω ολες! καλο σκ να εχουμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ομορφες!Τι κάνετε???

Εδω ο μικρος ειναι καλά ευτυχως αλλα βεβαια εχθες δεν τον εστειλα σχολειο.Ηρθε η μαμσ μου και βγηκα για εξωτερικες δουλειες και γυμναστηριο.Δυστυχως καθυστερησα πολύ και γυρισα σπίτι κατακοπη και με πονοκεφαλο ,οπότε περα από το φαγητο δεν ασχοληθηκα με δουλειες του σπιτιου.Εφτιαξα ομως ενα τυρόψωμο,αυτο εδω και βγηκε πολύ νοστιμο.

http://mikroimegaloi.gr/content/%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CF%8C-%CF%84%CF%85%CF%81%CF%8C%CF%88%CF%89%CE%BC%CE%BF-%CF%80%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%AC%CF%82

Καθησα παρεα με τον μικρο ,διαβασε για το σχολειο και παιξαμε με επιτραπέζια.Του πήρα και ενα καινουριο βιβλιο και ασχληθηκαμε και με αυτο.

Το βραδυ κοιμηθηκαμε ολοι μαζι και σημερα ξυπνησαμε με αγκαλιες!Εφτιαξα καφεδακια ,γαλατα και καθησα λιγακι να σας διαβασω.

Ειρηνη ,με γεια το μαλλι!Και μπραβο για τον καφε με τη φίλη σου .

Αφροδιτακι ,διαβασα τρελά πραγματα,απορω πως κρατας την ψυχραιμία σου .Τι αλλο να κανεις βεβαια...Καλύτερα να μην τα διαβαζω ,συγχιζομαι.

Ευα ,χαιρομαι με τα καλά νεα σας ,πολύ καλά εκανες και το εψαξες,τελικα τις περισσότερες φορες ειναι αναγκαιο.

Μιρτουλα ,απλά οταν δεν εχεις δεν πληρωνεις ,εγω σταματησα να στενοχωριεμαι.Ουκ αν λάβεις παρα του μη εχοντος!Ειναι απλά τα πραγματα.!

Δεν θυμαμαι πολλα ,δυστυχως...Καλό Σαββατοκυριακο να εχουμε ολοι!

ετσι ακριβως!!!!

στειλε κανα τυροψωμο κ απο εδω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χρύσα περαστικά στο παιδί. Είναι καλύτερα;

Ειρήνη, με γεια το κούρεμα! ;)

mamavasia μόλις βγήκα για τσιγάρο στο μπαλκόνι και δεν κάπνισα ούτε το μισό από το κρύο...μπρρρρρ. Τον κόσμο που δεν έχει θέρμανση σκέφτομαι μόνο....

Lila's mom ελπίζω να μην είναι μύκητες και τα χεράκια σου να γίνουν τελείως καλά!

Μανουλίτα μην σκας, είμαστε πολλές εδώ με τέτοια θέματα και θα κάνεις ''ψυχοθεραπεία''..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ετσι ακριβως!!!!

στειλε κανα τυροψωμο κ απο εδω!!!!!

Ειναι πολύ πολύ απλή συνταγη ,του 5λεπτου ,ειλικρινα!

Βρε κοριτσια ,για βοηθηστε και πάλι.Θα συμμετασχει και φετος το δημοτικο στο καρναβαλι και ψαχνουμε ιδεες.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χρύσα περαστικά στο παιδί. Είναι καλύτερα;

Ειρήνη, με γεια το κούρεμα! ;)

mamavasia μόλις βγήκα για τσιγάρο στο μπαλκόνι και δεν κάπνισα ούτε το μισό από το κρύο...μπρρρρρ. Τον κόσμο που δεν έχει θέρμανση σκέφτομαι μόνο....

Lila's mom ελπίζω να μην είναι μύκητες και τα χεράκια σου να γίνουν τελείως καλά!

Μανουλίτα μην σκας, είμαστε πολλές εδώ με τέτοια θέματα και θα κάνεις ''ψυχοθεραπεία''..

Αφροδιτακι και λοιπές που ρωτατε σας ευχαριστω πολύ.Περα από το 37,5 που εκανε προχθες δεν ξαναεκανε κατι και ευτυχως εμεινε μονο στο μπουκωμα.Ελπίζω να ειναι καλα και να επιστεψει κανονικα στο σχολειο τη Δευτερα.

Μανουλίτα καλωσηρθες :)!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

α κ τα αλουμινια με χλωρινη, μου μαζευουν υγρασια κ μαυριλα, εσας?

Εγώ έχω αυτό το πρόβλημα σε κάποιες μπαλκονόπορτες, όχι σε όλες.Είναι πολύ σπαστικό το ξέρω... Χρησιμοποιώ ένα ειδικό σπρέυ άοσμο χωρίς χλωρίνη μέσα και τους διώχνω όλους από το σπίτι για να μην το αναπνέουν όπως κάνω άλλωστε όταν καθαρίζω και με χλωρίνη. Και με χλωρίνη βέβαια απομακρύνεται η μούχλα απλά πρέπει να περάσεις χέρια με βρεγμένο πανί και μετά με στενό επειδή είναι διαβρωτική.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολύ πολύ απλή συνταγη ,του 5λεπτου ,ειλικρινα!

Βρε κοριτσια ,για βοηθηστε και πάλι.Θα συμμετασχει και φετος το δημοτικο στο καρναβαλι και ψαχνουμε ιδεες.

angry birds που είναι δημοφιλές στα παιδιά;Επίσης μου αρέσει πολύ και το θέμα HOGWARDS, δηλαδή μικροί μάγοι Harry Poter και μαγισσούλες...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλό μήνα και καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε όλοι!

Εγώ από χθες το βράδυ αισθάνομαι ένα μπούκωμα να το πω; Ξερό λαιμό να πω; Με τριγυρίζει κρύωμα πάλι... Πφφφφφφφφφφφφ

Χθες κοπέλες κατάλαβα τι βλακεία φράση είναι αυτή που χρησιμοποιώ πολύ κι εγώ "Δεν έκανα/ θα κάνω πολλά σήμερα..."

Χθες λοιπόν, υποτίθεται πως δεν θα έκανα δουλειές (σκούπισμα/σφουγγάρισμα κ.λπ) κι όμως όλη μέρα, απ το πρωί που ξύπνησα μέχρι το βράδυ που ξάπλωσα δεν ηρέμησα. 5 πλυντήρια, 4 στεγνωτήρια, σιδέρωμα κάτι λίγα, τακτοποίηση καθαρών ρούχων, στρώσιμο κρεβάτια, στρώσιμο ριχτάρια, μαγείρεμα, μάζεμα κουζίνας, ξανά-μαγείρεμα (οκ σαλάτες αλλά τον τρως τον χρόνο σου!) το βράδυ, απογευματινό για το παιδί, προγραμματισμός για την επόμενη μέρα, καθάρισμα, άναμμα και συντήρηση τζακιού, μπανιάρισμα το παιδί κ.ο.κ. Ε, δεν τα λες λίγα λοιπόν!

Αυτό λέω και στις φίλες μου που εργάζονται. Να μη μακαρίζουν την "τύχη" μου να είμαι στο σπίτι μου. (Πρώτα πρώτα γιατί έχω ανάγκη να δουλέψω).Γιατί όσο είσαι σπίτι, τόσες δουλειές κάνεις. Δεν σταματάνε οι δουλειές και όταν είσαι παρούσα δεν μπορείς να κάνεις ότι δεν τις βλέπεις.

Σκληρό, πολύ σκληρό επάγγελμα τα οικιακά!

Βρε Γιώτα πουλί μου, πόσα έκανες; Και καλά η ποσότητα αλλά τι ώρα τα έκανες; Εγώ δεν μπορώ να φορτσάρω τέτοιες ώρες... Με τίποτα! Βέβαια αν δούλευα θα αναγκαζόμουν βεβαίως!

Σήμερα έχω ήδη ένα πλυντήριο να πλένει, ρούχα απ το τελευταίο στεγνωτήριο να τα τακτοποιήσω, σιδέρωμα 5 τεμάχια ακριβώς και μαγείρεμα.

Σουτζουκάκια με πιλάφι θα κάνω σήμερα!

Έπειτα θα πεταχτούμε να αγοράσουμε ένα δώρο για παιδικό πάρτυ που είμαστε καλεσμένοι αύριο και επιστροφή στο χουχούλιασμα!

Ξέρετε μωρέ, στο "δεν θα κάνω πολλά..."


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...