Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημέρα! και Καλό Μήνα να έχουμε!

Εμείς ξυπνήσαμε νωρίς, δλδ πολύ νωρίς 6.30. Σήμερα ο σύζυγος δουλεύει και ο γιος ήθελε να πάει μαζί του... έτσι μεταναστευσαμε οικογενειακώς στα βόρεια... Φτάσαμε στις 8 και κάτι και απο τότε έχουμε κάνει ένα σωρό πράγματα στο γραφείο του :) τακτοποιήσεις, ζωγραφική, φαγαμε, παιχνίδια στο 2ο pc, χορέψαμε και τώρα βλέπει garfield γιατι κουράστηκε όπως δήλωσε!

Μετά ήθελα να πάμε παιδικό μουσείο αλλά δεν τον βλέπω να ξεκολλάει γρήγορα και δεν θα προλάβουμε το εκ. πρόγραμμα... :(

Εύχομαι να είσαστε όλες καλά! Καλό ΣΚ να έχουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα, καλό μήνα και καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε όλοι!

Εγώ από χθες το βράδυ αισθάνομαι ένα μπούκωμα να το πω; Ξερό λαιμό να πω; Με τριγυρίζει κρύωμα πάλι... Πφφφφφφφφφφφφ

Χθες κοπέλες κατάλαβα τι βλακεία φράση είναι αυτή που χρησιμοποιώ πολύ κι εγώ "Δεν έκανα/ θα κάνω πολλά σήμερα..."

Χθες λοιπόν, υποτίθεται πως δεν θα έκανα δουλειές (σκούπισμα/σφουγγάρισμα κ.λπ) κι όμως όλη μέρα, απ το πρωί που ξύπνησα μέχρι το βράδυ που ξάπλωσα δεν ηρέμησα. 5 πλυντήρια, 4 στεγνωτήρια, σιδέρωμα κάτι λίγα, τακτοποίηση καθαρών ρούχων, στρώσιμο κρεβάτια, στρώσιμο ριχτάρια, μαγείρεμα, μάζεμα κουζίνας, ξανά-μαγείρεμα (οκ σαλάτες αλλά τον τρως τον χρόνο σου!) το βράδυ, απογευματινό για το παιδί, προγραμματισμός για την επόμενη μέρα, καθάρισμα, άναμμα και συντήρηση τζακιού, μπανιάρισμα το παιδί κ.ο.κ. Ε, δεν τα λες λίγα λοιπόν!

Αυτό λέω και στις φίλες μου που εργάζονται. Να μη μακαρίζουν την "τύχη" μου να είμαι στο σπίτι μου. (Πρώτα πρώτα γιατί έχω ανάγκη να δουλέψω).Γιατί όσο είσαι σπίτι, τόσες δουλειές κάνεις. Δεν σταματάνε οι δουλειές και όταν είσαι παρούσα δεν μπορείς να κάνεις ότι δεν τις βλέπεις.

Σκληρό, πολύ σκληρό επάγγελμα τα οικιακά!

Βρε Γιώτα πουλί μου, πόσα έκανες; Και καλά η ποσότητα αλλά τι ώρα τα έκανες; Εγώ δεν μπορώ να φορτσάρω τέτοιες ώρες... Με τίποτα! Βέβαια αν δούλευα θα αναγκαζόμουν βεβαίως!

Σήμερα έχω ήδη ένα πλυντήριο να πλένει, ρούχα απ το τελευταίο στεγνωτήριο να τα τακτοποιήσω, σιδέρωμα 5 τεμάχια ακριβώς και μαγείρεμα.

Σουτζουκάκια με πιλάφι θα κάνω σήμερα!

Έπειτα θα πεταχτούμε να αγοράσουμε ένα δώρο για παιδικό πάρτυ που είμαστε καλεσμένοι αύριο και επιστροφή στο χουχούλιασμα!

Ξέρετε μωρέ, στο "δεν θα κάνω πολλά..."

Ποσο συμφωνω!!!!

Αφροδιτακι ευχαριστω ,πάνε στα υπόψιν.

4U, καλά να περασετε σημερα!Τουλάχιστον θα σας εχει παρεα και ο μπαμπάς σας.

Εχω ξεκινησει δουλίτσες παρεα με μουσικη.Ο αντρας μου εχει πιασει δουλίτσες -μαστορεματα ,που ολο αναβαλλαμε και ο μικος καθαριζει-μαζευει το δωμάτιό του.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ποσο συμφωνω!!!!

Αφροδιτακι ευχαριστω ,πάνε στα υπόψιν.

4U, καλά να περασετε σημερα!Τουλάχιστον θα σας εχει παρεα και ο μπαμπάς σας.

Εχω ξεκινησει δουλίτσες παρεα με μουσικη.Ο αντρας μου εχει πιασει δουλίτσες -μαστορεματα ,που ολο αναβαλλαμε και ο μικος καθαριζει-μαζευει το δωμάτιό του.

Ευχαριστούμε! και εσείς καλά μαστορέματα!

χι χι χι εγώ βρήκα κάτι ωραίες κούτες εδώ απο πολυ σκληρό χαρτόνι και του τις φόρτωσα στο αυτοκίνητο :) Θα τις ντύσω με ύφασμα και θα γίνουν κούκλες ;)

Link to comment
Share on other sites

Κορούλες... :(

Δεν είμαι καλά.. και θα σας "ρίξω" αλλά δεν είμαι καλά. Το λέω, παρά που όταν βγαίνει από το στόμα μου, μου ακούγεται "περίεργα"...

Πάει ο άντρας μου χθες από τη δουλειά, φέρνει το αυτοκίνητο και αμέσως φεύγω εγώ για δουλειά.

Επιστρέφοντας από τη δουλειά και την ώρα που παρκάρω, μου μένει ο λεβιές των ταχυτήτων στο χέρι... :-(... το πιστεύετε? Αμάξι, που μόλις βγήκε από το συνεργείο?

Πλέον κάτι πρέπει να γίνει μ' αυτή την αρνητική ενέργεια που περιβάλλει το σπίτι μου... έχω φρικάρει, σε όλη μου τη ζωή, δεν μου έχουν συμβεί τόσες μαζεμένες αναποδιές, απ' όσες μας έχουν συμβεί από τον περασμένο Ιούλιο... δεν είμαι καλά...

Πέφτω αμέσως στο κρεβάτι με το παιδί {δεν είχα καθόλου όρεξη ούτε κουράγιο για τίποτα} και ως συνήθως ο πατέρας μου φεύγοντας για τη δουλειά με ξύπνησε και πάλι στις 4 τα χαράματα.... έχω να κοιμηθώ 7 μήνες. Δεν αντέχω άλλο!

Σηκώνομαι, αδιαθετώ και γίνομαι κομμάτια, έρχεται ο γερανός και παίρνει το αυτοκίνητο στο συνεργείο και εγώ φεύγω με το παιδί με τα λεωφορεία να πάω για ένα μανικιούρ.. στην επιστροφή δε, περπατήσαμε τόσο με το παιδί, που με πόνεσαν τα πόδια μου και σκέφτομαι πως αφού πόνεσαν εμένα που είμαι γυμνασμένη, φαντάζομαι το παιδάκι μου... :-(

Δεν είναι καλά τα νεύρα μου, χρειάζομαι χρόνο....

Συγνώμη που σας μαύρισα... :-( αλλά μπορεί να χαθώ για λίγο και ήθελα εσείς να ξέρετε...


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!!

Ειρηνάκι πάρε τον χρόνο σου!!!! Επειδή μένει μαζί σας ο πατέρας σου...σίγουρα έχετε όλοι ξεβολευτεί και δεν νιώθετε άνετα....άλλη λύση δεν υπάρχει φαντάζομαι....π.χ. να νοικιάσει μια γκαρσονιέρα κοντά σας????

Πολλά σας έτυχαν κοπέλα μου και άνθρωπος είσαι και όσο θετικά και να το βλέπεις θα κλατάρεις....σε καταλαβαίνω!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορούλες... :(

Δεν είμαι καλά.. και θα σας "ρίξω" αλλά δεν είμαι καλά. Το λέω, παρά που όταν βγαίνει από το στόμα μου, μου ακούγεται "περίεργα"...

Πάει ο άντρας μου χθες από τη δουλειά, φέρνει το αυτοκίνητο και αμέσως φεύγω εγώ για δουλειά.

Επιστρέφοντας από τη δουλειά και την ώρα που παρκάρω, μου μένει ο λεβιές των ταχυτήτων στο χέρι... :-(... το πιστεύετε? Αμάξι, που μόλις βγήκε από το συνεργείο?

Πλέον κάτι πρέπει να γίνει μ' αυτή την αρνητική ενέργεια που περιβάλλει το σπίτι μου... έχω φρικάρει, σε όλη μου τη ζωή, δεν μου έχουν συμβεί τόσες μαζεμένες αναποδιές, απ' όσες μας έχουν συμβεί από τον περασμένο Ιούλιο... δεν είμαι καλά...

Πέφτω αμέσως στο κρεβάτι με το παιδί {δεν είχα καθόλου όρεξη ούτε κουράγιο για τίποτα} και ως συνήθως ο πατέρας μου φεύγοντας για τη δουλειά με ξύπνησε και πάλι στις 4 τα χαράματα.... έχω να κοιμηθώ 7 μήνες. Δεν αντέχω άλλο!

Σηκώνομαι, αδιαθετώ και γίνομαι κομμάτια, έρχεται ο γερανός και παίρνει το αυτοκίνητο στο συνεργείο και εγώ φεύγω με το παιδί με τα λεωφορεία να πάω για ένα μανικιούρ.. στην επιστροφή δε, περπατήσαμε τόσο με το παιδί, που με πόνεσαν τα πόδια μου και σκέφτομαι πως αφού πόνεσαν εμένα που είμαι γυμνασμένη, φαντάζομαι το παιδάκι μου... :-(

Δεν είναι καλά τα νεύρα μου, χρειάζομαι χρόνο....

Συγνώμη που σας μαύρισα... :-( αλλά μπορεί να χαθώ για λίγο και ήθελα εσείς να ξέρετε...

Βρε Ειρηνη ,πραγματικά δεν εχω λόγια!!!Τι θα γινει επιτελους με αυτο???Πήγαινε σε εναν πνευματικο στον οποιο εχεις εμπιστοσυνη να το συζητησεις...Ο μπαμπας σου τελικα δεν βρηκε σπίτι?Οσο και αν τον αγαπας ειναι μεγαλη δυσκολια και αυτο.Παρε οσο χρονο θες αλλα να ξερεις εμεις εδω ειμαστε,ε?


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορούλες... :(

Δεν είμαι καλά.. και θα σας "ρίξω" αλλά δεν είμαι καλά. Το λέω, παρά που όταν βγαίνει από το στόμα μου, μου ακούγεται "περίεργα"...

Πάει ο άντρας μου χθες από τη δουλειά, φέρνει το αυτοκίνητο και αμέσως φεύγω εγώ για δουλειά.

Επιστρέφοντας από τη δουλειά και την ώρα που παρκάρω, μου μένει ο λεβιές των ταχυτήτων στο χέρι... :-(... το πιστεύετε? Αμάξι, που μόλις βγήκε από το συνεργείο?

Πλέον κάτι πρέπει να γίνει μ' αυτή την αρνητική ενέργεια που περιβάλλει το σπίτι μου... έχω φρικάρει, σε όλη μου τη ζωή, δεν μου έχουν συμβεί τόσες μαζεμένες αναποδιές, απ' όσες μας έχουν συμβεί από τον περασμένο Ιούλιο... δεν είμαι καλά...

Πέφτω αμέσως στο κρεβάτι με το παιδί {δεν είχα καθόλου όρεξη ούτε κουράγιο για τίποτα} και ως συνήθως ο πατέρας μου φεύγοντας για τη δουλειά με ξύπνησε και πάλι στις 4 τα χαράματα.... έχω να κοιμηθώ 7 μήνες. Δεν αντέχω άλλο!

Σηκώνομαι, αδιαθετώ και γίνομαι κομμάτια, έρχεται ο γερανός και παίρνει το αυτοκίνητο στο συνεργείο και εγώ φεύγω με το παιδί με τα λεωφορεία να πάω για ένα μανικιούρ.. στην επιστροφή δε, περπατήσαμε τόσο με το παιδί, που με πόνεσαν τα πόδια μου και σκέφτομαι πως αφού πόνεσαν εμένα που είμαι γυμνασμένη, φαντάζομαι το παιδάκι μου... :-(

Δεν είναι καλά τα νεύρα μου, χρειάζομαι χρόνο....

Συγνώμη που σας μαύρισα... :-( αλλά μπορεί να χαθώ για λίγο και ήθελα εσείς να ξέρετε...

Ειρηνάκι.....μου.Πολύ στενοχωριέμαι....βρες κάποιο τρόπο να την απομακρύνεις από το σπίτι σου. Εύχομαι να ηρεμήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και καλο μηνα,

κουραστικη μερα σημερα, ξυπνησαμε απο τις 7.30 και ολο δουλειες εκανα μεχρι τωρα, ξερετε τα γνωστα σφουγγαρισματα, ξεσκονισματα, αλλαγμα σεντονιων, μαγειρεμα, πλυντηρια κλπ. Τωρα εκατσα λιγακι, καλα που πηγε λαικη η πεθερα μου και χασαπη ο αντρας μου και δεν ειχα εξωτερικες δουλειες.

Ειρηνη τι επαθε το αυτοκινητο περα απο το λεβιε? τι μαρκα ειναι? εχω κολλημα να ρωταω γι αυτοκινητα γιατι τετοια ειναι η δουλεια μου

χρυσα ωραια το τυροψομακι σου!

Απ οτι καταλαβα σημερα ολες δουλεις εχουμε, καλη μας συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

Kαι επιτελους τελειωσα ,εκανα ολες τις δουλίτσες μου.

Αλλαξα τα σεντονια σε ολα τα κρεβατια,τα εστρωσα ,

σκουπισα

ξεσκόνισα και εκανα τις πορτες(το δωματικο του ,ομως το εκανε ο μικρος),

επλυνα τα μπανια ,

εβαλα σε καυτο νερο τις οδοντοβουρτσες και περασα ξανα ολους τους διακόπτες με ντετολ,

εβαλα πλυντηριο με τα σεντονια ,

αλλαξα πετσετες και χαλάκια ,

σηκωσα τα πατακια σε σαλόνι και κουζινα και τα τιναξα,

εβαλα μια καλή σκούπα ,

τιναξα τα ριχταρια και τα ξαναεστρωσα ,

ξεσκονισα πολυ καλά,

καθαρισα την κουζινα από τα πρωινα και τα εβαλα στο πλυντηριο να πλυθουν με τα βραδυνα ,

εφερα ξυλα και αναψα το τζακι,

Τακτοποιησα τα παππουτσια στην παππουτσοθηκη ,γιατι ηταν ανω κατω ,και μας εφτιαξε πατατες τηγανιτες και αυγα ο αντρας μου και φαγαμε.Μαζεψα την κουζινα και τωρα χαλάρωση....Τελος για το σκ!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορούλες... :(

Δεν είμαι καλά.. και θα σας "ρίξω" αλλά δεν είμαι καλά. Το λέω, παρά που όταν βγαίνει από το στόμα μου, μου ακούγεται "περίεργα"...

Πάει ο άντρας μου χθες από τη δουλειά, φέρνει το αυτοκίνητο και αμέσως φεύγω εγώ για δουλειά.

Επιστρέφοντας από τη δουλειά και την ώρα που παρκάρω, μου μένει ο λεβιές των ταχυτήτων στο χέρι... :-(... το πιστεύετε? Αμάξι, που μόλις βγήκε από το συνεργείο?

Πλέον κάτι πρέπει να γίνει μ' αυτή την αρνητική ενέργεια που περιβάλλει το σπίτι μου... έχω φρικάρει, σε όλη μου τη ζωή, δεν μου έχουν συμβεί τόσες μαζεμένες αναποδιές, απ' όσες μας έχουν συμβεί από τον περασμένο Ιούλιο... δεν είμαι καλά...

Πέφτω αμέσως στο κρεβάτι με το παιδί {δεν είχα καθόλου όρεξη ούτε κουράγιο για τίποτα} και ως συνήθως ο πατέρας μου φεύγοντας για τη δουλειά με ξύπνησε και πάλι στις 4 τα χαράματα.... έχω να κοιμηθώ 7 μήνες. Δεν αντέχω άλλο!

Σηκώνομαι, αδιαθετώ και γίνομαι κομμάτια, έρχεται ο γερανός και παίρνει το αυτοκίνητο στο συνεργείο και εγώ φεύγω με το παιδί με τα λεωφορεία να πάω για ένα μανικιούρ.. στην επιστροφή δε, περπατήσαμε τόσο με το παιδί, που με πόνεσαν τα πόδια μου και σκέφτομαι πως αφού πόνεσαν εμένα που είμαι γυμνασμένη, φαντάζομαι το παιδάκι μου... :-(

Δεν είναι καλά τα νεύρα μου, χρειάζομαι χρόνο....

Συγνώμη που σας μαύρισα... :-( αλλά μπορεί να χαθώ για λίγο και ήθελα εσείς να ξέρετε...

βρε ειρηνη μου, πρωτη φορα βλεπω τοσες θλιμμενες φατσουλες σε μηνυμα σου κ πολυ στεναχωριεμαι!

να το παρουμε ενα ενα, καταρχην για το αυτοκινητο τι να πω τωρα????:shock: ελπιζω να μην ειναι μεγαλη οικονομικη ζημια, γιατι πλεον (εκτος της ταλαιπωριας) αυτο ειναι που μετραει. αυτο το ατομο που υποψιαζεσαι ειναι στο αμεσο οικογενιακο σου περιβαλλον κ δεν μπορεις να το κανεις περα??? ξεκουβαλα ομως γιατι δεν μπορει να συνεχιστει αυτη η κατασταση, εγω πιστευω σε τετοιου ειδους καταστασεις (κακη ενεργεια-κακο ματι κτλ...)

κατα δευτερον φυσικο ειναι να μην αντεχεις αλλο (κ φαντασου αν δεν αντεχεις εσυ που ειναι πατερας σου, τι να πει ο αντρας σου) δεν προβλεπεται να βρισκει σπιτι στο αμεσο μελλον? δεν μπορεις να του ζητησεις να μην κανει θορυβο το πρωι που σηκωνεται?

κ τελευταιο! δεν μας μαυριζεις, ειμαστε εδω για να ακουμε κ να συμπαραστεκομαστε. εσυ εχεις παντα μια καλη κουβεντα για ολους, τωρα που την εχεις αναγκη εσυ? τι ? θα μας μαυρισεις? οχι κοριτσακι, εδω ειμαστε για να ακουμε!

σου στελνω μια αγκαλιτσα!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα, καλό μήνα και καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε όλοι!

Εγώ από χθες το βράδυ αισθάνομαι ένα μπούκωμα να το πω; Ξερό λαιμό να πω; Με τριγυρίζει κρύωμα πάλι... Πφφφφφφφφφφφφ

Χθες κοπέλες κατάλαβα τι βλακεία φράση είναι αυτή που χρησιμοποιώ πολύ κι εγώ "Δεν έκανα/ θα κάνω πολλά σήμερα..."

Χθες λοιπόν, υποτίθεται πως δεν θα έκανα δουλειές (σκούπισμα/σφουγγάρισμα κ.λπ) κι όμως όλη μέρα, απ το πρωί που ξύπνησα μέχρι το βράδυ που ξάπλωσα δεν ηρέμησα. 5 πλυντήρια, 4 στεγνωτήρια, σιδέρωμα κάτι λίγα, τακτοποίηση καθαρών ρούχων, στρώσιμο κρεβάτια, στρώσιμο ριχτάρια, μαγείρεμα, μάζεμα κουζίνας, ξανά-μαγείρεμα (οκ σαλάτες αλλά τον τρως τον χρόνο σου!) το βράδυ, απογευματινό για το παιδί, προγραμματισμός για την επόμενη μέρα, καθάρισμα, άναμμα και συντήρηση τζακιού, μπανιάρισμα το παιδί κ.ο.κ. Ε, δεν τα λες λίγα λοιπόν!

Αυτό λέω και στις φίλες μου που εργάζονται. Να μη μακαρίζουν την "τύχη" μου να είμαι στο σπίτι μου. (Πρώτα πρώτα γιατί έχω ανάγκη να δουλέψω).Γιατί όσο είσαι σπίτι, τόσες δουλειές κάνεις. Δεν σταματάνε οι δουλειές και όταν είσαι παρούσα δεν μπορείς να κάνεις ότι δεν τις βλέπεις.

Σκληρό, πολύ σκληρό επάγγελμα τα οικιακά!

Βρε Γιώτα πουλί μου, πόσα έκανες; Και καλά η ποσότητα αλλά τι ώρα τα έκανες; Εγώ δεν μπορώ να φορτσάρω τέτοιες ώρες... Με τίποτα! Βέβαια αν δούλευα θα αναγκαζόμουν βεβαίως!

Σήμερα έχω ήδη ένα πλυντήριο να πλένει, ρούχα απ το τελευταίο στεγνωτήριο να τα τακτοποιήσω, σιδέρωμα 5 τεμάχια ακριβώς και μαγείρεμα.

Σουτζουκάκια με πιλάφι θα κάνω σήμερα!

Έπειτα θα πεταχτούμε να αγοράσουμε ένα δώρο για παιδικό πάρτυ που είμαστε καλεσμένοι αύριο και επιστροφή στο χουχούλιασμα!

Ξέρετε μωρέ, στο "δεν θα κάνω πολλά..."

ναι ραβτακι κ εγω σημερα "δεν ειχα να κανω πολλα" αλλα τελικα εκανα παλι.....

για την ωρα που ρωτας τα εκανα απο τις 6 μεχρι τις 9 με διακοπες για την φροντιδα της μικρη.

για την ποσοτητα αναγκαστηκα το μεγαλο καθαρισμα γινεται 1 φορα την εβδ κ τις αλλες μερες μονο συντηριση κ μαγειρεμα που προσπαθω να το κανω μερα παρα μερα.

αχ αυτο το τζακι πρεπει να το καθαρισω κ εγω.... εχει 10 κιλα σταχτη μεσα!!!

καλα να περασετε στο παρτακι!

Link to comment
Share on other sites

να σας γραψω κ τα "λιγα" δικα μου:

  1. καφες-πορτοκαλαδες-πρωινο
  2. εβγαλα τα παπλωματα να αεριστουν
  3. αλλαξα σεντονια
  4. μαζεψα κ διπλωσα απλωμενα
  5. εβαλα ενα πλυντηριο
  6. το απλωσα
  7. κατεβηκα στο γραφειο κ καναμε κανα 2ωρο δουλιτσα
  8. ταισα την μικρη κ την εβαλα για υπνο
  9. επλυνα το μπανιο
  10. αλλαξα πετσετες
  11. σκουπισα κ εριξα λιγο νερο στο μπαλκονι
  12. ξεκινησα να κανω τα αλουμινια με χλωρινη, αλλα με προλαβε ο αντρας μου
  13. εφερε πραγματα απο σουπερ κ λαικη, τα τακτοποιησα
  14. εστρωσα τραπεζι, φαγαμε, μαζεψα, τα πεταξα στον νεροχυτη κ παω να την πεσω για υπνο οσο κοιμαται η μικρη!!!

σας φιλω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου!!!Τι κανετε???

Εχθες εκανα τα απειρα...δεν θα σας τα γραψω ενα-ενα γιατι θα γεμισω ολοκληρη σελιδα.....θα σας πω μονο οτι εκανα γενικο στην κουζινα και στην κρεβατοκαμαρα!Παρ'ολ'αυτα στο σπιτι γινεται ενα χαμος....και μου δημιουργει απιστευτο εκνευρισμο,κυριως το σαλονι που ειναι γεματο ρουχα απο ασιδερωτα,ελπιζω να τα κανω το βραδακι,να φευγουν απο την μεση...

Σημερα σηκωθηκαμε στις 10:30 και οι 3,σηκωθηκαμε,καναμε πρωινα και φυγαμε για παιδικο μουσειο!!!!Ηταν πολυ ομορφα,ο μικρος το καταευχαρηστηθηκε στο τελος εκλεγε γιατι επρεπε να φυγουμε....

Γυρισαμε σπιτι,εκανα ενα γρηγορο κριθαροτο,φαγαμε και τωρα ο μικρος κοιμαται, ο αντρας μου διαβαζει και εγω χαζολογαω....

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη, λυπάμαι που είσαι τόσο στενοχωρημένη και εκνευρισμένη.

Μόλις ηρεμήσεις κάτσε και συζήτα να βρεθούν λύσεις άμεσα! Δεν μπορούν να διαιωνίζονται καταστάσεις που βολεύουν μερικούς και τσακίζουν τους υπόλοιπους.

Προσωπικά είμαι σίγουρη οτι μόλις λυθούν αυτά τα θέματα θα ηρεμήσετε. Ατυχίες και αναποδιές συμβαίνουν σε όλους μας συνέχεια. Όταν είμαστε ζορισμένοι και απο άλλα "θέματα" δεν αντέχουμε καμία άλλη ανατροπή και έχουμε την αίσθηση ότι όλα είναι εναντίον μας. Εύχομαι να κάνεις την ανατροπή σύντομα ;)

Επίσης, ενημέρωσέ μας για το συνεργείο πήγατε απλά για να μην περάσουμε ούτε απ' έξω!

ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΠΙΤΙ ΜΟΛΙΣ ΕΦΤΙΑΞΑ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΨΥΓΕΙΟ ΤΑΡΤΑ ΣΟΚΟΛΑΤΑ. Προλαβαίνεις μέχρι τις 6 που θα τη βγάλω απο το ψυγείο :)

Link to comment
Share on other sites

Κορούλες... :(

Δεν είμαι καλά.. και θα σας "ρίξω" αλλά δεν είμαι καλά. Το λέω, παρά που όταν βγαίνει από το στόμα μου, μου ακούγεται "περίεργα"...

Πάει ο άντρας μου χθες από τη δουλειά, φέρνει το αυτοκίνητο και αμέσως φεύγω εγώ για δουλειά.

Επιστρέφοντας από τη δουλειά και την ώρα που παρκάρω, μου μένει ο λεβιές των ταχυτήτων στο χέρι... :-(... το πιστεύετε? Αμάξι, που μόλις βγήκε από το συνεργείο?

Πλέον κάτι πρέπει να γίνει μ' αυτή την αρνητική ενέργεια που περιβάλλει το σπίτι μου... έχω φρικάρει, σε όλη μου τη ζωή, δεν μου έχουν συμβεί τόσες μαζεμένες αναποδιές, απ' όσες μας έχουν συμβεί από τον περασμένο Ιούλιο... δεν είμαι καλά...

Πέφτω αμέσως στο κρεβάτι με το παιδί {δεν είχα καθόλου όρεξη ούτε κουράγιο για τίποτα} και ως συνήθως ο πατέρας μου φεύγοντας για τη δουλειά με ξύπνησε και πάλι στις 4 τα χαράματα.... έχω να κοιμηθώ 7 μήνες. Δεν αντέχω άλλο!

Σηκώνομαι, αδιαθετώ και γίνομαι κομμάτια, έρχεται ο γερανός και παίρνει το αυτοκίνητο στο συνεργείο και εγώ φεύγω με το παιδί με τα λεωφορεία να πάω για ένα μανικιούρ.. στην επιστροφή δε, περπατήσαμε τόσο με το παιδί, που με πόνεσαν τα πόδια μου και σκέφτομαι πως αφού πόνεσαν εμένα που είμαι γυμνασμένη, φαντάζομαι το παιδάκι μου... :-(

Δεν είναι καλά τα νεύρα μου, χρειάζομαι χρόνο....

Συγνώμη που σας μαύρισα... :-( αλλά μπορεί να χαθώ για λίγο και ήθελα εσείς να ξέρετε...

Κοριτσακι μου ολη μας περναμε δυσκολες φασεις που μας περνει απο κατω...παρε οσο χρονο χρειαζεσαι για να ηρεμισεις,σου εχουν πεσει πολλα μαζεμμενα...εμεις θα ειμαστε εδω και θα σου στελνουμε οοοοολη μας την θετικη ενεργεια μπας και εξοντωσουμε την γκαντεμοσκονη.....

Σε φιλω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...