Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, mirtoula4 είπε:

Κορίτσια το γράφω σε σας γιατί είμαι να σκάσω....είχαμε ένα πολύ δυσάρεστο χθες...μπήκαν στο σπίτι μας κ μας έκλεψαν...τα πήραν όλα...και μου τα έκαναν κ όλα άνω κάτω...πόση αδικία:-(

...ε, όχι βρε Ερσάκι μου!!! :shock:

:-(


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λυπαμαι πολυ και σε καταλαβαινω απολυτα (παθοντες).

Θα χρειαστειτε καποιο χρονο για να συνελθετε αλλα θα γινει. Φροντιστε για καλυτερους τροπους ασφαλειας του σπιτιου και να χαιρεσαι που δεν ησασταν μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια και καλή βδομάδα να έχουμε!

Μιρτούλα λυπάμαι πάρα πολύ γι' αυτό που σας συνέβη! Το έχουμε πάθει κι εμείς στο πατρικό μου και πραγματικά το συναίσθημα είναι πολύ δυσάρεστο. Ευτυχώς δεν ήσασταν μέσα και δεν κινδύνευσε κανένας σας. Λες να ήταν στημένο; λείπατε πολύ ώρα; ήταν προγραμματισμένο να λείψετε;

Εγώ πέρασα ένα γεμάτο σβκ με τον μικρούλη μου και διάφορες δραστηριότητες. Είδα φίλες μου με τα παιδάκια τους που είχα να δω καιρό και το κατευχαριστήθηκα μιας και ο μικρούλης μου ήταν συνεχώς με παρέα και έξω.. Τι Avenue πήγαμε, τι παιδική χαρά, τι πλατεία.. Δεν μαζευότανε! Αφού χθες τον πήρε ο ύπνος στο καρεκλάκι του στις 7 το απόγευμα και το πήρε σερί μέχρι σήμερα το πρωί στις 7.

Την Παρασκευή πήγα και θέατρο με μια συνάδελφο και είδαμε τη Μαντάμ Σουσού! Πολύ καλό κορίτσια. Η Παπαδοπούλου εξαιρετική κωμικός και ο Άλκης (ο Κούρκουλος ντε) έρωτας.. Από την εποχή της Αναστασίας είχα κολλήσει μαζί του και ευτυχώς δέησε ο Κύριος και τον είδα ζωντανά!

Από φαγητό αυγά με πατάτες το Σάββατο και κρεατόσουπα χθες!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου, καλησπέρα και καλή εβδομάδα.

Μια πελάτισσά μου, το καλοκαίρι, είχε την ευγένεια, να ζητήσει από τον γιο της {που είναι εξαιρετικός ζωγράφος}, να ζωγραφίσει κάτι, για το δωμάτιο του φιογκακίου. Συζητούσαμε πως είμαστε σε φάση που το κάνουμε από "παιδικό" σε "εφηβικό" και το παλικάρι, όντως το έκανε! Με ρώτησε τι αρέσει στον μικρό μου και του απάντησα οι δράκοι και όντως του έκανε μία ζωγραφιά, τύπου "γκραφιτι", για να ταιριάζει στο εφηβικό στυλ. Το έκανε με τα παλιά χρώματα, που είχε το δωμάτιό του αλλά και πάλι, πιστεύω, ότι το ταιριάξαμε μια χαρά, στο γκρι.

Ο μικρος μου δε, λάτρεψε τον πίνακα/γκραφιτι, που είναι και μοναδικός! :)

QUNz1bG.jpg

Ξεκίνησε μία πολύ τρεχάτη Δευτέρα.

Αφού πήγα τον μικρό μου κοντά στο σχολείο, κουβαλώντας την τσάντα του {είναι σαν βράχος βρε κορίτσια μου! :? }, επέστρεψα σπίτι και:

Πήγα στα ΕΛΤΑ και έστειλα το δώρο του αδερφού του άντρα μου, στην Αμερική. Με 800 γρ. βάρος, κόστος 15 ευρώ!!! Πανάκριβα!

Μετά, πήγα λαϊκή.

Επέστρεψα σπίτι, άφησα τα πράγματα και έφυγα. Πήγα Γερμανό, για να βάλω μονάδες στο κινητό μου και μετά σε άλλο κατάστημα για πληρωμή σταθερού / ίντερνετ.

Συναντήθηκα με μία φίλη μου, πήγαμε ΙΚΕΑ και αγόρασα επιτέλους τις κουρτίνες για το δωμάτιο του φιογκακίου. Υπολόγιζα να τις αγοράσω τον επόμενο μήνα αλλά ο μπαμπας μου, μας έδωσε ένα δώρο για τα γεννέθλια του μικρού μας, οπότε κατάφερα και τις πήρα. Σε γκρι χρώμα κι αυτές, πιστεύω πως πια, θ απογειώσουν το δωμάτιό του, που δεν χορταίνει!!

Επέστρεψα, άφησα τα πράγματα στο σπίτι μου και πήρα το αμάξι μας γι αλλαγή στο μπροστινό φως. Μας είχαν καεί. Εγινε κι αυτό.

Επέστρεψα ξανά σπίτι, κουρασμένη ελαφρώς, άπλωσα ένα πλυντήριο με κιτρινόρουχα και ψευτο-μάζεψα το σπίτι.

Για σήμερα ζυμαρικά, με κόκκινη σαλτσούλα γιατί δεν προλαβαίνω τίποτα άλλο.

Μετά διάβασμα και krav maga!

Σας φιλώ γλυκά, κορίτσια μου!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ για τα λόγια συμπαράστασης, να είστε καλά! Δομνίνα έγινε μισή ώρα αφότου φύγαμε, απόγευμα - προφανώς μας είδαν ή παρακολουθούσαν- κ ενώ είχαμε κ συναγερμό δεν στάθηκε ικανό να αποτρέψει το συμβάν....εννοείται μου χάλασε το Χριστουγεννιάτικο mood και πολλά άλλα....τέλοσπάντων, η ζωή συνεχίζεται ούτως ή άλλως ...


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια μου, χαμενη στο διαστημα εγω πνιγμενη απο υποχρεωσεις.... Στεναχωρεθηκα πολυ με την μυρτουλα μας.... Ειναι ο μεγαλος μου φοβος. Την γειτονια μας την εχουν ταραξει. Εμας οχι δοξα το θεο εχουμε συναγερμο κ καμερες. Εκτος αυτου δεν εχουμε τιποτα πολυτιμο στο σπιτι.  Ερσακι μου κουραγιο... Σας πηραν κ τους σταυρους των παιδιων; χρηματα; τι να πω ρε γμτ....μεγαλη αδικια. Πηγατε αστυνομια; τι ειπαν;

Κοριτσια ουτε τα χειμωνιατικα δεν εχω φτιαξει ακομα....αλλα δεν εχω σιδερο κ εχω σπιτι καθαρο κ μαζεμενο!

Σας φιλω ολες

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, mirtoula4 είπε:

Κορίτσια ευχαριστώ για τα λόγια συμπαράστασης, να είστε καλά! Δομνίνα έγινε μισή ώρα αφότου φύγαμε, απόγευμα - προφανώς μας είδαν ή παρακολουθούσαν- κ ενώ είχαμε κ συναγερμό δεν στάθηκε ικανό να αποτρέψει το συμβάν....εννοείται μου χάλασε το Χριστουγεννιάτικο mood και πολλά άλλα....τέλοσπάντων, η ζωή συνεχίζεται ούτως ή άλλως ...

Τον απενεργοποίησαν δηλαδή;; :-(

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αποθρασυνθεί οι ληστές πλέον.. Και με συναγερμό και παρόλα αυτά μπήκανε;;;; Τι να πω!!! Δεν πτοήθηκαν δηλαδή.. Η αστυνομία ήρθε;

Καλά είμαστε κι εμείς.. Ξεκίνησε η βδομάδα δυναμικά και κουραστικά!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

εδώ είμαι και εγώ.Όπως σας είπα το ΣΚ μας ήταν τρεχάτο και ξεκίνησε από την Παρασκευή που το απόγευμα πήγαμε τσίρκο.Είχα πολλά χρόνια να πάω και αφού βρήκε η αδερφή μου προσκλήσεις (γιατί το εισητήριο είχε 10€ το άτομο)πήγαμε.Ωραία ήταν είχε μόνο ακροβάτικά και καθόλου ζώα.Μάλιστα ο νεαρός που ξεκινούσε το πρόγραμμα είχε πάει στο Ελλάδα έχεις ταλέντο και τον έδειξε την Κυριακή.Μερικά από τα ακροβατικά ήταν πολύ εντυπωσιακά και κάποια άλλα ήταν τα κλασσικά.

Το Σάββατο το πρωί δραστηριότητες ο μεσαίος,λογοθεραπεία ο μικρός και το απόγευμα πήγαν ο μεγάλος με τον μικρό κατηχητικό για παιχνίδι και ο μεσαίος πήγε σε μία συμμαθήτρια του που είχε κανονίσει μάζωξη και επ ευκαιρίας κάθισα και εγώ και τα είπαμε με τις άλλες μαμάδες.Την Κυριακή ευτυχώς ριλάξ αν και είχαμε διαβάσματα αλλά τουλάχιστον δεν πήγαμε κάπου.Εχτές μπήκαμε στο καθημερινό μας πρόγραμμα(σχολείο,γυμναστήριο,σκούπισμα,ξεσκόνισμα,σφουγγάρισμα,σίδερο,διαβάσματα)

Σήμερα αφού κάναμε την πρωινή μας ρουτίνα πήγαμε σχολείο και εγώ γυμναστήριο.Γυρνώντας από το γυμναστήριο και αφού έκανα ένα μπανάκι,έβαλα φαγητό (κοκκινιστό κοτόπουλο με πατατούλες) και αφού άπλωσα ένα νυχτερινό πλυντήριο έφυγα για το Γυμνάσιο για να ρωτήσω κανένα καθηγητή,το ίδιο βέβαια έκανα και πριν δύο εβδομάδες και το ίδιο θα γίνει και αύριο και πιθανόν και μεθαύριο μιας και δεν τους πετυχαίνω όλους με την μία.Πάμε αρκετά καλά αλλά παίρνουμε βελτίωση τουλάχιστον μέχρι τώρα.Γύρισα από το σχολείο και αφού σκούπισα (από πού βγαίνουν όλα αυτά τα χνούδια αφού δεν έχω στρώσει ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω),σφουγγάρισα και σε λίγο θα πάω να μαζέψω τα μικρά από το σχολείο.

Αύριο γιορτάζουν οι Ταξιάρχες οπότε στο Περιστέρι έχει πανηγύρι και σκεφτόμαστε μήπως πεταχτούμε το απόγευμα μπας και βρώ καμία φορμίτσα για το γυμναστήριο.

Ερσα μου σε νιώθω και εμάς πριν ένα μήνα μας ανοίξανε την αποθήκη μας και μας πήραν το λάδι και είναι η δεύτερη φορά.Τουλάχιστον να σκέφτεσαι ότι δεν ήσασταν μέσα όλα τα άλλα σιγά σιγά θα γίνουν.Δυστυχώς οι καιροί που διανύουμε είναι πολύ πολύ δύσκολοι και επικίνδυνοι και έτσι όπως πάμε θα γίνουν και χειρότερα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.

Το τρέξιμό μου συνεχίζεται και ο εκνευρισμός μου επίσης. Έχω κουραστεί ψυχολογικά, τόσο πολύ, που φανταστείτε, είπα στον άντρα μου, ν αποποιηθεί τη γκαρσονιέρα, που του "άφησε" η μητέρα του. Και λέω "αφησε" γιατί κανείς δεν έχει φροντίσει για τίποτα, τρεχω εγώ για τα πάντα, ασχολούμαι με άτομα που καθόλου δεν θέλω ν ασχοληθώ και να συνδράμω και κάνω και ένα από τα χειρότερα μου... το να υποχρεώνομαι σε δικά μου άτομα, που καθόλου, αλλά καθόλου όμως, δεν μ αρέσει και δεν το θέλω.

Καταλαβαίνετε λοιπόν, με την παραπάνω μου προταση την ψυχολογική μου κατάσταση και όπου να ναι, θα πάρει και θα σηκώσει πολυ κόσμο, οριστικά.

Θα επανέλθω και ελπίζω να είστε όλες καλά.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ωχ.....κριμα μωρε, εχεις μπλεχτει... Δεν μπορει θα ξεκουβαριαστει βρε Ειρηνη, μην απελπιζεσαι.

Με 'γεια τα καινουρια πραγματα του μικρου! Ευχομαι να τα ευχαριστηθει!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου. Ελπίζω να είστε καλά. Κι εμείς ευτυχώς είμαστε καλά και σε καλή διάθεση.

Νάσια μου απ' ότι κατάλαβα είσαι Αθήνα. Μήπως θα μπορούσες να μου δώσεις πληροφορίες για το τσίρκο γιατί θέλω να πάω τον μικρό μου; Στο internet που κοίταξα δεν βρήκα κάτι. Σ' ευχαριστώ εκ των προτέρων.

On 11/7/2017 at 12:34 ΜΜ, NASIA είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

εδώ είμαι και εγώ.Όπως σας είπα το ΣΚ μας ήταν τρεχάτο και ξεκίνησε από την Παρασκευή που το απόγευμα πήγαμε τσίρκο.Είχα πολλά χρόνια να πάω και αφού βρήκε η αδερφή μου προσκλήσεις (γιατί το εισητήριο είχε 10€ το άτομο)πήγαμε.Ωραία ήταν είχε μόνο ακροβάτικά και καθόλου ζώα.Μάλιστα ο νεαρός που ξεκινούσε το πρόγραμμα είχε πάει στο Ελλάδα έχεις ταλέντο και τον έδειξε την Κυριακή.Μερικά από τα ακροβατικά ήταν πολύ εντυπωσιακά και κάποια άλλα ήταν τα κλασσικά.

 

 

 


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου,

Το γράφω και εδώ γιατί στο χριστουγεννιάτικο θέμα, δεν ξέρω αν θα παραμείνει ή αν θα το δείτε.

Αποφάσισα ν αποχωρήσω από το συγκεκριμένο φόρουμ.

Οποια συμμετέχουσα θέλει να μπει στο νέο μας και να συμμετέχει ή παρακολουθεί, ας στείλει μήνυμα σε μένα ή στο Ραβτάκι ή στην Αφροδιτούλα.
Ξέρουν που θα είμαστε.

Σας φιλω γλυκά όλες

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Δομνίνα είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου. Ελπίζω να είστε καλά. Κι εμείς ευτυχώς είμαστε καλά και σε καλή διάθεση.

Νάσια μου απ' ότι κατάλαβα είσαι Αθήνα. Μήπως θα μπορούσες να μου δώσεις πληροφορίες για το τσίρκο γιατί θέλω να πάω τον μικρό μου; Στο internet που κοίταξα δεν βρήκα κάτι. Σ' ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Είναι στο Γαλάτσι στο κλειστό του Γαλατσιου.Τσιρκο μουντιαλ και θα ειναι μεχρι αρχες Δεκεμβρη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...