Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλό μήνα!

Συγγνώμη για το άσχετο, αλλά δεν ήξερα πού να κάνω την ερώτηση: δεν βρίσκω το Χριστουγεννιάτικο θέμα (συνήθως το βρίσκω από τις Νέες Δημοσιεύσεις)

Καμιά ιδέα;


2lz0gjm6q6mf2tqs.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια,

σήμερα ήταν η μέρα του Μπόμπ του Μάστορα.Το πρωί αφού πήγα τα παιδιά στο σχολείο μου και αφού πέρασα από το ΚΕΠ για την βεβαίωση για τα ΜΜΜ γύρισα σπίτι όπου λίγο αργότερα μας έφεραν το καινούργιο πλυντήριο.Ευτυχώς ήταν ο άντρας μου με αργία στο σπίτι οπότε πιάσαμε να το συνδέσουμε.Τί ταλαιπωρία ήταν αυτή βρε κορίτσια;Το πλυντήριο το έχουμε τοποθετήσει μέσα στο μικρό μπάνιο όπου έχει μια εσοχή που ο κατασκευαστής ούτε και αυτός ήξερε τί ήθελε να κάνει εκεί οπότε αφού δεν μπορέσαμε να το κάνουμε ντουζιέρα βάλαμε εκεί το πλυντήριο.Έλα όμως που κανένα πλυντήριο δεν χωράει να μπει κανονικά αφού έχει βάλει πιο μπροστά την τουαλέτα.Έτσι πάντα το σηκώναμε και το βάζαμε στην εσοχή.Ετσι είπαμε θα κάνουμε και τώρα.Φτάνουμε στην πόρτα και να μην χωράει να περάσει ούτε και εκεί και να βρίσκει η πόρτα του πλυντηρίου,τώρα; Μην ανησυχείς μου λέει ο άντρας μου θα βγάλουμε την πόρτα και θα την ξανασυνδέσω μετά.Μην σας τα πολυλογώ κοντέψαμε να το κάνουμε βίδες το πλυντήριο μέχρι να το βάλουμε στην θέση του.Ευτυχώς όμως όλα καλά και πάνω από όλα δουλεύει τέλεια αλλά μεγάλη ταλαιπωρία.

Σήμερα είχε ημερίδα ο δάσκαλος του μεσαίου οπότε τον είχα στο σπίτι και αφού καθόταν εδώ μιας και είχαμε διαβάσει από εχτές ήρθε ένας φίλος του και έπαιξαν μέχρι το μεσημέρι.Φαγητό σήμερα είχε φακές με τυροπιτάκια και λουκανικοπιτάκια.Μόνο τα κλασσικά μπόρεσα να κάνω με το σπίτι και αφού πήγα τον μεγάλο φροντιστήριο στο κέντρο και τα μικρά έκαναν και το μάθημα των αγγλικών τους μπορώ να κάνω ένα μπανάκι και να ξεκουράσω το ταλαίπωρο κορμί μου.Μ αρέσει που γράφτηκα και γυμναστήριο και είπα αύριο να πάω το πρωί για πρώτη φορά με βλέπω να διαλύομαι.Είδομεν!!!!:-D:-D

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, ravT είπε:

 

Αφροδιτάκι, ΤΕΛΕΙΑ η κολοκύθα! Και του χρόνου κορίτσι μου! Δεν είναι halloween fan αλλά μου αρέσει να βλέπω να το γιορτάζουν, ειδικά στο εξωτερικό! 

 

Ευχαριστω πολυ! Γυρισα στις 8.00 πτωμα αλλα δεν τους το χαλαγα με τιποτα....σε μιση ωρα ηταν ετοιμη. Ειμαστε καπως dark οικογενεια οπως εχεις καταλαβει και μας αρεσει το concept. :-D

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Για το ΣΚ που ερχεται, εχω βλεψεις για στρωσιμο σπιτιου. Εχει αρχισει και κρυωνει καπως το σπιτι.

Την Κυριακη στρωσαμε το δωματιο της μεγαλης, μετα απο μια μικρη γενικη καθαριοτητα στην οποια βοηθησε και η ιδια.

Το δωματιο της μικρης ειναι μια προκληση για ατομα με OCD περι ακαταστασιας. Εκατονταδες μικρα και μεγαλα πραγματα, στοιβαγμενα, κρυμμενα κατω απο το στρωμα και το κρεβατι. Δεν πεταει τιποτα.....Θα το αφησω τελευταιο, ελπιζοντας να συνεργαστει!

Εχθες καναμε σερβις στο A\C και τωρα δουλευει σουπερ, για να βγαλουμε τον χειμωνα με περισσοτερη ζεστη και λιγοτερη καταναλωση ρευματος.

Να θυμισω πως απο εχθες αλλαξε το ωραριο του νυχτερινου ρευματος!

15.00-17.00 και 02.00-08.00

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Αχ Αφροδίτη μου, εγώ είμαι έτσι ρακοσυλλέκτης... Κάθε φορά που αναγκάζομαι να πετάξω πράγματα, το κάνω με πόνο ψυχής. Βέβαια, κάπως έτσι δημιουργούνται οι "τάφοι"! Τους μισώ! Χθες και σήμερα κατάφερα με πολύ κόπο να καθαρίσω και να τακτοποιήσω 3 (και μισό) συρτάρια και ένα διπλό ντουλάπι. Ένα θα σας πω... 2 σακούλες σκουπιδιών! Ναι, τα σκουπίδια! Βρήκα, και τι δε βρήκα! Απόδειξη απ το 2009! Και δεν ξέρω και πως βρέθηκε εκεί αφού το 2009 ζούσαμε στην Αθήνα! Τρομερό! 

Φωτογραφίες έβγαλα αλλά δε τις βάζω, ντρέπομαι! 

Το σημαντικότερο όλων είναι πως έχω συγκεντρώσει τις εξετάσεις όλων μας σε έναν μεγάλο φάκελο με θήκες και έχω φτιάξει άλλους τρεις φακέλους. Ένας με δικά μου έγγραφα, ένας με αυτά του συζύγου και ένας με οικογενειακά έγγραφα. 

Δε φαντάζεστε τι ανάσα έχω πάρει! 

Τώρα μένει τις επόμενες ημέρες να τακτοποιήσω στο υπόγειο δυο τσάντες με πράγματα που "βγήκαν" για αποθήκευση εκεί. Ναι, 2 σακουλες σκουπιδιών για πέταμα και 2 τσάντες σουπερ μαρκετ για περαιτέρω τακτοποίηση! Και δεν άδειασαν, απλά ανάσαναν! 

Πρέπει να πάρω ένα κουτί αποθήκευσης για τα τετράδιά μου... Δε μπορώ να τα πετάξω, είναι σαν ημερολόγια, τα χρειάζομαι κιόλας. Απλά να πάνε στο υπόγειο για να φύγουν και αυτά απ το ντουλάπι. 

Αύριο λέω να κάνω την 2η καθαριοτητα της εβδομάδας αλλά θέλω να πάω και μια βολτίτσα στην αγορά να χαζέψω... Θα δω τι απ τα δυο θα κάνω. 

Καλό βράδυ σε όλες!

  • Μου αρέσει 1

YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ravt ρακοσυλλεκτης....Μαζευει τα παντα και καποια στιγμη τα χρησιμοποιει σε ευφανταστες κατασκευες που κανει.....Υφασματα, κουμπια,γεμιση για κουκλες, πλαστικα ματακια, ρολλα απο χαρτι κουζινας\υγειας, καπακια απο αναψυκτικα, γυαλινα μπουκαλια, τζατζαλα ματζαλα που ελεγε και η γιαγια μου. Ασε τα παιχνιδια και τα λουτρινα! Παρα παρα πολλα, δεν χαριζει τιποτα...

Την Κυριακη που εβαλα σκουπα βρηκα καλαμακια κομμενα σε μικρα κομματακια και μικρες μπαλιτσες απο αλουμινοχαρτο. Σημερα που γυρισα απο την δουλεια, ειχε φτιαξει μια χιονομπαλα απο υλικα που θα πεταγαμε, αλλα τα εκοψε, τα κολλησε και την εφτιαξε.Κατα βαθος μου αρεσει που εχει φαντασια και ιδεες αλλα η ακαταστασια δεν παιζεται...

Εγω μαζευω λογω δουλειας πολυ χαρτομανι που χρειαζεται αμεσα ξεκαθαρισμα και πρεπει να αρχειοθετησω λογαριασμους επειγοντως....Σκεφτηκα μηπως τους βγαλω φωτογραφια η σκαναρισμα και αρχισω να εχω ηλεκτρονικο αρχειο αντι για κλασερ. Τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου,

Καλησπέρα και καλή Παρασκευή, να έχετε.

Κι αυτή η εβδομάδα, ηταν τόσο πολύ ζόρικη, όσο λίγες έχω περάσει μέχρι τώρα. Τα προβλήματα, με το σπίτι συνεχίζονται και φυσικά ολα αυτά γιατί η πεθερά μου δεν φροντισε να έχει όπως πρέπει τα χαρτιά εδώ και χρόνια και ενώ φυσικά μπορούσε. Και τώρα τρέχω εγώ, να ξεμπλέξω τ απίστευτα.

Σήμερα δε, ήμουν στη ΔΕΗ Καλλιθέας, με νούμερο εξυπηρέτησης 74, στις 09.01 το πρωί. Τελικά έφτασα στο γκισέ στις 12.50 και δεν εξυπηρετήθηκα. Χθες, είχα μιλήσει και με το 5ψήφιο νούμερο της ΔΕΗ, ώστε να ενημερωθώ πλήρως για τα έγγραφα τα οποία θα είχα μαζί μου. Παρόλα αυτά... δεν έκανα δουλειά. Δημόσιες υπηρεσίες.. τις μισώ με πάθος...

Ήταν λοιπόν τόσο τρεχάτη, γεμάτη άγχος εβδομάδα, που έβαλα εντελώς στην άκρη το σπίτι, ακόμα και το μαγείρεμα.. εμπαινα και έβγαινα 10 φορές την ημέρα στο σπίτι μου, έχοντας τεράστιες λίστες με υποχρεωσεις, καθημερινά. Πήγα Νίκαια-Καλλιθέα-Πανόρμου, 3 φορές, μέσα στη συγκεκριμένη εβδομάδα, εκτός από όλα τ άλλα. Πιέστηκα πολύ. Πάρα πολύ.

Χθες, κατάφερα να βάλω ηλεκτρική σκούπα, στο σπίτι, γιατί το πάτωμα ήταν σε κακά χάλια και δεν μ ένοιαζε αυτο, αλλά μου δημιουργούσε πολύ εκνευρισμό το να βλέπω το πόσο βρώμικο ήταν. Βάζω κάποια πλυντήρια και ελπίζω αύριο να σιδερώσω. Δουλεύω όμως και σήμερα το βράδυ και αύριο και την Κυριακή, οπότε ίδωμεν...

Κατάφερα, κάποια στιγμή, να κάνω ένα μικρό ξεσκαρτάρισμα στη συρταριέρα του μικρού, σε κάποια ρουχαλάκια που δεν του έκαναν πια και τα έδωσα ήδη στην ξαδερφη του άντρα μου, για τον μικρό της.

kYD1zcu.jpg

Επίσης, κάποια ακόμα, πήγαν στον τοίχο αλληλεγγύης.

Αγόρασα ένα κλασεράκι και μέσα τακτοποιώ όλα, μα όλα τα έγγραφα που βγαίνουν με το σπιτάκι της πεθεράς μου και προσπαθώ να τα οργανώσω σωστά.

Έλυσα και το θέμα της γυμναστικής  μου. Επέστρεψα στο αγαπημένο μου krav maga, που ήδη εκανα, αφού ο μικρός μου αποφάσισε ν αφήσει το tae {έφτασε στην μαύρη ζώνη} και θεώρησε οτι εκλεισε ο κύκλος. Λογω ηλικίας, μπορεί να μπει στο δικό μου τμήμα ενηλίκων κι έτσι μπορώ να προπονηθω ξανά σ αυτό που αγαπώ {δοκίμασα μέχρι και kick -boxing βρε κόρες αλλά δεν ... }. Αφήστε δε περηφάνια και συγκίνηση που ένιωσα, που προπονήθηκα μαζί με τον μικρό μου! Τον προσέχουν όλοι πολύ και είναι μεγάλο συν, που προπονείται μαζί με μεγάλους {αν και είναι ακόμα ένα κοριτσάκι στην ίδια ηλικία}.

Πραγματικά κορίτσια μου, η προπόνησή μας, είναι το μόνο πράγμα που έστρωσε.. όλα τ άλλα, πάνε στραβά και κανένα δεν στρώνει.. είναι η περίοδος ρε γμτ;

Αυτά για την ώρα, σας φιλώ, έχω ξεχάσει πολλά να σας γράψω αλλά θα επανέλθω.

Να είστε καλά!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια,

εδώ είμαι και εγώ κομμάτια.Όπως σας είπα και προχθές ξεκίνησα εχτές γυμναστήριο οπότε αφού σηκωθώ,φτιάξω πρωινά,κολατσιό για τα παιδιά,τα σηκώνω και αυτά,στρώνω κρεβάτια,μαζεύω ότι είναι σκόρπιο και αφού ετοιμαστούν και τα παιδιά φεύγουμε για το σχολείο.Μόλις τα αφήσω περνάει μια φίλη μου με τον άντρα της που πάνε και αυτοί στο ίδιο γυμναστήριο με παίρνουν και εμένα και πάμε να λιώσουμε.Σήμερα με το που γύρισα έβαλα,φασολάδα για φαγητό,ψωμί να γίνεται ,σκούπισα,σιδέρωσα ότι πλυντήριο είχα βάλει αυτές τις μέρες τουτέστιν 5 πλυντήρια και αφού έκανα ένα μπάνιο πήγα και πήρα τα παιδιά από το σχολείο.Ηρθαμε, τους έβαλα να φάνε και εγώ τακτοποίησα τα σιδερωμένα στην θέση τους κάτι που βαριέμαι απίστευτα.Άπλωσα δύο κουβερλί που τα είχα βάλει για πλύσιμο και έστρωσα στα κρεβάτια των παιδιών τα παπλώματα τους γιατί το βράδυ πλέον κάνει κρύο και δεν λέει το λεπτό.Ξεσκόνισα,έβαλα ένα πλυντήριο με λευκά και περιμένει ένα ακόμα με σκούρα να μπει το βράδυ με το νυχτερινό.

Το απόγευμα λέμε να πάμε στην αδερφή μου.Και ένα ΣΚ τρεχάτο ξεκινάει.....

 

Link to comment
Share on other sites

On 31/10/2017 at 6:17 ΜΜ, ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

Κάθε χρόνο όλο και καλύτερα το κάνουμε αλλά και την πρώτη φορά που το κάναμε (πάνε 4 χρόνια νομίζω) μια χαρά τις σκαλίσαμε, δεν είμαστε και γλύπτες!

Αν θέλεις πες μου να σου δώσω περισσότερες οδηγίες. Νομίζω πως θα του αρέσει πολύ του παιδιού που πέφτουν τα γενέθλια του, την μέρα του Jack! Βοο!

Φυσικά και να μου πεις, οποτε βρεις χρόνο και αν δεν σου ειναι κόπος. Δηλαδή, αν δεν είναι πολλά αυτά που πρέπει να γράψεις.

Τώρα, είναι πιο γνωστή η γιορτή του Halloween. Θυμάσαι, πριν μερικά χρόνια, που είχα ιδέα να κάνω πάρτυ φαντασματων,  στο φιογκάκι μου, με αφορμή οτι είναι την ίδια μέρα με τα γεννεθλιά του; Δεν υπήρχε τίποτα έτοιμο.. και είχα φτιάξει κάποια πραγματάκια. Νομίζω έχω και τις φωτογραφίες, κάπου.

Τώρα όμως, βρίσκεις μεγάλη γκάμα πραγμάτων και είναι όλα πολύ όμορφα!

On 31/10/2017 at 5:57 ΜΜ, NASIA είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

μόλις γύρισα από τις αθλοπαιδείες του μεσαίου αφού όμως πήγα και γράφτηκα στο ενδιάμεσο στο γυμναστήριο.Πρώτη φορά θα πάω και ελπίζω να καταφέρω να πηγαίνω κάθε μέρα ή τουλάχιστον αρκετές γιατί πλήρωσα ετήσια συνδρομή και είναι κρίμα να πάει στράφι χώρια την γκρίνια του μεγάλου αγοριού.

Χίλια μπράβο, που ξεκίνησες γυμναστική Νάσια μου!!!
Μπράβο!!

On 31/10/2017 at 5:14 ΜΜ, ravT είπε:

Ειρήνη και στο τζάμπο απαγορεύεται να βγάζεις φωτογραφίες. Αν σε πιάσουν θα σου ζητήσουν να τη σβήσεις. Έχει ταμπέλες ανηρτημένες. 

... χω Παναγία μου! Θα με μπαγλαρώσουν καμιά ώρα!

On 2/11/2017 at 10:00 ΠΜ, ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

ια το ΣΚ που ερχεται, εχω βλεψεις για στρωσιμο σπιτιου. Εχει αρχισει και κρυωνει καπως το σπιτι.

Και γω αυτό σκέφτομαι, Αφροδιτάκι μου. Θα στρώσω το δωμάτιο του μικρού αυριο το πρωί και σιγά-σιγά και το υπόλοιπο σπίτι.

Την Κυριακη στρωσαμε το δωματιο της μεγαλης, μετα απο μια μικρη γενικη καθαριοτητα στην οποια βοηθησε και η ιδια.

Το δωματιο της μικρης ειναι μια προκληση για ατομα με OCD περι ακαταστασιας. Εκατονταδες μικρα και μεγαλα πραγματα, στοιβαγμενα, κρυμμενα κατω απο το στρωμα και το κρεβατι. Δεν πεταει τιποτα.....Θα το αφησω τελευταιο, ελπιζοντας να συνεργαστει!

:shock:...αχ, σε νιώθω αλλά γέλασα πολύ με το ".. για άτομα με OCD"!! :lol:

Εχθες καναμε σερβις στο A\C και τωρα δουλευει σουπερ, για να βγαλουμε τον χειμωνα με περισσοτερη ζεστη και λιγοτερη καταναλωση ρευματος.,

Μπράβο κορίτσι μου!...και εμείς πρέπει να κάνουμε στο σαλονιού, που καθόμαστε και περισσότερο αλλά πάλι θέλω 30 ευρώ...

Να θυμισω πως απο εχθες αλλαξε το ωραριο του νυχτερινου ρευματος!

15.00-17.00 και 02.00-08.00

Σ ευχαριστούμε, μάτια μου!

 

On 2/11/2017 at 6:14 ΜΜ, ravT είπε:

Αχ Αφροδίτη μου, εγώ είμαι έτσι ρακοσυλλέκτης... Κάθε φορά που αναγκάζομαι να πετάξω πράγματα, το κάνω με πόνο ψυχής. Βέβαια, κάπως έτσι δημιουργούνται οι "τάφοι"! Τους μισώ! Χθες και σήμερα κατάφερα με πολύ κόπο να καθαρίσω και να τακτοποιήσω 3 (και μισό) συρτάρια και ένα διπλό ντουλάπι. Ένα θα σας πω... 2 σακούλες σκουπιδιών! Ναι, τα σκουπίδια! Βρήκα, και τι δε βρήκα! Απόδειξη απ το 2009! Και δεν ξέρω και πως βρέθηκε εκεί αφού το 2009 ζούσαμε στην Αθήνα! Τρομερό! 

Φωτογραφίες έβγαλα αλλά δε τις βάζω, ντρέπομαι! 

Το σημαντικότερο όλων είναι πως έχω συγκεντρώσει τις εξετάσεις όλων μας σε έναν μεγάλο φάκελο με θήκες και έχω φτιάξει άλλους τρεις φακέλους. Ένας με δικά μου έγγραφα, ένας με αυτά του συζύγου και ένας με οικογενειακά έγγραφα. 

Δε φαντάζεστε τι ανάσα έχω πάρει! 

Τώρα μένει τις επόμενες ημέρες να τακτοποιήσω στο υπόγειο δυο τσάντες με πράγματα που "βγήκαν" για αποθήκευση εκεί. Ναι, 2 σακουλες σκουπιδιών για πέταμα και 2 τσάντες σουπερ μαρκετ για περαιτέρω τακτοποίηση! Και δεν άδειασαν, απλά ανάσαναν! 

Πρέπει να πάρω ένα κουτί αποθήκευσης για τα τετράδιά μου... Δε μπορώ να τα πετάξω, είναι σαν ημερολόγια, τα χρειάζομαι κιόλας. Απλά να πάνε στο υπόγειο για να φύγουν και αυτά απ το ντουλάπι. 

Αύριο λέω να κάνω την 2η καθαριοτητα της εβδομάδας αλλά θέλω να πάω και μια βολτίτσα στην αγορά να χαζέψω... Θα δω τι απ τα δυο θα κάνω. 

Καλό βράδυ σε όλες!

Χίλια μπράβο, για όσα έκανες. Φαντάζομαι πόσο δύσκολο είναι για έναν άνθρωπο που του αρέσει να μαζευει, το να αναγκαστεί να πεταξει. Καθόλου εύκολο! Οπότε χίλια μπράβο! Το σημαντικό είναι πως μισείς τους τάφους {τους μισώ με πάθος!}, οπότε αυτό σε ιντριγκάρει να ξεφορτωθείς πράγματα. Προχώρα και εμείς εδώ θα είμαστε να σε ακούμε και να σε επιβραβεύουμε!

23 ώρες πρίν, ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

Ακριβως ravt ρακοσυλλεκτης....Μαζευει τα παντα και καποια στιγμη τα χρησιμοποιει σε ευφανταστες κατασκευες που κανει.....Υφασματα, κουμπια,γεμιση για κουκλες, πλαστικα ματακια, ρολλα απο χαρτι κουζινας\υγειας, καπακια απο αναψυκτικα, γυαλινα μπουκαλια, τζατζαλα ματζαλα που ελεγε και η γιαγια μου. Ασε τα παιχνιδια και τα λουτρινα! Παρα παρα πολλα, δεν χαριζει τιποτα...

Την Κυριακη που εβαλα σκουπα βρηκα καλαμακια κομμενα σε μικρα κομματακια και μικρες μπαλιτσες απο αλουμινοχαρτο. Σημερα που γυρισα απο την δουλεια, ειχε φτιαξει μια χιονομπαλα απο υλικα που θα πεταγαμε, αλλα τα εκοψε, τα κολλησε και την εφτιαξε.Κατα βαθος μου αρεσει που εχει φαντασια και ιδεες αλλα η ακαταστασια δεν παιζεται...

Εγω μαζευω λογω δουλειας πολυ χαρτομανι που χρειαζεται αμεσα ξεκαθαρισμα και πρεπει να αρχειοθετησω λογαριασμους επειγοντως....Σκεφτηκα μηπως τους βγαλω φωτογραφια η σκαναρισμα και αρχισω να εχω ηλεκτρονικο αρχειο αντι για κλασερ. Τι λετε;

... σας έχω πει, ότι επίσης μισώ, με παθος και τα λούτρινα;; :mrgreen:

Τέλεια η ιδέα σου! Ο χρόνος, θα είναι ο ίδιος ή και περισσότερος από να τους αρχειοθετήσεις. Ομως, σίγουρα, θα έχεις λιγότερο χώρο, αν κρατήσεις αρχείο που δεν θα είναι ηλεκτρονικό... εσύ, τι προτιμάς;


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου καλημέρα!

Άκρως χειμωνιάτικη, η σημερινή μέρα και την ευχαριστιέμαι σπίτι μου.

Το απόγευμα δουλεύω, οπότε είπα να κάνω κάποια πραγματάκια, που ήθελα αλλά εξαιτίας του τρελού τρεξίματος, των τελευταίων εβδομάδων, δεν προλάβαινα.

Χθες το βράδυ λοιπόν, με τον άντρα μου, συναρμολογήσαμε το νέο επιπλάκι τηλεορασης, που καναμε δώρο στον μικρό μας για τα γεννέθλιά του και τοποθετήσαμε και το φωτιστικό του. Το δωμάτιάκι του, άρχισε να παίρνει μορφή, έγινε υπέροχο! Το φιογκάκι μας, χοροπήδαγε από τη χαρά του και δεν ξεκολλάει από εκεί...καινούργιο κοσκινάκι μου, ξέρετε! :mrgreen:

Αφού κάναμε αρκετές μικρο-αλλαγές, σήμερα έβαλα σκούπα, σφουγγάρισα και έστρωσα το χαλί του. Τώρα λείπει μόνο μία κουρτίνα αλλά αυτό αργότερα. Του χρόνου, θα του πάρουμε νέα συρταριέρα και χαλί. Τέλος και το παιδικό, για τώρα.

Είχα πλύνει και το χαλί του σαλονιού. Αυτό που βάζουμε κάτω από το τραπεζάκι σαλονιού μας και γύρω καθόμαστε στους καναπέδες μας. Οπότε, έβαλα σκούπα, σφουγγάρισα και κατάφερα και το έστρωσα μόνη μου. Ακόμα και που ακόμα λείπουν τα άλλα 2 χαλιά του σαλονιού ήδη ζέστανε ο χώρος!

Άπλωσα, στην απλώστρα γιατί βρέχει, λίγο-λίγο, ένα πλυντήριο με κοκκινο-ρουχα, πετάχτηκα μέχρι το σούπερ, φούρνο και χασάπη και παράλληλα διαβάζω με τον μικρό μου γιατί έχει 2 διαγωνίσματα για την επόμενη εβδομάδα... :?

Όμως, άναψα τα κεριά μου και έχω κάνει μία όμορφη ατμόσφαιρα στο σπίτι μας. Προσπαθώ για τα κέφια μας, πάντα, το ξέρετε!

Θέλω, σιγά-σιγά, να ολοκληρώσω το στρώσιμο και από το άλλο σαβ.κο να ξεκινήσω να.. στολίζω!!!! Γιούπι!!!

Σας φιλώ για την ώρα και θα επανέλθω, κορίτσια μου!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το γράφω σε σας γιατί είμαι να σκάσω....είχαμε ένα πολύ δυσάρεστο χθες...μπήκαν στο σπίτι μας κ μας έκλεψαν...τα πήραν όλα...και μου τα έκαναν κ όλα άνω κάτω...πόση αδικία:-(

  • Λυπημένη/-ος 1

Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πόσο λυπάμαι βρε κορίτσι μου... Δυστυχώς οι ατυχίες, οι δυσκολίες και οι στεναχώριες, είναι για τους ανθρώπους... Σε κάθε κακό, προσπαθώ να σκέφτομαι το σημαντικότερο... Το "ευτυχώς είμαστε όλοι υγιείς" δηλαδη.... Κουράγιο και θα τα ξαναφτιάξετε κοπέλα μου... Σίγουρα θα πήραν και αναμνηστικά, πράγματα που ενδεχομένως δε ξαναγίνονται αλλά τις αναμνήσεις που τα ακολουθούν, δεν μπορεί να τις κλέψει κανείς...


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...