Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

19 ώρες πρίν, Ειρήνη είπε:

 

 

Μήπως.. λεω μήπως... να κάνεις κανένα ξεσκαρτάρισμα, στην ντουλαπα? Ή είναι όλα ξε-σκαρταρισμένα?

Υ.Γ. Πάντα προηγείται το έξω και μετά οι δουλειές του σπιτιού, Ερσάκι μου!!! Βολτες!!!

 

ναι Ειρήνη μου πρέπει να το κάνω, αν κ έκανα ένα υποτυπώδες  ξεσκαρτάρισμα όταν έβγαζα από τις τσάντες για να δω τι με ενδιαφέρει να μπει οπωσδήποτε στην ντουλάπα..τεσπα, πρέπει να γίνει κ άλλο πιο αυστηρό..κ επίσης αποφάσισα για φέτος να κόψω τις συνεχείς - το χω μεγάλη τρέλα ρε κορίτσια!!- αγορές ρούχων και να αγοράζω πού κ πού ένα κ καλό που λένε...για να δω, θα μπορέσω να συγκρατηθώ??:cool::cool:

Χρόνια σας πολλά για αύριο, να το χαίρεσαι το μπουμπούκι σου, να είναι γερό κ τυχερό!!

φιλιά!

  • Μου αρέσει 1

Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια μου τί κάνετε;

εγώ παλεύω να συνέλθω από ένα μίνι αλλά γερό κρυολόγημα και φυσικά από την χειμωνιάτικη γενική στο σπίτι. Έτσι την προηγούμενη εβδομάδα έκανα λαμπίκο το σπιτάκι μου και τώρα είναι έτοιμο να δεχτεί τα χαλιά τα οποία πιστεύω μέχρι τα μέσα του μήνα να τα στρώσω και αυτά γιατί από ότι φαίνεται μαζί με την χειμερινή ώρα ήρθε και και ο χειμώνας σιγά σιγά.Την Παρασκευή τρέχαμε μια στο γυμνάσιο και μια στο δημοτικό για τις γιορτές μνήμης στην επέτειο του ΟΧΙ. Δυστυχώς γινόντουσαν την ίδια ώρα και έτσι μοιραστήκαμε με τον άντρα μου.Εγώ πήγα στο γυμνάσιο μιας και το μεγάλο μπουμπούκι μου πήρε αριστείο και βραβείο και μετά πήγα στο δημοτικό που ήταν ήδη ο άντρας μου και καμαρώσαμε τον μικρό μπουμπουκάκι μας που έκανε τον λοχία στα βουνά της Πίνδου.Τα συναισθήματα δεν περιγράφονται κορίτσια.Πόσο περήφανη και πόσο ευχαριστημένη ένιωσα για τον μεγάλο μου που οι περσινοί του κόποι επιβραβεύτηκαν και από το σχολείο του και βλέποντάς τον να παραλαμβάνει το αριστείο του σαν μεγάλος κύριος να δέχεται τα συγχαρητήρια από τους καθηγητές του αλλά και για τον μικρό μου που έκανε τέλεια τον λοχία.Πόσο περήφανους μας κάνουν τα παιδιά μας με τόσο μικρές αλλά και μεγάλες στιγμές από την ζωή τους.

To Σάββατο κατεβήκαμε στην παρέλαση στο Σύνταγμα οπού εκτός από το σχολείο μας (δημοτικό και γυμνάσιο) παρέλαυνε και η αδερφή της βαφτιστήρας οπότε πήγαμε να την καμαρώσουμε.Μετά πήγαμε όλοι μαζί για καφεδάκι.Τα μικρά το απόγευμα πήγαν κατηχητικό και είπα και εγώ να βάλω ένα πλυντήριο με σκούρα πάω λοιπόν η καλή σου και με το που πατάω το κουμπί κάνει μπαμ και πέφτει ο γενικός.Καθώς καταλάβατε έμεινα από πλυντήριο και είναι το χειρότερό μου γιατί καταλαβαίνετε τί γίνεται από ρούχα.Τεσπά εχτές πήγαμε και παραγγείλαμε άλλο και αύριο θα μας το φέρουν, άλλα έξοδα αλλά συνηθισμένα τα βουνά από τα χιόνια.Εν τω μεταξύ κορίτσια κάντε πρώτα έρευνα αγοράς και να θυμόσαστε τις τιμές που βλέπετε στο διαδίκτυο και γιατί το λέω αυτό.Την Κυριακή έκανα έρευνα αγοράς για το πλυντήριο και το βρίσκω 349€ και πάω στο κατάστημα το ίδιο μοντέλο 368€ το λέω στην κοπέλα και μου λέει μάλλον λάθος αλλά μισό λεπτό να ρωτήσω και αφού επέμεινα τελικά μου έκαναν την τιμή του ιντερνετ για αυτό προσοχή.

Εχτές γενικώς έτρεχα να καλύψω ότι καλυβοταν από έξοδα οπότε καταλαβαίνετε.Γυρνώντας στο σπίτι έκανα ξεσκόνισμα,σκούπισμα,σφουγγάρισμα,μπάνια,φαγητό,πήγα σχολείο πήρα τα μικρά και το απόγευμα αφού τελειώσαμε τα διαβάσματα περάσαμε και από τα jumbo όπου έχουν βγάλει ήδη χριστουγεννιάτικα ,χαζέψαμε λίγο και αφού πήρα καλτσούλες για τα παιδιά και πουγκάκια (θα σας πώ γιατί) επιστρέψαμε στην βάση μας,μπανάκι και νωρίς νωρίς για ύπνο γιατί δεν άντεχα άλλο.

Σήμερα λίγο πιο χαλαρά το πρωί αφού σηκωθήκαμε , έφτιαξα πρωινά και κολατσίο για τα παιδιά στο σχολείο,ετοιμάσαμε τσάντες, έστρωσα κρεβάτια και έβαλα στην θέση του ότι δεν ήταν.Πήγαμε σχολείο και αφού γύρισα έφτιαξα καφεδάκι και έριξα ένα σκούπισμα.Επλυνα τα πρωινά και τώρα χαλαρά.Σήμερα το μενού έχει κοτόπουλο κοκκινιστό με πατατούλες που θα το βάλω σε λίγο.

Ααα για τα πουγκάκια που σας έλεγα πριν.Πριν καιρό είχα βρει σε προσφορά το lenor unstoppable  και δυστυχώς δεν με κάλυψε τουλάχιστον στο πλυντήριο και το είχα στο ντουλάπι και καθόταν.Κάποια στιγμή ανέβασε μια κοπέλα στο φατσοβιβλίο μια ιδέα με αυτό δηλαδή τα έβαλε σε πουγκάκια και τα έβαλε σαν αρωματικά στις ντουλάπες.Αυτό και έκανα με τα πουγκάκια.Οι ντουλάπες μου πλέον μοσχομυρίζουν.

Υ.Γ.Ειρήνη χιλιόχρονο το παιδί με υγεία και καλή προοδο!!!

Αυτά για την ώρα σας ζάλισα πάλι σήμερα αλλά δεν έχετε παράπονο μπορεί να αργώ να γράψω αλλά ....

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια όμορφα. Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα παιδάκια σας ακόμη καλύτερα!

Εμείς είμαστε καλά. Βροντοφωνάξαμε το ποίημα μας την Παρασκευή στο σχολείο χεράκι - χεράκι με τη φίλη και συμμαθήτριά μας και κάναμε και την κατάλληλη υπόκλιση! Πόσο χαρά και περηφάνεια αισθάνομαι όταν βλέπω το μουτράκι του γιου μου να λέει το ποίημα του!

Σαββατοκύριακο κάναμε πολλά και διάφορα.. Πήγαμε στο Village στου Ρέντη για παιχνίδι του μικρού και καφέ δικό μας.. έφτιαξα μπισκοτάκια γλυκάνισου που όποτε τα φτιάχνω μου  θυμίζουν τη μανούλα μου.. και αυτό τον καιρό έχω μεγάλη ανάγκη να την αισθάνομαι κοντά μου. Κυριακή πρωί πήγαμε σε γενέθλια και Κυριακή απόγευμα ήρθαν κάποιοι φίλοι στο σπίτι που το παιδί τους αγαπάει πολύ και έτσι χαρήκαμε όλοι οικογενειακώς.

Σήμερα έκανα ένα ξεκαθάρισμα των φαρμάκων που έχω σε διάφορα σημεία, δικά μας και του παιδιού και πέταξα αρκετά.

Επόμενος στόχος να ξεκαθαρίσω τα δικά μου ρούχα μιας και πλέον δεν φοράω αρκετά και τα έχω εκεί να κάθονται.

Πρέπει να αγοράσω κάποια παντελονάκια φόρμας του μικρού μιας και μόνο φόρμες θέλει να φοράει και αν και σε ορισμένες έχω κάνει μπαλώματα από την πολλή χρήση τρυπάνε σε διάφορα σημεία. Θα πάω να ρίξω μια ματιά στα H&M.

Ειρήνη μου να χαίρεσαι το φιογκάκι σου! Τον δικό μου τον φωνάζω "πασπάτη" μιας και του αρέσει να με πασπατεύει συνέχεια! Πάντα γερό, χαρούμενο, τυχερό κι ευτυχισμένο να είναι το αγοράκι σου κι εσείς γεροί και δυνατοί να το καμαρώνετε!

Για σήμερα δεν μαγείρεψα τίποτε. Περίσσεψαν ρεβύθια από χθες κι έδωσα στον μικρό να πάρει μαζί του και το βράδυ θα φτιάξω χάμπουργκερ.. θα τα απολαύσουμε όλοι μας, είμαι σίγουρη γι' αυτό.

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα στα κορίτσια! Νάσια χάρηκα που σε "άκουσα"! Σήμερα είχα κι εγώ καθαριότητα στο σπίτι, μόλις τελείωσα και χαλαρώνω. Θα πάρουμε τα παιδιά απ τα σχολεία και θα φτιάξω σπανακόρυζο και κεφτεδάκια για το μικρό περίεργο! 

Νιώθω πολύ ήρεμη που μπορώ να κρατώ τόσο καλά το σπίτι πια. Τι σημαντικό πράγμα η ψυχολογία βρε παιδιά!

Καλή συνέχεια σε όλες!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, mirtoula4 είπε:

ναι Ειρήνη μου πρέπει να το κάνω, αν κ έκανα ένα υποτυπώδες  ξεσκαρτάρισμα όταν έβγαζα από τις τσάντες για να δω τι με ενδιαφέρει να μπει οπωσδήποτε στην ντουλάπα..τεσπα, πρέπει να γίνει κ άλλο πιο αυστηρό..κ επίσης αποφάσισα για φέτος να κόψω τις συνεχείς - το χω μεγάλη τρέλα ρε κορίτσια!!- αγορές ρούχων και να αγοράζω πού κ πού ένα κ καλό που λένε...για να δω, θα μπορέσω να συγκρατηθώ??:cool::cool:

Χρόνια σας πολλά για αύριο, να το χαίρεσαι το μπουμπούκι σου, να είναι γερό κ τυχερό!!

Μπράβο για το αρχικό ξεσκαρτάρισμα που έκανες και ελπίζω να τα καταφέρεις να κάνεις κι άλλο.

Σ ευχαριστώ πολύ, για τις ευχές, αγαπημένη μου Ερσούλα!

11 ώρες πρίν, ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

Να τον χαιρεστε Ειρηνη! Γερος, τυχερος και ευτυχισμενος να ειναι παντα! Να σας εχει κοντα του και να τον καμαρωνετε! 

Πολυ-αγαπημένο μου, σ ευχαριστώ πάρα πολύ!

Just now, ravT είπε:

Να το χαίρεστε το αγοράκι σας Ειρήνη μου! Υγιής και καλότυχος να ναι!

Σ ευχαριστώ πολύ, Ραβτάκι μου!!

Just now, NASIA είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τί κάνετε;

Εγώ πήγα στο γυμνάσιο μιας και το μεγάλο μπουμπούκι μου πήρε αριστείο και βραβείο και μετά πήγα στο δημοτικό που ήταν ήδη ο άντρας μου και καμαρώσαμε τον μικρό μπουμπουκάκι μας που έκανε τον λοχία στα βουνά της Πίνδου.Τα συναισθήματα δεν περιγράφονται κορίτσια.Πόσο περήφανη και πόσο ευχαριστημένη ένιωσα για τον μεγάλο μου που οι περσινοί του κόποι επιβραβεύτηκαν και από το σχολείο του και βλέποντάς τον να παραλαμβάνει το αριστείο του σαν μεγάλος κύριος να δέχεται τα συγχαρητήρια από τους καθηγητές του αλλά και για τον μικρό μου που έκανε τέλεια τον λοχία.Πόσο περήφανους μας κάνουν τα παιδιά μας με τόσο μικρές αλλά και μεγάλες στιγμές από την ζωή τους.

To Σάββατο κατεβήκαμε στην παρέλαση στο Σύνταγμα οπού εκτός από το σχολείο μας (δημοτικό και γυμνάσιο) παρέλαυνε και η αδερφή της βαφτιστήρας οπότε πήγαμε να την καμαρώσουμε.Μετά πήγαμε όλοι μαζί για καφεδάκι.Τα μικρά το απόγευμα πήγαν κατηχητικό και είπα και εγώ να βάλω ένα πλυντήριο με σκούρα πάω λοιπόν η καλή σου και με το που πατάω το κουμπί κάνει μπαμ και πέφτει ο γενικός.Καθώς καταλάβατε έμεινα από πλυντήριο και είναι το χειρότερό μου γιατί καταλαβαίνετε τί γίνεται από ρούχα.Τεσπά εχτές πήγαμε και παραγγείλαμε άλλο και αύριο θα μας το φέρουν, άλλα έξοδα αλλά συνηθισμένα τα βουνά από τα χιόνια.Εν τω μεταξύ κορίτσια κάντε πρώτα έρευνα αγοράς και να θυμόσαστε τις τιμές που βλέπετε στο διαδίκτυο και γιατί το λέω αυτό.Την Κυριακή έκανα έρευνα αγοράς για το πλυντήριο και το βρίσκω 349€ και πάω στο κατάστημα το ίδιο μοντέλο 368€ το λέω στην κοπέλα και μου λέει μάλλον λάθος αλλά μισό λεπτό να ρωτήσω και αφού επέμεινα τελικά μου έκαναν την τιμή του ιντερνετ για αυτό προσοχή.

Ααα για τα πουγκάκια που σας έλεγα πριν.Πριν καιρό είχα βρει σε προσφορά το lenor unstoppable  και δυστυχώς δεν με κάλυψε τουλάχιστον στο πλυντήριο και το είχα στο ντουλάπι και καθόταν.Κάποια στιγμή ανέβασε μια κοπέλα στο φατσοβιβλίο μια ιδέα με αυτό δηλαδή τα έβαλε σε πουγκάκια και τα έβαλε σαν αρωματικά στις ντουλάπες.Αυτό και έκανα με τα πουγκάκια.Οι ντουλάπες μου πλέον μοσχομυρίζουν.

Υ.Γ.Ειρήνη χιλιόχρονο το παιδί με υγεία και καλή προοδο!!!

Αυτά για την ώρα σας ζάλισα πάλι σήμερα αλλά δεν έχετε παράπονο μπορεί να αργώ να γράψω αλλά ...

Νάσια μου, καθόλου δεν μας ζαλίζεις. Να γράφεις οτιδήποτε σου έρχεται, οποτεδήποτε το χρειάζεσαι. Γι αυτο είμαστε εδώ!

Συγχαρητήρια, για το αριστείο που πήρε ο άγγελός σας! Γεμάτη χαρές και επιτυχίες να είναι πάντα η ζωή του! Μπράβο στο παιδί!

Με γεια το πλυντήριό σας. Αχ, αυτά τα έξοδα που όλο βγαίνουν... αμάν!

Τι υπέροχη ιδέα ήταν αυτή, μάτια μου, που μας έδωσες σχετικά με τα αρωματικά! Δεν είχα σκεφτεί αυτή τη χρήση! Θα το δοκιμάσω και γω! Ευχαριστούμε!

Σ ευχαριστώ για τις ευχές σου!!!

Just now, Δομνίνα είπε:

Σαββατοκύριακο κάναμε πολλά και διάφορα.. Πήγαμε στο Village στου Ρέντη για παιχνίδι του μικρού και καφέ δικό μας.. έφτιαξα μπισκοτάκια γλυκάνισου που όποτε τα φτιάχνω μου  θυμίζουν τη μανούλα μου.. και αυτό τον καιρό έχω μεγάλη ανάγκη να την αισθάνομαι κοντά μου. Κυριακή πρωί πήγαμε σε γενέθλια και Κυριακή απόγευμα ήρθαν κάποιοι φίλοι στο σπίτι που το παιδί τους αγαπάει πολύ και έτσι χαρήκαμε όλοι οικογενειακώς.

Σήμερα έκανα ένα ξεκαθάρισμα των φαρμάκων που έχω σε διάφορα σημεία, δικά μας και του παιδιού και πέταξα αρκετά.

Επόμενος στόχος να ξεκαθαρίσω τα δικά μου ρούχα μιας και πλέον δεν φοράω αρκετά και τα έχω εκεί να κάθονται.

Πρέπει να αγοράσω κάποια παντελονάκια φόρμας του μικρού μιας και μόνο φόρμες θέλει να φοράει και αν και σε ορισμένες έχω κάνει μπαλώματα από την πολλή χρήση τρυπάνε σε διάφορα σημεία. Θα πάω να ρίξω μια ματιά στα H&M.

Ειρήνη μου να χαίρεσαι το φιογκάκι σου! Τον δικό μου τον φωνάζω "πασπάτη" μιας και του αρέσει να με πασπατεύει συνέχεια! Πάντα γερό, χαρούμενο, τυχερό κι ευτυχισμένο να είναι το αγοράκι σου κι εσείς γεροί και δυνατοί να το καμαρώνετε!

... Δομνίνα μου, πόσο σε καταλαβαίνω! Ο δικός μου, θέλει να φοράει μόνο φόρμες! Τις λατρεύει!

Χίλια μπράβο για το ξεσκαρτάρισμα στα φάρμακά σας. Σε οτιδήποτε και αν κάνουμε ξεσκαρτάρισμα, σίγουρα βοηθιόμαστε και νιώθουμε πιο καλά μέσα στο σπίτι μας!

Με το καλό, να κάνεις και στα ρούχα σου!

Σ ευχαριστώ πολύ, για τις ευχές σου!

Just now, ravT είπε:

Καλημέρα στα κορίτσια! Νάσια χάρηκα που σε "άκουσα"! Σήμερα είχα κι εγώ καθαριότητα στο σπίτι, μόλις τελείωσα και χαλαρώνω. Θα πάρουμε τα παιδιά απ τα σχολεία και θα φτιάξω σπανακόρυζο και κεφτεδάκια για το μικρό περίεργο! 

Νιώθω πολύ ήρεμη που μπορώ να κρατώ τόσο καλά το σπίτι πια. Τι σημαντικό πράγμα η ψυχολογία βρε παιδιά!

.. όπως το λες Ραβτάκι μου! Το Α και το Ω είναι η ψυχογογία μας! Τα αυτοάνοσα νοσηματα, κάνουμε πάρτυ, τα τελευταία χρόνια, από τα "σκασίματα" που περνάμε καθημερινά!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου, καλησπέρα.

Οι αναποδιές συνεχίζονται.. σήμερα το πρωί, σηκώθηκα πολύ νωρίς, να ετοιμαστω, να ντυθώ, να ξυπνήσω το φιογκάκι μου με αγάπη και φιλιά {αυτό κάθε μέρα}, να το ετοιμάσω και να πάμε σ ένα μάρκετ που ανοίγει πολύ πρωί, για ν αγοράσουμε κεράσματα για το σχολείο του. Φίλους, συμμαθητές και καθηγητές. Οπως και έγινε.

Όταν έφυγε για το σχολείο, έφυγα και γω, τρεχάτη στο media markt, για ν αγοράσω μία τηλεόραση που διαλεξε η θεία μου και μετά να πάω στα "φορτηγά" να της την στείλω. Οδηγώ λοιπόν, φτάνω, τη διαλέγω και την πάω στο ταμείο. Εκεί, δεν μπορούσα να πληρώσω, αφού έλεγε πως δεν την δέχονται. Δεν έφταιγε η εταιρεία αλλά η τράπεζα. Οντως, μου την είχαν καταργήσει, παρά που η κάρτα μου έγραφε ότι λήγει τον 10/2017 και παρά το ότι σήμερα εχει 31/10 ο μήνας. Φεύγω λοιπόν άπραγη, επιστρέφω σπίτι, παιρνω και τις 2 κάρτες μαζί {παλιά και καινούργια} και πάω στην τράπεζα να ενεργοποιήσω την νέα. Μου μπλοκάρει την παλιά, μου την κρατάει... τα νεύρα μου, φαντάζεστε.. αναγκάζεται ο αντρας μου, σαν τρελός από το άγχος, αφού έπρεπει να φύγει για δουλειά, να πάει στην τράπεζα με ένα σωρό χαρτιά {στο όνομά του οι κάρτες}, γιατί ήθελαν εκκαθαριστικά, λογαριασμούς κ.α., να κάνει αίτηση για έκδοση νέας κάρτας.. τελικά, δουλειά δεν έκανα...

Ωμ.... ωμ.... ασκήσεις ηρεμίας, λοιπόν, μέρα που είναι... αμέσως, τηλεφωνώ σε μία φίλη μου και της λέω "έρχομαι να σε πάρω για ΙΚΕΑ". Ευτυχώς, είχα τα 60 ευρώ που ήταν για το δώρο του φιογκακίου, στα χέρια μου, σε μετρητά και μπορούσα να τ αγοράσω!

Πράγματι, πήγαμε, ξεμπαφιάσαμε και αγοράσαμε και τα δώρα του μικρού μου, τα οποία κατα-χάρηκε! Του πήραμε {ο άντρας μου και εγώ} ένα τραπεζάκι {που χρειαζόταν}  για το δωμάτιο του, πάνω στο οποίο θα μπει η τηλεόραση και τα γκατζετάκια του και ένα φωτιστικό! Κόστος 60 ευρώ για όλα!

Το ΙΚΕΑ δε, στολισμένο με χριστουγεννιάτικα! Πήγα να σας βγάλω φωτογραφίες αλλά δεν με άφησαν. Είχε τόσα διακοσμητικά, σε διάφορες τιμές. Η φίλη μου αγόρασε 2 πακέτα με χριστουγεννιάτικες, διακοσμητικές μπάλες δέντρου, 35 τεμάχια η κάθε μία, κόστος 7,99! Εντοπίσαμε δε και ένα τραπεζομάντηλο... οτι και να σας πω είναι λίγο! Κατακκόκινο, όνειρο και κόστος 19,99. Ισως καταφέρω να το πάρω.

Επέστρεψα, ετοίμασα το αγαπημένο φαγητό του φιογκακίου, σουφλέ, με τορτελίνια, ετοιμασα το 1ο χριστουγεννιάτικο δώρο, το οποίο θα στείλω μάλλον Παρασκευη, έβαλα πλυντήριο πιάτων, ρούχων, ψευτο-μάζεψα και τώρα διαβάζουμε με το φιογκάκι.

Σας φιλώ γλυκά όλες

  • Μου αρέσει 1

777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Να περάσετε τέλεια σήμερα Ειρήνη ! Ευχές μόνο για ότι καλύτερο για το παιδί! Να χαρεί τα νέα του πράγματα!

Δεν σε άφησαν στο ΙΚΕΑ να βγάλεις φώτος;

Εγώ σήμερα θα αργήσω και τους υποσχέθηκα πως θα σκαλίσουμε κολοκύθα το βράδυ και θα δούμε το Nightmare before Christmas (είναι παράδοση μας) , ελπίζω μόνο να έχω γυρίσει ως τις 08.00..... Την κολοκύθα την κρατάμε για 1 εβδομάδα ως κηροπήγιο (μετά χαλάει) και την ψίχα της την κάνω σούπα ή γλυκιά πίτα, ανάλογα τα κέφια.

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

Να περάσετε τέλεια σήμερα Ειρήνη ! Ευχές μόνο για ότι καλύτερο για το παιδί! Να χαρεί τα νέα του πράγματα!

Δεν σε άφησαν στο ΙΚΕΑ να βγάλεις φώτος;

Εγώ σήμερα θα αργήσω και τους υποσχέθηκα πως θα σκαλίσουμε κολοκύθα το βράδυ και θα δούμε το Nightmare before Christmas (είναι παράδοση μας) , ελπίζω μόνο να έχω γυρίσει ως τις 08.00..... Την κολοκύθα την κρατάμε για 1 εβδομάδα ως κηροπήγιο (μετά χαλάει) και την ψίχα της την κάνω σούπα ή γλυκιά πίτα, ανάλογα τα κέφια.

Σ ευχαριστώ, πολυ-αγαπημένο μου!

Είναι ενθουσιασμένος! Αύριο, θα του τα φτιάξουμε, με τον άντρα μου και σιγά-σιγά, προχωράμε το δωμάτιό του. Το εφηβικό (!), δωμάτιό του, όπως λέει! :lol:

Οχι.. μόλις μπήκα μέσα, είχαν έναν υπέροχο στολισμό και το φωτογράφησα για να σας τον δείξω, στο άλλο θέμα. Ομως, μου ειπαν, πολύ ευγενικά, οτι δεν επιτρέπονται φωτογραφίες. Τους ενημέρωσα, πως θα τους έκανα διαφήμιση και μόνο αλλά αφού αυτό είναι το company policy {ακριβώς ετσι το λέμε στην Μάνη :D }, θα συμορφωθώ.

Τι υπέροχη παράδοση!!! Την λάτρεψα! Δεν έχουμε ποτέ σκαλίσει κολοκύθα, βρε ματάκια! Ειναι εύκολο?

Καλή σας διασκέδαση!!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νάσια μου για τις διαφορετικές τιμές σε ιντερνετ και κατάστημα, το συγκεκριμένο κατάστημα ηλεκτρικών (είμαι βέβαιη ποιο είναι) το έχει σύστημα! Το έχει καταλάβει ο σύζυγος πολύ καιρό τώρα οπότε αν θέλουμε κάτι, το παραγγέλνουμε μέσω του σαιτ, επιλέγουμε πληρωμή στο κατάστημα και βουαλά, τιμή ιντερνετ χωρίς καν να χρεώσεις την κάρτα σου αν δεν το επιθυμείς.

Ειρήνη αυτό δεν μου έχει τύχει αλλά αυτό που συνέβη χθες με παραξένεψε τρομερά. Πήγα σε 3 σουπερ μάρκετ, σε ένα κρεοπωλείο και στο φαρμακείο. Με όλα πλήρωσα με κάρτα και σε κανένα δεν την δέχτηκε! Μετά από επιμονή και πολλές προσπάθειες, αλλαγές μηχανημάτων και βουντού, τα κατάφερα (είχαν όλοι οι πελάτες θέμα και όλα τα μηχανήματα) αλλά οι συναλλαγές στο ebanking δεν φάνηκαν πριν το βράδυ. 

Τι συνέβη, δε ξέρω. Χακινγκ; Δεν έχω ιδέα.

Ειρήνη και στο τζάμπο απαγορεύεται να βγάζεις φωτογραφίες. Αν σε πιάσουν θα σου ζητήσουν να τη σβήσεις. Έχει ταμπέλες ανηρτημένες. 


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

μόλις γύρισα από τις αθλοπαιδείες του μεσαίου αφού όμως πήγα και γράφτηκα στο ενδιάμεσο στο γυμναστήριο.Πρώτη φορά θα πάω και ελπίζω να καταφέρω να πηγαίνω κάθε μέρα ή τουλάχιστον αρκετές γιατί πλήρωσα ετήσια συνδρομή και είναι κρίμα να πάει στράφι χώρια την γκρίνια του μεγάλου αγοριού.

Ραβτάκι το media  εννοώ και δεν το είχα προσέξει άλλη φορά αλλά πλέον έχουν γνώση οι φύλακες και θα πηγαίνω προετοιμασμένη.

Διαβάσαμε για την Πέμπτη μιας και αύριο έχουν εκπαιδευτική ημερίδα ο δάσκαλος του μεσαίου και ο μικρός θα πάει εκδρομή.Ο μεγάλος πλέον διαβάζει μόνος του μόνο τα απέξω κάνουμε μαζί και αυτό για να είναι σίγουρος.

Ειρήνη μου σε ευχαριστώ για τις ευχές μακάρι όλα τα παιδιά να είναι άριστα όχι στα χαρτιά αλλά στην ζωή,να είναι χρήσιμοι και καλοί άνθρωποι.

Κάτι ο καιρός κάτι που όλοι πλέον βιαζόμαστε μπαίνουμε πλέον σιγά σιγά και σε Mood χριστουγέννων.Μακάρι οι φετινές γιορτές να είναι ξεχωριστές για όλους μας.

Τώρα για τις κάρτες εμείς να δείτε τί πάθαμε την Παρασκευή που πήγαμε σουπερ και γινόταν της κολάσεως από κόσμο και ξαφνικά αφού είμαστε στο ταμείο κοντά μια ώρα ακούμε ανακοίνωση ότι κάποιες κάρτες δεν "παίζουν" λόγω υπερφόρτωσης του συστήματος και μαντέψτε ποιος ήταν άτυχος.Περιμέναμε άλλη τόση ώρα στην τιμολόγηση που προσπαθούσαν με διάφορα μηχανήματα και τελικά τα περάσαμε σε κάρτα άλλης τράπεζας.Γενικώς υπάρχει ένα θέμα αυτές τις μέρες με ενημέρωση του συστήματος των τραπεζών.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ειρήνη είπε:

Σ ευχαριστώ, πολυ-αγαπημένο μου!

Είναι ενθουσιασμένος! Αύριο, θα του τα φτιάξουμε, με τον άντρα μου και σιγά-σιγά, προχωράμε το δωμάτιό του. Το εφηβικό (!), δωμάτιό του, όπως λέει! :lol:

Οχι.. μόλις μπήκα μέσα, είχαν έναν υπέροχο στολισμό και το φωτογράφησα για να σας τον δείξω, στο άλλο θέμα. Ομως, μου ειπαν, πολύ ευγενικά, οτι δεν επιτρέπονται φωτογραφίες. Τους ενημέρωσα, πως θα τους έκανα διαφήμιση και μόνο αλλά αφού αυτό είναι το company policy {ακριβώς ετσι το λέμε στην Μάνη :D }, θα συμορφωθώ.

Τι υπέροχη παράδοση!!! Την λάτρεψα! Δεν έχουμε ποτέ σκαλίσει κολοκύθα, βρε ματάκια! Ειναι εύκολο?

Καλή σας διασκέδαση!!!!

Κάθε χρόνο όλο και καλύτερα το κάνουμε αλλά και την πρώτη φορά που το κάναμε (πάνε 4 χρόνια νομίζω) μια χαρά τις σκαλίσαμε, δεν είμαστε και γλύπτες!

Αν θέλεις πες μου να σου δώσω περισσότερες οδηγίες. Νομίζω πως θα του αρέσει πολύ του παιδιού που πέφτουν τα γενέθλια του, την μέρα του Jack! Βοο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Ξεκούραστη ημέρα για μένα σήμερα αφού έκανα ήδη τα καθημερινά και έχω μισο-μαγειρέψει. 

Νάσια μου για τον Κωτσόβολο λέω αλλά όπως φαίνεται το κάνουν όλοι. Έρευνα αγοράς σε όλα κορίτσια, δεν κουράζομαι να το λέω!

Αφροδιτάκι, ΤΕΛΕΙΑ η κολοκύθα! Και του χρόνου κορίτσι μου! Δεν είναι halloween fan αλλά μου αρέσει να βλέπω να το γιορτάζουν, ειδικά στο εξωτερικό! 

 


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μικρά σας ακόμη καλύτερα!

Ευτυχώς αυτό με την κάρτα δεν το έχω πάθει ποτέ - αν και είναι ενδόμυχος φόβος μου..πραγματικά την Παρασκευή, επειδή το Σάββατο ήταν αργία και κλειστά τα μαγαζιά, γινόταν πόλεμος στα Σούπερ Μάρκετ. Πρέπει να κάνω μια λίστα και να πάω οπωσδήποτε γιατί δεν υπάρχει σχεδόν τίποτε στο σπίτι.

Σήμερα ήρθε η κοπέλα που με βοηθάει στο σπίτι και τουλάχιστον θα το βρω καθαρό και περιποιημένο όταν γυρίσω. Να κάνω μια ερώτηση στις αγορομάνες. Πότε σταματήσανε τα παιδάκια σας να φοράνε νυχτερινή πάνα; Εμείς (4.5) φοράμε ακόμη και μερικές φορές κατουριόμαστε κιόλας.. Τον ρωτάω πότε θα βγάλουμε την πάνα και μου δίνει διάφορες απαντήσεις.. Κάποιες φορές κοιμάται και ξυπνάει στεγνός και κατουράει αμέσως στην πάνα και κάποιες φορές ξυπνάει με γεμάτη πάνα.. Δεν θέλω να τον πιέσω σε αυτό το θέμα πάντως.. απλά χθες το βράδυ στις 12 άλλαζα σεντόνια (ευτυχώς έχω προστατευτικό υπόστρωμα πάνω από το στρώμα).

Σήμερα πρέπει να πάω οπωσδήποτε Τράπεζα να πληρώσω κάποιους λογαριασμούς και να δω και για τα παντελόνια φόρμας που σας είπα.

Εγώ ότι συσκευή έχω στο σπίτι την έχω πάρει από τον Κωτσόβολο και μάλιστα μέσα από το ηλεκτρονικό τους κατάστημα. Αυτό με τις τιμές ισχύει γενικώς. Άλλες τιμές στο ηλεκτρονικό και άλλες τιμές στο κανονικό κατάστημα. Πάντως από εξυπηρέτηση είναι άψογοι!

Για σήμερα μπριζόλες με πατάτες στο φούρνο.

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...