Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

ναι βρηκα στα Jumbo τυχαία όταν έψαχνα αυτοκόλλητα κλπ για το βιβλίο ευχών του γιου μου. Δεν είναι μόνα τους είναι με πολλά άλλα γυαλιστερά, πολύχρωμα, μικρούτσικα διακοσμητικά σε ένα σετ που λέγεται σετ χειροτεχνίας. Ηταν κ φτηνά. Αν δεν βρεις πες να σου στείλω τα δικά μου, αν σου φτάνουν γιατί δεν είναι πολλά

Εδώ διαβάστε βρε κορίτσια... μου προτείνει να μου στείλει τα δικά της...!!! :P:p:p

Τι τέλεια παρέα που είμαστε ε????!!!!

Ευχαριστώ μικρούλι μου, ευτυχώς βρήκα!!! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλη την παρέα!

Ειρήνη μου με το καλό τα γενέθλια του φιογκιδίου!Μου αρέσει πολύ το κόνσεπτ και μπράβο στα κορίτσια για τις υπέροχες ιδέες!Μόνο τα δαχτυλοπιτσάκια είναι κάπως...ανατριχιαστικά,να το πω;Δεν θα τα επέλεγα για παιδικό πάρτυ.

Τελικά χθες πήρα την απόφαση-γιατι αυτή ηταν η πιο δύσκολη δουλειά,η απόφαση-και καθάρισα ενα παράθυρο και μια μπαλκονόπορτα.Οπότε μου έχουν μείνει άλλα τρία παντζούρια.Σε καλό δρόμο βρσικομαι.

Χθες βραδυ έβαλα ενα πλυντήριο και σήμερα πρωί πρωί το άπλωσα

Εστειλα τον συζυγάτο αχάραγα στα λιντλ να βρει και να πάρει του μικρού πυτζαμουλες,εχει βάλει κάτι τέλειες,αλλά τι γκαντεμιά...Είχε όλα τα νούμερα πλην του δικού μας...Αν είναι δυνατόν...Και ας αναγραφόταν στο φυλλάδιο ότι θα υπάρχουν νούμερα από τάδε μέχρι τάδε και το δικό μας συμπεριλαμβανόταν.Πάει η ευκαιρία χάθηκε...

Αληθεια σου αρέσει βρε πουλί μου??? Δύσκολο θέμα τελικά αλλά νομίζω πως τα πιτσιρικια {και εμεις δηλαδη... :tongue: } θα το λατρέψουν γιατί δεν είναι πολυφορεμένο!

Πω-πω ατυχία... μας πάει λίγο άσχημα και τις 2 μας τελευταία... εγώ δεν βρίσκω τίποτα έτοιμο για το πάρτυ, εσύ δεν βρήκες τα πυτζαμάκια... :?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα!!!

Ειρηνηηηη!!!

Καλε...ενθουσιαστηκα με το θεμα σου...πραγματικα αν εχεις χρονο[λεμε τωρα] μπορεις να κανεις θαυματα!!

Το προσκλητηριο που βρηκες μου αρεσε πολυ! βρηκα και εδω διαφορα,,ριξε μια ματια >>http://www.zazzle.co.uk/little+monster+invitations

κοιτα και αυτο αχαχαχαχααα >>http://2.bp.blogspot.com/-d5uCpKpfp7g/T48CQ70JJhI/AAAAAAAACWw/pouUXBIGJ6I/s400/IMG_1592.jpg

πολυ πλακα θα εχει αληθεια οτι κ αν κανεις και ολα τα πιτσιρικια θα ενθουσιαστουν!!

Μου αρεσε επισης πολυ το δωρακι - γαντι με τα ποπ κορν!!!!!!!!!:D:p:eek::tongue:

Για το μπουφε μπορεις να ψαξεις και στο συνταγες της παρεας!

Εδω φωτο απο ενα παρτυ>>http://celebrationsathomeblog.com/2011/05/little-monster-birthday-party.html

Θα ψαξω μετα που θα μπορω κι αλλα!!

Φιλια!!

Χαίρομαι που σου άρεσε γιατί εκτιμώ και το γούστο σου! Ειχες κάνει τέλεια πράγματα στη βάφτιση της μικρής!! ;)

Απ' αυτό που έβαλε το λινκ με το πάρτυ, θα πάρω πολλές ιδέες. Ηδη το χω σώσει! ;)

Για το μπουφέ δεν θα πολυ-ταλαιπωρηθώ. Τα φαγητά θα είναι παραδοσιακά, αυτά που λατρεύουμε και τρώμε όλοι και θα εστιάσω στη διακόσμηση για να δέσω το θέμα του πάρτυ... :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

ειρηνη για το παρτυ με τα τερατακια ριχνω και εγω μια ιδεα... να εκτυπωσεις μασκες με τερατακια και να δωσεις στα παιδια να τις ζωγραφισουν και να τις φορεσουν μετα για να παιξουν !!!

μπορεις να φτιαξεις πακετακι - δωρακι για το καθενα .. εχει ενα σετακι μαρκαδορους στα τζαμπο με 50 λεπτα. + ψαλιδακι και κολλα ξεχωριστα και εκτυπωμενες μασκες και πιστευω οτι και θα απασχοληθουν και θα διασκεδασουν με το δωρακι τους...

ελπιζω να σου αρεσε η ιδεα μου :D:D

Μου άρεσε και μάλιστα τρελά! Εύγε μικρό μου tazaki..!;)

Θα το σκεφτώ αυτό καθώς θα μου στείλει και η Georgina monster grids {τερατο-γκριμάτσες, που είδα και γω στο internet και σκέφτομαι να τις συμπεριλάβω στο πάρτυ.... Ιδωμεν! ;)

Αν σου ρθει κάτι αλλο, πες μου!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

ειρηνη με καλοριζικες οι καινουργιες αγορες.

καπελακια για το παρτυ μπορεις να φτιαζεις και μονη σου να παρεις απο το βιβλιοπωλείο χαρτονι πορτοκαλι και πρασινο να το κοψεις να κανεις μεγαλα χωνακια να τα συραψεις να κολλησεις και πανω ματακια και απο κλωστη που πλεκουμε μαλακια. να βαλεις και λαστιχο και ετοιμο:P

δε ξερω μπορει να μη γινεται απλα το φανταστικα:P

τα ριχταρια τα πηρες απο τη γειτονια μας;ειναι ακριβα;

εγω εχω καλοκαιρινα τα οποια ειναι για πεταμα με τοση χρηση πραγματικα εχουν ξεφτισει στην ακρη,αλλα δε μπορω να τα βγαλω γιατι μετα εχω χειμωνιατικα βελουτε που ειναι πολυ ζεζτα απο τωρα τα θελω οταν στρωνω αυτα.


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες σας.

Ειρηνάκι το θέμα σου είναι φοβερό και οι ιδέες που ήδη σου έχουν δώσει οι "κόρες" είναι καταπληκτικές. Η πόρτα που κατέληξες είναι όλα τα λεφτά και προπάντων εύκολη για να γίνει. Τουρτίτσα κατέληξες;

Χαίρομαι που σου αρέσει! Τελικά παίρνω πολύ θετική ενέργεια για το θέμα που διαλέξαμε! ;)

Η πόρτα δεν είναι απίθανη??? Εχω ξετρελαθεί, κόρες!

Οχι ακόμα. Την τούρτα θα την αφήσω τελευταία σχεδόν για να "κλείσω" όλα τα υπόλοιπα. :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Σιδέρωσα 2-3 πλυντήρια ,τουλάχιστον τα ρούχα που φοράμε και μου εμειναν πετσετες και σεντόνια.Ο μικρός δεν με εχει αφήσει σε ησυχία σήμερα...Ολη την ωρα είμαι μαζί του.Το ξέρω είναι η μερα τυ σήμερα αλλα...

Τεσπά,του εβαλα dvd,εφτιαξα πορτοκαλαδα και πάω να μαγειρεψω και να κανω οσα αλλα μπορώ.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πω-πω ατυχία... μας πάει λίγο άσχημα και τις 2 μας τελευταία... εγώ δεν βρίσκω τίποτα έτοιμο για το πάρτυ, εσύ δεν βρήκες τα πυτζαμάκια... :?

Λες να φταίει το ζούδι μας;

Να περνά κανένας μυστήριος πλανήτης;:tongue::tongue:

Οχι ότι τα πιστεύω,αλλά κουβέντα να γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Υπέροχα πράγματα, ευχαριστώ κοριτσι μου!

Εδώ,

http://indulgy.com/post/6DYtQBsaU1/cute-monster-party-ideas-great-for-my-kids-wit

έπαθα πλάκα! Τι ιδέες!

Α) Σκέφτομαι και γω να κολλησω μάτια σε κάποιες από τις οδοντογλυφίδες για να "δώσουν" λίγο καλύτερα το θέμα του πάρτυ

Β) Λάτρεψα αυτό το κουτί με τα δόντια που μέσα έχουν τα μαχαιροπίρουνα... πως να το φτιάξω... :?

Γ) Απο καπέλα... τζιφος.. δεν υπήρε τίποτα σχετικό με το θέμα και αυτά που μου έβαλες είναι σούπερ τέλεια!

Α και επίσης εδώ

http://darcieanddavid.blogspot.gr/2012/04/our-little-monster-ideas.html

Τέλεια ιδέα να κολλήσω στα μπωλ μάτια! Θα το κάνω σίγουρα! Ήδη έσωσα την φωτογραφία!:P

Σε ευχαριστώ για όλα!

καλημερα σε ολες, εγω ειμαι στην δουλεια κ ακομα δεν εχω κανει τιποτα σπιτι, θα παω λαικη μολις γυρισω θα ταισω την μικρη κ θα ξεκινησω!

ειρηνη μου αυτο για τα μαχαιροπιρουνα μπορεις να το κανεις με πακετο απο χαρτομαντηλα, αν τα αδειασεις κ βαλεις στην τρυπα δοντια κ ματια απο πανω θα γινουν σουπερ.

images?q=tbn:ANd9GcQQpFtRgX5Q3wu_1pSP-15CEI1T_v29goPFIFgrjn6QEEBKtiPFαν βρεις κ μονοχρωμα ακομα καλυτερα, αλλιως πρεπει να τα ντυσεις με χαρτι κ να τα ζωγραφισεις.

οσο για τα καπελακια παρε ετοιμα απο jumbo κ κολα ματια επανω.

Link to comment
Share on other sites

Παραμένοντας ντουρασελάτη και ακούγοντας μουσική, σας έγραφα 1 μήνυμα και ενδιάμεσα έκανα και:

1) Μόλις άπλωσα το σύντομο πλυντήριο με τα νέα ριχτάρια!!!

2) Μάζεψα όλα τα άσχετα που κυκλοφορούσαν στο σπίτι

3) Έπλυνα τα πιατικά

4) Έβαλα στη θέση τους τα ρούχα που σιδέρωσα χθες.

5) Άδειασα τα απόνερα του πλυντηρίου

6) Αλλαξα πετσέτες

7) Τακτοποίησα τα πράγματα από το jumbo.

8 ) Έβαλα μερικά ακόμα πιατικά στο πλυντήριο πιάτων ώστε να γεμίσει για να το βάλω αργότερα.

Τώρα βλέπω ένα σπίτι μαζεμένο οπότε θα χαλαρώσω και γω σιγά-σιγά.

Χθες, που τακτοποιούσα τις καθημερινές κούπες που πίνουμε νερό, στο ντουλάπι με τα ποτήρια, διαπίστωσα πως από τα καθημερινά ποτήρια μου είχαν μείνει 3 από την εξάδα... :mad: Ξέρετε πως μου τη δίνουν αυτά τα μισακά αντικείμενα... Σήμερα λοιπόν, τα δίπλωσα με χαρτάκι και αγόρασα καινούργια από το jumbo:

DSC00357.jpg

Είναι μωβ, χρώμα που λατρεύω, φαρδιά για νερό η φραπεδάκι και κοστίζουν 0,99 λεπτά το ένα.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


http://www.perfectparty.gr/index.php?target=categories&category_id=211

αυτο που ειναι και αθηνα, το εχει βαλει καμμια; εχει πολυ πραγμα μεσα...

Οντως έχει πολλά! :shock:

Παω να το ψάξω! Ευχαριστω πολυ μικρο μου!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που σου αρέσει! Τελικά παίρνω πολύ θετική ενέργεια για το θέμα που διαλέξαμε! ;)

Η πόρτα δεν είναι απίθανη??? Εχω ξετρελαθεί, κόρες!

Οχι ακόμα. Την τούρτα θα την αφήσω τελευταία σχεδόν για να "κλείσω" όλα τα υπόλοιπα. :P

για την τουρτα μπορεις να παραγγειλεις μια απλη σε οτι γευση θελεις κ να πας του ζαχαροπλαστη ματια κ δοντια η καμια μινιατουρα τερατακι :evil:να τα βαλει επανω, η να τα βαλεις εσυ

η πορτα απλα τελεια!

Link to comment
Share on other sites

Χθες, που τακτοποιούσα τις καθημερινές κούπες που πίνουμε νερό, στο ντουλάπι με τα ποτήρια, διαπίστωσα πως από τα καθημερινά ποτήρια μου είχαν μείνει 3 από την εξάδα... :mad: Ξέρετε πως μου τη δίνουν αυτά τα μισακά αντικείμενα... Σήμερα λοιπόν, τα δίπλωσα με χαρτάκι και αγόρασα καινούργια από το jumbo:

DSC00357.jpg

Είναι μωβ, χρώμα που λατρεύω, φαρδιά για νερό η φραπεδάκι και κοστίζουν 0,99 λεπτά το ένα.

Ωραία!!

Τρελαίνομαι για το μωβ!

Link to comment
Share on other sites

ειρηνη με καλοριζικες οι καινουργιες αγορες.

καπελακια για το παρτυ μπορεις να φτιαζεις και μονη σου να παρεις απο το βιβλιοπωλείο χαρτονι πορτοκαλι και πρασινο να το κοψεις να κανεις μεγαλα χωνακια να τα συραψεις να κολλησεις και πανω ματακια και απο κλωστη που πλεκουμε μαλακια. να βαλεις και λαστιχο και ετοιμο:P

δε ξερω μπορει να μη γινεται απλα το φανταστικα:P

τα ριχταρια τα πηρες απο τη γειτονια μας;ειναι ακριβα;

εγω εχω καλοκαιρινα τα οποια ειναι για πεταμα με τοση χρηση πραγματικα εχουν ξεφτισει στην ακρη,αλλα δε μπορω να τα βγαλω γιατι μετα εχω χειμωνιατικα βελουτε που ειναι πολυ ζεζτα απο τωρα τα θελω οταν στρωνω αυτα.

Το ξέρω βρε τιγράκι μου αλλά πόσα να φτιάξω η γυναίκα..? :shock: Σκέφτομαι γενικότερα, αν έχετε ιδέα καλοδεχούμενη, το τι θα κάνω σχετικά με αυτό... Αν βρω τίποτα κέρατα θα τα αγοράσω για να ξεμπερδεύω αλλιώς θα πρέπει να βρω καπελάκια μονόχρωμα και να κολλήσω εγώ μόνο τα μάτια επάνω. :|

Τα πήρα από το jumbo στη Θηβών. Είναι τα μεγάλα και έκαναν 19.99 έκαστο. Επειδή τα χειμωνιάτικα που έχω, στο χρυσο-κόκκινο, από το jumbo τα είχα ξαναπάρει και τα έχω καταβολευτεί {τα ρίχνω στο πλυντήριο και ούτε τα σιδερώνω μετά γιατί είναι χωρίς καμία τσαλάκα, που τις σιχαίνομαι} είπα να δοκιμάσω ξανά αφού τα χρήματα μου δεν έφταναν για να κάνω αγορά απο κατάστημα με λευκά είδη... :?. Πάντως τα άπλωσα και βλέπω πως κι αυτά δεν έχουν ζάρες, πρέπει να έκανα καλή αλλαγή. Τα πήρα σε σκούρο-καφέ χρώμα ώστε να δένουν με το λοιπό σαλόνι κουρτίνα και 3-4 μαξιλαράκια και ένα ράνερ που έχω.. αν θέλεις κάτι, μου λες


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...