Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

      Εύχομαι αύριο να έχει πέσει η χοριακη σου. 🙏 κι εγω θα παω πολυ πρωι να δωσω αιμα....να δουμε....

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι λίγο κουρασμένη σήμερα. Ο μικρός όλη μέρα γυρίζει όλο το σπίτι κι εγώ τρέχω πίσω του.

Πολύ δύσκολη περίοδο περνάς με το αγγελάκι σου, Μαρί μου.. πρέπει διαρκώς να είσαι κοντά του στα βηματάκια του...!

Καλά κουράγια, κουκλάκι μου όμορφο!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα! Εγώ το παστίτσιο το ετοιμάζω σήμερα. Πρώτη φορά θα χρησιμοποιήσω την έτοιμη μπεσαμέλ. Κάπου την είχε δοκιμάσει ο άντρας, του άρεσε, και επέμενε να πάρουμε. Εγώ φταίω που καθόμουν και παιδευόμουν με τα κατσαρολικά! Τι να πει κανείς; :confused:

Χθες έκανα αρκετές δουλίτσες τελικά, αλλά από πακετάρισμα τίποτα. Άρχισε να αγχώνεται ο άντρας μου ότι δεν θα προλάβουμε (τέλος Οκτώβρης μετακομίζουμε). Αυτός βάφει και συντονίζει τους υπόλοιπους μαστόρους, οπότε το πακετάρισμα πέφτει σε μένα. Κράξτε με λίγο να πάρω μπρος!

Μην κανεις πακεταρισμα και μην τρελλεναισαι αν μπορεις παρε μια βδομαδα αδεια και μεσα στους μαστορους βαλε και 2 μεροκαματα μιας γυναικας για να στο καθαρισει και να σε βοηθησει.Αφου τελειωσουν ολοι οι μαστοροι γυναικα καθαριζει δωματιο και εσυ μετακομιζεις τα πραγματα του συγκεκριμενου δωματιου με το τουτου σου και η γυναικα στα τοποθετει στις ντουλαπες που θες...Τελευταια η κουζινα οππου κουτα και ντουλαπι (συσκευασια με σεντονια και πετσετες)....Τα πραγματα του μπουφε σου μεσα στο κατω μερος καποιας ντουλαπας ωστε την μερα της μετακομισης να μην στα σπασουν.....Χαλαρα

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα το σίδερο, τελειώσαμε το διάβασμα με το φιογκάκι ετοίμασα μακαρονάκια μετά από απαίτηση του κοινού ... :tongue::tongue::tongue: {σιγά μην περάσει μέρα και δεν μαγειρέψω! :rolleyes: }, έπλυνα τα πιατικά και ψευτομάζεψα την κουζίνα μου.

Πάω να ετοιμάσω ένα πλυντήριο για την νύχτα και μετά να πλύνω τα πιάτα που τρώνε τα αγόρια. Εγώ θα φάω αργότερα σαλάτα, που σίγουρα θα είναι περισσότερες θερμίδες από τα ζυμαρικά που τρώνε τα αγόρια μου {αφού μέσα βάζω την άρτα και τα γιάννενα... :tongue::tongue: } αλλά τουλάχιστον είναι υγιεινό...


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειρηνη με το σιδερο, εγω εχω ενα βουνο αλλα τουλαχιστον δεν εχω καθολου απλυτα;)

οποτε μολις παω το μικρακι σχολειο μετα θα γυρισω και χωρις αναβολη θα το κανω.τα απογευματα ειναι ολα γεματα απο το μικρο και το πηγαινε ελα στο κολυμβητηριο οποτε δεν εχω πολλες ευκαιριες και τη πεμπτη ερχεται ο μπογιατζης.

το μονο που με σωζει στη φαση που ειμαι ειναι που ο γιατρος που εγραψε αναρρωτικη για 15 μερες και θα ειμαι πολυ χαλαρη αφου δε θα πηγαινω στη δουλεια.

υγ.ειρηνη μου με το θεμα του δευτερου παιδιου σε καταλαβαινω οσο δε φανταζεσαι.χρονια εκανα μπρος πισω καθαρα λογω οικονομικων.

τελικα ειπα να κανουμε τη βουτια στα βαθια για καλο ολων μας.

καθε μερα προ το παρον η λαχταρα και η συμπεριφορα του μικρου απεναντι στη κοιλιτσα μου με δικαιωνει.οχι οτι δεν εχω αγωνια για το μελλον.

εγω ενα εχω να σου πω οτι γινεται γινεται για καλο οποτε ειτε με ενα παιδι θα εισαι ειτε με δυο για καλο ολων σας θα ειναι;)


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου,

Τέλος του μήνα έχω τα γεννέθλια του φιόγκου μου. Αισίως (όσο απίστευτο και αν ακούγεται στα αυτιά μου) κλείνουμε τα 7!!!

Μπορούμε να συζητήσουμε και να ανταλλάξουμε easy living ιδέες για το πάρτυ του μικρού? Θα με βοηθήσετε πολυ και το χρειάζομαι!

Σε πρώτη φάση, σκέφτομαι να ξεφύγω λιγάκι από τα τετριμμένα, με τους γνωστούς ήρωες. Έτσι, αρχικά, χωρίς να το έχω αποφασίσει ακόμα σκεφτόμουν να παίξω με little monsters και αυτό γιατί και είναι πρωτότυπο αλλά και επειδή το φιογκάκι μου έχει γεννέθλια στις 31/10 που είναι και το halloweeen, οπότε θα το συνδυάσω και θα γελάσουμε πολύ...

Τι λέτε? Εχετε ιδέες μ αυτό το θέμα? Σας αρέσει σαν θέμα?

Εχετε κάποιες άλλες προτάσεις?

Θα πρέπει να το δούμε γιατί πρέπει να δω προσκλήσεις, δωράκια, στολισμό και τα λοιπά...:rolleyes:

Help girls! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρήκα αυτήν την πρόσκληση, που την λάτρεψα!!!

http://www.etsy.com/listing/110494479/the-cutest-little-monster-invitations?ref=sr_gallery_2&sref=sr_ab310d0a7f8c28f17c189ff112a321ce76b0c0ba5fa849fce21318d6dfe8cd34_1349630569_14383930_monster_party&ga_includes[]=tags&ga_search_query=little+monster+party&ga_search_type=all&ga_view_type=gallery

Υ.Γ. Φυσικά είμαι τόσο άσχετη με το να ψωνίζω online... :?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτήν την πρόσκληση, που την λάτρεψα!!!

http://www.etsy.com/listing/110494479/the-cutest-little-monster-invitations?ref=sr_gallery_2&sref=sr_ab310d0a7f8c28f17c189ff112a321ce76b0c0ba5fa849fce21318d6dfe8cd34_1349630569_14383930_monster_party&ga_includes[]=tags&ga_search_query=little+monster+party&ga_search_type=all&ga_view_type=gallery

Υ.Γ. Φυσικά είμαι τόσο άσχετη με το να ψωνίζω online... :?

Ειρήνη βρες μια φώτο που σου αρέσει και μπορώ αν θέλεις να σου προσθέσω κείμενο μέσα και μετά εσύ να την εκτυπώσεις σε Α4 χαρτί να την διπλώσεις και να την δώσεις σαν πρόσκληση!!! αν το τυπώσεις και σε χρωματιστό χαρτί τότε απο έξω δεν θα είναι απλά άσπρο.....αν δεν κατάλαβες ρώτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου,

Τέλος του μήνα έχω τα γεννέθλια του φιόγκου μου. Αισίως (όσο απίστευτο και αν ακούγεται στα αυτιά μου) κλείνουμε τα 7!!!

Μπορούμε να συζητήσουμε και να ανταλλάξουμε easy living ιδέες για το πάρτυ του μικρού? Θα με βοηθήσετε πολυ και το χρειάζομαι!

Σε πρώτη φάση, σκέφτομαι να ξεφύγω λιγάκι από τα τετριμμένα, με τους γνωστούς ήρωες. Έτσι, αρχικά, χωρίς να το έχω αποφασίσει ακόμα σκεφτόμουν να παίξω με little monsters και αυτό γιατί και είναι πρωτότυπο αλλά και επειδή το φιογκάκι μου έχει γεννέθλια στις 31/10 που είναι και το halloweeen, οπότε θα το συνδυάσω και θα γελάσουμε πολύ...

Τι λέτε? Εχετε ιδέες μ αυτό το θέμα? Σας αρέσει σαν θέμα?

Εχετε κάποιες άλλες προτάσεις?

Θα πρέπει να το δούμε γιατί πρέπει να δω προσκλήσεις, δωράκια, στολισμό και τα λοιπά...:rolleyes:

Help girls! :P

Τα little monsters (Μπαμπούλας ΑΕ) είναι κάποιο παιδικό έργο ή όχι?????

Link to comment
Share on other sites

Διακόσμηση τεράτων

http://pinterest.com/pin/111604896986387269/ (κόβεις μικρά χαρτάκια και διακοσμείς πλαστικά πιάτα που τα κολλάς στον τοίχο του σπιτιού με)

τερατο - καπελάκια

http://hiphiphoorayblog.com/wordpress/wp-content/uploads/2011/01/23.jpg

http://funfamilycrafts.com/monster-party-hats/ (με χαρτοκοπτική πάλι)

πρόσκληση

http://www.zazzle.co.uk/cute_little_monster_bash_birthday_party_invitation-161908565245652941 (σε αυτή την φώτο π.χ. μπορώ να σου σβήσω τα γράμματα και να βάλουμε το δικό σου κείμενο, μετά στην στέλνω και την εκτυπώνεις σε έγχρωμο)

τερατο - φαγητό

http://www.modernmom.com/blogs/modernmom-staff/fun-monster-crafts-for-kids (φαντασία να έχεις)

ειδίκευσε το μας τι έχεις στο μυαλό σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


eua sillipitiria gia ton pappou sou.. :(

Sas efxaristw oles gia tis efxes sas, exw poli agxos me to thema tis douleias... den exw doulepsei apo tote pou gennisa ton giwrgo kai eidika h mikri mou fainetai akomi poli mwro, vizaniariko einai akomi! Pws tha ta kataferw? Opws oles tha mou peite.. afto pou me ekane na dextw einai oti kapote to epidoma anergias tha teleiwsei kai tote...? Alla ola tha ginoun, kala na maste..

Twra oson afora tis douleies tou spitiou eimai se kalo dromo! Ekana kai to perissotero apo to siderwma, evala kai tin krevatokamara se taxi epitelous, eimai poli ikanopoihmeni!:)


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη βρες μια φώτο που σου αρέσει και μπορώ αν θέλεις να σου προσθέσω κείμενο μέσα και μετά εσύ να την εκτυπώσεις σε Α4 χαρτί να την διπλώσεις και να την δώσεις σαν πρόσκληση!!! αν το τυπώσεις και σε χρωματιστό χαρτί τότε απο έξω δεν θα είναι απλά άσπρο.....αν δεν κατάλαβες ρώτα!!!

Βασιούλα μου,

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις πρώτες σκέψεις σου!

Έχω κολλήσει με την πρόσκληση που έβαλα, γιατί το φακελάκι με το φερμουάρ είναι απλώς ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ!

Θα κοιτάξω αρκετά πραγματακια όμως ακόμα γιατί μόλις ξεκίνησα.

Βρήκα όμορφα πράγματα στο pinterest,

http://pinterest.com/babeecrafts/happy-birthday-little-monster/

...αλλά δεν έχω σκοπό να ταλαιπωρηθώ με πολλές κατασκευές. Θα κάνω κάποια πράγματα που έχω σκεφτεί αλλά τα περισσότερα θα τα αγοράσω έτοιμα {θα τα βρω...? :| } γιατί θα έχω και το καθάρισμα και το μαγείρεμα και τη δουλειά, οπότε δεν θέλω να "κλατάρω"... :rolleyes:

Θα ψάξω να αγοράσω "μάτια", που τα λατρεύω και θα τα κολλήσω και σε ποτηράκια αλλά και στις τσαντούλες με τα μικρο-δωράκια των παιδιών {αν κάνω φέτος, ανάλογα τα οικονομικά μας}. Θα βρω εικόνες και θα σας βάλω...


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

πρόσκληση

http://www.zazzle.co.uk/cute_little_monster_bash_birthday_party_invitation-161908565245652941 (σε αυτή την φώτο π.χ. μπορώ να σου σβήσω τα γράμματα και να βάλουμε το δικό σου κείμενο, μετά στην στέλνω και την εκτυπώνεις σε έγχρωμο)

Αλήθεια? Αν δεν βρω αυτές που θέλω, μπορούμε να κάνουμε κάτι εμείς???


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Σας ευχαριστω πολυ ολες για τις ευχες για τον παππου.

Επιτελους σημερα ηρεμησαμε καπως απο την υπερενταση.

Ειρηνη πολυ ωραια η ιδεα για θεμα τα τερατα αλλα νομιζω η οτι θα πρεπει να κανεις πολλα μονη σου (αν πιανουν τα χερια σου) η να ξοδεψεις αρκεετα χρηματα γιατι σε jumbo δεν εχω δει κατι που να σου κανει...:rolleyes:

Οσο για το θεμα το δευτερου -τριτου παιδιου, εγω ειμαι αποφασισμενη να κανω καποια στιγμη δευτερο παιδι και ας στερηθω εγω και ο αντρας μου, αρκει να εχει η μικρη μου ενα αδερφακι. Ο δεσμος ο αδερφικος δεν υπαρχει. Οσο και να σου σταθουν οι φιλοι η οι λοιποι συγγενεις σαν τα αδελφια δεν εχει.

Εδω εχει ακομα πολλη ζεστη και εχω κουραστει. Δεν λεω να χειμωνιασει αλλα εστω να δροσισει λιγακι να τονωθουμε.

Καλη βδομαδα να εχουμε


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...