Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

τωρα αμα σας πω οτι κι εγω τα μαζευω τα ταπερουδια και τα βαζακια θα με μισησετε ; :tongue::tongue::tongue:

τα ταπερουδια με βολευουν να αποθηκευω στην καταψυξη κρεμμυδακια, ανηθο, μαιντανο κλπ

οσο για τα βαζακια στα μεγαλα βαζω σαλτσα, μαρμελαδες και γλυκα του κουταλιου χειροποιητα ενω στα πιο μικρα αποθηκευω κερματα σαν κουμπαρα, τις χαντρες και τις μπιλιες του μικρου

με βολευουν απιστευτα :D

Πόσο ταιριάζουμε σε αυτό Ταζ μου

Μία από τα ίδια...

Ειδικά τα μυρωδικά μεσα στα βαζάκια-ταπερούδια είναι απόλυτα τακτοποιημένα

Με βολεύει αφάνταστα

Ολο το απογευμα ο λογαριασμος μου ηταν κλειδωμενος.

Οπως με ενημερωσαν οι υπευθυνοι του Παρεντς καποια προσπαθουσε να μπει στον λογαριασμο μου βαζοντας λαθος κωδικο πανω απο 5 φορες.

Απο την ΙΡ διευθυνση που μου εδωσαν αυτης που προσπαθουσε να μπει, βρηκα πως ειναι και αυτη απο Κυπρο, απο αλλη ομως πολη.

Γιατι καποια να θελει να μπει στο προφιλ μου??:rolleyes:

Πραγαμτικα ΔΕΝ μπορω να καταλαβω πως σκεφτοντε καποια ατομα!

Τι άλλο θα ακούσω!!!

Ελεος...

Κορίτσια μου...

Προχωρώ τις προσκλήσεις...!!

Για δείτε:

DSC00377.jpg

Δεν είναι τέλειες???? {μήπως είναι η ιδέα μου επειδή τα έφτιαξα μόνη μου πρώτη φορά..? :rolleyes::|, παρακαλώ την αλήθεια οπως παντα}

Είναι πανέμορφες!!

keep going

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κι εγω τελειωσα με σαλονι σκουπα, ξεσκονισμα σφουγγαρισμα, εστρωσα και τα κουβερτακια

σκουπισα σφουγγαρισα την κουζινα, εφτιαξα κρεμα για τον μικρο με αυτο το καστερ παουντερ πως το λενε... πρωτη φορα εφτιαξα και θα κανω κι αλλη δοση γιατι η πρωτη εξαφανιστηκε απο το παιδακι γαλακτος που εχω :tongue::tongue:

εβαλα κολοκυθακια και πιπερια στην καταψυξη γιατι ετοιμαζονται να την κανουν, παραλληλα καθαριζω τον παγκο μου και θα φτιαξω την σαλατα του αντρα μου γιατι οπου να ναι θα αριβαρει....


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Να καταχωρηθεί στα πρακτικά του συμβουλίου πως με απόφαση της δ/νσεως απαγορεύονται δια ροπάλοι οι λέξεις:

ΤΖΑΚΙ

ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ ΣΚΑΛΕΣ (ειδικα σε χριστουγεννιατικη περιοδο που στολιζονται!!}

ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΟ

ΤΕΝΤΕΣ

Η δνση δεν έχει και ζηλευει με πάθος!!!!!!!!! :tongue::tongue::tongue::tongue:

Έχω 1 & 3 και δηλώνω πολύ χαρούμενη!!!!

χο χο χο


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είστε λίγο πολυλογούδες;;;

Τι κατεβατά γράψατε πάλι... πως να προλάβω να διαβάσω η μάνα στην τρεχάλα;;;

Δεν θυμάμαι σχεδόν τίποτα... απλά να πω για τις σαλάτες ότι όντως χάνουν μέρος από τις βιταμίνες τους αν είναι κομμένες στο τάπερ και περιμένουν... από την άλλη είναι καλύτερη αυτή η λύση από το να τρέχεις τελευταία στιγμή και στο τέλος να μην κάνεις σαλάτα...

Χριστιάνα.... το δικό σου είναι χωρίς σχόλια... δηλαδή αν έγραφαν με το nick σου δεν θα τις καταλαβαίναμε; Ποιός ο λόγος να ασχοληθείς τόσο πολύ με έναν χρήστη δεν μπορώ να καταλάβω... εκτός και αν το συγκεκριμένο άτομο έχει "θέμα" μαζί σου...

Ειρήνη... οι προσκλήσεις βγήκαν καταπληκτικές!!!

Εγώ χθες πήρα ριχτάρια για τους καναπέδες... έχω έναν 3θεσιο και έναν2θεσιο... και πήρα για 4θεσιο και 3θέσιο καθώς είναι δερμάτινοι και δεν στέκεται τίποτα πάνω τους... οπότε με περισσότερο ύφασμα φαντάζομαι ότι θα πάει λίγο καλύτερα... και είναι στο απαλό μωβ... τώρα θέλω κουρτίνες καθότι το σπίτι θα είναι άλλα ντ' άλλων... και είναι γεγονός ότι οι κουρτίνες που έχω μου κάθονται στο λαιμό από την πρώτη βδομάδα αλλά ήταν λύση ανάγκης...

Πάω να φτιάξω μακαρόνια για τα πιτσιρίκια...

φιλάκια


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω δε θα σας-μας πω πολυλογουδες αλλα γλωσοκοπανες!!! απαπαπα:tongue::tongue::tongue:

ενα απογευμα ελειψα ενα σκασμο γραψατε παλι.

ευχαριστω για τα παππουτσια αλλα βρε νοικοκυραδες βαζετε σκονη ή υγρο μαλακτικο; χρωμοπαγιδες; μη γελατε.εχω και εγω προγραμμα outdoor;)

οι προσκλησεις απιθανες.πολυ κεφι δινουν:P

παω να ετοιμασω το μικρο σιγα σιγα για υπνο πολλα φιλια


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου...

Προχωρώ τις προσκλήσεις...!!

Για δείτε:

DSC00377.jpg

Δεν είναι τέλειες???? {μήπως είναι η ιδέα μου επειδή τα έφτιαξα μόνη μου πρώτη φορά..? :rolleyes::|, παρακαλώ την αλήθεια οπως παντα}

WWWOOOWWW καταπληκτικές!!!!! κάνε και κανένα άσπρο δόντι για αντίθεση!!

Link to comment
Share on other sites

Ολο το απογευμα ο λογαριασμος μου ηταν κλειδωμενος.

Οπως με ενημερωσαν οι υπευθυνοι του Παρεντς καποια προσπαθουσε να μπει στον λογαριασμο μου βαζοντας λαθος κωδικο πανω απο 5 φορες.

Απο την ΙΡ διευθυνση που μου εδωσαν αυτης που προσπαθουσε να μπει, βρηκα πως ειναι και αυτη απο Κυπρο, απο αλλη ομως πολη.

Γιατι καποια να θελει να μπει στο προφιλ μου??:rolleyes:

Πραγαμτικα ΔΕΝ μπορω να καταλαβω πως σκεφτοντε καποια ατομα!

τι κουλό είναι πάλι τούτο??? πάει πουθενά το μυαλό σου??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


mamavasia κάνω και εγώ σαλάτα σε τάπερ!! Αγοράζω λάχανο άσπρο, καρότα, σέλινο και κόκκινη πιπεριά... κόβω πολύ λεπτό το λάχανο, καρότο στον τρίφτη το χοντρό, σέλινο λεπτοκομμένο και πιπερίτσα επίσης... τα ανακατεύω όλα σε μια λεκάνη και τα τρίβω λίγο με τα χέρια να μαραθούν, βάζω αλάτι, λίγη πάπρικα γλυκιά, λαδάκι, ξύδι, καλό ανακάτεμα και έχουμε σαλάτα για μια εβδομάδα στο ψυγείο... και γίνεται ρε κορίτσια φο-βε-ρή... σαν την προτείνω δοκιμάστε και θα με θυμηθείτε, ταιριάζει με τα πάντα, (ως και με φασολάδα την τρώμε).. και για πολύ γκουρμέ καταστάσεις, στο πιάτο που βγάζω για να φάμε βάζω και λίγη μαγιονέζα.... όνειρο..

Link to comment
Share on other sites

κι εγω τελειωσα με σαλονι σκουπα, ξεσκονισμα σφουγγαρισμα, εστρωσα και τα κουβερτακια

σκουπισα σφουγγαρισα την κουζινα, εφτιαξα κρεμα για τον μικρο με αυτο το καστερ παουντερ πως το λενε... πρωτη φορα εφτιαξα και θα κανω κι αλλη δοση γιατι η πρωτη εξαφανιστηκε απο το παιδακι γαλακτος που εχω :tongue::tongue:

εβαλα κολοκυθακια και πιπερια στην καταψυξη γιατι ετοιμαζονται να την κανουν, παραλληλα καθαριζω τον παγκο μου και θα φτιαξω την σαλατα του αντρα μου γιατι οπου να ναι θα αριβαρει....

χαχαχαχα έχω λιώσει στο γέλιο!! να σου ζήσει το γαλακτοπαιδάκι σου λοιπόν!!

Υ.Γ... μιλάς για τις κρέμες άνθος αραβοσιτου???

Link to comment
Share on other sites

mamavasia κάνω και εγώ σαλάτα σε τάπερ!! Αγοράζω λάχανο άσπρο, καρότα, σέλινο και κόκκινη πιπεριά... κόβω πολύ λεπτό το λάχανο, καρότο στον τρίφτη το χοντρό, σέλινο λεπτοκομμένο και πιπερίτσα επίσης... τα ανακατεύω όλα σε μια λεκάνη και τα τρίβω λίγο με τα χέρια να μαραθούν, βάζω αλάτι, λίγη πάπρικα γλυκιά, λαδάκι, ξύδι, καλό ανακάτεμα και έχουμε σαλάτα για μια εβδομάδα στο ψυγείο... και γίνεται ρε κορίτσια φο-βε-ρή... σαν την προτείνω δοκιμάστε και θα με θυμηθείτε, ταιριάζει με τα πάντα, (ως και με φασολάδα την τρώμε).. και για πολύ γκουρμέ καταστάσεις, στο πιάτο που βγάζω για να φάμε βάζω και λίγη μαγιονέζα.... όνειρο..

ωραία ακούγεται αλλά δεν είμαι φαν του σέλινου, μόνο μαγειρεμένο το τρώω.....

να σε ρωτήσω, το αλάτι το βάζεις εξαρχής στην σαλάτα και μετά την αποθηκεύεις???? δεν την μαραίνει περισσότερο την σαλάτα το αλάτι επειδή τραβάει τα υγρά τους??? εγώ συνήθως αλατίζω εκείνη την ώρα που είναι για φάγωμα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου ειπε και η κολλητή μου! Πως δεν το χει ξαναδεί πουθενά! :tongue:

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!!!!!!!!!! Η κούκλα με το υπέροχο μαλλί, γεννήθηκε σαν σήμερα??? Γερή, ευτυχισμένη και πάντα τυχερή!

Ευχαριστώ! Σήμερα, Ζυγός σαν τον άντρα μου. Λίγο ακόμα να περίμενε, μπορεί και να γεννεθλιάζαν μαζί. 10 μερούλες διαφορά έχουν.

Μπράβο και σε εσας για την διαπαιδαγώγηση του και στο φιογκάκι για την προσπάθεια του.Καλά εκανες με τη δασκάλα ' date='κράτησε οσο μπορεις μια καλή επαφή μαζί της.[/quote']

Συμφωνώ απόλυτα.

κοριτσια σερφαροντας στο νετ βρηκα τυχαια αυτο >>http://www.sintagespareas.gr/forum/8-koubenta-stin-kouzina/393549-enas-swstos-antras-stin-kouzina

εχει καποια απο σας κατι παρομοιο??γιατι πολυ ωραιο μου φαινεται?

Έχω ακούσει τα καλύτερα για slow cookers, ΄Ο,τι πιο υγειινό νομίζω, και μαγειρεύονται τα φαγητά με τα υγρά τους, άρα πιο νόστιμα. Μου θυμίζει τις κατσαρόλες amc !

Ειρήνη viewpost.gif

Να καταχωρηθεί στα πρακτικά του συμβουλίου πως με απόφαση της δ/νσεως απαγορεύονται δια ροπάλοι οι λέξεις:

ΤΖΑΚΙ

ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ ΣΚΑΛΕΣ (ειδικα σε χριστουγεννιατικη περιοδο που στολιζονται!!}

ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΟ

ΤΕΝΤΕΣ

Η δνση δεν έχει και ζηλευει με πάθος!!!!!!!!! :tongue::tongue::tongue::tongue:

Δηλώνω ευθαρσώς ότι έχω το 3 και 4 και στο σπίτι που θα μετακομίσουμε θα έχω και το 1!!! Κινδυνεύω;;; Για το 3 δεν υπάρχει περίπτωση, εκτός κι αν αγοράσω το αποπάνω διαμέρισμα :tongue::tongue::tongue:


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Α, και για τις σαλάτες, κορίτσια, χάνονται όλες οι βιταμίνες (ειδικά στο μαρούλι αν το κόβεις με μαχαίρι) και μάλιστα όσο πιο ψιλοκομμένες, τόσο πιο οξειδωμένες. Σκέτες φυτικές ίνες είναι μετά, χωρίς ουσία. Παρεπιμπτόντως, το λάχανο δεν το πλένετε;


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...