Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημέρα!!!

έκανα ένα σωρό εξωτερικές δουλειές σήμερα ...με παρέα εννοείται.Εκανα το σταυρό μου και πήραμε το καρότσι μας,το κουβερτάκι μας -άχρηστο τελικά- το νεράκι μας και περάσαμε ζάχαρη,ούτε γρίνια ούτε τίποτα,κυρία και ήσυχη!!!και όλο γελάκια

αχ είσαι πολύ γλυκιά!!! μπράβο που τα πηγαίνετε καλά! φτου φτου κι έτσι να συνεχίσετε! Θα γίνεις υπέροχη μαμά όταν έρθει η ώρα η σωστή!

αλλα δισταζω να τα παρω γιατι τα σπαω πανευκολα τα κουζινικα μου οποτε παντα διαλεγω τα πιο λιτα και φθηνα που μπορω να βρω!

εγω απο χτες δεν ειμαι και πολυ καλα.. μαλλον καποιο συναχι εχω.. το σπιτι ειναι ετσι κι ετσι.. μια μερα το αφησα και πηρε την κατω βολτα! ελεος! ελπιζω σημερα να καλυτερεψει η εικονα του..

να ξέρεις ότι καμιά φορά το πιο φθηνό βγαίνει πιο ακριβό γιατί αγοράζουμε ξανά και ξανά....

μα 27 ταπερακια απο συσκευασιες???????????????????????????ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

θεϊκό!!! 27!

Να καταχωρηθεί στα πρακτικά του συμβουλίου πως με απόφαση της δ/νσεως απαγορεύονται δια ροπάλοι οι λέξεις:

ΤΖΑΚΙ

ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ ΣΚΑΛΕΣ (ειδικα σε χριστουγεννιατικη περιοδο που στολιζονται!!}

ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΟ

ΤΕΝΤΕΣ

Η δνση δεν έχει και ζηλευει με πάθος!!!!!!!!! :tongue::tongue::tongue::tongue:

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαααααααααα. Ευχαριστώ και για τις ιδέες. Ψάχνω κάτι κοινό για όλους, δεν έχω καθόλου χρόνο να διαλέξω διαφορετικά, το είχα κάνει πρόπερσι και δυσκολεύτηκα.

Σε ένα πάρτυ μας είχαν κάνει δωράκι ποτηράκι, κάτι ποτηράκια πολύ χαριτωμένα. Τα χρησιμοποιούμε όλοι και όλες οι ηλικίες. Κάτι τέτοιο ψάχνω, Unisex.

Βάλε να δούμε πρόσκληση!

Νάσια: έμεινα άφωνη! γεια στα χεράκια σου! φανταστικές τούρτες!!!!

πάντως και χρόνο να είχα, τέτοια πράγματα δεν θα μπορούσα να κάνω!!

Εvi καλή δύναμη!

περαστικά Χρύσα

και μόλις συνειδητοποίησα ότι έχασα μια σελίδα τουλάχιστον, πάω να τη διαβάσω.

Εμείς ακόμα ελαφρώς αρρωστούληδες. Οι δουλειες μου έμειναν πίσω, αλλά έφτιαξα το μπαλκόνι και τις γλάστρες μου. Μου περίσσεψαν 3 (χρυυυυσαααααα, τα φώτα σου! να βάλω κρεμμυδάκια? μαιντανό? διαφορετικά πως τα λένε αυτά τα κιτρινοπράσινα φυλλώδη φυτά?)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια και εμείς μια από τα ίδια.Ο άντρας μου είναι με πυρετό από χτές και κομμάρες και εγώ έχω ανθισμένες τις αμυγδαλές μου και ας μην είναι ο καιρός τους και νιώθω σαν να έχω φάει ξύλο και όχι τίποτα άλλο είμαι μεχρι τις 6 σήμερα και μετα πρεπει να διαβασω και τον μικρο.χαλια χαλια χαλια

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ομορφες ολα καλα;

ωραιος καιρος σημερα πηγα το ανθρωπακι σχολειο και μετα γυρισα σπιτι γιατι ειχε ξεκινησει μια ελαφρια μπορα.

επειδη ομως δεν εχω ορεξη για δουλειες γιατι δε εχω αφου χτες σκουπισηκε σφουγγαριστηκε ολο το σπιτι καιειναι κομπλε λεω να παω να περπατησω λιγο.

εχω δει κατι πιατια σε ενα μαγαζι εδω κοντα και μου εχουν κατσει αλλα δεν εχουν τιμη ειναι μωβ με λευκο και μου αρεσουν:tongue::tongue:

εν τω μεταξυ εχω αρχισει και σαβουρωνω ολα τα ξεθωριασμενα απο τα ντουλαπια κουζινας βρε κοριτσια 5 χρονια παντρεμενη και ενα σετ πιατα εχει ξεθωριασει και κατι ποτηρια εχουν γεμισει χαρακιες απο το πλυντηριο πιατων:evil:

τωρα αν δε μου κατσουν τα πιατακια που εχω δει νομιζω εχω ενα σετ πιατα στο παταρι δωρο απο το γαμο μου που αν θυμαμαι ειναι με λιγο κιτρινο και λιγο μωβ;)


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει να βάλω κι από τα δύο. Καλύτερα διαλύεται το υγρό απορρυπαντικό πάντα. Μαλακτικό βάζω παντού, εκτός από πετσέτες γιατί χάνουν σε απορροφητικότητα.

Χρωμοπαγίδα δεν χρειάζεσαι, αν βάλεις μέσα στον κάδο μια κάλτσα άσπρη. Απορροφάει όλο το χρώμα και δεν πληρώνεις τις χρωμοπαγίδες. Εχω μια αθλητική για αυτή τη δουλειά. ;) Siemens έχεις;

ευχαριστω τη παρασκευη θα εχω μπουγαδα λοιπον τα αθλητικα ολων μας:P

εξυπνο αυτο με την καλτσα θα το δοκιμασω,

ναι siemens εχω.


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια και εμείς μια από τα ίδια.Ο άντρας μου είναι με πυρετό από χτές και κομμάρες και εγώ έχω ανθισμένες τις αμυγδαλές μου και ας μην είναι ο καιρός τους και νιώθω σαν να έχω φάει ξύλο και όχι τίποτα άλλο είμαι μεχρι τις 6 σήμερα και μετα πρεπει να διαβασω και τον μικρο.χαλια χαλια χαλια

τρίψε τον λαιμό σου με vicks το βράδυ πριν κοιμηθείς να περάσουν όλα :P :p

Link to comment
Share on other sites

Λες mamavasia; Θα το δοκιμάσω σήμερα το βράδυ αλλιώς αύριο θα πάω στον γιατρό δεν μπορώ ούτε να καταπιώ.Αρρωστιάρης καιρός παιδί μου τί περιμένεις;Αν συνεχίσει έτσι θα πρέπει να κατεβάσω και τα χειμωνιάτικα και πού κουράγιο;;;

Περαστικά μας κορίτσια αν συνεχίσει έτσι εγώ λέω να μαζευτούμε όλες μαζί να κάνουμε συμπαράσταση η μία στην άλλη.Φανταστείτε μαγική εικόνα όλες γύρω γύρω από μία φουφού με τα τσαγάκια μας να μιλάμε για easy living;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα - καλημερα! :D

Ελπιζω να ειστε ολες καλα! Εγω βασικα τρεχω (κλασσικ)..

Εχω κανει ενα σκασμο δουλιτσες απο το πρωι..

-Εστρωσα κρεβατια

-Ανοιξα σπιτι να αεριστει

-Μαζεψα οσα εβγαλε η πιτσιρικα μου στη μεση πριν φυγει για το σταθμο

-Εβαλα πλυντηριο

-Επλυνα το χθεσινο πιατομανι

Και τωρα εχω:

-Να μαγειρεψω (μακαρονια με κιμα εχει σημερα το μενου ΑΛΛΑ εγω μαγειρευω για δυο σπιτια -και για τη μαμα μου που δουλευει και δεν προλαβαινει- και μου παιρνει ωρα το αναθεματισμενο!

-Να μαζεψω τα απλωμενα που εχω ηδη εξω οταν με το καλο στεγνωσουν και να απλωσω αυτα που εβγαλα σημερα για να βαλω καινουριο πλυντηριο (της φουτανας ετσι; :lol:)

-Να κανω ενα ξεσκονισματακι με το μαλακτικουλι μας να μοσχομυρισει ο τοπος

-Αν μου μεινει χρονος ελεγα να κανω τζαμια αλλα μαλλον θα το αναβαλλω καθως παει για βροχη οποτε τζαμπα κοπος.. :?

Καποια ρωτησε για το θεατρικο παιχνιδι της μικρης γλυκοφλεβαριτσας... Turwethiel νομιζω; Καταρχην που με ξερεις καλε; (Πως θυμασαι πως ειμαι μια πρωην Φαιη; :lol::-P)

Σε αυτο που ρωτας τωρα: Θα σου στειλω με πμ λεπτομερειες, δεν θελω να φαινεται δημοσια που παει η μικρη και τι κανει :wink:

Φιλακια πολλα σε ολες! :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λες mamavasia; Θα το δοκιμάσω σήμερα το βράδυ αλλιώς αύριο θα πάω στον γιατρό δεν μπορώ ούτε να καταπιώ.Αρρωστιάρης καιρός παιδί μου τί περιμένεις;Αν συνεχίσει έτσι θα πρέπει να κατεβάσω και τα χειμωνιάτικα και πού κουράγιο;;;

Περαστικά μας κορίτσια αν συνεχίσει έτσι εγώ λέω να μαζευτούμε όλες μαζί να κάνουμε συμπαράσταση η μία στην άλλη.Φανταστείτε μαγική εικόνα όλες γύρω γύρω από μία φουφού με τα τσαγάκια μας να μιλάμε για easy living;

εμένα έτσι μου περνάει....τρίβεις λαιμό και θώρακα αρκετά για να το νιώσεις να ζεσταίνεται και μετά κοιμάσαι με σκεπασμένο λαιμό και το πρωί είναι περδίκι....βάλε τον σύζυγο να σε τρίψει επειδή έχει πιο δύναμη και ζεσταίνεται αμέσως ο λαιμός!

Link to comment
Share on other sites

Λες mamavasia; Θα το δοκιμάσω σήμερα το βράδυ αλλιώς αύριο θα πάω στον γιατρό δεν μπορώ ούτε να καταπιώ.Αρρωστιάρης καιρός παιδί μου τί περιμένεις;Αν συνεχίσει έτσι θα πρέπει να κατεβάσω και τα χειμωνιάτικα και πού κουράγιο;;;

Περαστικά μας κορίτσια αν συνεχίσει έτσι εγώ λέω να μαζευτούμε όλες μαζί να κάνουμε συμπαράσταση η μία στην άλλη.Φανταστείτε μαγική εικόνα όλες γύρω γύρω από μία φουφού με τα τσαγάκια μας να μιλάμε για easy living;

Τι ωραία εικόνα!:):):)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αχ είσαι πολύ γλυκιά!!! μπράβο που τα πηγαίνετε καλά! φτου φτου κι έτσι να συνεχίσετε! Θα γίνεις υπέροχη μαμά όταν έρθει η ώρα η σωστή!

να ξέρεις ότι καμιά φορά το πιο φθηνό βγαίνει πιο ακριβό γιατί αγοράζουμε ξανά και ξανά....

θεϊκό!!! 27!

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαααααααααα. Ευχαριστώ και για τις ιδέες. Ψάχνω κάτι κοινό για όλους, δεν έχω καθόλου χρόνο να διαλέξω διαφορετικά, το είχα κάνει πρόπερσι και δυσκολεύτηκα.

Σε ένα πάρτυ μας είχαν κάνει δωράκι ποτηράκι, κάτι ποτηράκια πολύ χαριτωμένα. Τα χρησιμοποιούμε όλοι και όλες οι ηλικίες. Κάτι τέτοιο ψάχνω, Unisex.

Βάλε να δούμε πρόσκληση!

Νάσια: έμεινα άφωνη! γεια στα χεράκια σου! φανταστικές τούρτες!!!!

πάντως και χρόνο να είχα, τέτοια πράγματα δεν θα μπορούσα να κάνω!!

Εvi καλή δύναμη!

περαστικά Χρύσα

και μόλις συνειδητοποίησα ότι έχασα μια σελίδα τουλάχιστον, πάω να τη διαβάσω.

Εμείς ακόμα ελαφρώς αρρωστούληδες. Οι δουλειες μου έμειναν πίσω, αλλά έφτιαξα το μπαλκόνι και τις γλάστρες μου. Μου περίσσεψαν 3 (χρυυυυσαααααα, τα φώτα σου! να βάλω κρεμμυδάκια? μαιντανό? διαφορετικά πως τα λένε αυτά τα κιτρινοπράσινα φυλλώδη φυτά?)

Τι θέλεις να βάλεις λαχανικα η λουλούδια?Αν είναι για λαχανικα,βαλα αυτα που χρησιμοποιείς περισσότερο,ισως δυοσμο, μαιντανό και σέλινο.Κρεμμυδάκι δεν θα εβαζα γιατί δεν χωρανε και πολλά σε μια γλάστρα ,αντε και δεκα ρίζες και σε 10 σαλάτες θα σου εχουν τελειώσει ,ενω τα υπόλοιπα "αμολάνε" συνέχεια βλαστούς και θα εχεις όλο το χειμώνα.Ισως και ρίγανη να μπορούσες να βάλεις...

Αυτό με τα κιτρινοπράσινα φύλλα δεν μπορώ να καταλάβω πιο είναι:confused:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα φακές να βράζουν,

εβγαλα εξω τα κουβερλί μας να αεριστουν,

συμμαζεψα τα υπνοδωμάτια,

απλωσα ενα πλυντήριο και εβαλα αλλο ενα,

εκανα ενα πέρασμα στο μπάνιο και αλλαξα τις πετσέτες μας και συνεχίζω....


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα δουλειες κλασσικες απλα χθες το βραδυ μισο ετοιμασα τους γιγαντες δηλαδη τους ειχα βαλει το πρωι και φουσωσαν και το βραδυ τους εβρασα σημερα εχω να τους βαλω στον φουρνο με τα λουκανικα και το μπεικον και ετοιμοι....Επισης χθες φυτεψα κρεμμυδακια ραπανακια μαρουλια σπανακι ανιθο και αγγουρακια...Χρυσα τα κερμμυδια και τα μαρουλια μια φορα βγαζουν και μετα πρεπει να βαλεις και αλλον σπορο;Τα αγγουρακια νομιζω οτι κακως τα εβαλα δεν ειναι εποχη τους αλλα το εκανα τωρα 5 σπορους εβαλα αν δεν βγουν δεν βγηκαν χιχιχι

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στα κοριτσια προσπαθω να επανενταχθω στο θεμα εχω διαβασει καποιες απο τις τελευταιες σελιδες ηθελα να πω περαστικα στα αρρωστα κοριτσακια,

ειρηνη μου πολυ ωραιες οι προσκλησουλες σου

Έχω 1 & 3 και δηλώνω πολύ χαρούμενη!!!!

χο χο χο

δηλωνω και εγω οτι εχω το 1 και 3 και νιωθω πολυ χαρουμενη καποτε ειχα και σκαλα τωρα πια οχι μονο τζακι και στεγνωτηριο και θελω να δηλωσω επισης οτι το στεγνωτηριο για μενα τουλαχιστον ειναι η καλυτερη εφευρευση που υπαρχη στο σπιτι

εγω σημερις κανω γιουβαρλακια και λεω να ξεκινησω σιγα σιγα γενικη πριν σαραντησω γιατι μετα θα μου κουβαλιετε το σοι για να δει το μωρο και δε ξερω αν θα προλαβαινω τουλαχιστον να ειναι καπως καλυτερα


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

Κορούλες μου καλημέρα!

Εντελώς φθινοπωρινή, η σημερινή μέρα!

Νομίζω πως όλες θέλουμε να έρθει ο χειμώνας επειδή βαρεθήκαμε τη ζέστη. Ετσι δεν κάναμε και πέρσι τον Μάιο που είχαμε βαρεθεί το κρύο? Η αλλαγή της εποχής μας είναι απαραίτητη ειδικά όταν η προηγούμενη έχει τραβήξει πολύ! ;)

Δούλευα μόλις ήρθα! Ευτυχώς το σπιτάκι μου είναι καθαρό, μόνο κάποια πραγματάκια είναι εκτός θέσης που τα βλέπω και μου τη δίνουν στα νευράκια αλλά σε λιγάκι θ ασχοληθώ αποκλειστικά με αυτά.

Στο μεταξύ, μια μάνα έχετε, θα έμενε αμέτοχη??? :mrgreen::mrgreen: Και μένα με γαργαλάει ο λαιμός μου από χθες.. :? Προφανώς με κόλλησε το φιογκάκι μου και γενικά δεν είμαι στα σούπερ. Αντί καφέ, σήμερα ήπια φρεσκοστιμμένο χυμό πορτοκάλι για να βοηθήσω τον οργανισμό μου.

Σήμερα δεν έχω φροντίσει τίποτα για μαγείρεμα. Λέω να κάνω παπαρδέλες με κόκκινη σάλτσα βασιλικικού από το μπαλκονάκι μας, που είναι πανεύκολο, σαν όλα τα ζυμαρικά... Μάλλον κάτι τέτοιο... :rolleyes:

Χθες τελείωσα τις προσκλήσεις, είμαστε εντάξει από αυτό! Ο μικρός, καταενθουσιασμένος, κολλούσε τα ματάκια και τα φρύδια! :cool:

Σας φιλώ όλες!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...