Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Cuiqui

Αν επιτρέπεται, πόσο κοστίζει ο προγεννητικός στη Βιοιατρική?

Στα τέλη μου μήνα έρχομαι Θεσσαλονίκη και ως κλασικη υπερβολική ελληνίδα σκοπεύω να πάω και στον έλληνα γυναικολόγο να δω τι θα πει κι αυτος, και έλεγα να ξανακάνω και το προγεννητικο στη Βιοιατρικη, αν το κόστος δεν είναι υπερβολικό.

Αλήθεια, οι άλλες εγκυούλες που έκαναν το προγεννητικό, πόσο σας κόστισε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

κοριτσια μου καλημερα!!! τι κανετε?

εγω ειμαι ψυχολογικα πολυ χαλια και ειμαι και ξαπλα!!!

ειδα χτες οταν πηγα στο μπανιο αιμα. ειχα ξαναδει πριν μια εβδομαδα ροζ υγρα. πηρα τον γιατρο και μου ειπε να κατσω ξαπλα!!! μπορει να ειναι κατι σαν αποκοληση μπορει ομως να ειναι ενδειξη οτι η εγκυμοσυνη δεν παει καλα... :(

ειμαι πολυ αγχωμενη και στεναχωρημενη! κλαιω συνεχεια απο χτες και μου φταινε ολα. αυτη τη βδομαδα εχω και εξετασεις. σημερα εγραφα 2 μαθηματα τα οποια δεν μπορω να παω να δωσω και παει χαμενος ολος μου ο κοπος για αυτο το εξαμηνο...

το παιδακι μου ευτυχως τον εχει η μητερα μου (μενει απο πανω μας). αλλα το πιστευεται οτι μου λειπει??? φοβαμαι και να τον σηκωσω τωρα... :(

το επομενο ραντεβου μου ηταν για την δευτερα αλλα ισως παω αυριο να δουμε τι γινεται. ειμαι πολυ χαλια και εχω και τυψεις γιατι οταν εμαθα για την εγκυμοσυνη ενιωσα οτι δεν ειμουν ετοιμη. τωρα ομως θελω πολυ ενα δευτερο παιδακι...

ξεκινησα τα utrogestan...


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!

Εγώ έχω φρικάρει λίγο από την αγωνία μου, από το Σάββατο έχω συνέχεια αίμα, όχι με ροή, αλλά συνέχεια. Το θετικό :confused: είναι ότι είναι σκούρο (καφέ-μαύρο) και τηλεφωνικά ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ γιατί αυτό είναι παλιό αίμα. Από την προηγούμενη Κυριακή έχει ξεκινήσει αυτή η ιστορία (8/1), και διαπιστώνω πως όσο ξαπλώνω ελαττώνεται, αλλά όταν πάω να ξεθαρέψω και να βγω από το σπίτι ή να κάνω κάποια οποιαδίποτε δραστηριότητα που χρειάζεται λίγη προσπάθεια τότε ξανά με πιάνει. :-(

Ο γιατρός από το νοσοκομείο μου έγραψε 30 μέρες άδεια. Ζορίζομαι πολύ στο σπίτι μόνη μου, δεν έχω κανέναν εδώ στο Ηράκλειο (είμαι από βόρεια ελλάδα) και ο άντρας μου δουλεύει όλη μέρα από νωρίς το πρωί. Είναι και οι ορμόνες.. Έχω όλο νεύρα που είμαι κλεισμένη μέσα.. Άσε που το βράδυ αφού δεν κάνω τίποτα όλη μέρα δεν νυστάζω κιόλας, και πως να κουραστείς να κοιμηθείς όταν είσαι όλη μέρα ξάπλα; Βλέπω συνέχεια τηλεόραση :? Φυσικά συνεχίζω το utrogestan...

Κατά τα άλλα παρασκευή έκανα υπέρηχο στο νοσοκομείο (όπου μου πήρε 3 ώρες η όλη διαδικασία!!!). Πολύ ταλαιπωρία το νοσοκομείο, αλλά όμως πολύ περισσότερη σχολαστικότητα. Μου πήρανε ιστορικό για οτιδίποτε, μέχρι με ζύγισαν κιόλας, ο γιατρός μου έξω δεν με έχει ρωτήσει τίποτα... Και το μηχάνημα που είχαν είναι καλύτερο από του γιατρού μου, μου έβγαλαν και εκτύπωση :lol::tongue: Και άκουσα και την καρδούλα (νομίζω:confused:) βασικά η κοπέλα που μου έκανε τον υπέρηχο μετρούσε με το χέρι από τον καρπό μου τον δικό μου παλμό για να καταλάβει αν από τον υπέρηχο ακουγόταν ο δικός μου ή του μωρού, και μου είπε πως ήτανε του μωρού. Έτσι το κάνουνε συνήθως; :confused:

MarilenaAth και chrimai και σε εμένα ακριβώς το ίδιο, δηλαδή ενώ την ημέρα του υπέρηχου βάσει κύκλου υποτίθεται ότι ήμουν 6εβδ5ημ, βάσει μετρήσεων του σάκου ήτανε 5εβδ2ημ, το οποίο δεν με ανησυχεί γιατί τα τελευταία 2 χρόνια ο κύκλος μου δεν ήτανε πολύ σταθερός, οπότε και δεν μπορώ με σιγουριά να πω πότε έγινε η σύλληψη..

Αύριο θα πάω πάλι στο νοσοκομείο για να κάνω εξετάσεις αίματος και ούρων, όλες αυτές που ζητάνε στην αρχή.. Πάλι ταλαιπωρία!! Και το απόγευμα θα πάω από τον γιατρό μου έξω να δούμε αν όλα είναι καλά..

Ας ελπίσουμε το μωράκι μου να είναι καλά και αυτή η αποκόλληση να μην ήτανε κάτι σοβαρό.

leta800 και όλες που είστε δευτερομανούλες (πόσο μάλλον τις τριτομανούλες), πραγματικά σας θαυμάζω! Η δική σας προσπάθεια είναι πολύ μεγαλύτερη και είστε άξιες συγχαρητηρίων που την παλεύετε!! Με τους εμετούς leta800 πως την παλεύεις; Έχει στρώσει καθόλου η κατάσταση;

MarilenaAth η θετική σου ενέργεια φτάνει πάντα!! :D Δεν έχω αποφασίσει ακόμα που θα γεννήσω και είμαι λίγο μπερδεμένη σε αυτό το θέμα. Ως τώρα πήγαινα στον Πολυχρονάκη, αυτός από ότι ξέρω συνεργάζεται με το Ασκληπειήο, αν και δεν το έχουμε συζητήσει. Είμαι πολύ ευχαριστημένη μαζί του, είναι πολύ καλός και πάντα διαθέσιμος, και έχει πολυετή πείρα. Οστώσο για να μπορώ να πάρω άδεια από τη δουλειά χρειάζομαι γνωμάτευση από γιατρό νοσοκομείου.. Τις εξετάσεις επίσης στο νοσοκομείο τις κάνω, του μεγάλους υπέρηχους επίσης εκεί (στο παγνή) και έχουν πολύ καλά μηχανήματα έτσι κι αλλιώς. Οπότε αρχίζω και σκέφτομαι, αφού την ταλαιπωρία στις ουρές και στην αναμονή θα την φάω ούτως ή αλλως, μήπως να γεννήσω κιόλας εκεί; Ξέρεις καμία να έχει γεννήσει στο παγνή;

Πραγματικά σε αυτό που περνάω νοιώθω πως κανείς δεν μπορεί να με νοιώσει, η μόνη μου παρηγοριά είναι αυτός εδώ ο χώρος!

αχ αναστασια ελα εδω να ξαπλωσουμε μαζι!!! :) και γω στιν ιδια φαση βρισκομαι. ειμαι ξαπλα....τι να κανω!!! φοβαμαι και αγωνιω πολυ αλλα θελω να ελπιζω οτι ολα θα πανε καλα...

που μενεις αληθεια? μολις ειμαστε καλυτερα να παμε για καφεδακι! :tongue:

εμενα ο γιατρος μου ξεγενναει στο μητερα αλλα δεν ξερω τι θα κανω. πρωτα ο θεος, αν ολα πανε καλα θα το συζητησω μαζι του. δεν εχω παραπονο απο το μητερα αλλα τωρα δεν εχω χρηματα οπως ειχα την πρωτη φορα και δεν ξερω τι θα κανω...

στο πεπαγνη ξερω κοπελες που εχουν γεννησει ναι και με καισαρικη και φυσιολογικα. κοιτα εγω την πρωτη φορα δεν θα πηγαινα με τιποτα. αλλα τωρα ξερω πως θα κανω καισαρικη παλι οποτε ειναι διαφορετικα...

το καλο ειναι οτι εχουμε δικο μας παιδιατρο νεογνολογο στο παγνη που ειναι στα προωρα οποτε ειναι διαφοερετικα. προς το παρον δεν με απασχολει θα δουμε. και συ μην αγχωνεσαι απο τωρα για την γεννα!!!

οσον αφορα τον υπερηχο που σου κανανε...δεν νομιζω οτι γινεται ετσι τουλαχιστον εμεις δεν το κανουμε ετσι. τωρα ισως να εχει να κανει με τα μηχανηματα τι να πω...εμενα μου εκανε ενδοκολπικο υπερηχο και οταν εντοπισε το εμβρυο, το μετραει και ακουει τους χτυπους...

η ψυχουλα μου ποσο θελω να ξανακουσω αυτους τους χτυπους!!! :(


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλες τις εγγυούλες

όλο και πληθαίνουμε βλέπω

από ότι φαίνεται ο Άγιος Βασίλης έφερε πολλά δωράκια

εγώ βέβαια δεν είμαι καθόλου καλά

μου φταίει που άκουσαμε αργούς τους χτύπους της καρδιάς στο τέλος της

6ης εβδομάδας και θα επαναλάβω τον υπέρηχο σε μια βδομάδα δηλαδή

την Παρασκευή που μας έρχεται για να βεβαιωθούμε ότι όλα πάνε καλά

εγώ όμως δεν έχω καλό προαίσθημα και καθόλου αισιοδοξία

είναι πρώτη φορά που εύχομαι να είναι λάθος το ένστικτο της μάνας

στο πρώτο παιδί έκανα ένα υπέρηχο στην 6η εβδομάδα και μετά κατ'ευθείαν

αυχενική χωρίς να έχω καθόλου άγχος και ένιωθα μια αισιοδοξία ότι όλα θα πάνε καλά και το ένιωθα

σ'αυτήν την εγκυμοσύνη από την αρχή έχω ένα ανεξήγητο άγχος και μια

ανησυχία...δεν μπορώ να σκεφτώ θετικά ενώ προσπαθώ...

κάτι δεν μ'αφήνει:(

Μαριλένα μου σε καταλαβαίνω αλλά για εσένα έχω καλό προαίσθημα

μην μου ανησυχείς!


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Despina80 σ'ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! :) Εκτός από το ότι κουράζομαι πάρα πολύ εύκολα, κατά τα άλλα δεν έχω κάποιο άλλο σύμπτωμα πλέον. Χθές και σήμερα είχα μόνο από μια σταγόνα, αλλά ήτανε πολύ αχνό καφέ, και θέλω να πιστεύω ότι είναι υπολείμματα και ότι τώρα καθαρίζω! Η ξεκούραση βοηθάει πολύ! Αυχενική έκλεισα στις 21/2, θα είμαι περίπου 11 με 12 εβδ. τότε!

Αχ βρε MarilenaAth μου κι εσένα σε βρήκε; :-( Υπομονή, εγώ έχω αρχίσει να συνηθίζω.. Βλέπω dvd σήμερα όλη μέρα! :tongue: Κοίτα, κάνε αυτό που σου λέει ο γιατρός και όλα θα πάνε καλά! Όσο για τις σκέψεις που είχες στην αρχή, κι εμένα με είχε πιάσει κάποια στιγμή ότι ίσως δεν ήμουν έτοιμη, αλλά νομίζω πως από όλες μας περνούν αυτές οι σκέψεις, και δεν υπάρχει λόγος να κατηγορείς τον εαυτό σου! :rolleyes: Στο γιόφυρο μένω, και ευχαρίστως να πιούμε τον καφέ όταν θα έχουμε φύγει από αυτήν την δύσκολη φάση! :-) Εσύ σε ποια περιοχή μένεις;

chrimai μου, μην ανυσηχείς!! Δεν ξέρω και τι επιρροές έχεις από το περιβάλλον σου κιόλας! Εγώ τους κρατάω όλους πλέον σε απόσταση κι έχω βρει την υγειά μου! Αν έχεις διαβάσει περνάω κι εγώ κάποια προβλήματα, και παρόμοια πράγματα συνέβησαν και στον δικό μου υπέρηχο, αλλά δεν σκέφτομαι τις εκδοχές, απλά περιμένω, :idea: και σε συμβουλεύω να κάνεις κι εσύ το ίδιο. Κάνε ότι περνάει από το χέρι σου, δηλαδή να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς, να προσέχεις τον εαυτό σου, και θα δεις τι θα γίνει! Οι αρνητικές σκέψεις δεν ωφελούν, αν κάτι όντως πάει στραβά έχεις όλο το χρόνο για να στεναχωρηθείς τότε που θα έχεις και χειροπιαστό λόγο. Τώρα όμως απλά περίμενε και κάνε υπομονή. Βλέπεις ότι δεν είσαι μόνη σου, έχεις κι όλες εμάς (που όλο και πληθαίνουμε!! :-) ) , και μοιραζόμαστε τις ίδιες ανυσηχίες!! :wink:

ANNA27 σ'ευχαριστούμε για τις ευχές!! :) Εσύ όλα καλά;

Όλες οι καινούργιες καλοσωρίσατε στο καφέ!! Έτσι να γινόμαστε πολλές!! :wink:


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα κοριτσια δεν την παλευω πια με τις ζαλαδες και τις αναγουλες το στομαχι μου ειναι χαλια...Αυριο εχω και εγω ραντεβου και ευχομαι να ειναι ολα καλα γιαι εχω ωρες ωρες εντονους πονους στην κοιλια και δεν ξερω αν ειναι το εντερο η μητρα μου.....μυρινα και μαριλενα ξαπλωστε και ολα καλα θα πανε..

chrimai και εγω μια τετοια διαισθηση εχω :(


:-D

Link to comment
Share on other sites

43359-goui.gif

Τι κάνετε κοριτσάκια μου ????

Εμείς πήγαμε την Δευτέρα στο γιατρό και ακούσαμε καρδούλα πολύ χάρηκα επιτέλους μπορώ λίγο να χαλαρώσω..... Επόμενο ραντεβού στις 9/2 για να δούμε το σποράκι μας.!!!

Θα ήθελα να πω στη Μυρίνα και την Μαριλένα να κάτσουν όμορφα και ωραία ξαπλωμένες και όλα θα πάνε καλά!!! Εγώ όταν ήμουν 5 βδομάδων είχα αιμοραγία για περίπου 6 ώρες τα είχα δει όλα έκλαιγα και ήμουν σίγουρη ότι το σποράκι μου με άφησε αλλά όπως βλέπετε είναι μια χαρά και ο γιατρός μου λέει ότι και σε πολύ καλό σημείο πιασμένο!!!! Επίσης είχα καφέ μετά την αιμοραγία για περίπου 8 μέρες αλλά έχει εδώ και μια βδομάδα που είμαι καθαρή......... Οπότε χαλαρά και όλα θα πάνε καλά συμβαίνει καμια φορά στην αρχή της εγκυσμοσύνης να έχουμε λίγο αιματακί μου είπε ο γιατρουλης μου !!!


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Με θέλετε στην παρέα σας; Περιμένουμε το 2ο μωράκι μας με μεγάλη χαρά και ανυπομονησία καθώς το θέλαμε εδώ και πολύ καιρό.

Έχω και εγώ λίγο καφέ που και που και το παρακολουθώ. Δεν είναι συνέχεια και δεν είναι και κάθε μέρα. Είχα και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη όμως και δεν ανησυχώ. Έτσι και αλλιώς έχω τρελαθεί στην αναγούλα και άρα η εγκυμοσύνη προχωράει :tongue::tongue::tongue:

........ θα διαβάσω σιγά - σιγά τα νέα σας για να μπω στο κλίμα.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κ απο μενα!

μαριλενα και αναστασια ελπιζω να πανε ολα καλα...ξεκουραστειτε και θα περασει που θα παει!

εγω πηρα χθες τις εξετασεις του προγεννητικου καλες ειναι ευτυχως μνο η γενικη ουρων εδειξε παρουσια αιμοσφαιρινης αλλα ο γιατρος μου ειπε να μην ανησυχω.

πολυ χαιρομαι που γινομαστε πολλες!!και με την ευκαιρια να σας συστηθω κ εγω που το ξεχασα...ειμαι η σοφια 30 χρονων απ την αθηνα κ εχω ηδη ενα κοριτσακι 2,5 χρονων την ελισαβετ:P

φιλια πολλα σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

εγώ βέβαια δεν είμαι καθόλου καλά

μου φταίει που άκουσαμε αργούς τους χτύπους της καρδιάς στο τέλος της

6ης εβδομάδας και θα επαναλάβω τον υπέρηχο σε μια βδομάδα δηλαδή

την Παρασκευή που μας έρχεται για να βεβαιωθούμε ότι όλα πάνε καλά

εγώ όμως δεν έχω καλό προαίσθημα και καθόλου αισιοδοξία

είναι πρώτη φορά που εύχομαι να είναι λάθος το ένστικτο της μάνας

στο πρώτο παιδί έκανα ένα υπέρηχο στην 6η εβδομάδα και μετά κατ'ευθείαν

αυχενική χωρίς να έχω καθόλου άγχος και ένιωθα μια αισιοδοξία ότι όλα θα πάνε καλά και το ένιωθα

σ'αυτήν την εγκυμοσύνη από την αρχή έχω ένα ανεξήγητο άγχος και μια

ανησυχία...δεν μπορώ να σκεφτώ θετικά ενώ προσπαθώ...

κάτι δεν μ'αφήνει:(

Μαριλένα μου σε καταλαβαίνω αλλά για εσένα έχω καλό προαίσθημα

μην μου ανησυχείς!

γεια σου μαρια μου!!! εγω ειμαι δυο μερες τωρα στο κρεβατι..

αιμα ευτυχως δεν ξαναειδα. το απογευμα εχω γιατρο!!! ευχομαι ολα να πανε καλα!!!

νιωθω οτι και συ! το ιδιο ακριβως!!! κακο προαισθημα καμια σιγουρια και φοβαμαι πολυ. ισως να φταει οτι κανουμε συγκρισεις με την πρωτη εγκυμοσυνη! ισως επειδη με τα μικρα εχουμε τρεξιματα και ειναι δυσκολο..περπαταει αληθεια ο δικος σου? εμενα ακομα και πρεπει να τον κραταμε εστω απο το μικρο δαχτυλακι για να νιωθει σιγουρος!!! αλλιως μολις καταλαβει οτι ειναι μονος του, καθεται κατω αμεσως! οσο να ειναι, ειναι ακομα μωρακια και εχουν πολλες απαιτησεις!!!

ευχομαι να πανε ολα καλα και στις δυο η μαλλον σε ολα τα κοριτσια εδω μεσα!!! θα δεις σε λιγο καιρο θα μιλαμε για κλωτσιες!!! :P


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Με θέλετε στην παρέα σας; Περιμένουμε το 2ο μωράκι μας με μεγάλη χαρά και ανυπομονησία καθώς το θέλαμε εδώ και πολύ καιρό.

/QUOTE]

και βεβαια σε θελουμε!!! καλοσωρισες!!! :tongue:

Τι κάνετε κοριτσάκια μου ????

Εμείς πήγαμε την Δευτέρα στο γιατρό και ακούσαμε καρδούλα πολύ χάρηκα επιτέλους μπορώ λίγο να χαλαρώσω..... Επόμενο ραντεβού στις 9/2 για να δούμε το σποράκι μας.!!!

Θα ήθελα να πω στη Μυρίνα και την Μαριλένα να κάτσουν όμορφα και ωραία ξαπλωμένες και όλα θα πάνε καλά!!! Εγώ όταν ήμουν 5 βδομάδων είχα αιμοραγία για περίπου 6 ώρες τα είχα δει όλα έκλαιγα και ήμουν σίγουρη ότι το σποράκι μου με άφησε αλλά όπως βλέπετε είναι μια χαρά και ο γιατρός μου λέει ότι και σε πολύ καλό σημείο πιασμένο!!!! Επίσης είχα καφέ μετά την αιμοραγία για περίπου 8 μέρες αλλά έχει εδώ και μια βδομάδα που είμαι καθαρή......... Οπότε χαλαρά και όλα θα πάνε καλά συμβαίνει καμια φορά στην αρχή της εγκυσμοσύνης να έχουμε λίγο αιματακί μου είπε ο γιατρουλης μου !!!

να σαι καλα ροδακινουλα!!! ευχομαι και σε σενα μια τελειομηνη και ευχαριστη εγκυμοσυνη!!!

Γεια σας και απο μενα κοριτσια δεν την παλευω πια με τις ζαλαδες και τις αναγουλες το στομαχι μου ειναι χαλια...Αυριο εχω και εγω ραντεβου και ευχομαι να ειναι ολα καλα γιαι εχω ωρες ωρες εντονους πονους στην κοιλια και δεν ξερω αν ειναι το εντερο η μητρα μου.....μυρινα και μαριλενα ξαπλωστε και ολα καλα θα πανε..

υπομονη με τα συμπτωματα καλα ειναι και αυτα τι να κανουμε!!! εγω εχω καουρες αλλα δεν ξερω αν ειναι απο την εγκυμοσυνη!!!

δυσκολίες διαβάζω....εύχομαι για όλες τα πράγματα να πάνε τέλεια και τα μωράκια στους επόμενους υπερήχους να ναι γερά και μεγάλα!

σε ευχαριστουμε αννα!!! :tongue:


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα!

μαριλενα και αναστασια ελπιζω να πανε ολα καλα...ξεκουραστειτε και θα περασει που θα παει!

εγω πηρα χθες τις εξετασεις του προγεννητικου καλες ειναι ευτυχως μνο η γενικη ουρων εδειξε παρουσια αιμοσφαιρινης αλλα ο γιατρος μου ειπε να μην ανησυχω.

πολυ χαιρομαι που γινομαστε πολλες!!και με την ευκαιρια να σας συστηθω κ εγω που το ξεχασα...ειμαι η σοφια 30 χρονων απ την αθηνα κ εχω ηδη ενα κοριτσακι 2,5 χρονων την ελισαβετ:P

φιλια πολλα σε ολες!

να σαι καλα σοφια!!! χαρηκαμε πολυ! εγω ειμαι απο ηρακλειο κρητης..

ωραια διαφορα θα εχουν τα παιδακια σου!!! :D


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε MarilenaAth μου κι εσένα σε βρήκε; :-( Υπομονή, εγώ έχω αρχίσει να συνηθίζω.. Βλέπω dvd σήμερα όλη μέρα! :tongue: Κοίτα, κάνε αυτό που σου λέει ο γιατρός και όλα θα πάνε καλά! Όσο για τις σκέψεις που είχες στην αρχή, κι εμένα με είχε πιάσει κάποια στιγμή ότι ίσως δεν ήμουν έτοιμη, αλλά νομίζω πως από όλες μας περνούν αυτές οι σκέψεις, και δεν υπάρχει λόγος να κατηγορείς τον εαυτό σου! :rolleyes: Στο γιόφυρο μένω, και ευχαρίστως να πιούμε τον καφέ όταν θα έχουμε φύγει από αυτήν την δύσκολη φάση! :-) Εσύ σε ποια περιοχή μένεις;

με βρηκε συστηχως... :(

ευχομαι να μην ειναι κατι σοβαρο...το βραδυ θα παω στον γιατρο. θελω να ακουσω ξανα την καρδουλα του μωρου μου!!! :(

εγω διαβαζω στο κρεβατι και βλεπω και τηλεοραση...τον μικρο τον εχει φορτωθει η μανα μου.. :wink:

μενω μεσαμπελιες...αλλα εχω μεταφορικο οταν με το καλο θα ειμαστε καλυτερα να το κανονισουμε!!!

που θα κανεις την αυχενικη διαφανεια???


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...