Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Να με και εγώ. Τι κάνουν τα μωράκια σας;

Μύρινα, να ζήσετε, και καλοφώτιστη η μικρή σου!

Χθες επιτέλους είδαμε τον ήλιο κα πήραμε τη κουβερτούλα μας και πήγαμε βόλτα στο πάρκο. Καθίσαμε κανένα δύωρο, το ευχαριστηθήκαμε.

Η μικρή είναι μια γλύκα, κάθε μέρα θα κάνει και κάτι καινούριο. Και φαίνεται πως θα είναι και πολύ ευγενικό κορίτσι, αφού έχει ήδη αρχίσει να ταϊζει και τη μανούλα. Εκεί που τρώει το ψωμάκι της μου το βάζει στο στόμα για να το φάω και εγώ, με έκοψες η άτιμη που πεινάω συνεχώς!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ουουου!!!!πως πανε τα κεφια κοπελιες;;;;;;;;;

Εμεις ειμαστε καλα και κινουμαστε αναμεσα στα ατελειωτα σακουλια μας απο δωρα!!!!!!!!

Η μικρη ειναι μια τρελλλλλλλααααααααα!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κουκλες!τι κανετε?

Χαθηκαμε λογω γαμου κ βαφτισης!ευτυχως ολα τελειωσαν κ το μονο που μενει ειναι η αλλη κυριακη οπου γινομαι νονα!αιντε να τελειωσει κι αυτο να μπουμε σε μια σειρα λιγο!

ο Αλεξανδρος κλασσικα πολυ ζωηρος κλαμα στην βαφτιση,χρειαστηκιαν 2 ατομα να τον βαλουν στην κολυμπηθρα μια που ειχε τεντωμενα τα ποδια κ δεν εμπαινε με τπτ μεσα στο νερο!εχει 2 μερες που δεν τρωει κ κοιμαται με σχετικη δυσκολια...υποθετω οτι κατεβαινει το 8ο δοντακι μας...μπουσουλαει σφεντονα κ θελει να ειναι ορθιος κ να περπαταει!αχ ποσο ζωηρο ειναι δε λεγεται!!!!

εσεις πειτε μου νεακια σας!τα ζουζουνια σας τι κανουν?


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....σπίτι και εγω μιας και την Τετάρτη έκανα μια αφαίρεση ενός πολύποδα στην μήτρα....μου απαγορεύουν να σηκωνω βάρη και δυσκολευομαι αλλα θα περάσει και αυτο...γενικά τα παιδιά μου ειναι μια χαρα....απο χθες ο μικρός έκανε και τα πρώτα βήματακια μόνος τους....καλέ συγκινήθηκα σας λέω....είμαι πολυ περήφανη...,.εχω ενα θέματα κι με το γιαούρτι δεν το τρώει με ευχαρίστηση...εσείς ποτε το δίνετε???σαν γεύμα??η ανάμεσα στα γεύματα???και τι γιαούρτι δίνετε???


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγχαρητηρια για τα νεα κατορθωματα!!!!Πολυ τα καμαρωνω που γινονται ανθρωπακια πια!Να τα χαιρομαστε!!!

Εμεις ειμαστε καλα και ζουζουνευουμε απιστευτα!Πολυ απαιτητικη φαση αλλά με κανει πολυ περηφανη το κοριτσακι μουμερα με τη μερα και δεν παραπονιεμαι (ακομα χαχα)!!!

Τωρα που ηρεμησα απο βαφτισια κτλ μπηκα σε διακοπο-mood!!!

Καλο βραδυ!!!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Αυγουστομανούλες. Μα μου χαθήκατε πάλι; Μη δείτε ήλιο, και ποιος σας πιάνει ε;

Εμείς είμαστε καλά. Τη Παρασκευή καταφτάνουν και οι Ιταλοί και τη Κυριακή βαπτίζουμε τη μικρή μας στα κρυφά όπως λέω, αφού θα είμαστε όλο κι όλο μόνο 8 άτομα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσαρες!

Libero καλοφωτιστος ο Αλεξανδρος..

Τα νεα μας ειναι οτι λεμε μαμα οοολη μερα κ εγω απλα τρελενομαι!!ειμαι ερωτευμενη σας λεω με τον μικρο μου αντρα!οπου κρατιεται κανει βηματακια κ επισης στεκετε κ λιγο μονος του ορθιος..βγαινει κ το 5Ί δοντακι μας..

Απο κιλα πηραμε 300γρ κ υψος 71!!ειναι στασιμος αλλα θα παρει αποτομα ειπε ο παιδ.

στο φαγητο δεν μας αλλαξε κατι.

Ειναι τελεια το πως μεγαλωνουν αλλα και κουραστικο!!:))

Καλο βραδυ φιλουρες!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μα που έχετε χαθεί;

Γκρέτα πήρε 300γρ και θεωρείται στάσιμος; Αυτό το απότομα περιμένουμε και εμείς, αλλά μάλλον δε θα έρθει ποτέ! Ας το πάρω απόφαση πως θα είναι κοντούλα!

Τα νέα μας, τη Κυριακή βαπτιστήκαμε και εμείς! Πια η Δαφνούλα μας είναι μια μικρή καθολική! Εύχομαι να μη μου βγει πολύ θρησκιά, για να πω την αμαρτία μου! Ολα πήγαν καλά, η μικρούλα έμοιαζε σα μπομπονιέρα με το φορεματάκι της!

Να τα χαιρομαστε τα μικρά μας θαυματάκια!

Link to comment
Share on other sites

Δεσποινα να χαιρεσαι το κοριτσακι σου!καλοφωτιστη η Δαφνη.

Δεν ξερω τι να πω για την αναπτυξη τους..ο εμενα πηρε ενα εκατοστο σε τρεις μηνες.θα παρει αποτομα λεει.οσο για τα γραμμαρια μου φαινονται λιγα γιατι τρωει αρκετα πλεον(φτου φτου θεε μου)

κ θηλαζει φουλ!θα δειξει..ποσα εκ ειστε εσεις?παντως δεν μπορεις να ξερεις ποτε τι αναπτυξη θα εχει!δεν νομιζω να ισχυει το κοντουλα που λες!ειναι πολυ νωρις,δεν ειναι??;)

Κοπελιες γιατι χανεστεεε???


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κι από εμάς!! Εμείς σήμερα την βγάλαμε από το δωμάτιο.. Πρώτη φορά στο δικό της δωματιάκι.. Γενικά είμαι στην αναζήτηση βρεφονηπιακού σταθμού.. Όσον αφορά το φαγητό τα έχουμε βάλει σχεδόν όλα, δεν έχει παρουσιάσει αλλεργία σε κάτι, αλλά και δεν τρελαίνεται και να τρώει όμως.. Μόνο για να δοκιμάζει! Αλλά ποσότητες από τα δικά της όχι ιδιαίτερα.. Κυρίως το πρόβλημα εστιάζεται όταν έχει ζόρια με τα δόντια (σχεδόν πάντα δηλαδή) Εδώ και δυο μέρες έσκασε και το 8ο (4ο από κάτω) αλλά την ζορίζει πολύ.. Και οι κυνόδοντες έχουνε φουσκώσει και ασπρίσει, κατεβαίνουν κι αυτοί.. Ζορίζεται πολύ η κακομοίρα..

Κατά τα άλλα μετά τον γάμο/βάπτιση έχουμε αρχίσει να μπαίνουμε σε μια σειρά! Να τακτοποιώ εκκρεμότητες την μία μετά την άλλη!! Τώρα αρχίζω να ψάχνω ιδέες για τα γενέθλια!! Το θέμα μας θα είναι το λιονταράκι :wink: Βρίσκω πολύ ωραία πράγματα στο ίντερνετ!! Όρεξη να έχει κανείς και χρόνο!!

http://blog.amyatlas.com/2012/06/27/safari-guest-dessert-feature-2/

Δέσποινα να σου ζήσει η νεοφώτιστη!! Περάσατε καλά μετά; Κάνατε κάτι σαν πάρτυ φαντάζομαι, ε; Έστω και με λίγα άτομα! Όσο για το κοντούλα συμφωνώ με την Γκρέτα! Εγώ μέχρι το γυμνάσιο δεν ήμουν από τα ψηλά κορίτσια.. Μετά που μου ήρθε περίοδος τράβηξα μπόι μαζεμένο! Κι ήτανε άλλες συμμαθήτριες μου που ως τότε μου έριχναν ένα κεφάλι, αλλά μετά που αντίστοιχα τους ήρθε περίοδος σταμάτησαν να ψηλώνουν, κι έμειναν εκεί :P Δεν ξέρεις ποτέ πως θα εξελιχθεί το παιδί αργότερα! Κι όπως το άλλο που έλεγα τις προάλλες το ότι κάποιο παιδί κάνει κάτι πιο γρήγορα δεν σημαίνει ότι είναι ο επόμενος Einstein έτσι κι ένα παιδί που έχει γρήγορη και μεγάλη ανάπτυξη δεν σημαίνει ότι θα συνεχίσει έτσι.. Οπότε μην ανησυχείς και πολύ.. :wink:

Ρίτα σας έφεραν πολλά δώρα; Εμάς ευτυχώς οι περισσότεροι μας χάρισαν χρήματα, οπότε και δεν χρειάστηκε να τρέχω να αλλάζω! 5 φουστανάκια όλα κι όλα μας δώρισαν, και μια εξάδα μπωλάκια παγωτού :-) Αυτά ήτανε όλα τα δώρα, και δεν άλλαξα τίποτα! Ευτυχώς και τα νούμερα στα ρουχαλάκια ήτανε γάντι!! :-)


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Εμείς χαθήκαμε γιατί είμαστε φυσικά πάλι άρρωστοι... Νομίζω η εξαίρεση θα είναι το να είμαστε καλά. Αυτην την φορά έφερα εγώ ίωση στο σπίτι!! Είναι και ο μήνας με την γραφειοκρατία, ετοιμάζω φορολογική δήλωση, χαρτιά για παιδικούς και νηπιαγωγείο, ετοιμαζόμαστε λιγουλάκι για βάφτιση, για το ταξίδι. Γενικά είναι καιρός προετοιμασίας! Το μωράκι μας άρχισε να στηρίζεται στα έπιπλα και να πηγαίνει γύρω γύρω και να παίρνει φυσικά και τούμπες....


a0Nsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κορίτσια!

Μα γιατί χανόσαστε;

Στα δικά μας, το κοντούλα το λέω γιατί δυστυχώς, από θέμα γονιδιακό δε τα πάμε πολύ καλά. Εγώ είμαι 1.65, ο άντρας μου 1.60 και η πεθερούλα 1.50 (κι αν). Θα είμαι χαρούμενη αν φτάσει τα 1.60! Μακάρι να μας κάνει την έκπληξη και να γίνει 1.70, δε θα γκρινιάξω σας το υπόσχομαι!

Πάντως τη μέτρησα στο όρθιο 68 εκ, πριν λίγες μέρες. Από κιλά νομίζω είμαστε εκει κοντά στο 8.0.

Μύρινα τι ωραία πραγματάκια είναι αυτά. Δυστυχώς εμείς μια μέρα πριν τα γεννέθλια πετάμε για Ιταλία, οπότε εγώ δε θα οργανώσω τίποτα. Τώρα τι θα κάνουν τα πεθερικά, ούτε που θα μ ρωτήσουν!

Αγκοκ πάλι άρρωστοι; Περαστικά σας! Αντε να πάτε διακοπούλες τώρα, αλλά μη πάρετε μαζί σας τα μικρόβια. Αφήστε κάτι και για τους άλλους!

Link to comment
Share on other sites

Agtog περαστικά σας!! Κι εμένα μία από τις εκκρεμότητες είναι η φορολογική!!

Δέσποινα αφού είναι και θέμα κληρωνομικότητας τότε μην ανησυχείς, αλλά και πάλι σου λέω ποτέ δεν ξέρεις :wink:

Εμείς εχθές πήγαμε παιδίατρο γιατί είναι λίγο κρυωμένη, με την ευκαιρία την μέτρησε/ζύγισε.. Είναι 9600 και 77εκ. σε ένα μήνα δηλαδή έβαλε 160 γραμ και 2μιση εκατοστά.. Συζητήσαμε περί φαγητού, της είπα ότι δεν τρώει, δηλαδή στην καλύτερη περίπτωση θα φάει 200 στο σύνολο όλη μέρα, μου είπε πρέπει να τρώει 250 στο γεύμα! Εσάς ρε κορίτσια πόσο τρώνε; Επίσης την ρώτησα τί θα γίνει με τα γαλακτοκομικά (αν θυμάστε έχουμε ήπιας μορφής αλλεργία) και πότε θα τα βάλουμε, γιατί αυτό μας περιορίζει πολύ.. Και μου είπε αν δεν δούμε τί γίνεται με την αλλεργία δεν της δίνω.. Μας έστειλε για ραστ.. Την κατατρύπησαν και στα δυο χεράκια την κακομοίρα μέχρι να βρουν φλέβα.. :-( Τέσπα ας ελπίσουμε να βγει αρνητικό να ξεμπλοκάρουμε, μπας κι αρχίσει να τρώει κάτι.. Α εχθές ξαναδώσαμε και ρυζάλευρο (πάλι με νερό το έφτιαξα και με πεπόνι αυτήν την φορά) έφαγε πάνω από το μισό.. Το είχαμε κόψει το ρυζάλευρο την πρώτη φορά που έκανε τις δυσκοιλιότητες.. Μου είπε να το ξαναβάλω γιατί στην αρχή όλα κάνουν δυσκοιλιότητα και μπορεί τώρα να το δεχτεί ο οργανισμος της πιο καλά.. Άει να δούμε.. Πάντως Ρίτα αυτό που είχε πει για τις δοκιμές, ισχύει! Όλο πειράματα είμαι ρε γμτ.. Να πετύχαινε και κανένα καλά θα ήτανε!! Α δεν σας είπα και το άλλο, στο μόνο πράγμα που μου έχει φάει 250 ξέρετε τί είναι;; Σε βαζάκι!!!! Της είχα πάρει όταν μετά τον γάμο φύγαμε για 3ήμερο που είχα πει θέλω να ξεκουραστώ και δεν θα μαγειρέψω καθόλου, και παιδιά το τσάκισε! Να της αρέσει η υφή που είναι βελούδινη; Από την άλλη της αρέσουν και τα κομματάκια όμως όταν της τα δίνω.. Δεν βγάζω άκρη!!!!!!!


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμάς....και ναι πλέον ο γιος μου περπατάει....κάνει αρκετα βήματα μονο που όταν πέφτει μπουσουλαει όταν όμως ειναι όρθιος περπατάει....αχ,,,μεγάλωσε και αυτός.....τωρα θα τρέχουμε......

Γενικά απο ύψος πριν κανά δυο εβδομάδες είμασταν 77 εκ και κιλα 10.300.... Φαγανας χαχαχαχ.....


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...