Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Εγκυούλες στην Αργολίδα


βασ32

Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!

Εδώ είμαι κι εγώ!

Πένυ μου μια χαρά σε βρίσκω!!! Καλά κάνεις και είσαι τόσο ενεργή, αλλά μην το παρακάνεις κιόλας!! Καλή επιτυχία με την αυχενική!!! Περιμένουμε τα νεα σου!!! Λες να μάθουμε και τι μωράκι έχεις???? Η κοιλίτσα άρχισε να φαίνεται??? Ο Κωσταντής σου τι κάνει???

Βάσω μου, μου φαίνεται ήταν πολύ αυστηρός ο γιατρός σου! Εμένα μου έλεγε να μην κουράζομαι πολύ, αλλά δεν μου έβαζε και χρονικα περιθώρια!! Βέβαια ευτυχώς και πήγαν όλα καλά, γιατί ησυχία δεν είχα! Ακόμα θυμάμαι πόσο πονούσε η μέση μου κάθε φορά που κουραζόμουν!

Κατα τα άλλα τι κάνεις?? Πως τα παει η μικρή σου??

Άντυ μου μην στεναχωριέσαι!!! Μόλις πάρεις το αγοράκι σου αγκαλιά, όλα τα άλλα θα είναι απλά παρελθόν!!!!! Άντε πλησιάζει η ώρα!!! Να είσαι ήρεμη και όλα θα πάνε καλά!!! Και με το βάρος του μικρού μην τρελαίνεσαι! Για πότε από 2100 θα φτάσει τα 3,4,5,6 κτλ κιλά, με την φροντίδα σου, ούτε που θα το καταλάβεις!!! Είναι έτοιμα τα πράγματά σας??

Εμείς είμαστε μια χαρά! Ο μικρός τα δικά του, προχθες προσπαθούσε να βαρέσει παλαμάκια και τρελάθηκα από την χαρά μου πάλι και θέλει να περπατάει! Εγώ δουλειά, μπέμπης και ετοιμασίες βάφτισης, το σπίτι είναι χάλια, αλλά δεν βαριέσαι, όλα θα γίνουν!!!

Αυτάαααα

Φιλάκια πολλά σε όλα τα κοριτσάκια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 779
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • tinaki

    tinaki 208 δημοσιεύσεις

  • peny

    peny 179 δημοσιεύσεις

  • jend

    jend 169 δημοσιεύσεις

  • nikole

    nikole 75 δημοσιεύσεις

Τινακι μου τα πραγματα μας ετοιμα ειναι το κακο ειναι οτι

εγω δν ειμαι ετοιμη ακομα.Σημερα το απογευμα παλι δν

κατεβαινε η πιεση κ εκανα παλι δυο ενεσεις κορτιζονης.

Ελπιζω ολα να πανε καλα.

Διαβαζω ολες τις μανουλες πως περιγραφουν τα κατορθωματα

των παιδιων τους αλλα μονο τωρα μπορω να τις καταλαβω.

Πως πανε οι ετοιμασιεςτης βαφτησης;;Ποτε ειναι η μεγαλη

μερα;;Τι εχεις φτιαξει;;

Αμαν εχουμε ολο το τρεξιμο εχουμε κ τις δουλειες του σπιτιου.

Ποτε δν τελειωνουν οποτε αστα κ χαλαρωσε με τον πιτσιρικο σου.

Τα υπολοιπα κοριτσια που ειναι καλε;;;


CEebp2.png?9T0iAOMn
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλεναδες.

Πενυ μου την ευχαριστηθηκες την αυχενικη;;Πως ηταν;Πες μου οτι μαθατε

το φυλο;Γραψε μας λεπτομερειες,φιλακια

Εγω πηγα παλι σημερα στον γιατρο.Ομπεμπης ειναι 2200γρ.Μου εκοψε κ

την περιδεση κ ετοιμαζομαι.Οι εξετασεις ειναι καλες αλλα η πιεση τα ιδια.

Με τοση μεγαλη δοση φαρμακων μου ειπε οτι δν μπορουμε να περιμενουμε αλλο.Κ ο μπεμπης εχει δυσφορια απο την πιεση.Οποτε την Παρασκευη θα ξερω ποια ημερα της επομενης εβδομαδας θα γεννησω.κοριτσια θα γινω μανουλα.

Εχω αγχωθει απο τωρα κ περισσοτερο για τον μικρουλη μου.Με αυτο το βαρος τι λετε θα τον παρω φευγοντας;Αχ να πανε ολα καλα.............


CEebp2.png?9T0iAOMn
Link to comment
Share on other sites

καλημεραααααα

μπαινω στα γρηγορα να πω στην αντυ μασ να μην αγχωνεται και με το καλο !

ξερετε πως σας διαβααζω ε ???

αντυ εμενα το μικρο ηταν στον υπερηχο 2125 την τεταρτη και την παρασκευη που γεννησα ηταν 2850 τελικα !!

εχουν και αποκλισεις καλε τα μηχανηματα !!!

αντε με το καλο και να μας ενημερωνεις ε ????

πενυ????? πες νεααααααααααααααααααααααααααααααα

ειδες σπορακι ???????

εμεις καλα ! stop

θα ξαμναμπω stop

love youuuuuuuuuuu stop !!!

KALHMERAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Link to comment
Share on other sites

Χτες ήταν η χειρότερη μέρα της ζωής μου και σήμερα είναι η πιο άδεια μέρα της ζωής μου...Το χάσαμε το μωρό μας...Βλέπετε ήμουν και εγώ μία στις πέντε γκαντέμες που χάνουν τα μωρά τους έτσι απλά χωρις κανένα λόγο...παλλινδρομη κύηση...

Χτες ενώ ξεκίνησα μες στην τρελή χαρά που θα έβλεπα το μωρό μου ο γιατρός που μου έκανε την αυχενική μου είπε πως το μωρό ήταν νεκρό εδώ και 15 μέρες...(τότε που μου σταμάτησαν οι εμετοι,όλα)

Το μόνο ανακουφιστικό στην όλη υπόθεση είναι ότι δεν έκανα εγώ κακο στο μωρό μου... τουλάχιστον δεν θα έχω από αυτό τυψεις.Σήμερα μου έκαναν απόξεση και τώρα είμαι σπίτι

Ειμαι σκατα....


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πενουλα μου γλυκεια κουραγιο.Λυπαμαι παρα πολυ.

Οπως λες κ εσυ δεν εφταιξες εσυ καπου.Να

προσπαθησεις να εισαι δυνατη για τον Κωνσταντη σου

κ να δεις που η Παναγιτσα θα σου χαρισει ενα μωρακι

πολυ συντομα γιατι εισαι πολυ καλη κ τρυφερη μανουλα.

Οτι χρειαστεις θα ειμαι διπλα σου

Να σκεφτεσαι θετικα κ να χαμογελας

φιλακια


CEebp2.png?9T0iAOMn
Link to comment
Share on other sites

πενυ μου δεν μπορω να βρω λογια να σε κανω να νοιωσεις καλυτερα ...ευχομαι γρηγορα να απαλυνει ο πονος σου και πολυ πιο γρηγορα να εχεις ενα νεο σπορακι που θα σε κανει τρισευτυχισμενη !

το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι πως ετσι επρεπε μαλλον να γινει ...

κοιτα να εισαι δυνατη εχει δικιο η αντυ για το παιδακι σου και να σκεφτεσαι πως μετα την καταιγιδα ερχεται παντα το ουρανιο τοξο !

μην ξεχνας πως πραγματικα ειμαστε διπλα σου !

ΜΗΝ ΔΙΣΤΑΣΕΙΣ ΟΥΤΕ ΣΤΙΓΜΗ να ζητησεςις την βοηθεια μας !!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια. Ειναι πολύ δύσκολο τώρα στην αρχή.Τα βράδια πετάγομαι απο εφιαλτες.Πεφτω να κοιμηθώ και βλεπω μπροστά μου το μονιτορ του υπερηχου με το μωρό μου και το γιατρό να μου λεει ότι δεν έχει καλα νεα.Ασυναίσθητα ακομα προστατεύω την κοιλιά μου οταν χοροπηδαει στο κρεβατι ο Κωσταντης και μετά το σκεφτομαι και τρελαινομαι.Ευχομαι να το ξεπεράσω γρήγορα γιατί κανω κακο τόσο σε μενα όσο και στο παιδι μου που με βλέπει να κλαιω με όποιον συζητάω,στον άντρα μου,σε όλους τους κοντινους μου. Το ενθαρρυντικό έιναι ότι έχω ήδη ένα παιδί με φυσιολογικο βάρος κατά τη γέννηση του και τελειομηνη κυηση και οι γιατροι το αποδίδουν σε τυχαιο γεγονος.Μετά απο 5 μηνες θα μπορουμε να ξεκινησουμε πάλι προσπαθειες.Πάντως δεν θα μπορέσω να ξαναχαρώ ποτέ εγκυμοσύνη.Θα πηγαινω για υπερηχο, προς στιγμην θα ανακουφίζομαι αν ακουω καρδούλα και το βλέπω να κινείται αλλά θα φέυγω με το φόβο οτι ίσως έιναι και η τελευταία φορά.Θα μου σταματάνε οι εμετοι και εγώ θα τρέχω για υπέρηχους(ήταν η μονη διαφορά που είδα αυτές τις 15 μέρες). Πρεπει να έχει πολύ υπομονη ο άντρας μου στην επόμενη εγκυμοσύνη μου.

Μακαρι να πάνε όλα καλα....


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Πένυ μου δεν έχω λόγια... Λυπάμαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ γι αυτό που σου συνέβει... Σίγουρα θα είναι δύσκολο, αλλά όπως σου είπαν και τα άλλα κορίτσια πρέπει να είσαι δυνατή, γιατι έχεις την τύχη να έχεις τον Κωνσταντή σου και έναν άντρα που σε λατρεύει και θα σου σταθεί! Είμαι σίγουρη πως την επόμενη φορά θα πάνε όλα καλά!!!! Κι εμείς είμαστε εδώ για σένα!!! Μην χάσεις την αισιοδοξία σου!!!!

Σε φιλώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσάκια μου!

Πένυ μου γλυκιά, είσαι καλύτερα?

Άντυ πότε γεννάμεεεεεεεε?????

Τζενάκι ο σκαθαράκος τι κάνει???

Τα υπόλοιπα κοριτσάκια καλά???

Εμάς για πρώτη φορά κόλησε ιωσούλα ο μικρός, αλλά ευτυχώς την πέρασε ελαφριά, μόνο δέκατα, λίγες μυξούλες και 2-3 έβηξε. Βέβαια κόλησε και η μανούλα, αλλά ευτυχώς ούτε εμένα με πήρε απο κάτω.

Φιλάκια πολλά!

Link to comment
Share on other sites

ωχ περαστικα σας τινακι !!!

εγω παντως κατεληξα πως δεν μπορω να ευχαριστηθω μια ιωση ρε παιδι μου !! οπως τον παλιο καλο καιρο τωρα με το μικρο

εκει που τους εβαζα και τρεχανε οοολοοι για εμενα φετος δεν τα καταφερααα με ετρεχε το μικρο χαχαχα

η δουλεια πως παει ??? με την βαπτιση εισαι ετοιμη ?? ποτε ειναι καλε ???

και τα εχασες και τα κιλακια σοθ ε ????ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!!!!!!!

πενακι ??????? ελα πες μας πως εισαιι!!!! παρε κοριτσακι μου τον κωνσταντουλη αγκαλιτσα κ προσπαθησε να διωξεις οσο μπορεις τις ασχημες σκεψεις!! ολα θα πανε καλα σε μια επομενη εγκυμοσυνη θα δεις ! απλα καποια πραγματα συμβαινουν γιατι πρεπει να συμβουν ..ελα σκασε μας ενα χαμογελακιιιιιιιιιι

αντυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ μηπως γεννησες καλεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

εμεις καλα ειμαστε αν και δεν μας κρατα τιποτα μεσα ομως!!! εχει γινει εφιαλτης το ανοιγμα της πορταςςςς και ολο βολτες θελει !! και κοριτσια ΔΕΝ ΜΕ ΑΚΟΥΕΙΙ!!! μιλαμε ξεροκεφαλο !!!!! λες και εχει μοιασει στη μαμα του ενα πραγμααααααααα

μονο με το καλο αν τον παω !!! ουφ κουραστικο προβλεπεται το καλοκαιρι και ταραχωδες!!! ειμαι να με κλαινε οι ρεγγες!!!

πηγα και σε ενδοκρινολογο σας το ειπα ?? ατιμες πολυκυστικες !!!!! μια χαρα μου φανηκε και μου συστησε να χασω κιλα ( λες και δεν το ηξερα χαχαχα) αλλα τωρα μου εδωσε κ διατροφη και πρεπει να χασω μεχρι να ξαναπαω και αυτο ειναι καλοοοο γιατι πια θα το παρω σοβαρα !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Σ' ευχαριστούμε Τζενάκι, είμαστε και οι δύο καλύτερα! Με την δίαιτα που λες, κάτι κατάφερα, δεν κάνω συνέχεια, αλλά φτου φτου φτου σχεδόν έχασα τα μισά! Με την βάφτιση έχω πολύ δουλειά ακόμα, αλλά έχω μπει σε μία σειρά και είμαι λίγο πιο ήρεμη. Είναι 26/06 στις 12:00, ένας μήνας και κάτι...

ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΡΟΣΚΑΛΩ ΕΠΙΣΗΜΑ φιλεναδίτσες μου!!! Μετά το μυστήριο θα κάνουμε τραπέζι στον κήπο μας, έχω κανονίσει κλόουν(οβελίξ συγκεκριμένα!) για τα παιδάκια και πιστεύω ότι θα είναι ωραία!!

Εγώ και η δουλειά τα πάμε καλά, το πρόβλημα είναι ότι δεν έχουμε δουλειά... Ελπίζω να αλλάξει κάτι..

Τζενάκι εκτός από δίαιτα σου έδωσε και τίποτα χάπια για τα συμπτώματα? Άντε κοιτα να το πάρεις σοβαρά γιατί έρχεται και καλοκαίριιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!

Φιλάκιαααα

Link to comment
Share on other sites

KALHMERAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

ΠΕΝΥΥΥ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΥΛΗ ΣΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ !!!

ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΧΑΡΕΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΣΟΥ !!!

ΝΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΦΙΚΛΗΣΕΙΣΣΣΣΣ!!!!!

ΤΙΝΑ αυτο λεω και εγω μηπως το παρω σοβαρα πια

δεν μου εδωσε καποιο χαπι περα απο τα συνηθισμενα για να εχω μια σωστη περιοδο και να κανω κατι εξετασεις αλλα μου ειπε πως ισως μου δωσει και ενα φαρμακο για να με βοηθησει με τα κ@@λοσπυρα που εχω βγαλει και με τα κιλα

ασε που παιζει να εχω και θυροειδη ..θα δουμε

θα κανω τις εξετασεις και την διατροφη και θα παω να με ξαναδει

ευχαριστουμε για την προσκληση !!!! με το καλο

δεν ξερω αν θα τα καταφερουμε αλλα παιζει να ερθουμε

γενικα παιζει καποια στιγμη να ερθουμε να γνωρισω και τα μερη σας απο κοντα

ισως μια κυριακη τωρα που το σκαθαρακι μου καθεται κυριος στο καθισματακι του !!!!!!!

αχ αυτο σκεφτομαι πως ερχεται καλοκαιρι !!!! τι με περιμενει !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

σημερα πηγαμε εκκλησια και δωσαμε αλλο ενα ματς με τον παπα ...νομιζω πως πιεζεται που τον κραταμε και για αυτο και αντιδρα !!!!!

anyway εχω ενα σπιτι μπαχαλο και βαριεμαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι να κανω το παραμικρο !!!!!!

καλο σκ φιλεναδιτσες μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Link to comment
Share on other sites

Πωπωπωπω!!! Γαϊδούρα που είμαι!!! Ξέχασα ότι σήμερα έχει γιορτή ο Κωνσταντινούλης μας!!!!!!!!!!!

Πένυ μου χρόνια πολλάααααααα!!! Να χαίρεσαι το αγοράκι σου!!!!!!

Τζενάκι, ήθελα να το πω και προηγουμένος αλλά ξεχάστηκα. Καλά δεν περίμενα από εσένα να λες οτι δεν μπορείς άλλες βόλτες! Θυμάμαι όταν γεννησες που περίμενες να κάψεις τα λάστιχα!! Λεω, μήπως το έμαθες έτσι το παιδί, λεω εγω τώρα!!!:tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...