Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Εγκυούλες στην Αργολίδα


βασ32

Recommended Posts

και αφου απαντησα στην φιλη μας !!

τι κανετε τσουπρακια μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

σας διαβαζω αλλα ρε κοριτσια τρεχω ρε γμτ , μου περνα η μερα και μπαινω απο το κινητο και μετα βαριεμαι να γραφω απ εκει !

σημερα ομως μπηκα απο το πισι και να μαι !!!!

καλα βοηθησε και η πενυ λιγο ... με ρωτησε στο φατσοβιβλιο που ειμαι και ειπα ωχ! εχω καιρο να δωσω παρον !

κοριτσακι μου πως εισαι εσυ /??? ο κωνσταντακης μας ???

τινα σε ευχαριστω για την προσκληση αλλα το προηγουμενο σαββατο της βαπτισης σας εχουμε βαπτιση στην αθηνα ,... ξαδελφουλα του συζυγου βαπτιζει το παιδακι της και δεν νομιζω να τα καταφερουμε να ερθουμε

θα σε παρω τηλ αν εινια παντως εκεινες τις μερες να σου πω

αλλα να μας κρατησεις γλυκακι ! μια μερα θα ερθουμε εκδρομουλα ..

ΤΙ ΛΕΤΕ ΠΑΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ ??? ΜΕ ΤΑ ΣΚΑΘΑΡΙΑ ΜΑΣ ?? ΜΙΑ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΗ ΤΙΝΑ ?????

ΕΛΑΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΠΕΙΤΕ ΝΑΙ !! ΘΑΦΕΡΩ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΑΦΑΝΔΡΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΠΑΝΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

Νικολ!!! πες ναι !!!

εσυ φιλη που εισαι ?? τωρα που ειπα νικολ πες ναι !! σε θυμηθηκα χαχαχαχα

παρε και την βαρκα σου αν ειναι να παμε μαζι χιχι

εμεις καλα ειμαστε ας τα λεμε δλδ γιατι περασαμε μια ωτιτιδα και κυριως αμυγδαλιτιδα αυτες τις μερες ( εμ ηθελε ο κ@@@ του να φαει παγωτο μονος του ) και η μαμα ακομα καλυτερη τον αφησε !!! ναι καλε εγωωωωωωω

και μετα να σου ενας ωραιοτατος πυρετος κοντα στα 39! και μια αντιβιωση μουρλια να την φτυνει !!! ΑΦΗΣΤΕ εζησα ενα δραμα λεμε !!

ευτυχως τωρα ειναι καλα !! και η μαμα ακομα καλυτερα !σημερα εμεινε στη γιαγια !!

αντε φιλες σας αφηνω παω να κανω νανακια !!!

ειναι καμια εδωωωωωωω???????????? να κατσω λιγουλακι ακομα ????

ε????????????????????????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 779
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • tinaki

    tinaki 208 δημοσιεύσεις

  • peny

    peny 179 δημοσιεύσεις

  • jend

    jend 169 δημοσιεύσεις

  • nikole

    nikole 75 δημοσιεύσεις

Καλημέρα μανούλες!

Leo καλώς ήρθες και να σου ζήσει το μωράκι σου!!! Για διαιτολόγο δεν μπορώ να σε βοηθήσω, μιας και είμαι στην Ερμιόνη...

Τζένη μου περαστικούλια σας!!! Ελπίζω να είναι καλά τώρα ο σκαθαράκος!!

Ναι ναι να έρθετε όλες!!!!!!! Κοίτα, θα μου άρεσε να έρθετε στην βάφτιση, αλλά η αλήθεια είναι πως δεν θα μπορούσα να σας δω και να σας περιποιηθώ όπως θα ήθελα, οπότε ελάτε όποτε μπορείτε, θα σας περιμένουμεεεεε!!!!

Τα υπόλοιπα κοριτσάκια τι κάνουν????

Κανένα νεο από την Άντυ????? Τι κάνει το αγοράκι της???

Εγώ τρέχω τρέχω τρέχω!!!! Χθες τελείωσα και το βιβλίο ευχών του μικρού και μπορώ να πω ότι έμεινα ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα! Άντε να γίνει η βάφτιση, γιατί έχω αρχίσει να αγχώνομαι!

Το αγοράκι μου είναι καλά, μπουσουλάει μέχρι να βρει να πιαστεί για να περπατήσει κι έχει πολύ πλάκα! Επίσης πολλές φορές καταλαβαίνει οταν κάνει σκανταλιά και γελάει πονηρά!! Τώρα που μεγαλώνει είναι πιο ωραία!!!

Φιλάκια πολλάαααα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.

Τι κανετε;Εμεις εδω κ λιγες μερες ειμαστε σπιτι μας.

Ο μπεμπακος μου ειναι μια χαρα κ περναμε υπεροχα.

Ευτηχως η ταλαιπωρια του τελειωσε κ τωρα απολαμβανει

τις αγκαλιες της μανουλας του.Δν μου μενει καθολου χρονος

γι'αυτο δν εχω μπει να σας πω τα νεα μας.Προσπαθω να τον

θηλασω αλλα δν τα καταφερνω.Επειδη αργησε να φαει κ εμαθε

με μπιμπερο με δυσκολευει πολυ.Αναγκαζομαι να βγαζω το γαλα

με το θηλαστρο.Θα το παλεψω λιγο ακομα κ αν δν τα καταφερω θα το

σταματησω εντελως.Κατα τα αλλα ειναι πολυ ησυχο μωρο,κλαιει μονο

οταν πειναει κ αυτο εδω κ λιγες μερες μειωσαμε τα γευματα αλλα

αυξησαμε την ποσοτητα κ ετσι μπορει να ξυπνησει μετα απο πεντε ωρες.

Περιμενω πως κ πως να σαραντησουμε κ να αρχισουμε τις βολτες.

Αυτα απο εμενα προς το παρων,με την πρωτη ευκαιρια θα ξαναμπω

να σας πω νεα μας.φιλακια


CEebp2.png?9T0iAOMn
Link to comment
Share on other sites

Άντυυυυυ!!!!!! Πόσο χάρηκα με το μήνυμά σου να ξερες!!!

Μπράβο βρε κοριτσάκι μου που είναι όλα καλά!!!!

Άντε τώρα να τον τρελάνεις στις αγκαλιές!!!

Πω πω και από τώρα σου κοιμάται πεντάωρα????? Φτου φτου φτου το παιδί μην το ματιάσω!!!!!

Αν μου έλεγε καποιος οτι το επόμενο θα είναι σαν τον δικό σου, το έκανα τώρα!!! χαχαχαχα!!!

Φιλάκια και να περνάτε καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου.Τι κανετε;;Εμεις συνεχιζουμε να τα πηγαινουμε πολυ καλα,κοιμομαστε αρκετα,τρωμε,κλαιμε ελαχιστα,κανουμε πολλες αγκαλιτσες κ οσο περνουν οι μερες συνηθιζουμε την καινουρια μας ζωη.Μεχρι εδω ολα καλα αλλα παρολα αυτα δν ειμαι κ στα καλυτερα μου.Δν εχω κατι συγκεκριμενο αλλα μου φταινε ολοι κ ολα.Ισως φταιει που ειμαι κλεισμενη μεσα αλλα κ που να παω,ασε που βλεπω κ τα χαλια μου στον καθρεφτη κ τρελλαινομαι.Εκτος τον μπεμπη μου τιποτε αλλο δν με κανει χαρουμενη.Που θα παει ομως θα σαραντησουμε κ μετα ποιος μας πιανει.Σας αφηνω γιατι ειναι η ωρα του φαγητου κ αν αργησω καηκαμε,φιλακια


CEebp2.png?9T0iAOMn
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

.Μεχρι εδω ολα καλα αλλα παρολα αυτα δν ειμαι κ στα καλυτερα μου.Δν εχω κατι συγκεκριμενο αλλα μου φταινε ολοι κ ολα.Ισως φταιει που ειμαι κλεισμενη μεσα αλλα κ που να παω,ασε που βλεπω κ τα χαλια μου στον καθρεφτη κ τρελλαινομαι.Εκτος τον μπεμπη μου τιποτε αλλο δν με κανει χαρουμενη.Που θα παει ομως θα σαραντησουμε κ μετα ποιος μας πιανει.Σας αφηνω γιατι ειναι η ωρα του φαγητου κ αν αργησω καηκαμε,φιλακια

Ειναι οι ορμόνες της λεχώνας που χορεύουν .Εχεις ακουσει για την επιλόχεια κατάθλιψη? Ολες την περνάμε νομίζω.Αλλες πιο έντονα και άλλες πιο ήπια. Και εγώ έκλαιγα τις πρώτες μερες μα γιατί φοβόμουν το μωρ, νομιζα οτι η ζωή μου τελειωσε με το μωρό ,θα έιμαι σαν φυλακισμένη και μου φαινοταν γενικα όλο αυτό βουνο!!Πελάγωνα με τα πιο απλά πράγματα μεχρι και με το ότι θα χρειαζόταν να αποστειρώσω τα μπιμπερό, κουφό?Ετσι χωρις λόγο έβαζα τα κλάματα.Βεβαια μετά τις σαραντα μερες μου πέρασε.Μια φιλη μου έκλαιγε γιατί εβρεχε και δεν μπορύσε να σπείρει ο άντρας της (υπο άλλες συνθήκες στενοχώρια της).Ο θηλασμός έχω ακουσει ότι την επιβαρύνει αυτή την κατάσταση. Και δεν είναι και λίγο μέσα σε έναν χρόνο περνάμε τόσες φάσεις. Φουσκώνουμε 9 μηνες το σώμα μας αλλάζει καθε μερα.Νομίζεις ότι δεν αρέσεις στον αντρα σου και στο λεει απο συμπονια (εγω έτσι ένιωθα και ας μου έλεγε ο Πανος ότι του άρεσα πολύ με την κοιλίτσα μου). Νομίζεις ότι θα γεννήσεις και θα επανέλθεις και όταν γεννας είσαι ακομα σαν 6 μηνών έγκυος. Κληρονομείς από την εγκυμοσύνη την κοιλίτσα σου , τις ραγάδες σου, μυωπία πολλες φορές.Κλείνεσαι σε ένα σπίτι κοντά 1 1/2 μήνα με μια ζωή που εξαρτάται αποκλειστικά απο σένα. Προσπαθείς να θηλασεις δεν τα καταφερνεις και νομίζεις ότι έισαι η πιο άχρηστη μανα που υπαρχει.Λιγα είναι όλα αυτά???

Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου και θα δεις οτι θα το ξεπεράσεις όλο αυτό σύντομα!!

Υπομονή λιιιγο ακομα έμεινε.


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και τα δικά μου νέα.....

Τιποτα δεν έχω να σας πω νεο χαχαχαχα

Τα ιδια , τα ίδια και παλι τα ιδια

Ανυπομονώ να πάρει άδεια ο άντρας μου να πάμε πουθενά να πλατσουρίζουμε όλη μερα. Φετος θα ρθει και ο Κωσταντής οποτε θα παμε καπου κοντά. Πηγαμε χτες στο Βιβάρι εκδρομή για να κοψουμε κινηση αλλά ήταν πολύ ήσυχα και δεν μας άρεσε. Θελουμε και κοσμοπολίτικα τρομαρα μας σαμπως θα παμε για ποτό με τον Κωσταντή. Στην Επιδαυρο είχαμε παει και μας άρεσε λέμε να κοιτάξουμε και εκει.Για πειτε καμια ιδέα...Θελουμε ένα μερος καπου σχετικά κοντά που να έχει δωματια κοντά στη θαλασσα (πως να ταν και δίπλα ή απεναντι) να ειναι καθαρά ,να έχει δρόμο να κανεις περαντζάδα και μπολικες καφετέριες. Εχετε τίποτα στο νου σας????

Τινάκι έιναι ο μήνας σου αυτός!!!Η βάφτιση!!! Που είναι οι φωτό σου????? Βαλε καμια να χαζέψουμε!! Να δουμε και το βιβλιο ευχών που το έχεις ήδη έτοιμο!!

Τζενακι τι κάνει ο υιος σου? Εσυ τρέχεις καθόλου τώρα που περπατάει????ασε φαντάζομαι...δεν ξερεις τι έχω περάσει εγώ το πρώτο καλοκαιρι που περπατησε.Δεν έμπαινε μεσα ούτε για ύπνο το βράδυ. Μεσημερι με 40 βαθμους και η Πενυ και ο Κωσταντής στο κήπο!!!!Αμεεεε

Αντε θα κάνει και τα πρώτα του μπανακια φετος!!!

Αυτά κοριτσακια μου

Φιλια πολλά!!!


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από μένα...Άντυ μου να είναι γερός ο μπεμπάκος σου...πολύ χάρηκα με τα νέα σου...λίγο κουράγιο να σαραντήσετε και να ξεχυθείτε έξω....

οι υπόλοιπες μανούλες ελπίζω να είναι καλά...

εμείς βγάζουμε κι άλλο δόντι και λυσσάμε μέρα νύχτα....όπως τώρα....

σας φιλώωωωω

(το Σάββατο μάλλον είμαστε για Αθήνα΄....εγώ πότε θα σας δώ οεο???)


Grya.jpgGryap3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!!

Δύο φορές ξεκίνησα να σας γράφω τις προηγούμενες μέρες και τις δύο αναγκάστηκα να το αφήσω!

Λοιπόν, δυστυχώς ούτε εγώ μπορώ αύριο, πρώτον το πρωι δουλεύω και μετά έχω γάμο! Και το άλλο Σ/Κ την βάφτισή μας!

Πένυ καλέ τι το σκέφτεσαι, στην Ερμιόνη πρέπει να έρθετε!! Για οικογενειακές διακοπές είναι ότι πρέπει!! Βέβαια δεν ξέρω αν είναι τόσο κοσμοπολίτικα όσο θες! :tongue:

Καλά είδα τις φώτο του Κωνσταντή στο fb και ξετρελάθηκα!!! Τι καλό παιδάκι που έχεις!!!! Μακάρι να βοηθάει και όταν μεγαλώσει!!

Νικόλ κουράγιο!!!

Εμας εκεί που τόσους μήνες δεν είχε βγάλει δόντι, ξαφνικά μέσα σε 2-3 βδομάδες έσκασαν 4!!:shock: Τα δύο πάνω και τα δύο κάτω!! Τώρα έχουν αρχίσει να βγαίνουν σιγά σιγά! Παρατήρησα οτι μάλλον τα πάνω ίσως έχουν κενό ανάμεσά τους και μου λεει η πεθερά μου: "Δεν πειράζει, θα είναι τυχερός!" και της λεω κι εγώ "Τυχερός θα είναι ο οδοντίατρος που θα του βάλει σιδεράκια!" χαχαχαχα!!!!!:lol::lol::lol: Συμφωνείτε???

Με την βάφτιση όλα καλά, δεν έχω ξεφύγει από το χρονοδιάγραμμα που έχω στο μυαλό μου!

Τα οικονομικά μας είναι χάλια! Και φέτος που είμαστε έτσι χάλια, του δήλωσα του άντρα μου οτι εφόσον έχουμε τα εισιτήρια της εργατικής εστίας, πρέπει οπωσδήποτε να βρούμε τρόπο να πάμε κάπου (έχουμε να πάμε από το 2007!) γιατί δεν αντέχω να αντιμετωπίζω συνέχεια δυσκολίες χωρίς να ξεκουραστώ έστω λίγες μέρες!! ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ!!

Πολλά είπα σήμερα!!!

Φιλάκια και στα υπόλοιπα κοριτσάκια!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αντυ μου να σου ζησει ο μπεμπάκος!!!!!!!όλα καλα???οτι κ νανιωθεις ασχημο μη δινεις σημασια. Ειναι της λοχειας η οποια θα περασει συντομα. Να ζητας στηριξη απο όπυ μπορεις....

Τινακι με το καλο η βαφτισηηηηη......

Πένη μου σε καταλαβαινω για το συμβαν(δεν προλαβα να γραψω οταν εγινε) Το εχω περασει κ εγω την πρωτη φορα. Σιγουρα ηταν τυχαιο γεγονος. Οταν ξαναπροπαθησετε ολα να πάνε καλα

Τζενη απο οτι καταλαβαινω τρεχει και δεν φτανεις...το παιδακι σου εσυ ???όλοι καλα???

Νικόλ τι κάνει η μικρουλα σου????? χαθηκαμε τελειως Ευχομαο ολα

κατ 'ευχην να πηγαινουν

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Γειαααα!!!! και απο εμενα!!Ακομα εδώ είμαστε αν και αυριο θα την κανουμε για ένα διημερο!!

Παει το κλεισαμε το καφε μας!!!

Πρεπει πριν περάσει το καλοκαίρι και αρχίσουν οι ιώσεις να πιουμε εκεινο το καφεδάκι που λεγαμε...θυμαστε....


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια καλησπερα κι απο μενα! Ελπιζω να σας βρισκω ολες καλα να πλατσουριζετε σε καποια παραλια! Καντε καμια βουτια και για μας που δε μπορουμε φετος!:D

Ειμαι εγκυος στον 6ο μηνα σε διδυμακια (μια μπεμπουλα και ενας μπεμπης) και περιμενουμε με μεγαλη αγωνια να τα δουμε και να τα παρουμε στην αγκαλιτσα μας! Υπαρχει καποια αλλη κοπελα εδω μεσα που να εχει διδυμακια και να ηθελε να μιλησουμε?

Μενουμε σε προαστιο του Ναυπλιου τωρα, πρωην κατοικοι Αθηνων και ειμαστε πια τρισευτυχισμενοι!

Περιμενω με ανυπομονησια τις απαντησεις και ευχομαι σε ολους να χαιρονται τα θαυματακια τους!

Πολλα φιλια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...