Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Εγκυούλες στην Αργολίδα


βασ32

Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα κι απο μενα! Ελπιζω να σας βρισκω ολες καλα να πλατσουριζετε σε καποια παραλια! Καντε καμια βουτια και για μας που δε μπορουμε φετος!:D

Ειμαι εγκυος στον 6ο μηνα σε διδυμακια (μια μπεμπουλα και ενας μπεμπης) και περιμενουμε με μεγαλη αγωνια να τα δουμε και να τα παρουμε στην αγκαλιτσα μας! Υπαρχει καποια αλλη κοπελα εδω μεσα που να εχει διδυμακια και να ηθελε να μιλησουμε?

Μενουμε σε προαστιο του Ναυπλιου τωρα, πρωην κατοικοι Αθηνων και ειμαστε πια τρισευτυχισμενοι!

Περιμενω με ανυπομονησια τις απαντησεις και ευχομαι σε ολους να χαιρονται τα θαυματακια τους!

Πολλα φιλια!

Geia ου κοπέλα μου.

καλως ορισες στο καφε μας. Εγω ειμαι μια μαμα μια μπέμπας 17 μηνών. Εσενα πώς ειναι η εγκυμοσυνη σου?? δυσκολη η ευκολη με τα δυδυμακια σου?????? Ελπίζω ναναι ολα καλα ---με το καλο. Σε ποιο προαστιο μενεις --αν επιτρεπεις???Εγω ειμαι απο Αργος.

Νασαι καλα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 779
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • tinaki

    tinaki 208 δημοσιεύσεις

  • peny

    peny 179 δημοσιεύσεις

  • jend

    jend 169 δημοσιεύσεις

  • nikole

    nikole 75 δημοσιεύσεις

  • 1 month later...
Geia ου κοπέλα μου.

καλως ορισες στο καφε μας. Εγω ειμαι μια μαμα μια μπέμπας 17 μηνών. Εσενα πώς ειναι η εγκυμοσυνη σου?? δυσκολη η ευκολη με τα δυδυμακια σου?????? Ελπίζω ναναι ολα καλα ---με το καλο. Σε ποιο προαστιο μενεις --αν επιτρεπεις???Εγω ειμαι απο Αργος.

Νασαι καλα

Καλησπερα!

Ελπιζω να εισαι καλα! Δεν ειχα προσβαση σε υπολογιστη τοσο καιρο γι'αυτο και δε σου απαντησα νωριτερα.

Καλα πανε ολα, ειμαστε σχεδον στο τελος, προσεχουμε πολυ και γενικα την περναμε ξαπλα λογω μικρου τραχηλου και επειδη θελουμε να παρουν τα μωρακια μας οσο περισσοτερο μπορουνε μεσα στην κοιλιτσα της μανουλας τους. Δε γνωριζω πως ειναι μια μονηρης κυηση, σιγουρα ομως μια διδυμη ειναι και πιο επικινδυνη και πιο απαιτητικη. Μεχρι στιγμης, Δοξα τω Θεω, και ελπιζω μεχρι και το τελος, ολα εχουν πολυ καλα, αν εξαιρεσεις καποια μικροπραγματακια!

Μενουμε Λευκακια.

Να ρωτησω κατι? Απο παιδιατρο στο Ναυπλιο γνωριζετε καποιον να μου προτεινετε? Εχω ακουσει για εναν καλο στο Αργος, αλλα οπως καταλαβαινεις, αν ειναι δυνατον, θα προτιμουσα να βρω καποιον/α στο Ναυπλιο. Αυτο δε σημαινει οτι θα παω σε οτι κι οτι κι αν ειναι να βρουμε καποιον καλο γιατρο στο Αργος, θα παμε εκει. Απλα ελεγα αν γνωριζετε και καποιον στο Ναυπλιο.

Πολλα πολλα φιλια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Ελπιζω να εισαι καλα! Δεν ειχα προσβαση σε υπολογιστη τοσο καιρο γι'αυτο και δε σου απαντησα νωριτερα.

Καλα πανε ολα, ειμαστε σχεδον στο τελος, προσεχουμε πολυ και γενικα την περναμε ξαπλα λογω μικρου τραχηλου και επειδη θελουμε να παρουν τα μωρακια μας οσο περισσοτερο μπορουνε μεσα στην κοιλιτσα της μανουλας τους. Δε γνωριζω πως ειναι μια μονηρης κυηση, σιγουρα ομως μια διδυμη ειναι και πιο επικινδυνη και πιο απαιτητικη. Μεχρι στιγμης, Δοξα τω Θεω, και ελπιζω μεχρι και το τελος, ολα εχουν πολυ καλα, αν εξαιρεσεις καποια μικροπραγματακια!

Μενουμε Λευκακια.

Να ρωτησω κατι? Απο παιδιατρο στο Ναυπλιο γνωριζετε καποιον να μου προτεινετε? Εχω ακουσει για εναν καλο στο Αργος, αλλα οπως καταλαβαινεις, αν ειναι δυνατον, θα προτιμουσα να βρω καποιον/α στο Ναυπλιο. Αυτο δε σημαινει οτι θα παω σε οτι κι οτι κι αν ειναι να βρουμε καποιον καλο γιατρο στο Αργος, θα παμε εκει. Απλα ελεγα αν γνωριζετε και καποιον στο Ναυπλιο.

Πολλα πολλα φιλια.

Απο ναυπλιώτες φιλους καλα παραγματα εχω ακουσει για Μινούση και Ηλιόπουλο. Προσωπικα όμως δεν τους γνωρίζω. Το καλυτερο ειναι μια δοκιμη και θα σε πεισει. Ειναι υποκειμενικα αυτα κ καλυτερα να χεις δικη σου αποψη

καλη συνεχεια κοριτσακι:-D και καλη υπομονη:wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα στο ερημωμένο μας cafe!!!

Μπήκα να το "ξεσκονίσω" λίγο και να πω μία καλημέρα!!

Καταρχήν καλως ήρθες καινούργια μας φίλη, λογικά ίσως έχεις γεννήσει τώρα τα μωράκια σου!! Να σας ζήσουν, να έχουν πάντα υγεία και αγάπη στην ζωή τους!!!!

Όσο για παιδίατρο εγώ πηγαίνω τον μικρό μου στην Καραχάλιου Ελένη στο Ναύπλιο και μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένη!

Φιλεναδίστες καλές τι κάνετε?? Αν τύχει και περάσετε από εδώ πείτε μία καλημέρα!

Εμας τα νεα μας είναι γενικά καλά, με ένα μόνο αγκαθάκι. Το αγκάθακι είναι οτι είμαι θύμα της κρίσης και δεν έχω πια δουλίτσα...

Κατα τα άλλα μια χαρά!! Ο Πετρίκος μεγαλώνει, μας τρελαίνει και είναι η χαρά της ζωής μας!!!!

Σας φιλώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα στο ερημωμένο μας cafe!!!

Μπήκα να το "ξεσκονίσω" λίγο και να πω μία καλημέρα!!

Καταρχήν καλως ήρθες καινούργια μας φίλη, λογικά ίσως έχεις γεννήσει τώρα τα μωράκια σου!! Να σας ζήσουν, να έχουν πάντα υγεία και αγάπη στην ζωή τους!!!!

Όσο για παιδίατρο εγώ πηγαίνω τον μικρό μου στην Καραχάλιου Ελένη στο Ναύπλιο και μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένη!

Φιλεναδίστες καλές τι κάνετε?? Αν τύχει και περάσετε από εδώ πείτε μία καλημέρα!

Εμας τα νεα μας είναι γενικά καλά, με ένα μόνο αγκαθάκι. Το αγκάθακι είναι οτι είμαι θύμα της κρίσης και δεν έχω πια δουλίτσα...

Κατα τα άλλα μια χαρά!! Ο Πετρίκος μεγαλώνει, μας τρελαίνει και είναι η χαρά της ζωής μας!!!!

Σας φιλώ!

Καλησπέρα τινάκι

εχουμε τοσο κσιρο να μιλήσουμε κ το πρωτο που μαθαμε για σε να ειναι η ανεργία. Αχ ποσο σε καταλαβαινω---με όσους μιλω τα ιδια ρε γμτ

Εγω ψιλοδουλευω (μαθηματα κάνω αν θυμασαι --αλλα πολυ δυσκολα...0:sad::-(:sad::-(

ΘΑ αφιερωθουμε τωρα περισσοτερο στα παιδακια μας.........:-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τινάκι

εχουμε τοσο κσιρο να μιλήσουμε κ το πρωτο που μαθαμε για σε να ειναι η ανεργία. Αχ ποσο σε καταλαβαινω---με όσους μιλω τα ιδια ρε γμτ

Εγω ψιλοδουλευω (μαθηματα κάνω αν θυμασαι --αλλα πολυ δυσκολα...0:sad::-(:sad::-(

ΘΑ αφιερωθουμε τωρα περισσοτερο στα παιδακια μας.........:-)

Βάσω μου το μόνο καλό είναι αυτό!! Τις μέρες αυτές που είμαι σπί,ι έχει τύχει να κάνει διάφορα πράγματα ο μικρός, που συνειδητοποιώ ότι θα τα είχα χάσει αν δούλευα..

Τέλος πάντων για την ώρα προσπάθω να μην με παίρνει από κάτω και βλέπουμε..

Εύχομαι από την καρδιά μου να πάνε για όλους τα πράγματα καλύτερα!! Υγεία να έχουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα!!!Ειδα και εγώ φως και μπήκα!!!

Τινα μου τα είπαμε και τηλεφωνικά, πολύ κρίμα που σταμάτησες δουλειά. Κυρίως για οικονομικούς λογους αλλα και για να ξεφεύγεις λίγο από την ρουτίνα του σπιτιού. Οταν ο Κωσταντής ήταν στην ηλικία του γιου σου παρακαλαγα να παω καπου για δουλεια ακομα και αφιλοκερδώς!!! Αλλά τώρα που ο Κωσταντής μου μεγάλωσε και τον συγκρινω με άλλα παιδάκια που τα μεγαλώνουν οι παππούδες και οι γιαγιαδες δεν έχουν σχέση....Εχει βοηθήσει πολύ ο παιδικος ,σιγουρα , αλλά και με την επιμονή τη δική μας στο σπίτι να διατηρεί τους τρόπους που μαθαίνει στον παιδικο εχει γίνει πολύ συνεργάσιμο παιδάκι και ήρεμο. Ενώ με τους παππούδες νομίζω ότι λόγω της αδυναμιας που έχουν στα εγγονια κακομαθαίνουν πιο εύκολα. Εξίσου σημαντικό ειναι ότι χαίρεσαι την καθε στιγμη του παιδιού σου και δεν περιμένεις να την ακουσεις απο άλλους!

Εμεις είμαστε μια χαρά!! Ο Κωσταντης μου μεγαλώνει και εγώ τον καμαρώνω {κουκουβα ξερω...}. Πλεον με κάνει χώμα με αυτά που μου λεει !! Μες στην γλυκα!!Στολίσαμε τη Δευτέρα το δεντράκι μας και ανυπομονούμε να έρθει ο Αγιος βασιλης. Καθε μερα του ζητάμε και απο κατι ...στο τελος θα μπερδευτει!!Ελπίζω να εχει καταλήξει μεχρι να γράψουμε το γράμμα...χαχαχα


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ΛΕΤΕ ΝΑ ΠΩ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ???

ΘΑ ΜΑΣ ΤΟ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΜΑΣ ΝΟΜΙΖΩΩΩ

ΚΑΛΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΝΑ ΜΠΩ ΑΙΩΝΕΣ

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ???

ΕΓΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΡΕΧΩ ΤΩΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΣ ΣΧΕΔΟΝ ΜΗΔΕΝ

ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΑΘΑΡΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΑΛΙΜΠΑΝ ΚΑΙ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΜΟΥ ΤΣΑΚΙΖΕΙ ΤΟ ΝΕΥΡΙΚΟ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑ Κ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ Ο ΜΑΛΑΓΑΝΑΣ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΑΜΑ ΑΓΙΑΠΩ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΛΙΩΝΩ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ

ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠ ΑΥΤΟΝ

ΜΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΤΟΟΟΟΣΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ?????

ΑΠΟ ΥΓΕΙΑ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑΖΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ

ΑΝΤΕ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙΤΕ!!

Α ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ...ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΟΛΥ ΘΑ ΤΟ ΗΘΕΛΑ

ΛΕΤΕ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ Η ΑΝΟΙΞΗ??? ΧΑΧΑ

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα!!! Ειδα και εγώ μηνυμα και λεω μπα τα ματια μου κανουν χαχαχα

Οντως αυτή η ηλικια είναι η χειρότερη δεν μαζευονται με τίποτα!! Οταν τον στείλεις παιδικο θα δεις ποσο θα αλλάξει. Θα ξεδίνει εκει και θα έρχεται πτωμα στο σπίτι. Τωρα τι να σου κανει το παιδάκι που να διοχετεύσει την ένεργεια του? Εσεις θα την πληρώνετε. Ααααα ξερεις τι να κανεις???Παρ του ένα σκυλάκι. Καλα εδώ και ενα μηνα πήραμε ένα σκυλι και τι της κανει δε λεγεται....Το καλοκαιρι εχουν να ρίξουν τετοιο παιχνιδι...

Ποσες φορές έχω κατέβει Αργος και σε εχω σκεφτεί για καφε αλλά λεω που να της το πω τελευταία στιγμη, που κατεβαίνω, της κοπέλας .

Τα δικά μας νεα είναι πολύ ευχαριστα ως ώρας δοξα το Θεο!! Καναμε και τη β επιπεδου και ειναι μια χαρά η μπουμπου μας. Μονο λίγο τεμπελα μιας και εξεταση μιας ώρας καταφέραμε και την καναμε 3 αφου δεν άλλαζε πλευρό να την δουμε. Εγώ έχω αρχίσει να τα βλεπω και επίσημα πλεον όλα ροζ !!

Ομως καμια σχεση η 1η εγκυμοσυνη με τη δευτερη. Πολύ κουραση κοριτσια. Πονοι στη μεση ,στην πλατη δεν μπορώ να κατσω πολύ ώρα όρθια, μεχρι και κολικος νεφρου με επιασε απο την πίεση του μωρού. Τωρα παντως που σου χτυπουν τα καμπανακια για μπεμπε ξεκινηστε προσπαθειες!!


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημεραααα!!! Ειδα και εγώ μηνυμα και λεω μπα τα ματια μου κανουν χαχαχα

χαχαχαχα!!!

οχι πενυ τα ομορφα ματακια σου καλα ειδαν !! βασικα κατι με εχει πιασει και μουλειπετε ολες απ εδω μεσα :P:p:p

βαρεθηκα και το φατσοβιβλιο και σερφαρω εδω οταν λεω οταν εχω χρονο !!!

μπραβο με το κοριτσακι σου !! αντε ανυπομονουμε !! φαντασου τι θα κανεις μεταααααα ολο δημιουργιες θα εισαι !!!

λοιπον αυτο με τα ζωακια δεν ξερω αν πιανει σ εμας ! εχουμε τρια εμεις και ενα η μαμα μου ! και ολο ντα τα κανει !! ελπιζω να ηρεμησει λιγο γιατι με βλεπω για εκεινη την ομορφη λευκη ποδιτσα που μας παει μουρλια !!!

οκ μωρε γενικα καλο παιδακι ειναι και ειμαστε και ολοι απο πανω του !!

αντε θα του κανω καποια στιγμη και το αδελφακι ( λεμε τωρα ) και θα εχει και καποιον να παιζει ---

οι αλλες που ειστε καλε ??

καληνυχταααααααααααααααααααααααααααααααααααα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα μανουλίστες μετά από πολύ καιρό βρήκα χρόνο να σερφάρω με την ησυχία μου και είπα να σας πω ένα γεια!

Πενυ μου πως τα πάς?? Περίπου το ένα τρίτο έμεινε ε?? Ο Κωσταντής όλα καλά??

Τζενακι μου ταλιμπανάκος ο Γρηγοράκης ε?? Έχω κι εγώ έναν!

Τα νεα μας...

Βιώνω πια στην πράξη το "γιαρτικό φιλί της μαμάς", όποτε ο μικρός χτυπάει για να του περάσει θέλει να φιλήσει η μαμά το πονεμένο σημείο! Επίσης κάνουμε πλάκα καμιά φορά και του λέω "που πονας αγάπη μου να το φιλήσει η μαμά?" και μου δείχνει διάφορα σημεία να τον φιλήσω και γελάει!!

Συνειδητοποίησα πόσο τυχεροί είμαστε που το σπίτι μας έχει μεγάλη βεράντα και κήπο και ο Πετράκος τρελαίνεται να παίζει έξω, χωρίς να καρδιοχτυπώ ότι υπάρχουν αυτοκίνητα ή κάποιος θα μου τον αρπάξει μέσα από τα μάτια μου..

Επίσης του έχουμε πάρει γιο γιο να αρχίσει να συνηθίζει στην ιδέα, αλλά δεν θέλει με τίποτα να καθίσει! Όμως του αρέσει να στέκεται από πάνω του και να κάνει όρθιος τσίσα!! Χαχαχα!! Άντρας παιδί, τι να πεις???

Αυτάαα...

Λοιπόν πότε θα βρεθούμε??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλημερα σας κοριτσια...ι θα ηθελα αν δεν σας κανει κοπος να με ψηφισετε στο παρακατω λινκ.......φιλια πολλα στα μωρακια σας...

(η ξανθουλα με το κοριτσακι αγκαλια ειμαι)

http://oriflameworldtour.com/index.php?ln=GR⊂=3&page=1

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 χρόνο μετά...

Γεια σας και απο μενα,κοριτσια!!!Ειμαι απο Αθηνα αλλα μενω Αργος ειναι ο αντρας μου απο δω και δεν γνωριζω κανεναν...θα χαρω παρα πολυ να γνωριστουμε...Ειμαι και εγω εγκυουλα στο πρωτο και ειμαι στη 12η εβδομαδα και 4 μερες....:D:D:D


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...