Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Cafe Σεπτεμβριου 2012!!!


Angelikig

Recommended Posts

Καλημέρα εγκυούλες...Ωραίο θέμα ανοίξατε....Έγω πάλι εχω πάθει μια τρέλα με τη φέτα,τρωω σχεδον 1kg σε μια βδομάδα...Γλυκά δεν θέλω σχεδόν καθόλου ενώ στο γιο μου τα είχα ταράξει...Γενικότερα όμως δεν έχω ιδιαίτερη όρεξη...Από κιλά πως πάτε???Εγω έχω πάρει 5 μεχρι τωρα και χαίρομαι αρκετά γιατι στο πρωτο είχα πάρει συνολικά 34,που μεσα στο πρωτο χρόνο τα έχασα αλλα ταλαιπωρηθηκα παρα πολυ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 594
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πω πω... τα καρπούζια τα περιμενω κι εγω με αγωνία, όπως κάθε χρόνο άλλωστε γιατι είναι απο τα πιο αγαπημενα μου φρούτα. Είδα ότι εχουν στη λαική αλλα λέω να μην πάρω ακόμα, είναι πολύ νωρίς.

Τελευταία φορά που πηγα στο γιατρο (πριν 2 εβδ) είχα πάρει μόλις και μετα βίας 1 κιλό αλλά τωρα πρέπει να'χω πάρει κι άλλο ή ίσως κι άλλα. Όπως εχω ξαναπει δεν έχω ζυγαρια στο σπίτι και δεν προτιθεμαι να αγορασω γιατι το βρισκω ιδιαίτερο αγχοτικό να ζυγιζομαι συνέχεια. Πριν 2 μερες πάντως πηγα να βαλω μια φόρμα που τη φορουσα πριν 2-3 εβδομ. και δεν ανεβαινε με τίποτα, είχε φρακάρει στα μπουτακια χι χι... Αν δεν εχω πάρει κιλά σίγουρα εχω πάρει πόντους στο πλάι που έτσι κι αλλιώς ήταν ανεκαθεν το αδύνατό μου σημείο.


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως αγόρασα καρπουζάκι agapou_litsa,δεν ήταν ιδιαιτερα γλυκό όπως το καλοκαίρι αλλα ήταν γευστικότατο,εκτος αν εμένα μου φάνηκε έτσι από τη μεγάλη επιθυμία να το φάω....2 κιλα?Συγχαρητήρια...Οπότε μην καυχιέμαι ότι έχω πάρει λίγα....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια το 8εμα σασ ειναι σουπερ!!! τωρα που γραφω κανω μηλοπιτακια αυτο ειναι το μονο γλυκο που τρωω ουτε σοκολατεσ ουτε παστεσ παλι καλα!! και εχω παρει 5 κιλα..

απο οτι καταλαβα ολεσ περιμενουμε τα φρουτα του καλοκαιριου.. παλι καλα που ημουν προχτεσ αθηνα και πηρα λιγα κερασια απο το μοναστηρακι εδω ακομαααα.

και μην ξεχνατε αποψε ο παρλιαροσ εχει θεμα με τισ φραουλεσ οποτε ολεσ σημερα στην tv και αυριο ζαχαροπλαστικη.ελπιζω να κανει και κανενα light.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ, αυτη την εκπομπη μόνο στη διαφήμιση που την εβλεπα μου ετρεχαν τα σαλια. Δεν την ειδα εχτες γιατι ειχα πάει σε γάμο αλλά θα την βρω στο νετ και θα την κατεβάσω. ΄

Επίσης ανακοινώνω ότι πήρα άλλα δυο κιλάκια, όχι οτι αμφέβαλα γιατι όπως σας είπα μια απο τις φορμες μου δεν μου ανεβαινει πια. Σήμερα που πήγα στο φαρμακείο ζυγίστικα και το διαπίστωσα. Λέω να κόψω τη ζάχαρη από τις φράουλες και να τις τρωω σκέτες, έτσι κι αλλιως τις απολαμβάνω το ίδιο. Μου έκανε κι εκπληξη ο Μακούλης μου σήμερα, μόλις γύρισα απο τη δουλεια βρηκα τρια μπολάκια φράουλες. Θα τα αξιοποιήσω απο αύριο κιολας που θα δοκιμάσω τις συνταγες του Παρλιάρου. Αλλα θα μου πεις κι αυτες με ζαχαρη θα είναι.... αχ....να φάει κανεις ή να μην φάει? Ιδου η απορία...

Στο μεταξύ κορίτσια εχτες στο γάμο λες και το ήξεραν, η τούρτα αλλα και το παγωτο που μας κέρασαν στο τέλος της δεξίωσης ήταν με γευση φράουλα... Τέλειο!!!! Πέρασα υπέροχα... χι χι!!!

ΑΑΑααααα Ξέχασα να ευχηθώ... ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλες!!!!!!!!!


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

1. annia -- 10/9/2012 -- Αρεταίειο -- κοριτσάκι

2. Νιονιώ -- 12/9/2012 -- Νοσοκομείο Αλεξ/πολης -- κοριτσάκι

3. dimitra76 -- 15/9/2012 -- ? -- αγοράκι

4. fairytale -- 18/9/2012 -- Λητώ Καλαμάτας -- αγοράκι

5. irenebit -- 17/09/2012 -- Αλεξάνδρα -- κοριτσάκι

6. hara82 -- 20/9/2012 -- ?

7. τουλουμπακι08 -- 20/9/2012 -- Μητέρα -- κοριτσάκι

8. grinitsa -- 21/9/2012 --Ιασώ -- αγοράκι

9. kat r -- 21/9/2012 -- Ιασώ ή Λητώ -- αγοράκι

10. agapou_litsa -- 25/09/2012 -- Aττικό -- κοριτσάκι

11. poukis -- 25/09/2012 -- Βιοιατρική (πρώην Γαληνός θεσ/νίκη) -- ?

12. xristinio -- 28/9/2012 -- Ρεα -- ?

Καλημέρα, καλή εβδομάδα!

Να σας πω την αλήθεια κατάφερα τον τελευταίο 1,5 μήνα και πήρα μόνο 1,5 κιλό. Χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια. Σας είπα ότι γενικώς δεν λιγουρεύομαι. Μετά είναι και το θέμα του ωραρίου μου. Σχολάω 16:00 και είμαι στο σπίτι στις 17:00 επομένως τρώω αργά το μεσημεριανό μου και δεν προλαβαίνω να πεινάσω για να φάω βραδινό. Τσιμπολογάω ίσα-ίσα κάτι από αυτό που περισσεύει από το φαγητό των παιδιών. Έχω ελπίδες επομένως μέχρι τον ένατο να βάλω μόνο 4 κιλά επιπλέον (ήδη είμαι στα +:cool:. Λέμε τώρα.... Άντε να βάλω 5. Απλά δεν πρέπει να ξεχαστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!! εγω ειμαι στο σπιτι ολη μερα και πειναω συνεχεια.....συνεχεια ομως!!!:oops:προς το παρον καλα κρατιεμαι αλλα δεν ξερω ποσο θα τα καταφερω....σκεφτομαι ομως οτι τωρα που τα παιδια θα γινουν 2 θα τρεχω ολη μερα οποτε θα χαθουν τα κιλα σχετικα γρηγορα... στο πρωτο παιδακι δεν ετρεξα καθολου...ηταν τοσο ησυχο το πουλακι μου...ολη μερα και νυχτα κοιμοταν!το επομενο θα ειναι βασανακι..ειμαι σιγουρη!


mOlSp3.png

R9wLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Που χαθήκατε κορίτσια;

Προετοιμάζεστε για τη γέννα;:tongue:

Ψώνια κάνατε; Εγώ αν και χρειάζομαι κανα δυο πραγματάκια δεν πήρα τίποτα.

Προς το παρόν πρέπει να βρω να αγοράσω κάτι για μένα για την παράλλη Κυριακή που βαφτίζεται η ανηψιά μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια. Χαίρομαι grinitsa που είδες το μωράκι σου και στο τρισδιάστατο. Σίγουρα θα ειναι πολύ ωραίο. Εμεις σε μια εβδομάδα. έχω αγωνία. Σήμερα πήρα και τις εξετασεις που εκανα αίμα και ουρα και ολα καλα μου φαίνεται από όσα καταλαβαίνω δηλαδή.

Ούτε εγω εχω ψωνίσει τίποτα ακομα. Βεβαια μια φίλη μου εχει δωσει κατι κουβερτούλες, 2 υπνόσακους και μερικά φορμακια, αλλα εγω ακομα σε μαγαζι δεν εχω μπει ουτε για να χαζεψω. (μονο απο internet εχω δει καροτσια και κουνιες). Θα περιμένω ακομα λίγο, να κανουμε και τη β επιπεδου να μας επιβεβαιωσει και το φύλο 100% και μετα.

Είμαι τυχερη. Έχω και μια άλλη φίλη που εχει κανει κοριτσακι πριν 2 χρονια κι εχει να μου δωσει ενα σωρό πραγματάκια. Ευτυχώς γιατι τα οικονομικά μας δεν τα βλεπω σόι αν πρεπει να τα αγορασουμε όλα μονοι μας.


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

Agapoulitsa εισαι τυχερη που εχεις απ την φιλη σου! Εμεις παλι δεν εχουμε ψωνισει τιποτα!!! Στενοχωριεμαι γιατι ενω πάντα ημασταν μια χαρα οικονομικα τωρα που περιμενουμε το μωρακι μας ειμαστε περιεργα...

Αλλα τι να κανουμε δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα! ολα να πανε καλα για ολες μας ευχομαι!

εμεις καναμε την β επιπεδου την παρασκευη κι ολα ηταν καλα! την αλλη εβδομαδα θα παω και τ αποτελεσματα στον γιατρο μου. Αλλα δεν μας εδειξε το μωρο σε 3d και ξενερωσα!!

Link to comment
Share on other sites

Σημασία εχει ότι είναι όλα καλα. Αυτο που λες για τα οικονομικά μου το έλεγε και η πεθερά μου πρόσφατα. Μέχρι πριν δυο χρόνια ήμασταν πολύ καλα οικονομικά, τωρα που ερχεται το μωρό τα μετράμε ενα ενα τα cents... κι ακομα κι εκείνης η βοηθεια μπορεί να ειναι περιορισμενη όπως και των γονιών μου που ειναι κι αυτοι στην ιδια κατάσταση. Τι να πω? Εκεί καταντήσαμε... Δεν πειράζει να ειναι καλά τα μωράκια μας και εμεις κι όλα καλά θα πάνε πιστευω. Θέλω να ειμαι αισιόδοξη....


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω την αλήθεια εγώ δεν το βρίσκω καθόλου ντροπή ούτε καν καντάντια να παίρνουμε ρούχα από γνωστούς που δεν τα χρειάζονται πια.

Είναι οικονομία.

Έτσι μεγάλωσα κι εγώ, έτσι μεγαλώνουν και τα παιδιά μου. Όταν μας στέλνει η ξαδέρφη μου ή η κουμπάρα μου ρούχα για την μεγάλη μου κόρη εκείνη τρέλλαίνεται απ' την χαρά της. Την ίδια χαρά είχα κι εγώ όταν μου έδιναν και μένα ρούχα. Όταν ερχόταν καμιά μεγάλη σακούλα στο σπίτι από κάποια φίλη της μαμάς μου ή κάποια μεγαλύτερη ξαδέρφη έκανα σαν τρελή.

Δεν την έχουμε κόψει τη συνήθεια ακόμα και τώρα μεταξύ των φίλων. Η κουμπάρα μου μου δίνει ρούχα που δεν της κάνουν πια και εγώ τα δικά μου που μου μικραίνουν τα δίνω στην άλλη μου κουμπάρα που είναι πολύ αδύνατη. Το ίδιο και με ρούχα του άντρα μου που παρότι είναι μικροκαμωμένος βρίσκω και τα δίνω σε κάτι ανήψια μου που πάνε στο Λύκειο. Ο γιος μου τα τελευταία 2-3 χρόνια (4 χρονών είναι) δεν τον ψωνίζω ΤΙΠΟΤΑ. Έχω μία ντουλάπα ρούχα που μου τα δίνει η κουμπάρα μου (καλή αυτή η κουμπάρα). Ο δικός της γιος έχει 9 μήνες διαφορά με τον δικό μου και βολεύει. Εγώ με την σειρά μου τα ρούχα των παιδιών τα μοιράζω σε άλλες οικογένειες.

Γι' αυτό και δεν έχω τώρα τίποτα για το τρίτο αλλά έχω πολλούς φίλους που ετοιμάζουν σακούλες με μωρουδιακά και μάλλον αυτό το μωρό θα έχει τα περισσότερα ρούχα από τα άλλα μου παιδιά. :tongue:

Οι μανούλες που έχουν ήδη παιδάκια θα με επιβεβαιώσουν ότι τα μωρουδιακά και τα παιδικά ρουχάκια δεν φοριούνται για πολύ. Τα παιδιά μεγαλώνουν πολύ γρήγορα.

Είμαι της άποψης ότι ό,τι μπορείς να εξοικονομήσεις τότε κάν' το. Ακόμα κι αν έχεις τη δυνατότητα να ξοδέψεις παραπάνω δεν πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο.

Ο νονός του γιου μου προχθές μου ανέφερε ότι έχουν καλό καρότσι διαθέσιμο κι αν θέλω να μου το δώσουν. Και φυσικά θέλω.

Χθες μια φίλη μου μου έφερε μια βαλίτσα ρούχα εγκυμοσύνης (κυρίως καλοκαιρινά) από την αδερφή της και μια άλλη γνωστή της. Είναι πολλά και ήδη ξεχωρίζω μερικά για να δώσω στη συνάδελφο.

Πραγματικά με φτιάχνει αυτό το δούναι και λαβείν. Δεν μπορείτε να φανταστείτε πως πηγαινοέρχονται τα ρούχα. Ήδη μία κοπέλα που την είχα δώσει ρούχα για τα παιδιά της πριν 2-3 χρόνια τα ξαναμαζεύει για να μου επιστρέψει.

Είμαι σίγουρη ότι κάποιος θα υπάρχει και για εσάς κάποια συνάδελφος, ξαδέρφη, φίλη ή γειτόνισσα ακόμα και από μακρυά (τα ΕΛΤΑ δεν είναι τόσο ακριβά). Ίσως απλά να μην το έχουν σκεφτεί ότι τα χρειάζεστε. Δεν θα χάσετε τίποτα αν ρωτήσετε.

Μην ξεχνάτε ότι θα πάρετε και πολλά δώρα. Μη διστάσετε να τα αλλάξετε αν δείτε ότι τα νούμερα δε σας κάνουν και να πάρετε πρακτικά κομμάτια. Ωραία τα φουστανάκια και τα παντελονάκια αλλά το παιδί της περισσότερες ώρες θα είναι με φόρμες και φορμάκια μέσα στο σπίτι τα οποία λερώνονται και θα τα αλλάζετε διαρκώς.

Τέρμα με τον μονόλογο περί οικονομίας. Ας με σταματήσει κάποια...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...