Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Ευχή 1
      • Δύναμη! 1

Cafe Σεπτεμβριου 2012!!!


Angelikig

Recommended Posts

Μου ειπε μια φιλη οτι εχει να μου χαρισει εναν πολυ ομορφο υπνοσακο ροζ που μοιαζει με φακελο καπως. βεβαια αυτη δεν ειναι μαμα και δεν εχω ιδεα πως εχει φτασει στα χερια της οπότε δεν ηξερε κι αυτη να με διαφωτισει, τελοσπαντων. Μολις μου τον δωσει θα βγαλω φωτο να σας τον δειξω να μου πειτε αν ειναι καλος και βολικός. Αν και αυτο που ποσταρε η fairytale απο το mothercare μου φαινεται υπέροχο.

Περιμενω να διαβασω τα νεα της β επιπεδου απο Νιονιω και dimitra και φυσικα ευχομαι ολα να εχουν παει καλα και για τις δυο.


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 594
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να 'μαι κι εγώ!

Καλησπέρα σας!

Και σήμερα στο σπίτι με άδεια γιατί μ' έπιασε ένας πονόλαιμος το κάτι άλλο. Το κεφάλι από χθες το βράδυ είναι να σπάσει και δεν περνάει με τίποτα. Παίρνω κάθε 6ωρο ντεπόν για να συνέρχομαι λίγο και πίνω τα τσάγια το ένα μετά το άλλο.

Εχθές είχα πάλι άδεια γιατί ως γνωστόν πήγαμε για β' επιπέδου. Δόξα τω Θεώ όλα είναι καλά. Επιβεβαιώσαμε ότι είναι μπουμπού τελικά. Αυτή είναι η Ιουλία. Θα πάρει της μαμάς μου το όνομα.

Ο υπνόσακος που ρωτάτε είναι πρακτικός για το Χειμώνα. Για να μη ξεσκεπάζονται τα μωρά και έχουμε συνέχεια το νου μας όταν κοιμούνται. Βέβαια πρέπει να τον δεχτεί και το παιδί. Η κόρη μου μέχρι τα 3 κοιμόταν σε υπνόσακο αλλά το γιος μου δεν τον δέχτηκε ποτέ. Ευτυχώς έχει πιο ήσυχο ύπνο από την μεγάλη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

μια χαρα η μπου μπου Ιουλία Νιονιώ ε?

άντε καλή συνέχεια τωρα!

περαστικά και για τον πονολαιμο!

πάρε strepsils...βοηθάνε!

έχεις δίκιο Νιονιω για το να τον δεχεται το παιδι τον υπνόσακο!

εμενα ευτυχως η Βαλέρια τον δεχόταν γιατι έκανε και κάνει πολύ ανήσυχο ύπνο και γυρνάει σαν τη σβούρα και δε μένει σκέπασμα πάνω της ούτε για αστείο!

εμείς έχουμε στις 23 την Β' και το πόσο ανυπομονώ δε λέγεται!

αν και εσείς με καταλαβαίνετε!:D:D:D


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα!

Μπράβο Νιονιω! Ωραία νέα μας έφερες!

Άντε με το καλό και οι υπόλοιπες να φερουμε καλά νέα!

Αλήθεια κορίτσια σας έχει πει τίποτα ο γιατρός σας για τα καλοκαιρινά μπάνια;

Κάποιες γνωστές που ήταν σε προχωρημένο μήνα το καλοκαίρι τους απαγόρευσαν τα μπάνια για να μην πάθουν μόλυνση.


U2iep3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

Μπράβο Νιονιω! Ωραία νέα μας έφερες!

Άντε με το καλό και οι υπόλοιπες να φερουμε καλά νέα!

Αλήθεια κορίτσια σας έχει πει τίποτα ο γιατρός σας για τα καλοκαιρινά μπάνια;

Κάποιες γνωστές που ήταν σε προχωρημένο μήνα το καλοκαίρι τους απαγόρευσαν τα μπάνια για να μην πάθουν μόλυνση.

Δε ρώτησα ακόμη. Αυτή την εβδομάδα που θα πάω για να γράψω τα συμπληρώματά μου και να δείξω την β' επιπέδου θα ρωτήσω τη γιατρό μου. Αν και νομίζω ότι ακόμα και να μου το απαγορέψει εκεί κοντά πριν μπω στο μήνα μου κάποια μπανάκια μάλλον θα τα κάνω. Η νύφη μου πρόπερσι (γέννησε Σεπτέμβριο παρεπιπτόντως) έκανε όλο το καλοκαίρι μπάνια. Καθόταν λίγο βέβαια μέσα στη θάλασσα και μόλις έβγαινε άλλαζε ρούχα και καθόταν κάτω από την ομπρέλα. Έτσι πιστεύω με προφυλάξεις μπορεί να κάνω και εγώ κάποια μπάνια. Το καλό είναι ότι εδώ έχουμε καθαρές θάλασσες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!!!Συγχαρητήρια Νιονιω για τη μπουμπουκα σου...Εμεις πήγαμε χθες στο γιατρο μας επιβεβαίωσε οτι είναι κοριτσάκι (χωρις μάλλον αυτη τη φορα)!!!!Κ β επιπέδου την άλλη Πέμπτη!!!Τον ρωτησα για μπανάκι στη θάλασσα και μου είπε να κάνω υπομονή κανένα μήνα και να ξεκινήσω...Στο γιο μου εκανα μπανάκια ολο το καλοκαίρι,απλα πήγαινα αρκετά νωρίς και απεφευγα τον ήλιο...Κολυμπουσα κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

1. annia -- 10/9/2012 -- Αρεταίειο -- κοριτσάκι

2. Νιονιώ -- 12/9/2012 -- Νοσοκομείο Αλεξ/πολης -- κοριτσάκι

3. dimitra76 -- 15/9/2012 -- ? -- αγοράκι

4. fairytale -- 18/9/2012 -- Λητώ Καλαμάτας -- ?

5. irenebit -- 17/09/2012 -- Αλεξάνδρα -- κοριτσάκι

6. hara82 -- 20/9/2012 -- ?

7. τουλουμπακι08 -- 20/9/2012 -- Μητέρα -- κοριτσάκι

8. grinitsa -- 21/9/2012 --Ιασώ -- αγοράκι

9. kat r -- 21/9/2012 -- Ιασώ ή Λητώ -- αγοράκι

10. agapou_litsa -- 25/09/2012 -- Aττικό -- κοριτσάκι

11. poukis -- 25/09/2012 -- Βιοιατρική (πρώην Γαληνός θεσ/νίκη) -- ?

12. xristinio -- 28/9/2012 -- Ρεα -- ?

fairytale τελικά το δεύτερο είναι αγόρι ή κορίτσι;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!πως ειστε? πηγαμε στη γιατρο χτες και ειδαμε το μπουμπουκακι μας...301 γραμμαρια παρακαλω!!!δεν μας ειπε με σιγουρια αλλα μαλλον για αγορομανα με βλεπω παλι!!τελος του μηνα θα κανουμε β επιπεδου οποτε θα μας λυθουν ολες οι λεπτομερειες!!


mOlSp3.png

R9wLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια!!!συγχαρητηρια νιονιω για την μπεμπουλα σου.εμεισ καναμε χτεσ την β επιπεδου και ολα καλα ο μπεμπησ ειναι 430γρ!!!ο γιατροσ μου ειπε οτι το μωρο ειναι υγειεστατο και προχωραμε κανονικα. μετα τον γιατρο καναμε και την πρωτη βολτα μασ στα τζαμπο για παιδικα,πηγαμε με λιστα βεβαια αλλιωσ ουτε ξερω τι θα παιρναμε!!! εβλεπε κατι ο αντρασ μου το παιρνε εβλεπα εγω το παιρνα,χαμοσ. γαλαζακια και κιτρινακια κουκλιστικα!!!

οσο για την θαλασσα μιασ και ειμαστε σε νησι 8α κανουμε αλλα ο γιατροσ ειπε ακομα να ζεστανει ο καιροσ καλα!!

ευχομαι σε ολεσ καλα αποτελεσματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Νιονιώ αγοράκι είναι το 2ο μου!!!!!!!!!!!!

θα τα έχω σετάκι!!!

φυσικά και να κάνετε μπανάκια κορίτσια!

αρκεί να είναι καθαρη η θάλασσα και όχι ιδιαιτερα κρυα...

μετα το μπανάκι μια αλλαγη μαγιω και όλα καλά!

αν υπάρχει και η δυνατότητα για ντουζάκι στην παραλία πριν βάλετε στεγνό μαγιώ, είναι το ιδανικό!

απλά να μην ειναι κρυα η θάλασσα γιατι εγω που είχα μπει μια φορά όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου και ήταν λίγο κρυα, με έπιασαν συσπάσεις...

Δημητρα μπράβο για τη Β επιπεδου και καλά ψώνια απο δω και πέρα!!!

κι εγω πρέπει να ψωνίσω λες και είναι πρωτη φορά γιατι στην κόρη μου τα είχα παρει όλα ροζ!!! σχεδόν τίποτα ουδέτερο η τρελή μάνα!

δεν είχα σκεφτεί οτι κάποια στιγμή θα κάνω και 2ο παιδι αγνωστου φυλου!!!:tongue::tongue::tongue:


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι για όσες είναι καλά τα μωρακια τους. Μπράβο κορίτσια. Εμείς τέλος του μήνα θα πάμε για β επιπέδου να δουμε τι κανει!!

Ανυπομονώ να ξεκινήσω κι εγω τα ψωνια για το νινι μας. Μετα την εξέταση θα πάω κι εγω. Μόλις μας επιβεβαιώσει το φύλο ο γιατρος θελω το πρωτο πράγμα που θα ψωνίσω να ειναι το πρωτο φορμακι-ζιπουνάκι ή ότι άλλο τελοσπάντων χρειάζεται. Τα πρωτα που θα φορέσει όταν θα την φέρουμε σπίτι θελω να τα εχουμε διαλέξει εμεις.

Κορίτσια από ορεξεις πως πάτε??? Στα φαγητα εννοω.... Πονηρούλες!!!!

Τις τελευταίες 2 εβδομάδες εγω το'χω ριξει στις φράουλες. Δεν μου μυρίζουν στα ξαφνικά αλλά αν είναι να φάω γλυκό ή φρουτο προτιμώ να ειναι φράουλα. Κι αν οι φράουλες τελειώσουν βλέπω το ψυγείο άδειο. Αυτη τη στιγμη τρωω ένα μπολάκι κομμένες φραουλίτσες με ζαχαρίτσα μούρλια... Μιαμ μιαμ... Πριν μερες εφτιαξα 2 φακελάκια ζελέ φράουλα με φρεσκες φράουλες μεσα και επειδη ο Μακούλης μου δεν ξετρελάθηκε με το ζελε, σε δυο μερες το κατασπάραξα μόνη.

Το άλλο το τρελό είναι που οι σοκολάτες μου πικρίζουν. Προχθές το βραδυ έριξα πολύ γέλιο. Έπαιζα τάβλι με την κολλητή μου και για να την κερδίσω σε μια παρτίδα ήθελα δυο απανωτες διπλές, η μια οπωσδήποτε εξάρες. Οπότε παίρνω τα ζάρια και κουνώντας τα λέω: "Μπεμπούλα μου κάνε τα μαγικά σου να φερει η μαμά εξάρες και μετά θα φάω όσες φράουλες θες." Η κολλητή μου δεν το πίστευε. Τριάρες και καπάκι εξάρες και την πήρα την παρτίδα. Εννοείται ότι μετά κατευθείαν έφαγα φραουλίτσες με γιαουρτάκι αυτη τη φορά για να ευχαριστησω τη μικρούλα μου που μου έδωσε λίγη καλή τύχη.


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

περιέργος καιρός σημερα....χθες έβρεξε...τωρα έχει ήλιο προς το παρόν...

εγω σε αυτη την εγκυμοσύνη τρωω ελάχιστα γλυκά...

θέλω πολύ αλμυρά!!!

και τρωω και πάρα πολλές ντομάτες!!!

οτι κι αν τρωω, θέλω να έχω μαζί ντοματα!

φράουλες τρωω κι εγω αλλά προσπάθω όσο λιγότερες γίνεται...

πήρα και πεπονάκια να τρωω για να αποφευγω λίγο τις φράουλες...

ειδες η μπεμπούλα????? βοηθησε για τη νικη της μαμάς της!!!

ήταν και ωραιο το δέλεαρ όμως ε????


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Και εγώ της ντομάτας είμαι. Και στα φυσιολογικά μου βέβαια πάλι της ντομάτας είμαι αλλά ειδικά τώρα ακόμα περισσότερο. Τα βράδια προτιμώ να φάω ντομάτα σκέτη ή έστω με λίγο ψωμί. Ούτε σαλάτα, ούτε τίποτα... σκέτη ντομάτα με αλάτι (όχι πολύ).

Ιδιαίτερη όρεξη πάντως δεν έχω. Στις άλλες εγκυμοσύνες συνέχεια μασουλούσα. Πως γίνεται όμως να έχω βάλω ως τώρα περισσότερα κιλά από όσα είχα βάλει σ' αυτό το διάστημα στις άλλες εγκυμοσύνες;:shock:

Φρούτα τρώω κι εγώ περισσότερα σ' αυτήν την εγκυμοσύνη. Το ζητάει ο οργανισμός μου. Περιμένω να βγουν και τα καρπούζια, τα πεπόνια, τα ροδάκινα και τα νεκταρίνια να έχουμε και λίγη ποικιλία. Ωραία η ιδέα σου Λίτσα τα φρούτα με γιαούρτι. Το είχα ξεχάσει εντελώς. Κάποτε έτρωγα πολύ γιαούρτι αλλά τελευταία δε με τραβάει και το έχω ξεχάσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...