Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Cafe Σεπτεμβριου 2012!!!


Angelikig

Recommended Posts

Άννια, εσείς είδατε φύλο ή όχι ακόμα;

Και εσύ βλέπω αγόρι, κορίτσι έχεις επομένως φαντάζομαι και λιγότερη αγωνία.

Προτίμηση στο φύλο, πέρα από το να είναι γερό φυσικά, έχεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 594
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

οχι δεν εχουμε δει φυλο ακομα σημερα αν ειμαστε τυχεροι και μας το δειξει:tongue:Κοιτα δενεχω καποια ιδιαιτερη προτιμηση γιατι ηδη τα εχουμε ενα και ενα αλλα το ενστικτο μου,μου λεει οτι θα ειναι κοριτσακι ο αντρας μου λεει οτι θα ειναι αγορακι δεν ξερω θα δουμε ποιος θα πεσει μεσα τελικα:P


:-D

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κοριτσάκι προτιμώ.

Δεν το συζητώ ότι έχω έρωτα με τον γιο μου αλλά νομίζω ότι θα προτιμούσα να μεγαλώσω ένα κοριτσάκι πάλι.

Στην αυχενική είχαμε δει ένα τσουτσούνι που η γυναικολόγος μας φυσικά μας είπε ότι είναι πολύ νωρίς ακό και φυσικά δεν έκανε πρόβλεψη αλλά εγώ το είχα δέσει ότι θα είναι αγόρι.

Αυτή τη φορά που μας είπε ότι δεν φαίνεται για αγόρι αλλά μάλλον για κορίτσι εγώ χάρηκα ο δε άντρας μου μπερδεύτηκε πολύ. Πάνω λέει που συνήθισε την ιδέα ότι θα είναι αγόρι του το αλλάζουμε και τον λέμε κορίτσι και δεν μπορεί ακόμα να προσαρμόστει στην ιδέα.

Φαντάσου λέμε να μας πει στην β' επιπέδου ο γιατρός ότι είναι αγόρι. Θα τα παίξει ο άντρας μου χα, χα.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Κι εμεις τα βάλαμε κάτω κι το αποφασίσαμε. Άλλο ένα καλό βέναια είναι ότι το Αττικό είναι 5 λεπτά από το σπίτι μου οποτε και πολύ κοντα και στις οικογενειές μας.

Τωρα έχω άλλο θέμα. Εκεί που μου είχαν σταματησει οι αναγούλες κτλ τωρα ξανά τα ιδια. Έχω παρατηρήσει ότι ανακατευομαι αμεσως μετά μόλις πάρω το χάπι του σιδήρου. Και καμια φορά και με το φάγητό.

Κι άλλο ένα νέο!!! Βρηκα κάτι φοβερες κουνίτσες πολυμορφικές σε ένα site κι εχω ξετρελαθεί. Με κουνια που μπορεί να γινει και γραφείο αργότερα, κρεβατάκι για μεχρι 11 χρονών και κομοδίνο. 3 σε ένα. κι αν ακόμα κάνουμε κι άλλο παιδάκι αργότερα θα εχουμε και το κρεβατακι και την κούνια. Θα πάμε να τις δούμε και από κοντά. Δεν θα ψωνίσουμε βέβαια ακόμα αλλά να τις δω αν θα μου αρέσουν και από κοντα. Με αυτο εχω ενθουσιαστει!!!


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Πηγαμε και εμεις χθες στο γιατρο και ειδαμε το σπορακι μας.Ολα καλα, μεγαλωσε και μας ειπε οτι θα ειναι αγορακι ;).Αντε τωρα θα εχουμε ενα και ενα,για να δουμε...


q3Owp3.png

aijjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Tι ωραία που είναι όταν μαθαίνουμε ότι είναι όλα καλά και μεγαλώνουν ε? Ανυπομονώ να περάσει ο μήνας να πάω πάλι στο γιατρό, να το δω κι εγω, να βεβαιωθώ ότι είναι καλά και αν θέλει να μας δείξει και το φύλο του κι εμάς.


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι ολες μας να εχουμε συνεχεια καλα νεα.Σου ευχομαι και σενα την επομενη φορα να καταφερεις να μαθεις τι ειναι!!!!!

Μα που ειναι οι υπολοιπες κοπελες γιατι το δικο μας τοπικ υπολειτουργει :(???


q3Owp3.png

aijjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Θα ήθελα να μπαίνω πιο συχνά, αλλά είμαι στη δουλειά τα πρωινά και δημοσιεύω όποτε έχω χρόνο. Το απόγευμα και το βράδυ από το σπίτι δεν προλαβαίνω. Λίγο τα παιδιά, λίγο το σπίτι, λίγο το ότι θέλω να ξεκουραστώ και κοιμάμαι νωρίς δεν μένει χρόνος.

Μένω στην Κομοτηνή και δουλεύω στην Ξάνθη και έτσι ξυπνάω από τις 6:30 για να είμαι εκεί στις 8:00 και επιστρέφω πλέον πάλι στο σπίτι στις 17:00.

Είναι ζόρι για μένα αλλά τουλάχιστον λέω έχω μία δουλειά που μάλιστα δεν πληρώνω για μεταφορικά (έχει βάλει αμάξι η εταιρία) και μου μένουν κάποια λεφτά στην άκρη. Τώρα που θα έρθει και το τρίτο αν πάρω το 6μηνο του ΟΑΕΔ (αν υφίσταται ακόμα μέχρι τότε) δεν νομίζω ότι θα τα βγάζουμε πέρα και έτσι κάνω οικονομία από τώρα. Κρατάω κάποια χρήματα στην άκρη για εκείνο το διάστημα. Ευτυχώς ψώνια για το μωρό δε χρειάζεται να κάνω γιατί έχω από τα προηγούμενα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1. annia -- 10/9/2012 -- Αρεταίειο -- κοριτσάκι

2. Νιονιώ -- 12/9/2012 -- Νοσοκομείο Αλεξ/πολης -- μάλλον κοριτσάκι

3. fairytale -- 18/9/2012 -- Λητώ Καλαμάτας -- ?

4. hara82 -- 20/9/2012 -- ?

5. grinitsa -- 20/9/2012 --? -- αγοράκι

6. agapou_litsa -- 25/09/2012 -- Aττικό -- ?

7. poukis -- 25/09/2012 -- Βιοιατρική (πρώην Γαληνός θεσ/νίκη) -- ?

Έκανα μία μικρή διαμόρφωση στη λίστα μας κορίτσια. Ελπίζω να σας αρέσει έτσι.

Grinitsa καλωσόρισες! Ξέρεις μήπως που θα γεννήσεις να το προσθέσουμε στη λίστα;

Μπορεί να μου διαφεύγει και καποιανής το φύλο του παιδιού. Όποια γνωρίζει το φύλο ας μπει να το συμπληρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κούκλες μανούλες!!!!

Grinitsa καλωσήρθες στην παρέα μας. Με το καλό ο μπέμπης σου...

Αχ άντε να το δουμε κι εμεις να το βαλω στη λίστα... χι χι...

Κορίτσια τις τελευταίες μέρες ρίχνω κάτι ξεγυρισμένους εμετούς.... άλλο πράγμα. Χωρις ανακατοσουρες πριν και τιποτα. Κατευθείαν μια κι εξω, ότι και να φάω για πρωινό λες και έχει ελατηριο το στομάχι μου. Τι να πω. Το διακωμωδω λίγο γιατι τι άλλο να κάνω? Το πρωτο τριμηνο είχα κάτι ψιλά και τωρα μου φαινεται θα τα δωσει όλα. Δεν πειράζει ας είναι καλά το νινι κι εγω αντεχω...

Σκέφτομαι να πάω να πάρω μια κρεμούλα να αρχίζω να βαζω σε κοιλίτσα και στηθος για να αποφύγω όσο γίνεται τις ραγάδες. Σκεφτηκα ότι αν αρχισω πριν τσιτωσει το δερμα θα ειναι καλυτερα. Τι εχετε να μου προτείνετε?


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Λοιπόν εγώ μάλλον παώ για Ιασώ, και η τελευταία ημερομηνία που μου έδωσε ο γιατρός είναι 21-9.

Εμάς φύλο μας είπανε στην αυχενική, και το επιβεβαιώσαμε και σε μετέπειτα υπέρηχο -εγώ, βέβαια, είχα δηλώσει σε όλους το φύλο του μωρού απο πολύ νωρίτερα, αλλά μόνο ο άντρας μου με έπαιρνε στα σοβαρά. :)

Σχετικά με τις κρέμες, ο γιατρός μου μου είπε από τον τέταρο μήνα και μετά (εγώ, ωστόσο, έβαζα από την αρχή baby oil στο μπάνιο, γιατί είμαι λίγο σκελετός και φάνηκε αμέσως το φούσκωμα). Μετά, πήρα για αρχή τη fissan mama cream που είναι πολύ οικονομική (8-9 ?), είναι πολύ ωραία σαν κρέμα, δεν την έχω τελειώσει ακόμα. Τώρα που άρχισα να φουσκώνω περισσότερο, με πιάσανε οι ανασφάλειες και είπα να πάρω μια "πιο καλή" και κατέληξα στη Simulcium (δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα). Παρεμπιπτόντως, έχει αυτή τη στιγμή προσφορά (στις δύο, μία δώρο -κάνει 24 ?, οπότε με 48 ? παίρνεις τρεις). Εγώ την πήρα από Hondos Center, και η πωλήτρια μου είπε ότι το πακέτο θα με βγάλει για ένα τριμήνο, οπότε νομίζω συμφέρει σχετικά.

Να πω βέβαια την αλήθεια, δεν είμαι σίγουρη ότι παίζει διαφορά ανάλογα με την τιμή της κρέμας, πιθανότατα κάνουν όλες την ίδια δουλειά πάνω-κάτω και, κακά τα ψέματα, η εμφάνιση των ραγάδων είναι κυρίως θέμα δέρματος -τρανό παράδειγμα η σούπερ μαμά μου, που σε δύο εγκυμοσύνες δεν έβαλε κρέμα ούτε μία φορά, και το δέρμα της δεν έπαθε απολύτως τίποτα. Ελπίζω να έχω κληρονομίσει το...χάρισμα, αλλά ομολογώ ότι ανησυχώ λιγάκι γιατί δεν έχω κρέας πάνω μου και φοβάμαι το απότομο τσίτωμα...Θα δείξει. :)

Επεξεργάστηκαν by grinitsa
ορθογραφικό λάθος

ge89htr6v.png
Link to comment
Share on other sites

Η Σιμούλτσιουμ είναι καλή κρέμα. Την έβαζα στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου αλλά δεν έχει ωραία μυρωδιά και αυτή τη φορά δοκίμασα της φρεζυντερμ. Πολύ ωραία μυρωδιά αλλά 27 ευρώ το σωληνάριο κορίτσια. Δε συμφέρει.

Η αλήθεια είναι ότι ραγάδες δεν έχω βγάλει στη κοιλιά τις προηγούμενες φορές. Νομίζω ότι είναι θέμα γονιδίων δηλ πόση ελαστικότητα έχει το δέρμα του καθενός. Ίσως η κρέμα να βοηθάει κάπως αλλά δε νομίζω ότι κάνει όλη τη δουλειά.

Σας εύχομαι καλή Ανάσταση κορίτσια και καλά να περάσετε αύριο!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κορίτσια. Να χαίρεστε τις οικογένειές σας και καλή λευτεριά σε όλες!!!!

Αν το θέμα με τις ραγάδες είναι θεμα γονιδίων την πάτησα. Έχω ήδη στα μπουτάκια από 20 χρονών περίπου, τότε που πήρα απότομα κάποια κιλάκια και η μαμά μου έχει κι εκείνη στην κοιλιά από τις εγκυμοσύνες. Τι να κάνουμε βρε κορίτσια. Θα πάρω κρέμα κι ότι βρέξει ας κατεβάσει!!!!!


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...