Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Ότι λέει ο υπέρηχος...και γω σύμφωνα με το ίντερνετ είμαι σήμερα 6 εβδομάδων και 3 ημερών αλλά είμαι σίγουρη ότι ο υπέρηχος θα μας πει κάτι άλλο. Εσείς επειδή ξεκινήσατε με χαμηλή χοριακη αυτό σημαίνει ότι η εμφυτευση έγινε πιο μετά (η χοριακη ξεκινάει και ανεβαίνει μετά την εμφυτευση) άρα σίγουρα θα είστε τέλος 5ης εβδομαδας. Αυτές οι 4 μέρες διαφορα δεν είναι κάτι κακό...ίσα ίσα είναι πιο λογικό και συμβατό με τη χοριακη που ξεκινήσατε. Άρα μη σας προβληματίζει καθόλου. 

      Σε νιώθουμε όλες σε όλα αυτά που λες!!! Πότε έχεις χοριακη? Όλα θα πάνε τέλεια! 🙏Σου εύχομαι μια 3ψηφια χοριακη αν και οι 2ψηφιες χοριακες μια χαρά μωράκια έχουν δώσει!!!! 

      Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Μακάρι πραγματικά 🙏... Σαν ψέμα θα μου φανεί...

      Χοριακή μου είπαν σε 9 μέρες, άρα την άλλη Πέμπτη.. να δω πως θα περάσουν!!

      Επίσης αν γνωρίζει κάποια από εσάς να μου πει σχετικά με το επίδομα που σου δινει ο εοππυ μετά τη διαδικασία, εχω πάρει τη βεβαίωση απο το κεντρο .. την καταθετω στον εοππυ εδω κλεινοντας  ραντεβου; Υπαρχει χρονικό περιθώριο;

      Επισης μου δηλωσαν την αδεια για τη δουλειά.. πρεπει να το καταθεσω και στον λογιστή του εργοδότη ή φαίνεται αυτοματα στο συστημα;;

       

      4 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιες βιταμίνες για βελτίωση ποιότητας ωαρίων και σπέρματος? Είδα κάποιες στο ίντερνετ,αλλά ειναι απίστευτα ακριβές..οι πιο οικονομικές νομίζω πως είναι οι fertilovit,αλλά δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά.

      Για το σπέρμα προσωπικα θα πρότεινα τις profertil ... Δυστυχως ειναι ακριβές, αλλα θεωρώ ότι κάνουν δουλειά! 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Σεπτεμβριου 2012!!!


Angelikig

Recommended Posts

Χαχαχαχαχαχα δεν έχουνε πλάκα που νομίζουνε ότι θα σου φύγει το παιδί και δε θα προλάβουνε; Εμένα ευτυχώς ο άντρας μου δεν το νομίζει, αλλά το νομίζει ο γαμπρός μου, που παίζει να έχει πανικοβληθεί πιο πολύ απ' όλους ο καημένος και έχει επιστρατεύσει από τώρα το αυτοκίνητο του γείτονά του για την περίπτωση, λέει, που δεν θα προλαβαίνει να έρθει ο άντρας μου ή η αδερφή μου από τη δουλειά της με το δικό τους αμάξι!!!


ge89htr6v.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 594
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλά αυτό με τα αυτοκίνητα παίζει και σε μας!!!! Ένα βράδυ που είχαν μαζευτεί και οι δυο οικογένειες κανονίζανε τι θα γινει αν... αργεί ο Μάκης, δουλεύει η μαμα μου, λείπει κι ο αδερφός του και ο θείος του, και η θεία μου και όλοι είχαν αγχωθεί.... Λέω μην ανησυχείτε... Θα πάρω ταξί και θα σας ειδοποιήσω από το μαιευτήριο. Χαχ χα χα...


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχουν αρχίσει να με πιάνουν τα προεόρτια. Εδώ κάι μερες ένιωθα που και που κάτι ελαφριά πονάκια σαν πόνους περιόδου ελαφριά. Αυτό το γνωστό γυρω γύρω στη λεκάνη. Ο γιατρος μου είπε πως όσο θα κατεβαίνει το μωρό, τόσο περισσότερο θα εχω πονάκια. Εχτές και σήημερα μ'εχει πιάσει αυτό το πράγμα 4-5 φορές.


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

Χάθηκα αλλά είχα λόγο!

Γέννησα τη Δευτέρα 27/8 στις 17:45 ένα κουκλί 3070 γρ., 50 πόντους. Βγήκαμε από το νοσοκομείο χθες και είμαστε όλοι πολύ καλά. Υπάρχει βέβαια ένα θέμα με τα ποδαράκια της (έχει ραιβοποδία) αλλά θα το αντιμετωπίσουμε.

Εύχομαι σε όλες σας με το καλό και να έχετε μια εύκολη και γρήγορη γέννα σαν τη δικιά μου.

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζήσει και να είναι πάντα γερή και χαμογελαστή!!!! Δεν ξέρω τι ακριβώς είναι αυτο στα ποδαράκια αλλά αφού είναι αντιμετωπισιμο όλα καλα. Χάρηκα πάρα πολύ!!!!


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να σας ζησει η μπεμπουλα και να την δείτε οπωσ επιθυμείτε. όσο για το πρόβλημα με τα ποδαρακια της εύχομαι να το ξεπεράσετε πολύ πόλυ γρηγορα.

οπότε κορίτσια είμαστε στην τελικη ευθεία άντε και μεις μια μια..

σημερα πηγα στο ιασω είχε σεμιναριο θηλασμού και ηταν πόλυ καλό. γίνονταισε σε ολα τα νοσοκομεία και στα δημόσια οπότε να πατε κορίτσια όπου θα γεννησετε να το παρακολουθήσετε..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα συνεγγυούλες!!!!! Έφτασε ο μήνας μας κι έχουμε αρχίσει να μετράμε αντίστροφα. Το πρώτο μωρό κατέφτασε και σιγά σιγά θα πάρουν σειρά και τα υπόλοιπα. Εύχομαι για όλες μας, τί άλλο? Έναν έυκολο (όσο γίνεται) τοκετό και να είναι γερά τα μωρά μας αλλά και εμείς.

Νιονιω τα μεγαλύτερα πως έχουν αντιδράσει με το νέο μέλος?

Dimitra εγω είχα πάει σε ενα σεμινάριο που εγινε στο Αττικό και πραγματικά ήταν πολύ καλό. Στο πρώτο μας εξηγησε η μαία όλα όσα πρέπει να περιμένουμε στον τοκετό και στο δευτερο μας έδειξε διαφορα για τον θηλασμό και τη φροντίδα του μωρού. Ήταν πράγματι πολύ ωραία.


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα κι από μένα! :)

Δεν πάει άλλο, σήμερα φτιάχνω και κλείνω τη βαλιτσούλα μου.

Υποτίθεται ότι έχω ΠΗΤ 20/9, αλλά εγώ πιστεύω ότι σε κανένα δεκαήμερο ο μπέμπης θα κάνει "τζα" :tongue:. Το δήλωσα στον καλό μου κατά τις 20 Αυγούστου (καθαρά επειδή ένιωσα ότι αποκλείεται να περάσουν άλλες 30 μέρες, κάτι θα κάνει κρακ πάνω μου), και μάλλον έχω δίκιο, γιατί και χτες που πήγαμε στο γιατρό μας είπε "ε μάλλον καμιά δεκαριά μέρες ακόμα θα τις φάμε"...

Πάντως το καημένο το πόδι μου, που γκρίνιαζα ότι πονάω, χειροτερεύει διαρκώς (πονάει φριχτά όποτε του τη δώσει, μουδιάζει, το σέρνω τρία βήματα, του περνάει, φτου κι απ' την αρχή κ.λπ.). Είχα αρχίσει να φοβάμαι ότι θα μείνω τέζα σε κανένα κρεβάτι, αλλά τουλάχιστον ο γιατρός με ηρέμησε ότι αυτό είναι μάλλον απίθανο και μου εξήγησε ότι δεν είναι τραυματισμός ή κάτι τέτοιο, αλλά φταίει καθαρά το κεφάλι του μπεμπέ που προσπαθεί να...συνθλίψει την κομψή :tongue:ηβική μου σύμφυση και "χτυπάει" στα γύρω νεύρα. Μου είπε ότι συμβαίνει σε κάποιο βαθμό ούτως ή άλλως σε όλες τις έγκυες, αλλά όσο πιο μικρόσωμη είσαι κινδυνεύεις να την πάθεις χοντρά όπως εγώ. Κοινώς, δεν γίνεται κάτι πέραν του να πονάω, θα πονάω δε σταθερά χειρότερα και θα χειροτερέψω με τη γέννα (και μετά υποτίθεται θα περάσει σταδιακά μόνο του:shock:)

Έχω πάντως τέτοια χαρά με το μπεμπέ, που είναι αδύνατο να μου χαλάσει η διάθεση:D (τουλάχιστον αφού δεν έχω κουτσαθεί ακόμα!!!:tongue:)

Εσείς πώς πάτε; Μπεμπερούμ έτοιμα; Ηθικό ακμαίο;

Φεύγω, να μαζέψω την ψιψίνα (που έχει βάλει στόχο στη ζωή της να ξυπνάει τον καημένο τον άντρα μου όταν προσπαθεί να κοιμηθεί μετά από νυχτερινό) και κατόπιν να συρθώ μέχρι το κομμωτήριο να σουλουπώσω τη φράντζα μου, μη βγει ο μπέμπης και με δει όπως είμαι τώρα και ψάχνει πού ακριβώς είναι η μούρη μου πίσω από αυτό το πράγμα:tongue:


ge89htr6v.png
Link to comment
Share on other sites

Ανανέωση και για μενα αυτη την εβδομάδα. Θα φτιάξω την ανταυγεια γιατί τόσους μήνες έχει φτάσει η ρίζα στο αυτί και κούρεμα. Κάτι καινούριο για να είμαι φρεσκια και κούκλα! Και για την μπεμπα και τον Μακούλη μου αλλά και για εμενα φυσικά. Το εχω πολύ ανάγκη! Η βαλιτσούλα μου είναι έτοιμη. Το μπεμπερουμ επίσης αλλά η κούνια μας θα έρθει μετά την μπέμπα, γιατι μεσολάβησαν οι διακοπές και θα την παραλάβουμε 3 Οκτ αλλά δεν με πειράζει. Σήμερα πήγαμε Τζάμπο για ψιλολόγια. Πήρα κάτι σοσονάκια, κατι παπουτσακια, παντοφλάκια χουχουλιαστα, πετσετούλες, χτενάκια, κι άλλα χρησιμα για μπανακι κλπ. Ξετρελάθηκα!!!


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλό μηνα και από μένα κορίτσια

σημερα πήγαμε στον γιατρό και είδαμε τον μπέμπη ολα καλά και ετοιμαζόμαστε για την τετάρτη να τον δουμε και από κοντά. θα παω πρωί ια τις εξετάσεις τισ τυπικές και μέχρι τις δέκα θα σκασει μύτη το τεκνό.

για να πω την αληθεια με αγχώνει λίγο η καισαρικήάλλα και κανονικά να ηταν πάλι θα με αγχωνε.. με επισκληρδιο άλλα ο γιατρός μου ειπε οτι αν καταλαβαίνωότι ζοριζομαι κάνουμε και ολικη . αυτα τα νέα τα δικα μου.

Link to comment
Share on other sites

ένα σας λέω κορίτσια δεν περιγράφετε ο μπεμπαρος !::

βγηκε το πρωί και είναι 3280γρ και το μαλλι φουντα!!

και στα δικα σας με το καλο να παρετε αγκαλιτσα τα μωρακια σας.

Link to comment
Share on other sites

Δημητρα να σου ζησει!!!Νιονιω να σου ζησει και σενα το κοριτσακι σου!!!Εγω αυριο με το καλο μπαινω πρωι πρωι με προκληση μιας και η κυρια στην κοιλια μου δεν λεει να βγει απο μονη της:tongue::tongue::tongue:


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...