Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

Cafe Σεπτεμβριου 2012!!!


Angelikig

Recommended Posts

Τελικά συναχώθηκε και το μωρό...

Υπομονή και ψυχραιμία και να ευχηθούμε μόνο να της περάσει γρήγορα γιατί η καημένη πολύ ταλαιπωρείται.

Γκρινίτσα, μη νομίζεις... και εγώ δεινόσαυρους έχω μες στο σπίτι :tongue:... το θέμα είναι πόσο χαίρεσαι με τους δεινόσαυρους μέσα στο σπίτι, δεν είναι πάντα τόσο δυσάρεστοι. Έχουμε κι εμείς τις δυσκολίες μας δε λέω το θέμα είναι να αφήνεις τις κακές στιγμές να φεύγουν και να θυμάσαι τις ευχάριστες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 594
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περαστικά!!!!! Είναι παλιοεποχή η τωρνή, ένα συναχάκι λίγο πολύ όλοι το περνάνε. Είναι ένα απο τα πράγματα που φοβάμαι!!! Εύχομαι να της φύγει γρήγορα και να ηρεμήσει και πάλι!


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σασ κοριτσια τι κανετε?

πωσ πανε οι εγγυουλεσ?? αντε λιγο υπομονη ακομα και θα βγουν τα μωρα ποσο να καθησουν ακομα μεσα?

οι φεσκομανουλεσ πωσ πανε?? ελπιζω και σεισ να ειστε καλα οπωσ και μεισ. ο μπεμπησ μου ειναι πλυ καλο παιδακι!!! τρωει το γαλατακι του και κοιμαται, αυτο ειναι παιδι!! βεβαια το βραδυ αλαζουν λιγο τα πραγματα και κανουμε και κανενα γερμανικο νουμερο αλλα ευτυχωσ που θηλαζω και δεν τρεχω να φτιαχνω γαλατα στισ 4 το πρωι χεχε. ασε που με ψιλοπαιρνρι ο υπνοσ την ωρα που τον εχω στο στηθοσ και τρομαζω αλλα τωρα τον βαζω απο την μεσα μερια του κρεβατιου για σιγουρια. σημερα ηρθε και παιδιατροσ και μασ ειδε και και τον βρηκε καλο στα κιλα του και μου εδωσε και συμβουλες για τον θηλασμο. τελικα αν εχεισ ατομα γυρω σου που στηριζουν τον θηλασμο ειναι αλλιωσ!!!

οσο για τα κρυωματακια που λετε και γω προσεχω και δεν εχω δεχτει κανεναν στο σπιτι εκτοσ απο τουσ παπουδεσ. να χουμε τον νου μασ για καλο και για κακο μακρια ολοι γιατι ολοι οι κοντινοι εχουν να κανουν με παιδια και οι ιωσεισ πανε και ερχονται αυτο τον καιρο οποτε ολοι σε καραντινα. θα δουνε τον μικρο πια οταν θα παει φανταροσ χαχα!!!

πολλα φιλια

Link to comment
Share on other sites

Ax κορίτσια εδω τιποτα νεότερο. Η μπεμπα εχει κατεβει λιγακι περισσότερο απο την προηγουμενη φορα άλλα δεν λεει να βγει... Μαλλον εχει βολευτεί!!! Τι να πω? Άλλη μια εβδ περιμενουμε και μετα θα μας δωσει κι άλλη μια λεει αν δεν γεννησω παραταση κι αν παλι δεν... παμε γα προκληση!!! Την Πεμπτη που θα ξαναπαμε λεει θα μου βαλει κα χερι για να δει πως είναι τα πραγματα. Μου ειπε να ειμαι προετοιμασμενη ότι αυτο πονάει. Μέχρι τωρα ήμουν πολύ ηρεμη αλλα τωρα εχω αρχισει να αγχωνομαι. Ο Doctor είπε επίσης να "ιδρωσουμε" λίγο γιατι βοηθάει. Είναι λέει σαν το φαρμακο που κανουν την πρόκληση. Ίδωμεν... Είμαστε σε αναμονη λοιπόν

Dimitra χαίρομαι που ο μπεμπακος σου είναι καλό παιδάκι και γενικά που είναι καλα. Ανυπομονώ κι εγω να γεννηθεί η μπεμπουλα μου και να την παρω αγκαλιτσα!!!!


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

αγαπουλιτσα μην ανχωνεσαι.. θα βγει η μπεμπα και μετα δεν ξαναμπαινει μεσα με τπτ.. παντωσ ο γιατροσ εχει και ενα δικιο οσο αφορα το να 'ιδρωσεται' παρεα με τον αντρα σου περναει η ωρα ευχαριστα και η αναμονη γινεται πιο ευχαριστη χαχα!! παντωσ οσο για το χερι που λεει να εχεισ ετοιμη την βαλιτσα σου γιατι με την αυριο θα γεννησεισ, κατι κανουν οι γιατροι οταν βαζουν το χερι τουσ μεσα το λενε ελικοπτερακι και σπανε καποιον υμενα και ολα μετα παιρνουν την φυσιολογικη καθοδικη πορεια... οποτε ετοιμασου κοριτσαρα μου ερχεταιιιι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aχ μακαρι... τι να πω? Όσο παιρνουν οι μερες και δε βλεπω φως τόσο περισσότερο ανυπομονώ. Το ίδο κι ο Μακούλης μου. Θελει λέει να την παρει αγκαλίτσα. Η μανα μου δε, εχει αφηνιάσει


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!:D

Το πίτσι-πίτσι μας ήρθε την περασμένη Δευτέρα στις 17:D

Ζοριστήκαμε λιγάκι στη γέννα (λίγο χειρότερα απ' ό,τι είχε προβλέψει ο ντόκτορ, ευτυχώς όλα πήγανε καλά οπότε δεν θέλω να το σκέφτομαι πλέον), μείναμε και 2 μέρες παραπάνω στο μαιευτήριο γιατί μας έβγαλε ίκετρο λίγο άσχημα (έχουμε ασύμβατο ρέζους), αλλά τώρα από το Σάββατο είμαστε σπιτάκι μας και πάμε θαυμάσια!

Δεν έχω λόγια να το περιγράψω, έχω χαζέψει.

Και είναι κι ένα αγγελούδι, τρεις μέρες τον έχω σπίτι και ούτε άυπνοι είμαστε, ούτε πανικός ούτε τίποτα:D

Οι υπόλοιπες τι κάνετε;

Λιτσάκι ακόμα;

Φιλιά σε όλες


ge89htr6v.png
Link to comment
Share on other sites

γρινιτσα να σασ ζησει!!!!!να τον δειτε οπως επιθυμειτε!!!

σε καταλαβαινω που λεσ οτι εχετε χαζεψει γιατι και μεισ ειμαστε στην ιδια κατασταση ακριβωσ τον κοιταμε και λιωνουμε... μπραβο του που ειναι και καλο παιδι και κοιμαται να μην κουραζει την μανουλα του χιχι.

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζήσει Γκρινίτσα! Από τι κατάλαβα με φυσιολογικό τοκετό. Μπράβο σου βρε κοπελιά. Είδες που αποτρελαίνεσαι εντελώς με το μωρό :D; Ειδικά το πρώτο... η καινούργια εμπειρία που ζεις είναι ανεπανάληπτη. Κοίτα να την ρουφήξεις από το μεδούλι γιατί μία φορά γίνεσαι πρώτη φορά μανούλα.

Η Λίτσα έχει κανα 3-4 μέρες να μπει άρα φαντάζομαι ότι κάτι τρέχει. Ελπίζω να μας έχει νέα την επόμενη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για τις ευχές:D

Νιονιώ ναι φυσιολογικός..."δι' αναρροφητήρος" όμως και δε συμμαζεύεται -δεν σας λέω ακριβώς τι παίχτηκε μην κοπεί σε καμία το γάλα:tongue:, πολύ σπλάτερ σκηνικό (η επιστήμη υπόσχεται να είμαι "σαν καινούρια" όταν αναρρώσω από τα ράμματα, και γω κάνω διαλογισμό για να την πστέψω:tongue:), ευτυχώς δεν καταλάβαινα πολλά λόγω επισκληριδίου αλλά το μπεμπέ καταταλαιπωρήθηκε, με το ζόρι προλάβανε να το βγάλουνε εντάξει, σφήνωσε το καρπουζοκέφαλο πλασματάκι, ήταν και 3.400, πού να βγει από μένα;;; Τέλος πάντων τέλος καλό, όλα καλά :D

Είναι απλά απερίγραπτο συναίσθημα. Απερίγραπτο, απερίγραπτο:eek::D


ge89htr6v.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια εδώ είμαι κι εγω. Η μπέμπα μας γεννήθηκε με τρεις σπρωξιές. Ευκολοτερα απ'ότι είχε υπολογίσει κι ο γιατρός και μεσα σε 4,5 ώρες ακριβώς απο την ωρα που εσπασαν τα νερά. Τη Δευτερα το πρωί 11:20 την πήρα αγκαλίτσα!!!! "Αξία ανεκτίμητη" που έλεγε και μια παλιά διαφήμιση. Μείναμε στο νοσοκομείο μέχρι την Παρασκευή το μεσημέρι. Όλα καλά!!! Έίναι όπως την περίμενα. Καταμαυρο μαλλί, λευκή επιδερμίδα και ματακια γλυκα (αγνωστου χρωματος προς το παρόν). Το μαλλί είναι τόσο πολύ και τόσο πυκνό που έκανε εντύπωση σε όλες τις μαίες. Κρίμα που δεν ειχα πάρει ούτε ενα κοκκαλάκι γιατί μπαίνει άνετα!!!! Τις πρώτες 2 μερες στο μαιευτήριο δυσκολευτηκαμε λίγο με το θηλασμό αλλα τωρα πάμε καλύτερα. Απο χθες που είμαστε σπίτι κοιμαται πολύ. Η παιδιατρος είπε ότι είναι φυσιολογικό στην αρχή που ηρεμεί. Όλοι στην οικογένεια έχουν χαζέψει όπως καταλαβαίνετε και είναι φυσικό και δεν την χορταίνει κανείς μας. Το φοβερό δε, που έκανε εντυπωση σε όλους είναι το δεσιμο με τον μπαμπα της από την πρώτη μερα. Τον κοιτάει μεσα στα ματια σαν ερωτευμενη (το ίδιο κι αυτός) και μόλις την΄πιάνει αγκαλιά ηρεμεί σχεδόν αμέσως. Έγώ δυσκολεύομαι λιγο να την ηρεμήσω αλλα ο Μακούλης μόλις την πάρει αγκαλιά τέλος. Πιστευω ότι οφείλεται στο ότι της μιλούσε πάρα πολύ στην κοιλιά.

Grinitsa να σου ζήσει κι εσένα και τον δεις όπως ποθείς. Να είναι γερός και καλότυχος!!!!!!


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλο μηνα κοριτσια

λιτσα να χαιροσαστε την μπεμπουλα σασ ειδεσ που τελικα αποφασισε να βγει? τι εκανε ο γιατροσ τα μαγικα του και επισπευσε τον τοκετο? εισαι τυχερη που την σηκωνει ο αντρασ σου, ο δικοσ μου ακομα φοβαται και παντα οταν κραταει τον μπεμπη ειναι καθιστοσ σπανια θα ειναι ορθιοσ, εχει πολυ πλακα σαν να κραταει κατι και φοβαται μην του σπασει!!

κοριτσια με γαλα τι κανετε? θηλαζετε η δινετε ξενο? εμεισ ειμαστε με αποκληστικο θηλασμο και ο μπεμπησ εχει παρει τα πανω του τωρα ειναι κοντα 4 κιλα!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς θηλάζουμε αποκλειστικά και επίσης παίρνουμε τα πάνω μας!:D

Τις πρώτες μέρες στο σπίτι είχαμε ένα μικρό θεματάκι, γιατί ο μικρός παρακοιμόταν και έχανε γεύματα και δεν το είχα πάρει χαμπάρι, ευτυχώς ήρθε η παιδίατρος την τρίτη μέρα και τον ζύγισε, μου είπε ότι πρέπει να κάνει 8-10 γεύματα την ημέρα, άρχισα να τον ξυπνάω για να τρώει και σε ενάμισι εικοσιτετράωρο στρώσαμε μια χαρούλα, ξυπνάμε μόνοι μας για μαμ, ανακτήσαμε βάρος γέννησης και παχαίνουμε σταθερά:D


ge89htr6v.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...