Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Cafe Σεπτεμβριου 2012!!!


Angelikig

Recommended Posts

Δήμητρα να σας ζήσει ο παίδαρος!

Άννια, με το καλό να πάρεις αγκαλίτσα τη μπέμπα σου! Κι εγώ στην ουσία με πρόκληση γέννησα. Τουλάχιστον με την πρόκληση ξέρεις ότι θα τελειώσεις γρήγορα.

Εμείς συνεχίζουμε να είμαστε ξετρελαμένοι με την μπέμπα. Γονείς και παιδιά. Μπορεί να φανεί περίεργο αλλά πέρα από τις αλλαγές στις πάνες και τον θηλασμό δεν έχει αλλάξει και πολύ η καθημερινότητά μας. Χώρια που η μικρή είναι πολύ καλή. Κοιμάται πολύ καλά (έχει κοιμηθεί μέχρι και 4 ώρες συνεχόμενα), θηλάζει πολύ καλά και τη νύχτα με ξυπνάει μόνο μία φορά. Ίσως και επειδή μ' αφήνει χρόνο και προλαβαίνω να ασχολούμαι και με τα μεγάλα αυτά να μην έχουν αντιδράσει άσχημα. Σε γενικές γραμμές είναι αθόρυβη η μπουμπού μας μέσα στο σπίτι. Χώρια που ξεκουράζομαι κιόλας γιατί μπορώ να κοιμηθώ και βράδυ και μεσημέρι. Ελπίζω να μην αλλάξει συνήθειες στη συνέχεια και να παραμείνει το ίδιο φρόνιμη μεγαλώνοντας. :D

Κορίτσια σας εύχομαι να έχετε το ίδιο φρόνιμα παιδάκια σαν το δικό μου.

Τη Δευτέρα τελικά ήρθε ο ορθοπεδικός και τώρα έχουμε γυψάκια στα πόδια. Θα τα αλλάξουμε τη Δευτέρα που μας έρχεται και μετά ξανά σε μία βδομάδα. Δεν είναι σοβαρή η ραιβοποδία που έχει αλλά κάνουμε τη θεραπεία ώστε να είμαστε σίγουροι ότι δεν θα μεγαλώσει με στραβά ποδαράκια η μπέμπα. Ο γύψος δεν την ενοχλεί καθόλου. Μας ζορίζει μόνο στο μπάνιο της.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 594
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ, κορίτσια τι καλα... ένα ένα τα μωράκια μας κάνουν εμφανιση!!!! Με το καλό και η annia ...

Νιονιώ ακούγεται ιδανική η μπεμπούλα σου!!! Να την χαιρεσαι, όπως και ολη την οικογένεια και να είστε παντα χαρούμενοι και ήρεμοι!!!!

Εγώ τίποτα νεότερο. Την Πέμπτη που μας ερχεται θα πάω πάλι στο γιατρό να δει πως πάμε.... Όσο πλησι'αζουν οι μέρες, τόσο περισσότερο ανυπομονω!


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!

Σας εύχομαι και σας μια εύκολη γέννα!

Παρεπιπτόντως η Άννια γέννησε χθες! Το είδα στο άλλο θεματάκι!

Να σου ζήσει Άννια!

Link to comment
Share on other sites

Αχχ κορίτσια ανανεώθηκα. Βγήκα λίγο απο το σπίτι (μ'εχει φάει και η κλεισούρα γιατί όλοι δουλεύουν και που να πάω μονάχη μου η ετοιμόγεννη?) και πήγα κομμωτήριο.Πραγματικά το χρειαζόμουν γιατί ήταν ένα χάλι το μαλλί και πως θα με δει η μπεμπα μου έτσι? Αφήστε που η μπεμπα από την ώρα που πήγα μέχρι που έφυγα δεν σταμάτησε να κουνιέται, να κλωτσαει κτλ. Λέτε λόγω του θορύβου? Δεν αποκλείεται γιατί το κομμωτήριο που πάω είναι μεγάλο και σήμερα ήταν και γεματο κόσμο. Φαντάζεστε τι γινόταν.... Τωρα πάντως είναι ήρεμη...


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια μανουλεσ και εγγυουλεσ

τι κανετε? εμεισ μια χαρα επιτελουσ γυρισαμε σπιτακι μασ μετα απο ενα περιπετιωδεσ ταξιδι. επιστρεψαμε με το καραβι γιατι δεν κανει να μπει το μπεμπε στο αεροπλανο ακομα και ειχε θαλασσα!!!! αστα να πανε... η μαμα μου τεζα ο αντρασ μου καλα εγω σε μια κατασταση πανικου (περιπου σαν αυτη που με επιασε στο χειρουργειο αλλα ευτυχωσ οχι τοσο πολυ) και ο μπεμπησ να ειναι μεσ τα χαμογελα, σου λεει το μωρο ααα ωραια οπωσ μεσα στησ κοιλιτσα τησ μανουλασ μου !!! την ειχε καταβρει σασ λεω.. μονο εμενα με πειραξε το καραβι καποια στιγμη την ωρα που ταιζα τον μικρο γιατι γιατι ειχε κανει κακακια του και καταλαβαινεται τι εγινε!!!! απο την μια τον μικρο και απο την αλλη τον κουβα χαχαχαχα. ευτυχωσ τωρα περασμενα ξεχασμενα.

παντωσ για την ωρα τα πραγματα φαινονται ευκολα αν εξαιραισουμε το οτι ξυπναω καθε μιαμιση δυο ωρεσ το βραδυ να θηλασω τον μικρο ολα καλα ειναι, ειναι και αυτοσ καλο παιδακι και κοιμαται ευκολα δεν θελει η μανουλα του να εχει μαυρουσ κυκλουσ κατω απο τα ματια τησ!

αγαπουλιτσα καλα εκανεσ και πηγεσ κομμωτηριο γιατι οι φημεσ λενε οτι μετα θα κλειστουμε μεσα χαχα

απο γεννεσ πωσ παμε? κοντευουν ολα τα κοριτσια? η εχουμε ακομα?

πολλα φιλια καλημερααααα

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει και να είναι γερός και χαρούμενος ο μπεμπάκος σου. Εμείς ακόμα περιμμένουμε. Έκλεισα και τις 38 εβδ. Απόψε θα πάμε να μας δει ο γιατρός. ΄Γενικα είμαι πολύ καλά, απλά ανυπομονώ ακόμα περισσότερο


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια! Πώς είστε όλες;:)

Δήμητρα να τον χαίρεσαι! Φαντάζομαι ταλαιπωρία που θα φάγατε με το ταξίδι...αλλά τι να γίνει, υποθέτω θα είχε και την πλάκα του κατά μία έννοια.

Νιονιώ η μπεμπούλα σας πώς είναι;

Εμείς αύριο κλείνουμε 39 εβδομάδες...και έχουμε λυσσάξει. Χτες το βράδυ έπιανα το κεφάλι του μπέμπη (ο οποίος μπέμπης κλωτσάει σαν κανίβαλος) ΤΟΣΟ χαμηλά που λέω δεν είναι δυνατόν, θα μου σπάσουνε τα νερά, θα γεννήσω, δεν μπορεί να βρίσκεται εκεί πέρα και να μη συμβαίνει τίποτα. Λέω κάτσε να μην ξεβαφτώ δυο-τρεις ώρες, με βλέπω γραμμή για το Ρέα και ποιος τρέχει να ξαναβάζει κραγιόν και μάσκαρα...(στις 2 το πρωί τώρα αυτά). Το αποτέλεσμα ήταν να αποφασίσω κατά τις 4 (αφού με είχε πάρει ο ύπνος καμιά ώρα στον καναπέ) ότι μάλλον δε γεννάω απόψε, να ξεβαφτώ, να βρυκολακιάσω από την υπερένταση, να σιδερώσω ένα καλάθι ρούχα, να βάλω άλλα δύο πλυντήρια, να τα απλώσω (ναι, όπως καταλάβατε, η τρελή όταν αγχωθεί παθαίνει κρίση νοικοκυροσύνης), να βουρτσίσω τη γάτα (μέχρι που απείλησε να με σκοτώσει), να φάω πρωινό (μαζί με τη γάτα, που άμα δει το νουνού φάμιλι σου τα συγχωρεί όλα) και να... κοιμηθώ κατά τις 8.30 το πρωί για ένα τετράωρο.

Αν το ξαναπάθω απόψε, να δω τι θα βρω να βάλω στο πλυντήριο. Ευτυχώς θα έχω να σιδερώσω τα χτεσινά...

Από αύριο αν τύχει, θα χτυπήσω στους γείτονες για προμήθεια απλύτων, γατιών ή/και υπνωτικών χαπιών.:shock:


ge89htr6v.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες τις τσουπρες φυσικα και δεν σας εχω διαβασει...Σας ευχαριστω πολυ ολες για τις ευχες...Την Πεμπτη στις 8το πρωι ημουν στο μαιευτηριο οπου εκανα τις εξετασεις το κλισματακι μου φορεσα την ρομπιτσα χαιρετησα αντρουλη και στις 9,15με ανεβασανε στην αιθ.τοκετου...Με βαλανε στον καρδιοτοκογραφο και ειχα ελαχιστες συσπασεις με εξετασε και ο γιατρος και ειχα ομως διαστολη 2 ;)....Μου βαλανε τον ορο κατα της 11και ετσι ξεκινησε το πανηγυρι αρχισα να ψιλοποναω και να εχω διαστολη 4 ζητησα επισκληριδιο στις 1και καπως ανακουφιστηκα αλλα με επιασε μονο απο την δεξια πλευρα..:? στις 2,30μου εσπασε ο γιατρος τα νερα και ειδαμε οτι η μπεμπα τα ειχε κανει στην κοιλια και καπου εκει αγχωθηκα γιατι μου ειπε οτι αν ριξει παλμους παμε κατευθειαν για καισαρικη αλλα ολα καλα το παρακολουθουσαμε...Εγω εν το μεταξυ σε συνεχη επικοινωνια μεσω τηλεφωνου με τον συζυγατο απ'εξω..Κατα της 6πονουσα αφορητα με εξετασε και ειχα 7εκ. και εκει που λεω θα μας πιασει η νυχτα παλι:rolleyes: αρχισα να ποναω συνεχομενα και μεσα σε 1ωρα εκανα τελεια διαστολη με 2-3ανασες βγηκε η μικρουλα μου 3310 και 52ποντους καταξανθη....Βγηκε τοσο ευκολα που δεν εκανα ουτε ενα ραμμα,στις 9η ωρα εκοβα βολτες με τον αντρα μου στους διαδρομους:D


:-D

Link to comment
Share on other sites

Annia να σου ζησει και πάλι!! Grinitsa κουραγιο. Λίγο έμεινε πια!!! Εγώ ευτυχως κοιμαμαι ευκολα και πολυ. Κι από δουλειές τα απολύτως απαραίτητα. Μαγείρεμα, κανα συμμαζεμα σε ότι εχουμε σκορπήσει γύρω γύρω, πλύσιμο τα πάτα... τέτοια. Βάζω κανα πληντυριο και αμα έχω όρεξη κανα βραδάκι σιδερώνω αλλά έρχεται η μαμα μου συνεχεια και μου τα κάνει οπότε είμαι μια χαρά. Εχτές που πήγαμε στο γιατρό όμως μου είπε μεχρι την Κυριακή να μην κάνω απολύτως τίποτα, να ξεκουραζομαι, να είμαι ξαπλωμενη και αραχτή και να προσέχω γιατί θα λέιψει εκτός Ελλάδας. Από Δευτερα κάνε ότι θες μου ειπε. Η μπέμπα είναι μια χαρά. Έπιασε τα 3 κιλάκια. Ωρίμασε λέει ο γιατρός αλλά δεν θέλει ακόμα να μπει στη λεκανη. Είναι ψηλά!!


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Άννια να σου ζήσει! :)

Λίτσα καλές ξάπλες, απόλαυσέ το!

Εγώ πάω σήμερα ντόκτορ -τρέμω να ακούσω πόσο έχει φτάσει το βλαστάρι μου, την προηγούμενη βδομάδα ήταν ήδη 3.100 :tongue:

Η κοιλιά πάντως είναι εκτός ελέγχου, χτες είχαμε βγει και ο άντρας μου με τον κολλητό μας ακουμπούσαν πάνω της τα ρακοπότηρά τους:shock: γιατί τους βόλευα περισσότερο από το τραπέζι. (ΝΑΙ, το εννοώ.)


ge89htr6v.png
Link to comment
Share on other sites

Να ΄μαι πάλι εδώ κοπελιές με τις κοιλιές!

Γκρινίτσα, που πας κορίτσι μου να γεννήσεις; Θα χάσει ο άντρας σου ένα τραπέζι. Τι προτιμάς ένα μωρό που θα γκρινιάζει όλη μέρα μες το σπίτι ή ένα πρακτικό τραπέζι για τα ρακοπότηρα; Την σήμερον ημέρα πρέπει να σκέφτεσαι πρακτικά. Βάστα λίγο ακόμη...:tongue:

Εγώ κορίτσια έχω το χάλι μου το μαύρο. Μάλλον τσίμπησα κάποιο κρυολόγημα από τον μεσαίο μου (μου φαίνεται περίεργο που τον γιο μου τον λέω "μεσαίο" και όχι πια το "μικρό μου"). Μπούκωμα στη μύτη, βραχνάδα και πονόλαιμο, βήχας σαν λαρυγγίτιδα, πονοκέφαλος και σαν να μην έφταναν όλα αυτά έχω και πονόδοντο. Διαπίστωσα ότι από το δόντι πρήστηκαν και οι λεμφαδένες στο λαιμό μου. Μάλλον πρέπει να πάω να το δω σύντομα. Επίσης από χθες έχω έναν πόνο στο δεξί μου στήθος και φοβάμαι μην εξελιχθεί σε μαστίτιδα. Φροντίζω να έχω εκείνον το μαστό άδειο. Ο πόνος εντοπίζεται ακριβώς κάτω από τη θηλή. Σαν να έχει πρηστεί κάποιον αδένας κι εκεί.

...κατά τ' άλλα είμαστε καλά.:D

Χθες ξεκίνησα και στα μεγάλα κολυμβητήριο. Η μεγάλη μου δεν ξετρελάθηκε, ο γιος μου όμως από εκείνη τη στιγμή μόνο για το κολυμβητήριο μιλάει. Θα τον κάνω μέγα κολυμβητή τον τσιλιβίθρα μου!:rolleyes:

Όπως καταλάβατε η μικρή μας δεν μας απασχολεί καθόλου το γιαβρί μου. Αφού να σκεφτείτε εχθές κατάφερα και έλειψα από το σπίτι για το κολυμβητήριο γύρω στη 1,5 ώρα και μετά όταν επέστρεψα έκανα μπάνιο και τα δύο παιδιά, έκανα κι εγώ ένα ντουζ και μετά ξύπνησε η μπουμπού για να φάει. Ρίχνει πολύ καλούς ύπνους και δεν κλαίει καθόλου. Όταν ξυπνάει για να φάει μόνο λίγο μουγκρίζει για να την πάρουμε. Σήμερα το πρωί δε, ενώ ήταν χορτάτη ξύπνησε στην καλαθούνα της και χάζευε τριγύρω χωρίς να την πάρουμε χαμπάρι και μετά ξανακοιμήθηκε.

Μέσα από την καρδιά μου σας εύχομαι τέτοια παιδιά να έχετε!:D

Link to comment
Share on other sites

Νιονιώ περαστικά! Η μικρή σου ακούγεται όντως αγγελούδι (πρέπει να το ψάξετε, να απομονώσετε το γονίδιο να το κάνουν εμβόλιο!!!:tongue: )!

Βασικά σε διαβάζω και ηρεμώ -έχεις 3:cool: και ακούγεσαι πάντα μέσα στη χαρά (έχω σιχαθεί πλέον όλο το μίζερο κόσμο που έχει ένα παιδί και κάνει σα να έχει στο σπίτι δεινόσαυρο, και μας προετοιμάζει και καλά κι εμάς για την επικείμενη "καταστροφή"...)

Να τα χαίρεσαι όλα τα κουκλιά και να είστε πάντα έτσι. Μέσα από την καρδιά μου.:D


ge89htr6v.png
Link to comment
Share on other sites

Περαστιικά Νιονιώ κι ευχομαι κι εμενα η μπεμπα μου να ειναι το ίδιο ήσυχη με τη δκή σου!!! Εμείς εδω.... Περιμένουμε, περιμένουμε.... τι άλλο? Την τελευταιά εβδομάδα εχω αρχισει να δυσκολεύομαι λίγο περισσότερο. Έχει μεγαλώσει (όπως είναι φυσικό η κοιλίτσα) και παιδευομαι λίγο στο ντυσιμο, στο μπάνιο, στο σήκω- κάτσε κτλ... Αλλά είμαι πολύ καλά οπότε αυτο έχει σημασία!


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...