Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Cafe Σεπτεμβριου 2012!!!


Angelikig

Recommended Posts

κσλημερα κοριτσια

στην αρχη ειχα τον νου μου να βαζω ξυπνητιρι το βραδυ για να μην περναει το τριωρο και κανει καμια υπογλυκαιμια αν και ηταν καλα στα κιλα του αλλα τωρα με ξυπναει εκεινοσ καθε τρεισ ωρεσ ακριβωσ!! λεσ και καταπιε ρολοι τα πουλακι μου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 594
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αποκλειστικό θηλασμό και μεις. Την περασμένη βδομάδα κλείσαμε μήνα και ζυγιστήκαμε και πήραμε σχεδόν μισό κιλό. Η παιδίατρος μας είπε ότι είναι καλά τα κιλάκια της. Ευτυχώς και μένα έχει καλό πρόγραμμα στο θηλασμό της και το βράδυ ξυπνάει τις περισσότερες φορές μόνο μία φορά. Στη διάρκεια της μέρας της είναι ήσυχη και έτσι μας αφήνει να ξεκουραζόμαστε αρκετά... ευτυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια για τις ευχες!!!! Dimitra ο γιατρός δεν πρόλαβε να κάνει τα μαγικά του, απλά η μπέμπα το πήρε απόφαση...

Κι εμείς αποκλειστικά θηλασμό. Μέρα με τη μερα είναι καλύτερα και κοντευει να φτασει τα κιλά που ειχε όταν γεννήθηκε. Βεβαια η παιδίατρος μου είπε να μην αγχωνομαι με το βαρος και την ζυγίζω καθε μερα. μια φορα την εβδομάδα αρκει μου είπε. Αφου βλέπω να λερωνει πάνες πάμε καλά. Κι εμενα γύρω στο τριωρο ξυπνει, καμια φορά και νωρίτερα. Αυτο που ακομα δυσκολευομαι να συνηθίσω είναι το βαρος στο στήθος. Μ'ενοχλεί και στον υπνο. Θα το συνηθίσω όμως που θα πάει....


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες! Τι κάνετε;:)

Το πίτσι-πίτσι μας έχει ραιβόκρανο:? (δεν ανησυχούμε, μας είπαν ότι κατά 90% περνάει εντελώς μόνο του, άντε στη χειρότερη να χρειαστεί καμιά φυσικοθεραπεία σε μερικούς μήνες).

Νιονιώ προτείνω να αποσχιστούμε από το παρόν φόρουμ και να ανοίξουμε τη δικιά μας ιστοσελίδα stravamwrakia.com :tongue:


ge89htr6v.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες! Τι κάνετε;:)

Το πίτσι-πίτσι μας έχει ραιβόκρανο:? (δεν ανησυχούμε, μας είπαν ότι κατά 90% περνάει εντελώς μόνο του, άντε στη χειρότερη να χρειαστεί καμιά φυσικοθεραπεία σε μερικούς μήνες).

Νιονιώ προτείνω να αποσχιστούμε από το παρόν φόρουμ και να ανοίξουμε τη δικιά μας ιστοσελίδα stravamwrakia.com :tongue:

Δε παίζεσαι λέμε, δεν παίζεσαι.... χα, χα, χα.... αλήθεια φβ έχεις; Θα ήθελα να σε γνωρίσω λέμε..... ίσως να ανοίξουμε εκεί μια ομάδα για τα "ραιβομωράκια" :rolleyes:

Φαντάζομαι το ραιβόκρανο είναι κάτι σαν την ραιβοποδία. Ίσως να είναι από το στριμωξίδι που έφαγε το πίτσι πίτσι στην κοιλιά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ήμαρτον ρε κορίτσια!!! Άλλος με στραβό μπεμπάκι για τη βάρκα μας;;;:tongue::tongue::tongue:

(Λίτσα η δική σας περίπτωση έχει κάποιο ραιβο-όνομα ή όχι;:tongue:)

Καλημέρα σε όλες:D


ge89htr6v.png
Link to comment
Share on other sites

Μπάαα δε νομίζω. Τουλαχιστον δεν μου ανεφερε κατι τετοιο κανεις απο τους παιδιατρους που την είδαν στο μαιευτηριο, ούτε κι η δικιά μας. Πάντως έχει αρχίσει και ισιώνει.


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σασ μανουλιτσες τι κανετε?

εμεισ ειμαστε σουπερ!!! σημερα ο μπεμπησ μου εγινε 40 ημερων, πωσ περασε τοσο γρηγορα ο καιροσ ουτε το καταλαβα, μεγαλωσε το παλικαρι μου!!!! πηγαμε χτεσ και στην εκκλησια και πηραμε την ευχη και ηταν πολυ καλο παιδακι. οχι οτι ηρεμησε καθολου εχτεσ και σημερα ξυπνησε απο τισ 5.30!!!

τωρα γραφω με το ενα χερι με το αλλο τον κραταω γιατι θηλαζει τι περιεργο!!! εσεισ πωσ τα περνατε?? μαθατε να κανετε ολεσ τισ δουλειεσ με ενα χερι??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν μπορώ πλέον να τον κρατήσω καλά με το ένα μόνο χέρι, ιδίως όταν θηλάζει -συνήθως από τον ενθουσιασμό του δίνει ολόκληρη μάχη με το βυζί, τις τιράντες, τα μαλλιά μου, τα μαλλιά του και ό,τι άλλο βρεθεί στο δρόμο του...

Ευτυχώς για την απλή αγκαλιά με σώζει το ring sling μου και γράφω άνετα :)


ge89htr6v.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ε ναι... το να μαθω να κανω δουλειες με το ενα χερι είναι αυτο που προσπαθω τις τελευταιες 2 μερες. Γενικά η μπεμπα μου είναι ησυχη αλλα τις τελευταιες μερες η καημενουλα μου οταν θελει να κανει κακα ζοριζεται πολύ για να σφιχτει και κλαιει στα καλα καθουμενα. Στην αγκαλια ησυχαζει καπως αλλα οχι παντα. Μαλλον δεν πρεπει να εχει μαθει ακομα να σφιγγεται και γι'αυτο ζοριζεται τόσο. Η φατσα ηρεμίας και ανακουφισης που εχει ομως οταν τελικά τα καταφερνει δεν λεγεται...

Σημερα λοιπον εβαλα να βρασω μακαρονια με το ενα χερι. Ευτυχως όταν επρεπε να ξεκινησω την κρεμα κοιμηθηκε στον ωμο μου και την ξαπλωσα κι ετσι τελειωσα το μαγειρεμα. πρεπει οπωσδηποτε να παρω ενα ring sling κι εγω.


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

και μενα ζοριζεται οταν ειναι για κακα η για αερια και κοκκινιζει !!!! και μολισ κανει πριτσ μετα κανει αχχ!!! το φχαριστιεται ο ατιμοσ..

εχω σλινκ αλλα το εχω για εξω.. βολευει και μεσα στο σπιτι?? γκρινιτσα εσυ το φορασ μεσα στο σπιτι? δεν σε κουραζει στην πλατη σου?? αν ειναι να το δοκιμασω γιατι ολη την μερα ειμαστε αγγαλια κοιμαται στα χερια μου αλλα μολισ τον βαλω κατω ξυπναει αμεσωσ!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, ΕΝΟΟΕΙΤΑΙ ότι το σλινγκ βολεύει για μέσα στο σπίτι!!! Εγώ ομολογώ δεν του έχω πάρει ακόμα εντελώς τον αέρα (δεν αισθάνομαι ας πούμε την άνεση ακόμα να κάνω δουλειές φορώντας το), αλλά τις τελευταίες μέρες το χρησιμοποιώ όλο και πιο πολύ και είναι πραγματικά σωτήριο: αφενός το μωρό ηρεμεί μαγικά και τεζάρει στον ύπνο, αφετέρου δεν σου πέφτουν τα μπράτσα από την κούραση (ναι είναι κάποιο βάρος στην πλάτη, αλλά προφανώς η πλάτη αντέχει πολύ περισσότερο) και έχεις και ελεύθερα χέρια να φας, να βάλεις ένα ποτήρι νερό, να γράψεις στον υπολογιστή...δεν το συζητώ!

Εκτός όλων αυτών, εξάλλου, τα σωστά σλινγκ (αυτά που το μωρό παίρνει τη φυσική στάση "βατραχάκι" πάνω στο στήθος σου) είναι και εξαιρετικά ανατομικά για τα μωρά, πολύ φυσικότερα από το να τα έχεις ταβλιασμένα και δεμένα σε ένα ρηλάξ, ας πούμε.

Λίτσα αν θέλεις να πάρεις σλινγκ πάντως σου προτείνω να παραγγείλεις από εδώ ένα ρινγκ σλινγκ. Μου τα σύστησε κι εμένα φίλη μαμά με 2 παιδιά και έχω μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένη, είναι πάρα πολύ προσεγμένα, η εξυπηρέτηση εξπρές και άψογη, το φτιάχνεις σε ό,τι χρώμα, ύφασμα και σχέδιο θέλεις, και είναι και από τα πιο οικονομικά που θα βρεις σε μάρσιπο (ένας από απλό βαμβακερό ύφασμα ξεκινάει από 42 ευρώ, εγώ ας πούμε τον πήρα και με σχέδιο στην ουρά και μου ήρθε 47.)

Και όχι, δεν είναι καθόλου δύσκολο να μάθεις να το χρησιμοποιείς, αρκεί να δεις 2-3 φορές τα βιντεάκια ή να διαβάσεις τις οδηγίες και να κάνεις μερικές πρόβες να καταλάβεις πώς δουλεύει -αν τα κατάφερα πρώτη φορά εγώ με μωρό 10 ημερών, που και άσχετη από μωρά ήμουν και είμαι και τρομερά αδέξιος άνθρωπος σε κάτι τέτοια, όλοι μπορούν...:)


ge89htr6v.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!

νιτσα οταν λεσ βατραχακι εννοεισ ορθιο η ξαπλωμενο???εγω τον εχω ξαπλωμενο και το κεφαλακι του προσ την μερια που ειναι οι κρικοι, το δικο μου ειναι zolowear το ειχε μια φιλη που δεν το χρησιμιποιησε καθολου ουτε μιση φορα και μου το δωσε..αλλα ειναι και λιγο κουραστικο για την πλατη αλλα εινει οτι το φοβαμαι και ειμαι σφιγμενη οταν το φοραω μαλλον γιυτο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...