Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια μπράβο τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 9 μέρες με δύο βλαστοκυστες 28 11 μέρες έφτασε 68 να έχουμε ελπίδες;;; Νιώθω ότι απλά το τραβάμε είναι μικρός αριθμός για 11 ημέρες με βλαστοκυστες 

      Απτήν στιγμή που διπλασιάστηκε υπάρχουν ελπίδες.  

Cafe Σεπτεμβριου 2012!!!


Angelikig

Recommended Posts

Ωραίο το σλινγκ! Έχω κι εγώ και πρώτη φορά το χρησιμοποίησα έξω από το σπίτι προχθές στο σούπερ μάρκετ. Κοιμόταν όση ώρα ήμασταν εκεί.

Δεν σας είπα. Η μικρή μου παίρνει αντιβίωση από το Σάββατο. Έχει ωτίτιδα. Το καημένο πλάνταξε στο κλάμα από τον πόνο. Αλλά πολύ μύξα βρε παιδιά.... και δε λέει να ελαττωθεί καθόλου. Θα πάρω την παιδίατρό μας τηλέφωνο μήπως μπορεί να μου δώσει κάποιο βλεννολυτικό. Θα μου πεις τώρα με τα μεγάλα μέσα στο σπίτι είναι θέμα χρόνο να ξανακολλήσει αλλά θα το προσπαθήσουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 594
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περαστικά στην μπεμπουλα! Εγω βρε κορίτσια δεν το περιμενα αλλα τελικά φοβαμαι παρα πολύ να μη αρρωστησει η μπεμπα. Είναι η εποχή μαλλον που κυκλοφορουν ιωσεις και γριπη φουλ και με τρομαζει? Τι να πω? Ενω σκεφτομαι λογικα και λεω στον εαυτο μου: "Μην εισαι υπερβολική", παρολα αυτα δεν ξερω τι με πιανει. Η μαμα μου παραπονεθηκε λιγο για το λαιμό της και της ειπα να μην ερθει να μας δει. Δε θα ερχοταν κιολας γιατι κι εκεινη σκεφτεται σαν εμενα αλλά απο εμενα δεν το περιμενα.

Στο μεταξυ την επομενη εβδομαδα θα γινει ενας γαμος που θα ηθελα παρα πολύ να παω αλλα δεν μπορω με τιποτα να την αφησω την μπεμπουλα μου και θα παει ο Μακης μοναχουλης. Με βρισκετε υπερβολική?


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια

νιονιω περαστικουλια σας!!! αντε καντε υπομονη θα περασει τι να κανεισ και οι αρωστιεσ ειναι μεσα στο προγραμμα!!

λιτσα και γω μαζι σου!!! ο μπαμπασ μου λεει οτι οταν γεννηθηκαμε εμεισ ο γιατροσ του ειπε να μην κρυυωσουν τα μωρα τον πρωτο χρονο και μετα ολα θα πανε καλα δεν θα εχουν αρρωστιεσ ολη την ωρα ,και η μαμα μου δεν μασ κρυωσε βεβαια και οι δυο μασ ειμαστε γεννημενεσ ανοιξη που ηταν και πιο ευκολο!!! τωρα σερνονται ιωσεισ φουλ και θελει προσοχη.

εγω να σασ πω κοριτσια τουσ εχω ολουσ σε καραντινα μονο οταν ειναι καποιοσ πολυ καλα τον βλεπουμε γιατι ολοι οι γυρω μου εχουν μωρα!!! και εννοειτε οτι τα μωρα στα σπιτια τουσ, εδω δεν ερχονται μωρα, γιατι και οι αλλοι γονεισ οταν τα δικα τουσ ηταν μικρα προσεχανε!!!την κολητη μου την ειδα οταν εγινε το μωρο σχεδον 1 μηνοσ !!! που ημαστε ολη μερα μαζι γιατι η μικρη τησ δεν ηταν και πολυ καλα και προσεχαμε. και μια μερα ειχε ερθει η μαμα μου να μεινει δυο μερουλεσ και την εδιωξα κακην κακωσ γιατι μου ειπε οτι ο μπαμπας μου ειχε βηχαλακι γκουχου γκουχου... για ποτε εφυγε η καυμενη ουτε το καλοειδε ττο μωροαλλα τι να κανουμε και να φανταστητε οτι ο μπαμπασ δεν ειχε και τπτ απλα ψιλοκρυωσε οχι κατι να κολαει!!

λιτσα ειμαι μαζι σου προχωρα με το ντετολ και σε ακολουθω ψεκασε τουσ ολουσ!!!

Link to comment
Share on other sites

Νιονιώ περαστικά στη μπεμπούλα! Απορία: η ωτίτιδα κολλάει;

Υπόλοιπα κορίτσια κι εγώ την έχω την...αρρωστοφοβία, και βασικά δε νομίζω ότι είναι φοβία, εντάξει δεν είπαμε να ψεκάζεις με ντετόλ τον αέρα που αναπνέεις, αλλά το να προφυλάξεις το μωρό, εφόσον γίνεται, από το να αρπάξει κρύωμα από τρίτο άτομο είναι εντελώς λογικό. Εγώ απ' όταν βγήκα απ' το μαιευτήριο έχω δεχτεί σπίτι ΜΟΝΟ τους γονείς μου (επειδή είναι μεγάλοι άνθρωποι και δε βγαίνουν, να συναναστρέφονται πολύ κόσμο, να παίρνουν συγκοινωνίες κλπ), και πάλι δεν το αγγίζουν το μωρό καθόλου, ούτε με μένα κάνουν μάτσα-μούτσα. Η αδερφή μου η καημένη, που είμαστε τρομερά δεμένες κιόλας, ήταν άρρωστη όταν γεννούσα και δεν ήρθε καθόλου να μας δει, και δεν έχει έρθει ακόμα, και όπως αποδείχτηκε κάναμε πολύ καλά, γιατί μια-δυο βδομάδες μετά την ξανάπιασε, η αδερφή του άντρα μου επίσης με πυρετό προημερών, και σκεφτείτε μιλάω για οικογένειες που δεν έχουν παιδιά!

Και η παιδίατρος εξάλλου που τη ρώτησα αν είμαι υπερβολική με το θέμα επισκέψεις όταν ήταν ο μικρός μιας εβδομάδας και πρωτοήρθε να τον δει, μου είπε ότι η ίδια δεν είναι υπέρ της καραντίνας και των υπερβολών, αλλά ότι εν προκειμένω λόγω εποχής σέρνονται πολλές ιώσεις και σε τόσο μικρό μωρό το οτιδήποτε σημαίνει εισαγωγή σε νοσοκομείο (ο δικός μου ήταν και αδύναμος στην αρχή λόγω ρέζους και ικτέρου), οπότε να προσέχω.

Παρεμπιπτόντως: μάζεψα ΚΙΟΛΑΣ μια τσάντα με ρούχα που ΔΕΝ του μπαίνουν πια!!!:eek::eek:


ge89htr6v.png
Link to comment
Share on other sites

...

Στο μεταξυ την επομενη εβδομαδα θα γινει ενας γαμος που θα ηθελα παρα πολύ να παω αλλα δεν μπορω με τιποτα να την αφησω την μπεμπουλα μου και θα παει ο Μακης μοναχουλης. Με βρισκετε υπερβολική?

Καθόλου υπερβολική δε σε βρίσκω. Ούτως ή άλλως το μωρό δεν έχει σαραντίσει ακόμα.

Νιονιώ περαστικά στη μπεμπούλα! Απορία: η ωτίτιδα κολλάει;

...

Παρεμπιπτόντως: μάζεψα ΚΙΟΛΑΣ μια τσάντα με ρούχα που ΔΕΝ του μπαίνουν πια!!!:eek::eek:

Η ωτίτιδα δε κολλάει αλλά προέρχεται από ίωση με μύξες που κόλλησε η μπέμπα από τα μεγάλα. Η ωτίτιδα είναι στην ουσία φλεγμονή του αφτιού που προέρχεται από τις μύξες. Γι' αυτό βάζουμε συνέχεια ορό για να κρατάμε όλο αυτό το ωρλ σύστημα καθαρό.

Ούτε εγώ είμαι μικροβιοφοβιακή. Το αντίθετο μάλιστα. Ντετόλ δε βάζω στο σπίτι γιατί πιστεύω ότι σκοτώνει αυτά που πρέπει να βρίσκονται στο σύστημά μας και που δημιουργούν τα αντισώματα.

Η μεγάλη μου αρρώστησε αφού έκλεισε τον πρώτο χρόνο της ζωής της. Είχαμε αρρώστιες διαρκώς ειδικά το Χειμώνα μέχρι να γίνει 3. Από τότε δεν έχει ξαναρρωστήσει σοβαρά. Ο γιος μου σαν δεύτερο παιδί μέσα στο σπίτι αρρώστησε πολύ νωρίτερα και πήρε κι αυτός αντιβίωση πολύ μικρός αλλά ήδη από 3,5 χρονών σταμάτησε να αρρωσταίνει. Το κάθε παιδί έχει τη δικιά του ευαισθησία. Η μεγάλη μου έκανε διαρκώς αμυγδαλίτιδες ενώ ο γιος μου (ακόμα και τώρα) έχει ευαισθησία στο κάτω αναπνευστικό (κάνει βρογχόσπασμους και λαριγγίτιδες).

Σε γενικές γραμμές δεν πανικοβάλλομαι όταν αρρωσταίνουν. Στο πρώτο παιδί βέβαια είχα ένα άγχος γιατί δεν ήξερα τι έχει. Με τα χρόνια μαθαίνεις. Μαθαίνεις ότι ο πυρετός δεν είναι ότι χειρότερο. Ότι για να κάνει διάγνωση ο γιατρός πρέπει να περάσει τουλάχιστον ένα 24ωρο πυρετωμένο. Αν κλαίει γοερά και δεν κοιμάται συνήθως πονάει που σημαίνει ότι μπορεί να έχει ωτίτιδα και πρέπει να το δει επειγόντως γιατρός. Μαθαίνεις να αναγνωρίζεις τον βήχα και να προλαμβάνεις καταστάσεις (ξερός βήχας βάζω υγραντήρα το βράδυ στο δωμάτιο και ξεκινάω εισπνοές, παραγωγικός βήχας δίνω βλεννολυτικο). Αν αρχίζει ταχυκαρδίες, γρήγορη αναπνοή, εμετό και δέκατα έχει βρογχόσπασμο (σπάνιο αλλά το παθαίνουμε συχνά και μάθαμε να αναγνωρίζουμε τα σημάδια και να το προλαβαίνουμε).

Αγχώνομαι που αναγκάζομαι να δώσω σε ένα παιδάκι ημερών αντιβίωση αλλά ξέρω ότι αυτές είναι αρρώστιες που δεν μπορώ να τις αποφύγω και ότι αυτές είναι που θα θωρακίσουν τον οργανισμό του ώστε όταν πάει στο σχολείο να είναι δυνατό και να μην αρρωσταίνει κάθε τρεις και λίγο.

Όχι αυτές τις αρρώστιες δεν τις φοβάμαι. Φοβάμαι τις ύπουλες που δεν δείχνουν σημάδια και συνήθως είναι κάτι πιο σοβαρό.... πτου, πτου, πτου μακρυά από μας. Ο Θεός να φυλάει τα παιδάκια μας και ας κάνουν και κανα πυρετό καμιά φορά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας μανουλες.μαζι με καποιες ξεκινησαμε το cafe μετα σταματησα να γραφω για μια παρεξηγηση που ειχε γινει σε ενα αλλο σημειο που εγραφα τελος παντων παει.

εχω γεννησει στις 14 σεπτεμβριου μια μπουμπουκα 3150 γρ και 55 πόντους.φυσιολογικα μετα απο αρκετες ωρες 14 ολοκληρες ωρες πως περασαν πηγα για προκληση στις 7:30 και γεννησα 9:30 το βραδυ ενα σωρο σοκολατακια τσακισα μια και δε με αφηνε ο γιατρος να φαω κατι αλλο.

τη μικρη τη θηλαζω δινω και ξενο γαλα με βοηθησε αρκετα το θηλαστρο ειναι ησυχη. δοξα τω θεο.θα διαβασω οσα περισσοτερα ποστ γινεται για να μπω στη συζητηση σας

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζήσει μπουμπούκα και καλή ανατροφή.

Εγώ γέννησα στις 27/8 τελικά μία μπουμπού 3070 γρ. Σε μια βδομάδα κλείνουμε 2 μήνες και θα πάμε για το πρώτο μας εμβόλιο. Θηλάζω αποκλειστικά χωρίς προβλήματα μιας κι έχω ένα πολύ ήσυχο και φρόνιμο και σίγουρα καθόλου λαίμαργο κοριτσάκι. Είχαμε ένα πρόβλημα με τα ποδαράκια της το οποίο δείχνει να διορθώνεται. Τουλάχιστον το ένα διορθώθηκε εντελώς και έμεινε να διορθώσουμε το αριστερό μόνο πια.

Η μπέμπα είναι καλύτερα μετά από 8 μέρες αντιβίωση αλλά αυτές οι μύξες δεν λένε να περάσουν ακόμα εντελώς.

Link to comment
Share on other sites

boubouka να σας ζησει η μπουμπου σας και να είνα γερή κσι κσλότυχη!! Έκανα κι εγω μια μπουμπου στις 24/9. Γεννήθηκε 3.050 και τωρα είναι 3750. Τη θηλάζω αποκλειστικά και το απολαμβανω.

Τις τελευταιες μερες δε, η πονηρούλα εχει βρει ενα καινουριο κόλπο που το κανει ανελλειπως. Μόλις τη βαλω στο στηθος η θηλή αρχισει και βγαζει γαλα, σταζει και γεμίζει ο τόπος γιατι η πονηρή αντι να την αρπαξει και να αρχισει να πινει κάθεται και γλείφει και τρεχει ακομα περισσότερο και γινόμαστε και οι δυο χαλια. Μάλλον της είναι λιγότερο κουραστικό απο το να ρουφάει. χι χι... βεβαια μετα απο λίγο την αρπάζει και του δινει και καταλαβαίνει αλλά μεχρι τότε εχουμε γεμίσει γαλατα...

Όσο αφορά τη συζήτηση που ειχαμε για τις αρρωστιες και ιωσεις η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι τις ιωσεις (λόγω εποχής), επειδη είναι πολύ μικρούλα και ευαισθητη. γενικά δεν είμαι ετσι και μαλιστα πιστευω ότι το να αποκτησει το μωρό αντισωματα είναι το πιο σημαντικό. Δεν υπαρει περιπτωση να ψεκασω το σπιτι με ντετόλ, δε θα το εκανα ποτε και για κανενα λόγο (δεν αντεχω και τη μυρωδια του αλλωστε) απλά για λίγο καιρό πρεπει να προσεχω, αυτο πιστευω.

Προς το παρον και παρόλα αυτα ανυπομονώ να σαραντισουμε για να παμε κανενα περίπατο να παρουμε λίγο αερα βρε κορίτσια. Ωραία η μητρότητα αλλά κοντευω να σκασω μεσα στο σπίτι. Τη μερα που θα σαραντίσουμε θα παρω τη μπουμπου μου και το καρότσι και θα μας ψαχνουν όλοι... χι χι...


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα boubouka, να τη χαίρεστε!

Πώς είναι τα υπόλοιπα μωράκια;

Το πίτσι-πίτσι μεγαλώνει ταχύτατα, πέρασε ήδη τα 4.800! Και το λαιμάκι μας πήρε να ισιώνει λίγο-λίγο, μας είδε και η παιδίατρος σήμερα και μας επιβεβαίωσε ότι πάμε θαυμάσια και προφανώς θα εξαφανιστεί σύντομα εντελώς το πρόβλημα. Κατά τα άλλα, μόνο νινίδα έχουμε και μαδάνε τα φρυδάκια μας:tongue:


ge89htr6v.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.... Εμείς εχουμε νεα εξελιξη, όχι κατι σημαντικό η σοβαρο, η νεογνική ακμη που ειχε η μπεμπα μου βρισκεται σε εξαρση απο εχθες και το καημενο το νινι μου εχει pizza face.... εβγαζε καποια σπυρακια τα οποια εξαφανιζονταν γρηγορα, τωρα ομως εχει γεμισει και ειναι σαν εφηβη με ακμη. Στην αρχη δεν ανησυχουσα αλλα σημερα πήρα τη γιατρο για να ειμαι σιγουρη και για να την ρωτησω αν μπορω να κανω κατι για να τη βοηθησω να περασει πιο γρηγορα. Μου ειπε να μην ανησυχω καθολου, το προβλημα ειναι απλά αισθητικό και θα περάσει μόνο του. Μου ειπε αν θελω να παρω μια αλοιφη ελο(κατι) -δεν θυμαμαι πως την ειπε ακριβως- αλλα δεν ειναι απαραιτητο. Οπότε θα περιμενω να φυγει μόνο του.

Στο μεταξυ απο εχθες ειναι και λιγο ανησυχη, δεν κανει καλό υπνο, ζορίζεται με το σφηξιμο για τα κακα, μάλλον πρεπει και που και που να την πιανει και κανα κολικός γιατι μου κανει κατι ξαφνικά γοερα κλαματα, διπλώνεται και μετα απο λίγο είναι μια χαρα. Το καημενούλι μου το λυπαμαι να το βλέπω ετσι, ευτυχως περναει γρηγορα. Αυτη τη στιγμή κοιμαται σαν πουλακι διπλα στον μπαμπα της, αλλα όλη τη μερα δεν ξεκουραστηκε κι αυτη κι εγω μαζι.


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νεογνική ακμή είχε βγάλει η μεγάλη μου. Ο γιος μου είχε ελάχιστα σπυράκια και η μπέμπα μας τώρα τίποτα. Περίμενα κι εγώ αλλά τελικά δεν εμφάνισε. Όπως δεν έκανε και κολικούς. Να 'ναι καλά του πουλάκι μου που δεν μας ταλαιπωρεί γιατί πραγματικά δεν ξέρω τι θα κανα με τα τρία στο σπίτι.

Λίτσα, η κρέμα λέγεται elocon. Και γω δεν είχα βάλει τίποτα και πέρασε μόνη της η ακμή. Καλό πλύσιμο μόνο.

Γκρινίτσα, δόξα τω Θεό όλα πάνε καλά με την ραιβοπάθηση σας.

Εμείς φοράμε τα παπουτσάκια μας που θα βγάλουμε την επόμενη εβδομάδα αν όλα πάνε καλά.

Έχω πρόβλημα με τα κιλά μου. Αντί να χάνω, βάζω. Έκανα και εξετάσεις επαναληπτικές για τον θυρεοειδή μου και πάλι βγήκε οριακή η ths. Ελπίζω να μη μου δημιουργήσει πρόβλημα στο χάσιμο των κιλών.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλεσ τι καντε?

μπουμπουκα να σασ ζησει η κορουλα σασ και να την δειτε οπωσ επιθυμειτε. εγω εχω ενα μικρο μπουκιτσα που γεννηθηκε στισ 5/9 πρωι πρωι. ειμαστε και μεισ με αποκλειστηκο θηλασμο , ο παιδαροσ μου λατρευει τον 'κυριο τζιτζο' τι να κανουμε!!

νιονιω αντε τα δυσκολα περασανε οι μυξουλεσ τωρα ειναι παιχνιδακι χιχι.πατε και πολυ καλα με τα ποδαρακια σασ, πολλα μπραβο!!!!

και μεισ θα παμε τον αλλο μηνα για εμβολιο, ρωτησα την παιδιατρο περισσοτερο για το εμβολιο μινιγκιτιδασ και μου πε οτι θα το κανουμε του χρονου μια και καλη τον σεπτεμβριο ευτυχω ειναι και αυτη μια απο τισ γιατρουσ που αργει να το κανει σταα μωρα. ηρθε μολισ σαραντισαμε για να τον δει για τσεκ απ και ο παιδαροσ ειναι 5 κιλα!!!

αγαπουλιτσα δεν το πιστευω οτι εμεινεσ μεσα 40 μερεσ!! κοριτσια με τπτ! εδω οταν ηρθαμε ειχε καταπληκτικο καιρο και μασ ειπε η παιδιατροσ βολτεσ στον ηλιο και στον καθαρο αερα!!! και εμεισ το τηρησαμε ακριβωσ παμπερσ δεν εβαλε μεσα ο μικροσ!!! και παλι καλα που καναμε βολτεσ γιατι χαλασε ο καιροσ τωρα...

οταν σαραντησαμε πηγαμε και πηραμε την ευχη . ααα και κατι αλλο μην νομιζεται οτι καθομαι και ψεκαζω με το ντετολ μεσα στο σπιτι χαχα απλωσ ειμαι πολυ προσεκτικη για να μην τρεχω αργοτερα..

Link to comment
Share on other sites

γκρινιτσα μια χαρα πατε και εσεισ απο κιλα βλεπω. μπραβο το μωρο!! και εφτιαξε το λαιμουδακι σασ!!! δυο φορεσ μπραβο!!!οσο για την νινιδα εγω ειδα που πηγε να κανει ο δικοσ μου και του εβαλα αμεσωσ αμυγδαλελαιο, τωρα του βαζω πριν τον λουσω και ευτυχωσ δεν εκανε!! οσο για τα φρυδια μαλλον και τα δικα μασ μαδανε!! και κει το ιδιο του βαζω χαχα..

οσο για την ακμη αφησττε την θα περασει η κρεμα αυτη εχει κορτιζονη πιο καλα να την αποφυγεισ λιτσα.

απο σφιξιματακια και μεισ εχουμε αρκετα αλλα χωρισ αποτελεσμα..αερας!!

μου ειπε η γιατροσ οτι εχει πολλα αερια γιατι ειναι φαγανασ ετσι τον ειπε, αλλα δεν υπαρχει προβλημα, και κολικουσ δεν εκανε μονο κατα τισ 5 με 7 το πρωι ειναι ανησυχοσ και σφιγγεται παραπανω.. ειναι κατι κολικοι μικροι ευτυχωσ που θηλαζω μου πε η γιαροσ οτι αν εδινα συμπληρωμα τα πραγματα δεν θα ηταν και τοσο καλα θα ειχε κανονικουσ κολικουσ. αλλα για να πω και την αληθεια τισ 40 μερεσ προσεχα πολυ την διατροφη μου για να μην εχει πονακια το μωρο, ουτε πρασινα ουτε οσπρια ουτε πολυ βαρια γλυκα σοροπιαστα και παστεσ... μονο κρεασ σουπεσ και ντοματοσαλατα στα κυρια γευματα, και ευτυχωσ το περασαμε ανωδυνα αυτο το θεμα!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μια από τα ίδια Δήμητρα. Βγήκαμε στις 15 μέρες, έκανε και υπέροχο καιρό, και κάναμε πολλές βόλτες. Ευτυχώς προλάβαμε. Με τη διατροφή του θηλασμού μια από τα ίδια. Τις πρώτες 40 μέρες πρόσεχα πολύ τι τρώω, τώρα πια τρώω από όλα. Τη Δευτέρα δε, είχαμε φασολάδα. Μια χαρά η μικρή. Κινήθηκε λίγο παραπάνω το έντερο αλλά το ξεπέρασε χωρίς φασαρία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...